Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,984 μέλη και 2,479,054 μηνύματα σε 78,960 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 199 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έχετε κάποιο πρότυπο στη ζωή σας;

Felid

Διακεκριμένο μέλος

H Felid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Felid έγραψε: στις 17:23, 17-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Red Hot Chili L
γκάστρωσε την γυναίκα του βασιλιά
Ok, αυτό δεν το ήξερα!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε: στις 17:43, 17-11-13:

Ναι, φαντάσου ότι τον συγκεκριμένο γιο του βασιλιά τον απέρριψαν ως διάδοχο, ακριβώς επειδή όλοι ήταν βέβαιοι ότι ήταν νόθο του Αλκιβιάδη
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 19:14, 17-11-13:

Eγω τωρα θα ειμαι ακυρη.. Αλλα το προτυπο μου δεν ειναι υπαρκτο προσωπο.. Παρολο που δεν ειανι υπαρκτο προσωπο ομως ηταν η μονη φορα που ειχα ταυτιστει ΤΟΣΟ πολυ με ηρωιδα (βιβλιου, ταινιας, σειρας)... Οποιος εχει δει Fringe την ξερει, ο δυναμισμος της, η αντικειμενικοτητα που εβλεπε τα πραγματα και η ψυχραιμια της, και οσο κι αν την επαιρναν απο κατω ολα αυτα που ζουσε δεν το εδειχνε καιο προχωρουσε.. Βεβαια ξερω οτι δεν ηταν αληθινο και ηταν απλα ο ρολος της, αλλα εγω -δεν ξερω γιατι- ζω για να της μοιασω..♥

Επισης απο την ιδια σειρα ο Walter, για τελειως διαφορετικους λογους, γιατι (υποτιθεται οτι) ηταν κορυφαιος επιστημονας και επειδη με ελκυουν πολυ οι θετικες επιστημες και θεματα φυσικης-χημειας κλπ, αυτος παντα τα εκανε ολα να μοιαζουν τοσο ενδιαφεροντα, που μετα τα εψαχνα και παραπανω και εμαθα τελικα πολλα πραγματα.. Κορυφη
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,010 μηνύματα.

O Fast έγραψε: στις 19:20, 17-11-13:

1
Παράθεση

Felid

Διακεκριμένο μέλος

H Felid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Felid έγραψε: στις 09:11, 18-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Red Hot Chili L
Ναι, φαντάσου ότι τον συγκεκριμένο γιο του βασιλιά τον απέρριψαν ως διάδοχο, ακριβώς επειδή όλοι ήταν βέβαιοι ότι ήταν νόθο του Αλκιβιάδη
Και το παιδί τι έγινε; Το πετάξανε στον Καιάδα;
1
Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 850 μηνύματα.

O Βλα έγραψε: στις 10:10, 18-11-13:

Αρκετά πρότυπα που με τον καιρό αλλάζουν.
Κάποιοι από αυτούς είναι ο Lenin, ο Kolmogorov, ο Καζαντζάκης, ο Ηλίας Πετρόπουλος, ο Άσιμος και άλλοι.
2
2
Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε: στις 13:09, 18-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Και το παιδί τι έγινε; Το πετάξανε στον Καιάδα;

Οχι βρε, δεν ήταν σίγουροι 100% ότι ήταν του Αλκη, αλλά μια και τον είχαν κάνει τσακωτό με την βασίλισα, ήταν ...αρκετά σίγουροι. Οποτε απλώς όταν μεγάλωσε ο διάδοχος και ήλθε η ώρα να πάρει την ΄θεση του πατέρα του... τον παραμερίσανε και βάλανε έναν ξάδελφο του.
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 560 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε: στις 15:23, 18-11-13:

Εγώ έχω ως πρότυπο τον χημικό μου.
Είναι υπέροχος καθηγητής, μα πάνω από όλα υπέροχος άνθρωπος.
Ζεστός, ειλικρινής, σε νοιάζεται και σε βοηθάει εάν χρειάζεσαι κάτι.
Δίκαιος, δυναμικός και ώρες ώρες σκληρός, όταν το επιβάλλουν οι καταστάσεις.
Μα ακόμα και τότε, έχει μια τρυφεράδα και καλοσύνη στο βλέμμα.
Πανέξυπνος, με πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις πάνω στα θέματα και ωραίο γούστο.
Κατά τη γνώμη μου, από τα πιο σωστά πρότυπα που μπορεί να υπάρχουν.
3
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 20:01, 18-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
Εγώ έχω ως πρότυπο τον χημικό μου.
Είναι υπέροχος καθηγητής, μα πάνω από όλα υπέροχος άνθρωπος.
Ζεστός, ειλικρινής, σε νοιάζεται και σε βοηθάει εάν χρειάζεσαι κάτι.
Δίκαιος, δυναμικός και ώρες ώρες σκληρός, όταν το επιβάλλουν οι καταστάσεις.
Μα ακόμα και τότε, έχει μια τρυφεράδα και καλοσύνη στο βλέμμα.
Πανέξυπνος, με πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις πάνω στα θέματα και ωραίο γούστο.
Κατά τη γνώμη μου, από τα πιο σωστά πρότυπα που μπορεί να υπάρχουν.
To ιδιο με την φυσικο μου.. Την θαυμάζω πραγματικά, με έκανε να την σέβομαι όσο κανέναν άλλον, να θέλω να της μοιάσω, να θέλω να γίνω σαν κι αυτήν, με έκανε να αγαπήσω μία ολόκληρη επιστήμη, με ώθησε να ασχοληθώ, με ώθησε να συνεχίσω, και τώρα με ωθεί να ακολουθήσω αυτό που ξεκίνησα.. Είναι ο άνθρωπος που, κοιτώντας την, μπορω να δω κι εγω τον εαυτό μου μέσα της, τόσο έχω βάλει στόχο να της μοιάσω, γιατι την θαυμάζω πραγματικά.. Τα έκανε όλα να ακούγονται τόσο ενδιαφέροντα και ταυτόχρονα τόσο απλα, που δεν είχες άλλη επιλογη από το να την ακούς..
Πιστεύω πως αν ήταν όλοι οι καθηγητές έτσι και αν ολοι οι άνθρωποι εκαναν την δουλειά τους με τόση όρεξη και ενθουσιασμό όπως αυτη, τα πραγματα θα ήταν ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ διαφορετικα..
3
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 15:36, 19-11-13:

Προτυπο....
Το δικο μου (πλεον) προτυπο συνεχιζει να μην ειναι καποιος διασημος... ή καποιος μεγαλος και ξακουστος... Ειναι ενας απλος ανθρωπος που ομως εχει καταφερει να αλλαξει την ζωη μου τοσο πολυ. Στην αρχη μπορω να πω οτι δεν την συμπαθουσα ιδιαιτερα ( για να μην πω καθολου) αλλα μετα απο 3 χρονια που ειναι κοντα μου εχει γινει κομματι της ζωης μου. Ενας υπεροχος ανθρωπος που ειναι διπλα μου στα ευκολα και στα δυσκολα, εχει κανει θυσιες για εμενα και μου εχει μαθει πολλα πραγματα. Εχει υπεροχη ψυχη, μεγαλη καρδια και παντα ενα γλυκο χαμογελο.
Κυρια Κριστινε το ονομα της.... Της χρωσταω πολλα.
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια