Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,963 μέλη και 2,478,057 μηνύματα σε 78,923 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 342 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κινητά τηλέφωνα και Ακτινοβολία (SAR)

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 21:51, 08-08-08:

1.13!
1 step from flame!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 00:39, 09-08-08:

Δεν έχει για το Sony Ericsson w960i,αλλά το ψιλονιώθω το αυγό να ψήνεται όταν μιλάω αρκετή ώρα.
Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε: στις 08:39, 09-08-08:

αν βαλεις στο google sony w960i sar θα σου βγαλει ενα link με γραπτη εβαιωση sar απο τη sony ericsson.
Παράθεση

neni

Δραστήριο Μέλος

H neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.

H neni έγραψε: στις 08:47, 09-08-08:

λαθος.. το εψαξα, για το συγκεκριμενο κινητο δεν γραφει κατι.
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 13:14, 12-08-08:

Τόσο παλιό είναι το Moto V360 μου και δεν το έχει; Το V400 που λογικά είναι ίδιου τύπου έχει 0.93 :p
Παράθεση

ilianna

Δραστήριο Μέλος

H ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H ilianna oleee έγραψε: στις 01:50, 13-08-08:

Εγώ παιδιά από τότε που δεν εχω ίντερνετ, μπαίνω απ'το κινητό κ έτσι το εχω πολλές ώρες στα χέρια...! Στις κλήσεις πάντως βάζω hands free πάντα...
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 02:00, 13-08-08:

ειχαν πει στις ειδησεις...οτι ενα βιντεακι που επαιξε ηταν απλα διαφημιστικο για την εταιρεια..και οτι δεν σκαει αληθεια το ποπ κορν

εγω πηρα ενα καλαμποκι και δυο κινητα...και απλα ζεσταθηκε....δεν ξερω αν ειχα παραπανω κινητα αν θα εσκαγε κιολας το καλαμποκι...
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 21:23, 13-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από halvas
Αν ψάξεις στο youtube υπάρχουν κι άλλα video που δείχνουν το ίδιο.
Και είναι όλα fake...
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 21:51, 13-08-08:

Κατ αρχάς... Όλα τα βίντεο που δείχνουν κινητά να κάνουν καφε (νες ζεστο), ποπ κορν, καλαμπόκια, αυγά, ομελέτες ή δεν ξέρω και γω τι ειναι fake.. αλλιώς μούφες...

Ο δείκτης sar δείχνει την ακτινοβολία που εκπέμπει ένα κινητό..

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΧΟΥΝ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ .... ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΝΑΣ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΑΕΙ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ...

(ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΥΡΗΝΙΚΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΕΣ.. Ή εχουν πλουτάνιο, ουράνιο κτλ... Τα οποια προφανως ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ)

Πειράματα τα οποία εχουν γίνει μέχρι τώρα έχουν δείξει ότι η ακτινοβολία των κινητών ακόμα και σε τεράστιες ποσότητες δεν προκαλούν τίποτα... Σαφώς όμως ΔΕΝ πρεπει να εφυσηχαζουμε καθώς πρόκειται για μία νέα τεχνολογία η οποία δεν έχει ελεγχει /δοκιμαστει πληρως.. Και σαφώς better safe than sorry που λένε και οι φιλοι μας οι άγγλοι...
Παράθεση

Crookshanks

Επιφανές Μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 20:25, 14-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από djohn
Κατ αρχάς... Όλα τα βίντεο που δείχνουν κινητά να κάνουν καφε (νες ζεστο), ποπ κορν, καλαμπόκια, αυγά, ομελέτες ή δεν ξέρω και γω τι ειναι fake.. αλλιώς μούφες...

Ο δείκτης sar δείχνει την ακτινοβολία που εκπέμπει ένα κινητό..

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΕΧΟΥΝ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ .... ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΝΑΣ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΑΕΙ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ...

(ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΥΡΗΝΙΚΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΕΣ.. Ή εχουν πλουτάνιο, ουράνιο κτλ... Τα οποια προφανως ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ)

Πειράματα τα οποία εχουν γίνει μέχρι τώρα έχουν δείξει ότι η ακτινοβολία των κινητών ακόμα και σε τεράστιες ποσότητες δεν προκαλούν τίποτα... Σαφώς όμως ΔΕΝ πρεπει να εφυσηχαζουμε καθώς πρόκειται για μία νέα τεχνολογία η οποία δεν έχει ελεγχει /δοκιμαστει πληρως.. Και σαφώς better safe than sorry που λένε και οι φιλοι μας οι άγγλοι...
Μπορεί τα συγκεκριμένα βίντεο να είναι ψεύτικα αλλά άκουσα για ένα πείραμα στο ΑΠΘ που έβαλαν ένα αυγό ανάμεσα σε δύο κινητά και ψήθηκε.

Τα κινητά δεν εκπέμπουν ραδιενέργεια, αλλά ηλεκτρομαγνητικά κύματα χαμηλής συχνότητας, τα οποία όντως δεν έχει αποδειχθεί στο εργαστήριο πως βλάπτουν τον ανθρώπινο οργανισμό, υπάρχουν όμως αρκετές περιπτώσεις ανθρώπων που επειδή μιλούσαν πολύ στο κινητό ή επειδή έμεναν κοντά σε κεραίες κινητής τηλεφωνίας παρουσίασαν κακοήθεις όγκους.

Εκτός αυτού, η ακτινοβολία αυτή "ψήνει" τον εγκέφαλό μας προκαλώντας μια αρκετά σημαντική μείωση των εγκεφαλικών μας κυττάρων.

Όλα αυτά δε τα λέω εγώ, αλλά ένας ειδικός από το τμήμα Φυσικής του Πανεπιστημίου Κρήτης που είχε έρθει και είχε κάνει ένα σεμινάριο στο σχολείο μας για τα κινητά... Βέβαια μόνο εγώ και άλλα δέκα άτομα το πολύ πρόσεχαν, οι υπόλοιποι παίζανε με τα κινητά τους ή μιλούσαν... Αυτό δείχνει πόσο μας απασχολεί η υγεία μας... Anw, εμείς είμαστε μετά την Ιταλία ο πιο "κινητομανής" λαός στην Ευρώπη. Οι Ιταλοί έχουν κατά μέσο όρο σχεδόν τρία κινητά per capita, εμείς 2 αν θυμάμαι καλά.

Εννοείται φιλικά!
Παράθεση

lam10 (http://lambros10.hi5.com)

Νεοφερμένος

Ο http://lambros10.hi5.com αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O lam10 έγραψε: στις 21:20, 30-08-08:

παιδια εμενα το κινητο μου ειχει 1,3 δεικτη sar..τα βραδια το κλεινω..εχω το c902
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 21:23, 30-08-08:

Πότε θα κανονίσουμε ένα bbq; Ψηστιέρες έχουμε όλοι
Παράθεση

lam10 (http://lambros10.hi5.com)

Νεοφερμένος

Ο http://lambros10.hi5.com αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O lam10 έγραψε: στις 12:56, 31-08-08:

χαχα...πες το ψεματα...μπορουμε να κανουμε κατι γι αυτο?να το ελλατωσουμε?
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 13:03, 31-08-08:

Να μη χρησιμοποιείς πολύ το κινητό, όλα τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια