Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,969 μέλη και 2,478,534 μηνύματα σε 78,942 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 270 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένη τηλεοπτική σειρά;

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 15:16, 04-07-08:

Να προσθεσω 3 που ειδα/βλεπω και δεν ειν κακες :

Shark (δικαστικο με αιμηρες ατακες και υφος απο τον μοναδικο James Woods)

The Big Bang Theory (κωμική σειρα με πρωταγωνιστες σπασίκλες επιστημονες υψηλου επιπεδου κα ατακες-αστεια απο πολλες σειρες επιστημονικης φαντασιας και φυσικης/μαθηματικων/αστρονομιας)

Reaper (αναφρη φαντασιας οπου οι γονεις του πρωταγωνιστη πουλησαν την ψυχη του στο διαβολο και τωρα αυτος πρεπει να κυνηγαει ψυχες που δραπετευσαν απο την κολαση, με μονη βοηθεια τον αινιγματικο Σατανα και τα παντελως αλλόκοτα εργαλεια που του δινει για να αιχμαλωτισει τις ψυχες ! )
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

H ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Designer . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H ΕΥΑ! έγραψε: στις 15:27, 04-07-08:

Χμμ βλέπω ή μάλλον έβλεπα φέτος το χειμώνα όπως κ αλλους χειμώνες δλδ s1ngles ...
Μπαμπά μην τρέχεις...

Δν μ έρχεται άλλη τώρα ...
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 17:35, 04-07-08:

Πρεπει να εχω ξαναγραψει εδω αλλα τεσπα...

Βλεπω Lost και Prison break, αλλα εχω μεινει λιγο πισω. Επισης, βλεπω Singles, αλλα εχω μεινει και εκει πισω γιατι το βλεπει μαζι μου και ο καλος μου τωρα τελευταια (ενας θεος ξερει τι καταλαβαινει-γελαει παντως! ) και με εβαλε να το ξεκινησουμε απο τον πρωτο κυκλο...Επισης Υπεροχα Πλασματα.
Παράθεση

Franky5465 (Γιώργος)

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Franky5465 έγραψε: στις 21:24, 04-07-08:

Εντάξει πιστεύω ότι είναι πολύ κλασσικό Friends
ε και που και που κάνα anime( αν πιάνεται για τηλεοπτική σειρά )
Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 785 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε: στις 20:34, 07-07-08:

βασικά εμένα μια απο τις πραγματικά αγαπημένες μου σειρές ever ειναι τα "εγκλήματα". Ότι και να λέμε σαν τις φαρμακερές ατάκες της Σωσό δύσκολα βρίσκεις στην ελληνική τηλεόραση........αυτό, και ένα άλλο στο mega που δεν νομίζω να έβλεπαν και πολλοί το "πάλι απο την αρχή". Αυτό μόνο και μόνο που το σκηνοθετούσε ο κραββάς και έπαιζε ο παπαχρόνης αρκεί
ασε που στους τίτλους αρχής είχε το "πάρε με μαζί σου" απο ξύλινα σπαθιά που είναι το αγαπημένο μου τραγουδάκι.........................
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 21:01, 07-07-08:

Όσον αφορά ελληνικές σειρές, θεωρώ το Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο την καλύτερη.
Κρίμα που τελείωσε μέσα σε μια σεζόν
1
1
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 01:46, 08-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Πλακα με κανεις.....
Ειναι ισως η μοναδικη απο τις σειρες του Ρωμα που δεν μπορεσα να παρακολουθησω....
2
Παράθεση

wagneriandandy (Λευτέρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O wagneriandandy έγραψε: στις 02:37, 08-07-08:

Μαρια η ασχημη!
(αστειακι)

Carnivale αν λεμε απο οτι εχει παιχτει στην ελληνικη τηλεοραση. Γενικα Twin peaks 4ever
Παράθεση

cosette

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H cosette έγραψε: στις 03:05, 08-07-08:

Πραγματικά, αυτή η σειρά πιστεύω ότι είναι η καλύτερη του Ρώμα
Πολύ προσεγμένη , με καλή σκηνοθεσία, πολύ καλές ερμηνείες από τους ηθοποιούς και ένα εξαιρετικό σενάριο.
Είναι η καλύτερη δουλεία του όχι μόνο δημιουργικά αλλά και ερμηνευτικά.
Καλύτερα που ολοκληρώθηκε σε μία σεζόν, γιατί μετά θα την τραβούσαν από τα μαλλιά για να καλύψει 2 σεζόν και το αποτελεσμα δε θα ήταν το ίδιο καλό.

Όσον αφορά την αγαπημένη μου σειρά μάλλον θα έλέγα Friends ή House, αλλά μου άρεσούν αρκετές οπότε....
Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε: στις 14:49, 10-07-08:

Δεν έχεις βαρεθεί να τον βλέπεις να υποδύεται εδώ και 10 χρόνια τον καλοντυμένο, ευγενικό κύριο με αρχές? Νομίζω ότι πρέπει σύντομα να αλλάξει ρεπερτόριο γιατί έχει καταντήσει κάπως βαρετός...
2
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 18:35, 10-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Affliction
Δεν έχεις βαρεθεί να τον βλέπεις να υποδύεται εδώ και 10 χρόνια τον καλοντυμένο, ευγενικό κύριο με αρχές? Νομίζω ότι πρέπει σύντομα να αλλάξει ρεπερτόριο γιατί έχει καταντήσει κάπως βαρετός...
Όχι, δεδομένου ότι του πάει πολύ αυτός ο ρόλος και συνεχώς γίνεται καλύτερος (κάθε νέα του σειρά είναι καλύτερη από την προηγούμενη).
Μία φορά που πήγε να ξεφύγει (στο Λίφτιγκ) το αποτέλεσμα ήταν άθλιο.
Προσωπικά έχω σταματήσει να βλέπω τηλεόραση εδώ και χρόνια. Τις σειρές του Ρώμα όμως δεν τις χάνω ποτέ και για τίποτα.
Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε: στις 18:46, 10-07-08:

Όχι, δεδομένου ότι του πάει πολύ αυτός ο ρόλος και συνεχώς γίνεται καλύτερος (κάθε νέα του σειρά είναι καλύτερη από την προηγούμενη).
Μία φορά που πήγε να ξεφύγει (στο Λίφτιγκ) το αποτέλεσμα ήταν άθλιο.
Προσωπικά έχω σταματήσει να βλέπω τηλεόραση εδώ και χρόνια. Τις σειρές του Ρώμα όμως δεν τις χάνω ποτέ και για τίποτα.
Όσο ζω τον θυμάμαι μία δικηγόρο "μη μου άπτου" στη σειρά με τους γείτονες και τη χαζή με το σκυλάκι. Μετά σαν βυζαντινολόγο στο Κωνσταντίνου και Ελένης και τώρα αυτή η σειρά που πάλι είχε έναν ανάλογο ρόλο. Δε λέω ότι δεν του πάει αλλά ίσως ο κόσμος βαρέθηκε να τον βλέπει σε τέτοιους ρόλους κι ίσως αυτός ήταν ένας από τους κύριους λόγους που η σειρά αυτή σταμάτησε. Για αυτό τουλάχιστον δεν την παρακολούθησα καθόλου κι εγώ, ενώ είχα δει πάρα πολλά επεισόδια από τις δύο που προανέφερα. Νομίζω κιόλας ότι στη σειρά αυτή έγραφε και σενάριο ή κάτι τέτοιο, έτσι? Αν ναι, εφόσον το κατέχει και το ταλέντο αυτό εκτός από το ηθοποιηλήκι ίσως θα ήταν καλύτερα να αλλάξει λίγο ρότα και να κάνει και τίποτα άλλο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Affliction : 10-07-08 στις 18:53.
Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H katerina_s έγραψε: στις 18:50, 10-07-08:

sorry αλλα το Δεληγιαννειο το θεωρω (ψιλο)αποτυχια!
Στις αγαπημενες μου σειρες ειναι: Δυο ξενοι, Παρα πεντε, Οι σταβλοι της Ερριετας Ζαϊμη και αυτο που ειχε φετος με τον Σεργιανοπουλο(), Εξαφανιση.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 19:02, 10-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Affliction
Όσο ζω τον θυμάμαι μία δικηγόρο "μη μου άπτου" στη σειρά με τους γείτονες και τη χαζή με το σκυλάκι. Μετά σαν βυζαντινολόγο στο Κωνσταντίνου και Ελένης και τώρα αυτή η σειρά που πάλι είχε έναν ανάλογο ρόλο. Δε λέω ότι δεν του πάει αλλά ίσως ο κόσμος βαρέθηκε να τον βλέπει σε τέτοιους ρόλους κι ίσως αυτός ήταν ένας από τους κύριους λόγους που η σειρά αυτή σταμάτησε. Για αυτό τουλάχιστον δεν την παρακολούθησα καθόλου κι εγώ, ενώ είχα δει πάρα πολλά επεισόδια από τις δύο που προανέφερα. Νομίζω κιόλας ότι στη σειρά αυτή έγραφε και σενάριο ή κάτι τέτοιο, έτσι? Αν ναι, εφόσον το κατέχει και το ταλέντο αυτό εκτός από το ηθοποιηλήκι ίσως θα ήταν καλύτερα να αλλάξει λίγο ρότα και να κάνει και τίποτα άλλο.
Προσωπικά πιστεύω ότι κάθε έργο τέχνης (και η κακή τέχνη, τέχνη είναι, μην ταράζεστε όσοι δεν τον πάτε) θα πρέπει να κρίνεται μεμονωμένα. Μειώνεται η αξία των πινάκων του Νταλί από το γεγονός ότι έχουν οι περισσότεροι το ίδιο στυλ; (και όχι, δεν θεωρώ το Ρώμα ισάξιο του Νταλί!!! Απλά κάποιο παράδειγμα έπρεπε να φέρω!)

Κατερίνα, γιατί το θεωρείς αποτυχία;
Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H katerina_s έγραψε: στις 00:59, 11-07-08:

Βασικα, οσες φορες ετυχε και το ειδα δεν μου αρεσε. Το θεωρησα καπως "ακαιρο". Επιπλεον δεν εχει τυχει να ακουσω θετικα σχολια απο καποιον γνωστο μου. Δεν ετυχε εστω και ενας να μου πει οτι του αρεσε αυτη η σειρα. Ίσως τη δικη μου αποψη να επηρεαζει και αυτο που ειπαν καποια παιδια νωριτερα. Εχω βαρεθει να τον βλεπω να παιζει τους ιδιους ρολους διαρκως. Μεν και δεν, Το καφε της Χαρας, Κωνσταντινου και Ελενης, Δεληγιαννειο Παρθεναγωγειο...παντου ο σπουδασμενος, μη μου απτου, υψηλης κοινωνιας κυριος. Στο Λιφτινγκ, οπως ειπες κι εσυ πηγε να κανει τη διαφορα και να το παιξει τεκνο αλλα δεν....
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 02:20, 11-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από katerina_s
Δεν ετυχε εστω και ενας να μου πει οτι του αρεσε αυτη η σειρα. Ίσως τη δικη μου αποψη να επηρεαζει και αυτο που ειπαν καποια παιδια νωριτερα.
Μπουχουχου, όλοι με αγνοούυυυυν

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 02:30, 11-07-08:

Προσωπικά πιστεύω ότι κάθε έργο τέχνης (και η κακή τέχνη, τέχνη είναι, μην ταράζεστε όσοι δεν τον πάτε) θα πρέπει να κρίνεται μεμονωμένα. Μειώνεται η αξία των πινάκων του Νταλί από το γεγονός ότι έχουν οι περισσότεροι το ίδιο στυλ; (και όχι, δεν θεωρώ το Ρώμα ισάξιο του Νταλί!!! Απλά κάποιο παράδειγμα έπρεπε να φέρω!)

Γιατί ποτέ δε γέλασα με τίποτε δικό του.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 03:46, 11-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Γιατί ποτέ δε γέλασα με τίποτε δικό του.
Ούτε εγώ εκτιμώ ιδιαίτερα το χιούμορ του.
Για άλλους λόγους μου αρέσουν οι σειρές του...
Υπάρχει μια "αθωότητα" σε αυτές που δεν τη βρίσκεις εύκολα πλέον σε άλλες σειρές/ταινίες... Αν ήθελα να δω σήψη, διαφθορά και κακία δεν θα χρειαζόταν να δω κάποια σειρά, απλά θα έβγαινα έξω
1
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 10:10, 11-07-08:

Εμένα μου άρεσε πολύ ο Ρώμας στο Κωνσταντίνου και Ελένης και στο καφέ της Χαράς, αλλά ειδικά στον κακό Βεζύρη
1
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 1,374 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 10:39, 11-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Εμένα μου άρεσε πολύ ο Ρώμας στο Κωνσταντίνου και Ελένης και στο καφέ της Χαράς, αλλά ειδικά στον κακό Βεζύρη
Κι εμένα γενικά μου αρέσει ο Ρώμας. Μου άρεσε πολύ το καφέ της Χαράς και ο Κακός Βεζύρης!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    harry akritas

Βρείτε παρόμοια