Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,967 μέλη και 2,478,282 μηνύματα σε 78,933 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 209 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 128)
Να κερνάει ο άντρας
29
22,66%
Να κερνάει η γυναίκα
3
2,34%
Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του
49
38,28%
Μισά-μισά
6
4,69%
Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ
40
31,25%
ΔΞ/ΔΑ
1
0,78%

misfit

Νεοφερμένος

Ο misfit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O misfit έγραψε: στις 21:54, 25-07-19:

το σωστο για μενα ειναι αναλογα τα οικονομικα του καθενος.μου χει τυχει σε σχεση να κερναω κυριως εγω χωρις να μου το ζηταει κανεις,γιατι ετσι ενιωθα οτι επρεπε να κανω,σε αλλη σχεση παλι ποτε ο ενας ποτε ο αλλος,σε μια αλλη ειχαμε κοινο ταμειο.

αναλογα την περισταση λοιπον
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 3,597 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε: στις 06:35, 03-09-19:

Εγώ στο 1ο ραντεβού πληρώνω πάντα,εκτός αν δω ότι δε θα μου κάτσει
οπότε σε ανύποπτο χρόνο λέω ότι πάω τουαλέτα και φεύγω.
1
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,609 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 13:14, 03-09-19:

Επειδή αποτελει άγραφο νόμο. Αν βγεις πρώτη φορά με την αλλη και δεν την κεράσεις θα βγάλει τα συμπεράσματατα της, όπως ότι μπατηρης, τσιγκούνης, μίζερος κτλ.
1
Παράθεση

Georgiapon25 (Γεωργία)

Νεοφερμένος

H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Georgiapon25 έγραψε: στις 14:25, 03-09-19:

Οποιος και να κερασει η συνεχιζει να κερνάει παιδια να το κανει με τη ψυχη του, εγω αυτό ξερω, αφηνω να με κερνανε οπως κερνάω και εγω , σιγουρα αφηνει καλη εντυπωση ενας αντρας οταν κερασει στο πρωτο ραντεβου αλλα αυτο δε σημαινει τιποτα, δε ξερεις τα κινητρα, ισως ενιωθε υποχρεωμένος, ισως ηθελε κατι αλλο, προσωπικα προτιμω να τα πληρώσουμε μισα μισα απο το να καθεται ο αλλος να υποκρινεται η να κανει κατι που δε θελει και το κανει λογω κοινωνικης πιεσης ας πουμε, αλλα για να λεμε τα συκα συκα και τη σκάφη σκαφη, ο αντρας που κερναει με τη ψυχη του ειναι αντρας με τιμη και θελει να περιποιείται τη γυναικα διπλα του, αυτα τα λιγα απο μενα.
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,453 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 15:46, 03-09-19:

Εγώ πάντως ανακάλυψα την λύση: Αν το ραντεβού πηγαίνει καλά, όταν έρθει η ώρα της πληρωμής, προτείνεις να πληρώσεις εσύ τα πρώτα ποτά και τα επόμενα αυτός (αν φαίνεται να υπάρχει συνέχεια στην βραδιά/ έξοδο γενικότερα). Οπότε ουσιαστικά πληρώνετε και οι δύο και δεν υπάρχουν "υποχρεώσεις". Αν το ραντεβού είναι μέτριο προς "χάρηκα που σε γνώρισα αλλά δεν", πληρώνεις εσύ και φεύγεις κυρία.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,781 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 15:49, 03-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Georgiapon25
Οποιος και να κερασει η συνεχιζει να κερνάει παιδια να το κανει με τη ψυχη του, εγω αυτό ξερω, αφηνω να με κερνανε οπως κερνάω και εγω , σιγουρα αφηνει καλη εντυπωση ενας αντρας οταν κερασει στο πρωτο ραντεβου αλλα αυτο δε σημαινει τιποτα, δε ξερεις τα κινητρα, ισως ενιωθε υποχρεωμένος, ισως ηθελε κατι αλλο, προσωπικα προτιμω να τα πληρώσουμε μισα μισα απο το να καθεται ο αλλος να υποκρινεται η να κανει κατι που δε θελει και το κανει λογω κοινωνικης πιεσης ας πουμε, αλλα για να λεμε τα συκα συκα και τη σκάφη σκαφη, ο αντρας που κερναει με τη ψυχη του ειναι αντρας με τιμη και θελει να περιποιείται τη γυναικα διπλα του, αυτα τα λιγα απο μενα.
Το ποστ σου είναι γεμάτο αντιφάσεις, αλλά δε σε παρεξηγώ γιατί το όλο θέμα είναι προβληματικό. Ποτέ δεν ξέρεις αν ο άλλος θα κεράσει επειδή το θέλει ή από υποχρέωση, πώς σε βλέπει αν δεχτείς ή δε δεχτείς το κέρασμα και όλα αυτά τα χαζά που κάνουν ένα πρώτο ραντεβού πιο περίπλοκο από όσο ήδη είναι. Για μένα ένας άντρας δείχνει με συναισθήματα τι σημαίνει η γυναίκα που συνοδεύει κι όχι με χρήματα. Ένας δηλαδή που δεν έχει χρήματα δεν αγαπά; Αυτά είναι χαζομάρες.
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,609 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 16:39, 03-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Το ποστ σου είναι γεμάτο αντιφάσεις, αλλά δε σε παρεξηγώ γιατί το όλο θέμα είναι προβληματικό. Ποτέ δεν ξέρεις αν ο άλλος θα κεράσει επειδή το θέλει ή από υποχρέωση, πώς σε βλέπει αν δεχτείς ή δε δεχτείς το κέρασμα και όλα αυτά τα χαζά που κάνουν ένα πρώτο ραντεβού πιο περίπλοκο από όσο ήδη είναι. Για μένα ένας άντρας δείχνει με συναισθήματα τι σημαίνει η γυναίκα που συνοδεύει κι όχι με χρήματα. Ένας δηλαδή που δεν έχει χρήματα δεν αγαπά; Αυτά είναι χαζομάρες.

Καλά όλα αυτά, απλά δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα. Ο παράγοντας χρήμα είναι σημαντικότατος για τις γυναίκες ειδικά αν μιλάμε για ηλικίες 25+

Σε μικρές ηλικίες μπορείς να μην κερνάς καθώς οκ είσαι μικρός και είναι λογικό να μην έχεις λεφτά τα κερνάς. Με τι κερνάς με το χαρτζιλίκι που σου έδωσε ο μπαμπάς? Άλλα όταν μεγαλώσεις τα δεδομένα αλλάζουν. Αν είσαι 30 και δεν κεράσεις τοποθετείσαι ή στην κατηγορία του μίζερου, τσιγκούνη ή στην κατηγορία του μπατίρη. Δεν θες να είσαι σε καμία από τις δύο. Αυτά τα ξέρουν όλες οι γυναίκες ασχέτως του τι λένε.

Επίσης προτού φτάσει αυτό που είπα στο άλλο άκρο όπως γίνεται συνήθως, να πως προφανώς υπάρχει διαφορά ανάμεσα στο αποδεικνύω μέσο του κεράσματος πως έχω κάποια στοιχειώδη οικονομική δύναμη και άνεση και στο κάνω επίδειξη πλούτου και προσπαθώ να ρίξω την άλλη με τα λεφτά μου.

Όπως επίσης υπάρχει διαφορά μεταξύ του κερνάω στο τέλος επειδή πέρασα καλά και του κερνάω για να προσεγγίσω, λες και η άλλη είναι η βασίλισσα και πρέπει να τη πληρώσεις μόνο και μόνο για το δικαίωμα να της μιλήσεις
3
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Δεσμώτης, ExoticAura, Georgiapon25