Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λία τι είναι το IRC ?
Γεια σου Μαρία, καλώς μας ήρθες :)

Το IRC είναι μια υπηρεσία (όχι του δημοσίου:P, έτσι λέγονται κάποιες συγχρονισμένες διαδικασίες στους υπολογιστές), η οποία επιτρέπει συνδιάλεξη σε πραγματικό χρόνο στο διαδίκτυο. Δηλαδή μέσω αυτής και με χρήση κάποιων ειδικών προγραμμάτων που την "χρησιμοποιούν" ο χρήστης του διαδικτύου μπορεί να ανταλλάξει μηνύματα κειμένου σε πραγματικό χρόνο, το γνωστό μας chat δηλαδή (αν σε μπερδεύει αυτό σκέψου ότι τα emails δεν είναι σε πραγματικό χρόνο, αφού άλλη στιγμή στέλνεται το μήνυμα και άλλη διαβάζεται, όπως και σε αυτό το forum δεν ανταλλάσσουμε μηνύματα σε πραγματικό χρόνο).

Το mIRC στο οποίο αναφερόταν η Michelle είναι ένα τέτοιο "ειδικό" πρόγραμμα και μάλιστα ένα από τα πρώτα και πιο διαδεδομένα.

Αν είσαι καλή στα αγγλικά και έχεις όρεξη να μάθεις περισσότερα, δες εδώ για το IRC και εδώ για το mIRC :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριαχ

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλως σας βρήκα fandago. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ακόμα δεν έχω μάθει να γράφω γρήγορα στο στέκι και κοιτώ όλες τις οδηγίες. Α! έχουν πολύ πλάκαα οι φωτογραφίες με το μωράκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λυδια4510

Νεοφερμένος

Η λυδια4510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ναι,εχω κανει,μου βγηκε η ψυχη αναποδα αλλα δεν μετανιωνω και παλι το ιδιο θα κανω εαν νιωσω ξανα αυτα που ειχα νιωσει τοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΟΥΚΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΛΟΥΚΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Γραμματέας. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
πάντα πίστευα ότι η σχέση μέσω internet έίχε πολλές οπτικές πλευρές είναι κάτι δοκιμασμένο αλλά με πολλά ρίσκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αν πω οτι σε ενα μηνα αρραβωνιαζομαι και οτι το ατομο αυτο με το οποιο ταιριαζουμε παρα παρα πολυ το γνωρισα μεσα απο το νετ θα φανω καπως?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyklamino

Νεοφερμένος

Η kyklamino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Προσωπικά έχω κάνει σχέση με καποιον που γνώρισα στο διαδικτυο και είμαστε ακόμα μαζι. Σίγουρα κυκλοφορούν πολλοί περιεργοι και ισως επικινδυνοι τυποι στο διαδικτυο αλλα και τετοιου ειδους ανθρωποι κυκλοφορουν παντου στα κλαμπς, στο δρόμο παντου. Συνεπώς για μένα δεν έχει σημασία τόσο πως θα γνωρίσεις ένα άτομο αλλά να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά και να προσέξεις έστω μια πρώτη εντύπωση αν πρόκειται για άτομο που αξίζει μια ευκαιρία για να τον γνωρισεις καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω κάνει σχέση με κάποιον που γνώρισα στο internet. Έχω όμως αποκτήσει έναν πολύ καλό φίλο που τον γνώρισα σε chat πριν αρκετά χρόνια. Γενικά είμαι λίγο επιφυλακτική γιατί έχω ακούσει πολλά. Αυτό βέβαια δεν αποκλείει το ενδεχόμενο κάποιοι να βρουν το άλλο τους μισό μεσω του Διαδικτύου (και τέτοιες περιπτώσεις έχω ακούσει) και να ζήσουν happily ever after :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Έχω κάνει 2 σχέσεις, και δεν είμαι αχάριστος, μπορώ να πω οτι δεν το μετάνιωσα. Όμως, πιστεύω οτι καλύτερα είναι να συμβεί εκτός internet, εκεί που δεν το περιμένεις, γιατί στο internet όταν μιλάς με ένα άτομο άγνωστο, πάντα υποβόσκουν ερωτικές προσδοκίες. Επίσης στο internet, πολλά άτομα καταφεύγουν, θεωρόντας το, ως ένα αντικατάστατο εξεύρεσης συντρόφου.
Άρα, καλύτερα μια γνωριμία τυχαία στη πραγματική ζωή, παρά ένα ραντεβού στα τυφλά στο διαδύκτιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ναι, έχω κάνει σχέση μέσω ιντερνετ και μέσω mIRC συγκερκιμένα.
Δέν είμαστε μαζί πλέον αλλά αυτό δεν έχει να κάνει.
Κ θα ξαναέκανα αν μου δινόταν η ευκαιρία.

Για την εποχή που ζούμε το βρίσκω κάτι απολύτως φυσιολογικό.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Kατακριτέο; Ταμπού; Νομίζω ότι σιγά σιγά ξεπερνιέται. Ούτως ή άλλως το νετ δεν είναι παρά ένα μέσο γνωριμίας που μπορεί να φέρει κοντά ανθρώπους που υπό άλλες συνθήκες μπορεί να μη γνωριζόντουσαν ποτέ.

Στην τελική όταν το νερό μπαίνει στο αυλάκι συμβαίνει μετά τη γνωριμία IRL οπότε δεν έχει καμία διαφορά από τις άλλες σχέσεις.

Αν μου έχει συμβεί;;; Εεεεε σαν παιδί κι εγώ :redface::redface: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xrisita

Νεοφερμένος

Η ΧΡΥΣΙΤΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:)Αν και ειμαι παρα πολυ επιφυλακτικη γενικα με τα παντα και τους παντες
που σημαινει πολυ περισσοτερο με καποια γνωριμια απο το net εν τουτοις μου ετυχε και γνωρισα ενα υπεροχο ανθρωπο και εχουμε μια παρα πολυ ομορφη σχεση 5 χρονια.
Ποτε δεν πιστευα οτι θα μπορουσα να κανω μια γνωριμια απο το internet μου φαινοταν εντελως απιθανο,και ομως ειναι η πιο αληθινη και πιο ωραια σχεση της ζωης μου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
μια από τις πιο ωραίες σχέσης που είχα πριν από 8 χρόνια ήταν και μένα από μια γνωριμία από ένα κανάλι της ποδοσφαιρικής μου ομάδας στο irc. Στην αρχή δεν μου άρεσαν τέτοια πράγματα και φοβόμουνα δεν ξέρεις πάνω σε ποιο πέφτεις στην αρχή γίναμε πολύ καλοί φίλοι μετά από 2 μήνες είπαμε να συναντηθούμε σε ένα αγώνα και από τότε είχαμε μια τέλια σχέση για 2.5 χρόνια χωρίσαμε γιατί θα πήγαινε Ρωσία να σπουδάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Facebook sex addict slept with 50 men

A woman says she is a Facebook sex addict and has slept with 50 men she met through the networking site.
Laura Michaels, 23, set up a group called "I Need Sex" on the site.
She invited men to contact her and those whose picture she liked, she met up with.

Within 10 minutes the group had 35 members and soon attracted 100 men, 50 of whom she slept with.
She told The Sun: "I know that it was risky behaviour but that was part if the thrill."
One of her Facebook conquests was called Simon from Swindon.
She said they met for drinks in her home town of Bristol and then went back to his hotel for sex.
She admitted some people might "look down on me" for her behaviour and said some might even say that she may as well have been a prostitute because then she would at least have been paid for sleeping with so many different men, but she said: "I don't see it like that at all.
"I was satisfying my own desires by setting up the group."
She said Facebook had since removed her page.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Για κάποιους ίσως είναι τέλειο... αλλά εγώ δεν έχω κάνει ποτέ σχέση από το internet και ούτε σκοπεύω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Within 10 minutes the group had 35 members and soon attracted 100 men, 50 of whom she slept with.

...Internet: connecting people
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ε...οκ γι' αυτή την γυναίκα το νετ και οι γνωριμίες για σεξ έγιναν αυτοσκοπός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Απ-αυτο-σκοπός, αλλά λέμε τώρα V.

Γμτ, και εμείς την παλεύουμε στα μπαράκια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η συγκεκριμένη, το ίδιο θα έκανε και εκτος internet. Στον άνθρωπο είναι όχι στο μέσο.
Τι έναν ολόκληρο server, τι μια στάση φαντάρους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top