Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,976 μέλη και 2,478,848 μηνύματα σε 78,951 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 275 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια εταιρεία σταθερής τηλεφωνίας-internet έχετε;

Ποια εταιρία σταθερής τηλεφωνίας-internet έχετε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 181)
Nova
40
22,10%
Cosmote
72
39,78%
Vodafone
24
13,26%
Wind
16
8,84%
Άλλη (Διευκρινίστε)
6
3,31%
Δεν επιθυμώ να απαντήσω
0
0%

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,346 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 14:05, 11-01-14:

Εμείς έχουμε cyta
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Vegasmaster (Σπύρος)

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Vegasmaster έγραψε: στις 17:51, 15-01-14:

ΟΤΕ για το ίντερνετ κυρίως, δεν έχω κάποιο παράπονο μέχρι τώρα.
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 20:42, 23-06-14:

έχω τρομερό πρόβλημα τελευταία με το internet στο σπίτι μου. Έχω βάλει εδω κι ενα χρόνο ΟΤΕ και πληρωνω υποτιθεται για την αξιοπιστία της 24άρας ταχύτητας. είμαι σχετικά κοντά στον ΟΤΕ αλλά τους τελευταίους 4-5 μήνες όχι απλά δεν πιάνω ούτε 10Mbps αλλα κάθε μέρα σχεδόν με πετάει έξω, αργεί να φορτώσει τις σελίδες λες και έχω την παλιά σύνδεση με την κάρτα. Κάνω βέβαια μια επανεκκίνηση στο ρούτερ και κάπως διορθωνεται. Τους εχω πάρει πολλές φορες τηλεφωνο στα κεντρικα για να διαμαρτυρηθώ και συνεχώς μου λένε ότ ιθα στείλουν τεχνικό. Έρχεται τεχνικός βλέπει την γραμμή και μου λέει λυπάμαι αλλά μέχρι ~8 περίπου πιάνει και αυτό στην καλύτερη!! Άμα δεν είχα το συμβόλαιο με τον ΟΤΕ να με δεσμεύει να μείνω στο πρόγραμμα μέχρι τον Οκτώβρη θα είχα ήδη αλλάξει αλλά λυπάμαι τα 150 Ε που ζητάνε για την ακύρωση του συμβολαίου.

Σκέφτομαι να βάλω forthnet. έχετε να προτείνεται κάποια άλλη εταιρεία ή να με αποτρέψετε απο την forthnet?
Απλά χρειάζομαι αρκετά γρήγορο internet και να μην με αφήνει στο αέρα διότι είναι αναγκαίο για τη σχολή
Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,329 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε: στις 20:52, 23-06-14:

όταν έρχεται ο τεχνικός κοιτάει το ρούτερ σου;;;; (για τις αποσυνδέσεις ρωτάω )
να ζητήσεις αλλαγή του ρούτερ
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 21:39, 23-06-14:

Εγω εχω forthnet κι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος, δν κανει αποσυνδεσεις και προβλημα να υπαρχει ειναι πολυ εξυπηρετικοι και στο λυνουν γρηγορα.
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 21:40, 23-06-14:

δεν έχει σχέση το ρούτερ μην παραπληροφορείς, έχει σχέση η απόσταση από τον κόμβο. Φίλε μου ότι εταιρία και να βάλεις αν είσαι μακριά από τον κόμβο θα πιάνεις μία από τα ίδια...
Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,329 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε: στις 21:51, 23-06-14:

στις αποσυνδέσεις μπορεί να φταίει και το ρούτερ
Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Επιφανές Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,482 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε: στις 08:13, 24-06-14:

Είχα forthnet ως φοιτητής (στο 1ο μου σπίτι στις Σέρρες το πρώτο τότε "double play" και μετά στο 2ο σκέτο internet) και πλέον έχουμε στο σπίτι στη Θεσσαλονίκη το πιο πρόσφατο double play με απεριόριστα κινητά πέραν των σταθερών και με +5€ το μήνα διεθνή (κάνα 30άρι το μήνα συνολική χρέωση)...

Δεν θα σταθώ τόσο στη σύνδεση που είναι πολύ καλή και αδιάλειπτη ούτε στις εξαιρετικές παροχές του πακέτου, ούτε καν στο ότι η προσφορά τους ισχύει για 12 μήνες αντί 6 εταιριών όπως π.χ. του ΟΤΕ, αλλά κυρίως στον τρόπο που με αντιμετώπισαν ως πελάτη!
Ξεκάθαροι απ' την πρώτη στιγμή, ούτε ψιλά γράμματα ούτε τίποτα, ΤΟΣΑ πληρώνεις στο 12μηνο τόσα εδώ τόσα εκεί κ.λπ. και μάλιστα ένα μήνα πριν την παρέλευση του 12μηνου μου τηλεφωνήσαν απ' τα κεντρικά τους για να μου πουν να πάω στο κοντινότερο κατάστημα να "χωθώ" σε νέα προσφορά για να μην περάσει το 12μηνο και κολλήσω στο παλιό πρόγραμμα με νέα, αναπροσαρμοσμένη αυτόματα και προς τα πάνω τιμή!
Δεν ξέρω τι γίνεται στους άλλους ιδιωτικούς παρόχους, αλλά αν ήταν κάνας ΟΤΕ σε έγραφε κανονικά, σε άφηνε να πληρώνεις το παλιό πρόγραμμα εσαεί και μόνο όταν πήγαινες αλλού και λάμβανε το σήμα στη βάση δεδομένων του έβαζε το ρουφιάνο του να σε παίρνει τηλέφωνο για να σου προτείνει νέο πακέτο!
Χώρια που οι άνθρωποι στο κατάστημα τους ΔΕΝ σηκώνουν το τηλέφωνο γιατί "προηγείται ο πελάτης", κάτι που σε άλλα καταστήματα δεν θα το δεις...μη μου πείτε ότι δε σας έτυχε να πάτε σε ταμείο και να μιλάει ο υπάλληλος στο τηλέφωνο ή ακόμη χειρότερα στο κινητό του με καμιά γκόμενα;
Ακόμη κι από αυτό καταλαβαίνεις ποιος είναι επαγγελματίας και ποιος κοροϊδεύει...

Γενικά συνιστώ μακριά από ΟΤΕ και Vodafone όσο γίνεται...και λέω "όσο γίνεται" γιατί υπάρχουν και κατηγορίες που δε μπορείς να τους αποφύγεις π.χ. εταιρικό έχω ΟΤΕ γιατί οι ιδιωτικοί σε αυτά υστερούν και ποιοτικά και στην τιμή!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 24-06-14 στις 08:27.
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 10:35, 24-06-14:

Το μόνο που προσφέρει ο ΟΤΕ αυτή τη στιγμή παραπάνω είναι χαμηλότερα pings(πράγμα το οποίο διορθώνεται και στους εναλλακτικούς).Στην περίπτωση που το επάγγελμά σου δεν είναι gamer και δεν έχεις ούτε internet cafe, συμφέρει να διαλέξεις τον πάροχο που στην περιοχή σου αποδίδει καλύτερα.
π.χ η cyta που ξεκίνησε από βόρεια ακούω καλά λόγια. Αντίθετα στν περιοχή μου δεν ακούω καλά λόγια. κτλ κτλ
Επιπλέον όπως αναφέρθηκε ο ΟΤΕ κάνει εξάμηνη προσφορά που είναι εντελώς αστείο...
To know how για μένα είναι ρωτάμε γνωστούς τσεκάρουμε στην περιοχή μας τι παίζει, τσεκάρουμε την τσέπη μας και πράτουμε κατά βούληση.

Όσον αφορά τις αποσυνδέσεις θα πρέπει να έχει χοντρό πρόβλημα το router. Συνήθως ευθύνονται άλλοι λόγοι, φίλτρα spliter, ακόμα και ασύρματα τηλέφωνα (τα panasonic είχαν συμβατότητα με τα router στις πρώτες εποχές και έπεφτε συνέχεια η γραμμή dsl)
Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Επιφανές Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,482 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε: στις 10:38, 24-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Klaus
Το μόνο που προσφέρει ο ΟΤΕ αυτή τη στιγμή παραπάνω είναι χαμηλότερα pings(πράγμα το οποίο διορθώνεται και στους εναλλακτικούς).Στην περίπτωση που το επάγγελμά σου δεν είναι gamer και δεν έχεις ούτε internet cafe, συμφέρει να διαλέξεις τον πάροχο που στην περιοχή σου αποδίδει καλύτερα.
Τηλεφωνικό κέντρο, πολλά κανάλια φωνής κ.λπ. όπως ακριβώς το θέλεις δεν μπορείς να κάνεις εύκολα στους ιδιωτικούς παρόχους όπως στον ΟΤΕ κι ΑΝ καταφέρεις και βρεις πρόγραμμα στα μέτρα σου κατά πάσα πιθανότητα θα το πληρώσεις πολύ πιο ακριβά γιατί θα έχει ένα σωρό "extra"...
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

O Klaus έγραψε: στις 10:56, 24-06-14:

στην περίπτωση που είναι voip γιατί πολλοί συνάδελφοι με pots δουλεύουν και τηλεφωνικό κέντρο και όλα. Όσον αφορά ψηφιακές ευκολίες κτλ πάλι δεν βλέπω διαφορές. Αυτή τη στιγμή όσοι έχουν ΟΤΕ είναι καθαρά για λόγους VDSL...

Και όχι δεν πληρώνεις πιο ακριβά γιατί ο ΟΤΕ είναι υποχρεωμένος από την ΕΕΤΤ λόγω ανταγωνισμού να δίνει πιο ακριβά τις ίδιες υπηρεσίες γιατί έχει το δίκτυο δικό του και οι άλλοι το μισθώνουν.
Παράθεση

Simos_Moss (Σίμος)

Νεοφερμένος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Simos_Moss έγραψε: στις 16:55, 01-05-15:

1. ΟΤΕ (ακριβοί, ότι δίνεις παίρνεις και δεν έχουν διακοπές συχνά)

2. Forthnet (οικονομικοί, με σταθερή ποιότητα σήματος, όχι όμως και την καλύτερη δυνατή και δεν έχει σχεδόν καθόλου διακοπές)

3. HOL (για πολύ λίγο πιο ακριβοί από την Forthnet, ποιότητα σήματος κάτω του μετρίου, χωρίς πολλές διακοπές)

4. CYTA (θα έλεγα καλύτερα να μη σχολιάσω καν αυτή την εταιρία, μιας και ακούω τα χειρότερα από όλους τους γνωστούς μου)

Τώρα για όλα αυτά επίσης παίζει ρόλο το που στέκεις γεωγραφικά και επίσης αν το κατάστημα της εταιρίας είναι όσο πιο κοντά γίνεται στο σπίτι σας.

Εύχομαι να σας κάλυψα.
Παράθεση

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O GeorgeRns έγραψε: στις 10:12, 23-06-15:

Ηοl
Παράθεση

Sommerfeld

Δραστήριο Μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.

O Sommerfeld . έγραψε: στις 14:22, 23-06-15:

Forthnet!
Παράθεση

mastersakis

Νεοφερμένος

Ο mastersakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O mastersakis εγώ που δεν βλέπω survivor xάνω κάτι; έγραψε: στις 22:11, 13-03-17:

μετά από πολλά χρόνια στον οτε...άλλαξα σε forthnet
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια