Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,996 μέλη και 2,479,745 μηνύματα σε 78,990 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 206 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ανοικοκύρευτοι του στεκιού ενωθείτε!

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 20:09, 09-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Ναι.. τόσο κουραστικό είναι;
Δεν είναι μόνο κουραστικό, είναι βαρετό και αηδιαστικό. Και μετά από πλύσιμο πιάτων έχω ένα τρομερό πόνο στη μέση μου...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 20:30, 09-09-10:

E άμα αφήνεις να μαζεύεται μια στοίβα πριν τα πλύνεις, είναι λογικό. Αλλά άμα τα πλένεις μόλις λερώνονται, δεν σου παίρνει πάνω από τρία λεπτά (οκ, προφανώς όχι κάθε πιάτο χωριστά, αλλά πριν μαζευτούν παραπάνω από πέντε τεμάχια εννοώ).
2
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,163 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 22:05, 09-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Δεν είναι μόνο κουραστικό, είναι βαρετό και αηδιαστικό. Και μετά από πλύσιμο πιάτων έχω ένα τρομερό πόνο στη μέση μου...
Tι το αηδιαστικό έχει ρε συ;
Εμμ ναι όπως είπε και η kajira αν τα αφήσεις μέρες στο νεροχύτη και πολλά θα μαζευτούν και μούχλα θα πιάσουν.

Τιπ: Κάθε φορά που χρησιμοποιείς ένα πιάτο ρίξε του νερό, σκέτο νερό μέχρι να φύγουν οι τροφές. Όταν θα αποφασίσεις να τα πλύνεις θα είναι όλα ευκολότερα και λιγότερο ..αηδιαστικά.
2
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 22:13, 09-09-10:

...ή, και για να μην κάνουμε τα πιάτα με το ποτιστικό (κι είναι κι αντοικολογικό), υπάρχουν και οι βούρτσες, για ένα πρόχειρο ξέβγαλμα και απομάκρυνση τροφών από το πιάτο.
Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 358 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε: στις 23:51, 09-09-10:

είμαι πολύ ακατάστατος, το δωμάτιό μου είναι εντελώς ανακατωμένο. Πάνω στο τραπέζι υπάρχει συνέχεια μία στοίβα από χαρτιά και μικροπράγματα. Πάντα όμως ξέρω που θα βρω το καθετί.

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

Αληθεια, οσο ακαταστατοι ειστε στο σπιτι σας, αλλο τοσο ειστε και στο χωρο εργασιας σας?
Ναι, νομίζω ότι έχω το πιο ακατάστατο γραφείο από όλους τους συναδέλφους μου.

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
και πραγματικα ποιος αντεχει να ζει με κατσαριδες?
Πες μου ότι η φώτο δεν είναι από το νεροχύτη του σπιτιού σου!
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 17:07, 10-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Tι το αηδιαστικό έχει ρε συ;
Εμμ ναι όπως είπε και η kajira αν τα αφήσεις μέρες στο νεροχύτη και πολλά θα μαζευτούν και μούχλα θα πιάσουν.

Τιπ: Κάθε φορά που χρησιμοποιείς ένα πιάτο ρίξε του νερό, σκέτο νερό μέχρι να φύγουν οι τροφές. Όταν θα αποφασίσεις να τα πλύνεις θα είναι όλα ευκολότερα και λιγότερο ..αηδιαστικά.
Όποτε τύχει και πλένω είμαστε πολλά άτομα και έχουμε πολλάααα πιάτα. Ειδικά άμα φας τηγανιτά αυγά άστο να πάει στα κομμάτια. Προσωπικά δεν μου αρέσουν αρκετά φαγητά και αηδιάζω όταν πλένω πιάτα που περιείχαν το συγκεκριμένο φαγητό.

