Ανοικοκύρευτοι του στεκιού ενωθείτε!

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ναι.. τόσο κουραστικό είναι;:worry:
Δεν είναι μόνο κουραστικό, είναι βαρετό και αηδιαστικό. Και μετά από πλύσιμο πιάτων έχω ένα τρομερό πόνο στη μέση μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
E άμα αφήνεις να μαζεύεται μια στοίβα πριν τα πλύνεις, είναι λογικό. Αλλά άμα τα πλένεις μόλις λερώνονται, δεν σου παίρνει πάνω από τρία λεπτά (οκ, προφανώς όχι κάθε πιάτο χωριστά, αλλά πριν μαζευτούν παραπάνω από πέντε τεμάχια εννοώ). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο κουραστικό, είναι βαρετό και αηδιαστικό. Και μετά από πλύσιμο πιάτων έχω ένα τρομερό πόνο στη μέση μου...
Tι το αηδιαστικό έχει ρε συ;
Εμμ ναι όπως είπε και η kajira αν τα αφήσεις μέρες στο νεροχύτη και πολλά θα μαζευτούν και μούχλα θα πιάσουν.:worry:

Τιπ: Κάθε φορά που χρησιμοποιείς ένα πιάτο ρίξε του νερό, σκέτο νερό μέχρι να φύγουν οι τροφές. Όταν θα αποφασίσεις να τα πλύνεις θα είναι όλα ευκολότερα και λιγότερο ..αηδιαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...ή, και για να μην κάνουμε τα πιάτα με το ποτιστικό (κι είναι κι αντοικολογικό), υπάρχουν και οι βούρτσες, για ένα πρόχειρο ξέβγαλμα και απομάκρυνση τροφών από το πιάτο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
είμαι πολύ ακατάστατος, το δωμάτιό μου είναι εντελώς ανακατωμένο. Πάνω στο τραπέζι υπάρχει συνέχεια μία στοίβα από χαρτιά και μικροπράγματα. Πάντα όμως ξέρω που θα βρω το καθετί.


Αληθεια, οσο ακαταστατοι ειστε στο σπιτι σας, αλλο τοσο ειστε και στο χωρο εργασιας σας?

Ναι, νομίζω ότι έχω το πιο ακατάστατο γραφείο από όλους τους συναδέλφους μου.

και πραγματικα ποιος αντεχει να ζει με κατσαριδες?

Πες μου ότι η φώτο δεν είναι από το νεροχύτη του σπιτιού σου! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Tι το αηδιαστικό έχει ρε συ;
Εμμ ναι όπως είπε και η kajira αν τα αφήσεις μέρες στο νεροχύτη και πολλά θα μαζευτούν και μούχλα θα πιάσουν.:worry:

Τιπ: Κάθε φορά που χρησιμοποιείς ένα πιάτο ρίξε του νερό, σκέτο νερό μέχρι να φύγουν οι τροφές. Όταν θα αποφασίσεις να τα πλύνεις θα είναι όλα ευκολότερα και λιγότερο ..αηδιαστικά.
Όποτε τύχει και πλένω είμαστε πολλά άτομα και έχουμε πολλάααα πιάτα. Ειδικά άμα φας τηγανιτά αυγά άστο να πάει στα κομμάτια. Προσωπικά δεν μου αρέσουν αρκετά φαγητά και αηδιάζω όταν πλένω πιάτα που περιείχαν το συγκεκριμένο φαγητό.

Καλά ντάξει δεν έχουν πιάσει μούχλα ποτέ και δεν αφήνω πιάτα από δύο γεύματα, αλλά εξακολουθώ να το βρίσκω απαράδεκτο. Μόνο μια φορά είχε πλάκα που ήμουν στο σπίτι της ξαδέρφης μου, είχαμε παραγγείλει μια πίτσα γίγας και αφού την φάγαμε πλύναμε μία γούρνα πιάτα τελείως γεμάτη από μέρες. Βάλαμε τέρμα την μουσική και είχε φάση. Σπίτι μου πάντως δεν μένουν παραπάνω από ένα γεύμα. Όπως και να 'χει είναι η χειρότερη δουλειά από αυτές του σπιτιού για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Ένα μόνο έχω να πω! Κάθε φορά που η μαμά μου μπαίνει μέσα στο δωμάτιο μου στάβλο το ανεβάζει χοιροστάσιο το κατεβάζει...:D Και μου λέει τα γνωστά: όταν θα είσαι φοιτήτρια ποιος θα σου καθαρίζει κτλ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Παιδιά ποιός αγαπάει πολύ το καθάρισμα να έρθει και από το σπίτι μου;
Προσφέρομαι να του κάνω το σιδέρωμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Να περασει και απο το δικο μου!!!
Καποτε επαιρνα πλαστικα πιατα, ποτηρια και μαχαιροπιρουνα για να μη πλενω πιατα (πολυ αηδια το πλυσιμο πιατων)... τωρα παλευεται καπως η κατασταση (αφηνω το καυτο νερο να τρεχει πανω τους για αρκετη ωρα και πηρα αντικολλητικα πιατα και σφουγγαρι-βουρτσακι με χερουλι για να μην ακουμπαω τα λερωμενα πιατα). Γενικα με το πλυσιμο των ρουχων και το συμμαζεμα σε ολο το σπιτι εκτος απο το δωματιο μου τα παω καλα. Το πλυσιμο των πιατων δεν το μπορω με τιποτα. Τα αποφαγια τα πεταω στην τουαλετα γιατι δεν αντεχω να βρωμανε τα σκουπιδια (συνηθως ξεχναω να τα πεταω καθημερινα). Απεχθανομαι επισης και το σκουπισμα με την ηλεκτρικη. Αλλα θα παρω συντομα ρομποτικη σκουπα και θα σκουπιζει μονη της :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elir

Νεοφερμένος

Η elir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω μια φορα σφουγγαριζα με αριελ γτ ελεγε σαπουνι πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μου αρεσει ο χωρος μου να ειναι περιποιημενος και καθαρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Μου αρεσει ο χωρος μου να ειναι περιποιημενος και καθαρος...

ντροπή σου!!..... :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ε λοιπον σημερα καθμουν με τη φιλη μου στη βεραντα(ελειπαν και οι γονεις μου...τι ωραια τι καλα!)...παω να σερβιρω χυμο...και ξαφνικα ριχνω ολο το χυμο κατω...βρισκω μετα απο 5 ολοκληρα λεπτα τη σφουγγαριστρα αλλα δδε βρηκα το υγρο για το πατωμα(το σπιτι ειναι καινουργιο και η μαμα μου κριβει τα αποτυπαντικα απο τα μικρα)..αποφασισαμε λοιπον να βαλουμε στη σφουγγαριστρα υγρο πιατων..περιτο να πω οτι η βερανατ εγινε μεσα στη σαπουναδα...μανουλα κι εεγω σε αγαπω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γιατί δεν έριχνες νερό με το λάστιχο απλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
δεν θα άξιζε μετά να γίνει ποστ η ιστορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γιατί δεν έριχνες νερό με το λάστιχο απλά;
γιατι το λαστιχο ηταν στη κατ βεραντα και δεν ηθελα να το διακυνδυνεψω οποτε αποφασισα να χρησιμοποιησω ξανα τη σφουγγαριστρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Το γραφείο μου (ειδικά τις μέρες των Πανελληνίων & όλη τη χρονιά) έδειχνε σαν να είχε πέσει ατομική βόμβα πάνω.. :worry:

Να δω τί θα κάνω όταν γίνω φοιτήτρια :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Kαι μενα μου αρέσει πολυ να ειμαι τακτικος,νοικοκυρεμενος κτλ.. Μένω στο "μ'αρεσει"... Ρούχα ακομα και μεσα στην κατσαρόλα...Ζάχαρη μέσα στο μπουκάλι απο το λάδι..Τηγανισμένες πατάτες απο πέρυσυ(ή προπερσι....)Σημειώσεις στο πάτωμα,στην κουζίνα,στο κρεβάτι,στο μπαλκόνι,στο μπάνιο,στο διάδρομο της πολυκατοικίας...Ποτήρια άπλυτα εδώ και μηνα..ή δίμηνο...κάντο τρίμηνο....πιάαατα...πλέον πλαστικά γιατι τα άλλα δε λέν να πλυθούν ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ...ψυγείο με νεοληθικά προιόντα και αρχαίζοντες τροφές...
Και ολα αυτά γιατι?Φοιτητής στη σαλονίκη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Kαι μενα μου αρέσει πολυ να ειμαι τακτικος,νοικοκυρεμενος κτλ.. Μένω στο "μ'αρεσει"... Ρούχα ακομα και μεσα στην κατσαρόλα...Ζάχαρη μέσα στο μπουκάλι απο το λάδι..Τηγανισμένες πατάτες απο πέρυσυ(ή προπερσι....)Σημειώσεις στο πάτωμα,στην κουζίνα,στο κρεβάτι,στο μπαλκόνι,στο μπάνιο,στο διάδρομο της πολυκατοικίας...Ποτήρια άπλυτα εδώ και μηνα..ή δίμηνο...κάντο τρίμηνο....πιάαατα...πλέον πλαστικά γιατι τα άλλα δε λέν να πλυθούν ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ...ψυγείο με νεοληθικά προιόντα και αρχαίζοντες τροφές...
Και ολα αυτά γιατι?Φοιτητής στη σαλονίκη.....


πάρε μετεγγραφή στην Λάρισα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Εγώ είμαι ανοικοκύρευτος που κατα καιρούς νοικοκυρεύται, πασαλεύει τα πράγματα... κι καταφέρνει να ζήσει...

Το όμορφο σε αυτό ότι σε κάθε συρτάρι, σε κάθε βιβλίο κρύβοντε πολλές ιστορίες... χαρτιά που κάποτε ταχτοποιήθηκαν, χειρόγραφα που χρησιμοποιήθηκαν για σελιδοδείκτες κι μείναν ες αει εκει μέσα...

Πριν λίγο καιρό πήγα να συνεχίσω, ένα βιβλίο που για κάποιο λόγο έχω αφήσει στη μέση απο το γυμνάσιο(αν κι είχε όλα τα εχέγεια). Βρήκα ως σελιδοδείκτη ένα χειρόγραφο διηγηματάκι που είχα γράψει... ως πιο ενδιαφέρον απο το βιβλίο διαβασα το χαζό κειμένακι μου, θυμήθκα πραγματα κι κατάστάσεις που με απασχολούσαν τότε. Πραγματικά τρελάθηκα στο πόσο με άλλαξε η εφηβεία. Τότε στην αρχή τώρα στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top