Βοήθεια, με εξαπάτησε η Cosmote!

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Λοιπον οταν εκανα συμβολαιο με την Cosmote εκανε λαθος (?) η υπαλληλος και αντι να για 24€ το μηνα, ο πρωτος λογαριασμος που εχει 1,5 παγιο μεσα ηρθε 64€ δλδ 42€ το μηνα. Δν ειχε δηλωσει σωστα τα προγραμματα και τις φοιτητικες εκπτωσεις και αντι να με βαλουν σε ενα προγραμμα με φοιτητικη εκπτωση στα 2GB με εβαλαν απο μονοι τους σε ενα με 5GB και χωρις την εκπτωση. Πηγα τσιτα στα γκαζια στην υπαλληλο, παραδεχθηκε οτι ηταν το λαθος αλλα θα διορθωνοταν απο τον επομενο μηνα και επρεπε να πληρωσω ολα τα λεφτα (δλδ και το λαθος της). Αφου της εσπασα τα νευρα, αποφασισε τη διαφορα να τη βαλει αυτη απο τη τσεπη της αφου δικο της ηταν το λαθος. Πηγαινε και τριξτους τα δοντια, δν εχεις τιποτα να χασεις. Τσιμπησε τον υπαλληλο που σου εκανε το συμβολαιο και πες του ''κοψε το λαιμο σου βρες λυση. Εγω θα πληρωσω οτι μου αναλογει''. στο τελος θα σε βολεψουν, δν τους συμφερει να φτασουν στα ακρα, χαμενοι θα βγουν και απο τη στιγμη που ηταν λαθος του υπαλληλου και οχι δικο σου.

Τα συμβολαια ειναι στο περιπου. Το τι εφαρμοζουν ειναι καθαρα οτι τους καπνισει...


Σ' ευχαριστώ πολύφίλε. Αυτό θα κάνω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Γενικά όλες οι εταιρείες είναι απάτη! Προσέχετε όταν πηγαίνετε να παίρνετε αυτό το οποίο ζητάτε και τίποτα περισσότερο! Αν επιμένουν για κάτι (π.χ. νόβα κλπ) να αρνείστε γιατί θα σας γελάσουν. Επίσης ποτέ μην κλείνετε πακέτα μέσω τηλεφώνου. Πρόκειται για ιδιωτικές εταιρείες που ψάχνουν για κορόϊδα και συνεργάζονται με τις επίσημες εταιρείες. Η καλύτερη απάντηση είναι: "θα απευθυνθώ στο κατάστημα της περιοχής μου" και τους το κλείνετε στα μούτρα! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πηγαινε απο εκει να δεις αν λυνεται το θεμα. Αν οχι, αλλη φορα προσεχε τι υπογραφεις.
Θα κανω κι εγω τωρα νεο προγραμμα και θα εχω τα ματια μου 14. Μαλιστα δε θα το κανω τηλεφωνικως που γινεται πια αλλα θα παω απο κει. Τις προαλλες ηρθαν δυο κουστουματοι σπιτι μου και νομισα πως ειναι απο τον οτε. Αφησα να μου πουνε τΑ " δωρα" που εχω μεχρι που ημουν ετοιμη να υπογραψω. Κι ακουω ονομα αλλης εταιρειας. Ωπα λεω, δεν ειστε απο οτε; Οχι μου λενε, ενω ετσι οπως μου μιλουσαν ο καθενας θα νομιζε Πως ειναι του οτε. Τελικα Παρα το 45 λεπτο που μου εφαγαν, τελικα τους το φαγα εγω και τους ζητησα να φυγουν. Προσοχη τι υπογραφετε! Και για μενα το λεω!
Δηλαδή αν ήταν από τη forthnet ή από τη vodafone/hol, τι διαφορά έχει; Σώνει και καλά ΟΤΕ θέλεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top