Καλά ντάξει δεν έχουν πιάσει μούχλα ποτέ και δεν αφήνω πιάτα από δύο γεύματα, αλλά εξακολουθώ να το βρίσκω απαράδεκτο. Μόνο μια φορά είχε πλάκα που ήμουν στο σπίτι της ξαδέρφης μου, είχαμε παραγγείλει μια πίτσα γίγας και αφού την φάγαμε πλύναμε μία γούρνα πιάτα τελείως γεμάτη από μέρες. Βάλαμε τέρμα την μουσική και είχε φάση. Σπίτι μου πάντως δεν μένουν παραπάνω από ένα γεύμα. Όπως και να 'χει είναι η χειρότερη δουλειά από αυτές του σπιτιού για μένα.
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε: στις 16:24, 04-04-11:

Ένα μόνο έχω να πω! Κάθε φορά που η μαμά μου μπαίνει μέσα στο δωμάτιο μου στάβλο το ανεβάζει χοιροστάσιο το κατεβάζει... Και μου λέει τα γνωστά: όταν θα είσαι φοιτήτρια ποιος θα σου καθαρίζει κτλ
1
Παράθεση

Jo_ (Elizabeth Blackburn)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Jo_ έγραψε: στις 23:08, 28-04-11:

Παιδιά ποιός αγαπάει πολύ το καθάρισμα να έρθει και από το σπίτι μου;
Προσφέρομαι να του κάνω το σιδέρωμα!
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 02:03, 29-04-11:

Να περασει και απο το δικο μου!!!
Καποτε επαιρνα πλαστικα πιατα, ποτηρια και μαχαιροπιρουνα για να μη πλενω πιατα (πολυ αηδια το πλυσιμο πιατων)... τωρα παλευεται καπως η κατασταση (αφηνω το καυτο νερο να τρεχει πανω τους για αρκετη ωρα και πηρα αντικολλητικα πιατα και σφουγγαρι-βουρτσακι με χερουλι για να μην ακουμπαω τα λερωμενα πιατα). Γενικα με το πλυσιμο των ρουχων και το συμμαζεμα σε ολο το σπιτι εκτος απο το δωματιο μου τα παω καλα. Το πλυσιμο των πιατων δεν το μπορω με τιποτα. Τα αποφαγια τα πεταω στην τουαλετα γιατι δεν αντεχω να βρωμανε τα σκουπιδια (συνηθως ξεχναω να τα πεταω καθημερινα). Απεχθανομαι επισης και το σκουπισμα με την ηλεκτρικη. Αλλα θα παρω συντομα ρομποτικη σκουπα και θα σκουπιζει μονη της
Παράθεση

elir

Νεοφερμένος

H elir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H elir έγραψε: στις 09:30, 07-05-11:

εγω μια φορα σφουγγαριζα με αριελ γτ ελεγε σαπουνι πανω
1
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,103 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε: στις 10:04, 07-05-11:

Μου αρεσει ο χωρος μου να ειναι περιποιημενος και καθαρος...
1
Παράθεση

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H Bopajgo δεν έγραψε: στις 02:34, 16-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
Μου αρεσει ο χωρος μου να ειναι περιποιημενος και καθαρος...
ντροπή σου!!.....
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 00:31, 20-06-11:

Ε λοιπον σημερα καθμουν με τη φιλη μου στη βεραντα(ελειπαν και οι γονεις μου...τι ωραια τι καλα!)...παω να σερβιρω χυμο...και ξαφνικα ριχνω ολο το χυμο κατω...βρισκω μετα απο 5 ολοκληρα λεπτα τη σφουγγαριστρα αλλα δδε βρηκα το υγρο για το πατωμα(το σπιτι ειναι καινουργιο και η μαμα μου κριβει τα αποτυπαντικα απο τα μικρα)..αποφασισαμε λοιπον να βαλουμε στη σφουγγαριστρα υγρο πιατων..περιτο να πω οτι η βερανατ εγινε μεσα στη σαπουναδα...μανουλα κι εεγω σε αγαπω!
3
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 00:42, 20-06-11:

Γιατί δεν έριχνες νερό με το λάστιχο απλά;
2
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 01:34, 20-06-11:

δεν θα άξιζε μετά να γίνει ποστ η ιστορία
6
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 21:47, 20-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Γιατί δεν έριχνες νερό με το λάστιχο απλά;
γιατι το λαστιχο ηταν στη κατ βεραντα και δεν ηθελα να το διακυνδυνεψω οποτε αποφασισα να χρησιμοποιησω ξανα τη σφουγγαριστρα
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 02:46, 21-06-11:

Το γραφείο μου (ειδικά τις μέρες των Πανελληνίων & όλη τη χρονιά) έδειχνε σαν να είχε πέσει ατομική βόμβα πάνω..

Να δω τί θα κάνω όταν γίνω φοιτήτρια
Παράθεση

αορ (the less you know,the better it is....)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε: στις 03:07, 21-06-11:

Kαι μενα μου αρέσει πολυ να ειμαι τακτικος,νοικοκυρεμενος κτλ.. Μένω στο "μ'αρεσει"... Ρούχα ακομα και μεσα στην κατσαρόλα...Ζάχαρη μέσα στο μπουκάλι απο το λάδι..Τηγανισμένες πατάτες απο πέρυσυ(ή προπερσι....)Σημειώσεις στο πάτωμα,στην κουζίνα,στο κρεβάτι,στο μπαλκόνι,στο μπάνιο,στο διάδρομο της πολυκατοικίας...Ποτήρια άπλυτα εδώ και μηνα..ή δίμηνο...κάντο τρίμηνο....πιάαατα...πλέον πλαστικά γιατι τα άλλα δε λέν να πλυθούν ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ...ψυγείο με νεοληθικά προιόντα και αρχαίζοντες τροφές...
Και ολα αυτά γιατι?Φοιτητής στη σαλονίκη.....
2
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 04:11, 21-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από αορ
Kαι μενα μου αρέσει πολυ να ειμαι τακτικος,νοικοκυρεμενος κτλ.. Μένω στο "μ'αρεσει"... Ρούχα ακομα και μεσα στην κατσαρόλα...Ζάχαρη μέσα στο μπουκάλι απο το λάδι..Τηγανισμένες πατάτες απο πέρυσυ(ή προπερσι....)Σημειώσεις στο πάτωμα,στην κουζίνα,στο κρεβάτι,στο μπαλκόνι,στο μπάνιο,στο διάδρομο της πολυκατοικίας...Ποτήρια άπλυτα εδώ και μηνα..ή δίμηνο...κάντο τρίμηνο....πιάαατα...πλέον πλαστικά γιατι τα άλλα δε λέν να πλυθούν ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ...ψυγείο με νεοληθικά προιόντα και αρχαίζοντες τροφές...
Και ολα αυτά γιατι?Φοιτητής στη σαλονίκη.....

πάρε μετεγγραφή στην Λάρισα
2
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 358 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε: στις 17:55, 24-06-11:

Εγώ είμαι ανοικοκύρευτος που κατα καιρούς νοικοκυρεύται, πασαλεύει τα πράγματα... κι καταφέρνει να ζήσει...

Το όμορφο σε αυτό ότι σε κάθε συρτάρι, σε κάθε βιβλίο κρύβοντε πολλές ιστορίες... χαρτιά που κάποτε ταχτοποιήθηκαν, χειρόγραφα που χρησιμοποιήθηκαν για σελιδοδείκτες κι μείναν ες αει εκει μέσα...

Πριν λίγο καιρό πήγα να συνεχίσω, ένα βιβλίο που για κάποιο λόγο έχω αφήσει στη μέση απο το γυμνάσιο(αν κι είχε όλα τα εχέγεια). Βρήκα ως σελιδοδείκτη ένα χειρόγραφο διηγηματάκι που είχα γράψει... ως πιο ενδιαφέρον απο το βιβλίο διαβασα το χαζό κειμένακι μου, θυμήθκα πραγματα κι κατάστάσεις που με απασχολούσαν τότε. Πραγματικά τρελάθηκα στο πόσο με άλλαξε η εφηβεία. Τότε στην αρχή τώρα στο τέλος.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 24-06-11 στις 18:10. Αιτία: split προς μεταφορά σε άλλο θέμα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Θεσσαλονικείς ενωθείτε!!! - Από evouli
      Το θέμα έχει λάβει 46 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-12-13 στις 12:28.
    • Αθηναίοι ενωθείτε! - Από Scandal
      Το θέμα έχει λάβει 96 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-05-13 στις 22:27.
    • To exit poll του στεκιού - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-11-10 στις 15:58.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα