Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,984 μέλη και 2,479,058 μηνύματα σε 78,960 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 316 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 19:56, 07-05-07:

Πραγματικά πιστέυω ότι πάντα μας περιμένει η ευτυχία στην γωνία φτάνει να κοιτάμε μπροστά, εγώ είμουν σε μάυρα χάλια όταν πήρα στο τηλέφωνο το καλό μου φιλαράκι και άν δεν έλειπε για δουλειά δεν θα το σήκωνε ο άντρας μου το τηλέφωνο, δεν θα τον γνώριζα ποτέ, για μια χαζή κοπέλα που δεν άξιζε δεκάρα απέχτησα πάνω στο κλάμα μου για εκείνη τον έρωτα και την απόλοιτη ευτυχία, έτσι είναι το δάκτυ καμιά φορά φέρνει ευτυχία φτάνει να μην θαμποθείς και δεν την δείς
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 687 μηνύματα.

H ghelly έγραψε: στις 20:12, 07-05-07:

Μήπως επειδή δεν τα περιμένουμε είναι και πιο ωραία; Άλλη χάρη έχει μια όμορφη "έκπληξη"...
1
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,016 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 19:35, 04-08-11:

ποσο απολυτα ταιριαζει στην περιπτωση μου.Εκει που αποφασιζεις οτι μπορεις να ζησεις και χωρις την ευτυχια,τζουυυυυυυυυυπ σου τρυπωνει στη ζωη και στα τουμπαρει τοσο εκπλητικα ομορφα ΟΛΑ
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 20:23, 04-08-11:

Και τα άσχημα πολλές φορές εκεί που δε τα περιμένεις έρχονται...
3
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 21:04, 04-08-11:

Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις. Μεγάλο λάθος και κακό κλισέ. Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται ΟΤΑΝ τα περιμένεις, είναι το σωστό. 'Οταν θες πάρα πολύ και όταν περιμένεις και κάνεις ό,τι περνάει από το χέρι σου να συμβούν. Πίστη + Επιθυμία + σαφής στόχος ίσον υλοποίηση.
5
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 588 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε: στις 21:13, 17-10-11:

Τι πιο ωραίο σε αυτή τη μικρή μα τόσο σημαντική ζωή που έχουμε απο τις εκπλήξεις, τις μικρές καθημερινές, απρόσμενες εκπλήξεις. Είναι αλήθεια πως όταν κάτι δεν το περιμένεις σου προσδίδει περισσότερη χαρά, ενώ κατι που έχεις παλέψει για να το αποκτήσεις σου δίνει ικανοποίηση. Και τα δύο εξίσου ωραία, προσωπικά όμως είμαι άνθρωπος των εκπλήξεων.
Ετσι γνώρισα και τον έρωτα-αγάπη της ζωής μου, απρόσμενα, και να που φτάνουμε καπου εδώ τα κοινά μας σχέδια να παίρνουν σάρκα και μορφή... έτσι ξαφνικά!
Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε: στις 12:04, 30-07-13:

Οι απρόβλεπτες και αναπάντεχες χαρές της ζωής καιροφυλακτούν να μας βολιδοσκοπήσουν, αρκεί να προετοιμάσουμε το έδαφος κατάλληλα* για να μπορέσουμε να τις υποδεχτούμε.

Όντως ο τροχός γυρνάει, μια γερή σπρωξιά θέλει.

*ξεχορταριάζουμε μελαγχολία, σπέρνουμε αισιοδοξία και θετική σκέψη
Παράθεση

georgia mo

Νεοφερμένος

H georgia mo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H georgia mo έγραψε: στις 16:16, 02-08-13:

Εννοείται πως τα καλύτερα έρχονται όταν δεν τα περιμένεις!!!Και αυτή είναι και η ομορφιά της ζωής!!!!!!Σταματήστε να σκέφτεστε τα πάντα.......και αφεθείτε στη μαγεία της ζωής!Μπορεί να σας εκπλήξει πολύ ευχάριστα!!!
Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 352 μηνύματα.

H vickydask έγραψε: στις 18:22, 02-08-13:

τα πιο ωραια πραγματα ερχονται εκει που δε το περιμενεις
δε ξερω, οταν ακουω αυτη τη φραση μου ερχεται η εξης εικονα στο μυαλο. ατομα που προσπαθουν να πιστεψουν σαυτο το μοτο. κανουν λοιπον τους αδιαφορους ---> αλλα κατα βαθος περιμενουν πως και πως να τους συμβει κατι καλο
--->

anyway νομιζω η ουσια συνοψιζεται σε δυο πραγματα που προειπωθηκαν. ενα οτι οι απροσμενες χαρες μας φαινονται πιο ωραιες λογω της εκπληξης που μας προκαλουν, αλλα δε διαφερουν περισσοτερο απο τα υπολοιπα ομορφα πραγματα που μας συμβαινουν. και δυο γι αυτο το λογο καλυτερα να επενδυουμε στη θεληση μας και να δημιουργουμε οι ιδιοι συνθηκες ευτυχιας παρα να περιμενουμε να μας ερθουν ουρανοκατεβατες.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,872 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 18:32, 02-08-13:

Και τα χειρότερα επίσης.
4
Παράθεση

Εύα..

Νεοφερμένος

H Εύα.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Εύα.. έγραψε: στις 14:28, 07-08-13:

Μπα έτσι το λέμε για να μην χάνουμε την ελπίδα μας..
1
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 09:48, 08-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Εύα..
Μπα έτσι το λέμε για να μην χάνουμε την ελπίδα μας..

Κι ομως... Ισχυει!
Το λεω με το χερι στην καρδια κι ενα χαμογελο ως πανω!
Παράθεση

Εύα..

Νεοφερμένος

H Εύα.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Εύα.. έγραψε: στις 10:49, 08-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Κι ομως... Ισχυει!
Το λεω με το χερι στην καρδια κι ενα χαμογελο ως πανω!
Moυ έχει τύχει μόνο μια φορά οπότε...
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 13:37, 08-08-13:

Ε αρα ισχυει. Ε καλα μην ειμαστε και πλεονεκτες!
1
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 14:44, 08-08-13:

Ισχυει και εκει που εισαι μεσα στην καταθλιψη... Στο οτι τιποτα δεν παει καλα... Τσουπ κατι και σου αλλαζει την μερα κατι που δεν πιστευες ποτε οτι θα γινει εκεινη τη στιγμη ή οτι θα γινει στο αμεσο μελλον.
1
Παράθεση

edweimaste

Διάσημο Μέλος

H edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 721 μηνύματα.

H edweimaste έγραψε: στις 14:56, 07-11-13:

.....Και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις!...(Τερζής talking) μμμ... δεν ξέρω αν ισχύει ..ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε το περιμένεις είτε όχι!
1
Παράθεση

Emilouko (Γιούκου)

Επιφανές Μέλος

H Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,993 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 17:55, 07-11-13:

Πάντα στο περίμενε θα είμαστε.
1
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 18:49, 07-11-13:

Είναι κατι που συνηθιζω να το λεω και το πιστευω απολυτα...νομιζω αν κατι το περιμενείς δεν ειναι τόσο ωραίο σε σχέση με αυτό που σου ρχεται απο το πουθενά...
Παράθεση

Mea Culpa (Ποτούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H Mea Culpa έγραψε: στις 20:07, 07-11-13:

Τα καλύτερα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις...αλλού δηλαδή :p
Εμένα προσωπικά δεν μου έχει τύχει τίποτα το απρόσμενο που να με κάνει να αναθαρρήσω,να χαρώ
...κι αν μου έτυχε κι αυτό σκάρτο κατέληξε στο τέλος :p
Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε: στις 22:34, 07-11-13:

99 στις 100 δεν έρχεται τίποτε, περιμένεις δεν περιμένεις. Ωστόσο καμιά φορά αυτό το 1 στα 100 που έρχεται, αξίζει την αναμονή (ή ...τη μη-αναμονή)
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια