Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,953 μέλη και 2,477,931 μηνύματα σε 78,917 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 460 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Piercings

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε: στις 03:33, 25-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από adele
Καλά το ότι κάποιος όμως κάνει πίρσινγκ με βελόνα αυτό δεν τον κάνει αυτόματα και επαγγελματία.
Ας μη λέμε ό,τι θέλουμε και πάει καμιά μικρή κοπέλα σε κανέναν δήθεν επαγγελματία.
Λογικά κάποιος που κάνει piercing με βελόνα είναι κ επαγγελματίας. Πρέπει να ναι σαφώς πιο δύσκολη η τεχνική. Γενικά θεωρώ πως το να κάνεις piercing ενέχει κάποιους κινδύνους κ θέλει προσοχή πού θα το κάνεις κ σε ποιον. Εγώ όταν αποφάσισα να κάνω το έψαχνα πολύ καιρό πριν προχωρήσω στη διαδικασία. Και τελικά θεωρώ πως έκανα καλή επλογή καθώς δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα ουδέποτε!
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε: στις 20:18, 25-07-12:

παιδια σκεφτομαι να κανω τρύπα στον αφαλό. ξερετε πόσο περίπου στοιχίζει μαζί με το πρωτο σκουλαρικι (που απ ότι εχω ακούσει πρεπει να είναι καλής ποιότητας);

επίσης ποναει;

επίσης όταν δε φοράς σκουλαρίκι φαίνεται απαίσια η τρύπα;
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε: στις 01:31, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
παιδια σκεφτομαι να κανω τρύπα στον αφαλό. ξερετε πόσο περίπου στοιχίζει μαζί με το πρωτο σκουλαρικι (που απ ότι εχω ακούσει πρεπει να είναι καλής ποιότητας);

επίσης ποναει;

εγω την εκανα περσυ και πληρωσα ή 30 ή 35 δεν θυμαμαι ακριβως!!

δεν με πονεσε ΚΑΘΟΛΟΥ!!ουτε την ωρα που την εκανα ουτε μετα!!ισως λιγο με ενοχλησε την ωρα που μου περναγε το σκουλαρικι!!

εχω κανει τοσες τρυπες ολες με πιστολακι!!ολες με ποναγαν και μια αναγκαστηκα και να τη κλεισω μιας και ενα χρονο δεν ειχε επουλωθει το σημειο και ποναγα!καμια σχεση με τον αφαλο που υποτιθεται ειναι και δυσκολο σημειο!!επουλωθηκε πολυ γρηγορα δεν με ποναγε μετα απλα με ενοχλουσε λιγο και εβαζα αλατονερο για 1 μηνα(αυτος μου χε πει 15 μερες)

ναι το σημειο φαινεται ασχημο χωρις τρυπα αλλα εγω δεν το μετανιωσα καθολου..ετσι κι αλλιως ηθελα τοσο πολυ αυτη τη τρυπα που δεν προκειται να μη φορεσω σκουλαρικι!αν θες σου στελνω με ενα πμ πως φαινεται χωρις το σκουλαρικι

οσο γι αυτο που λετε με το πιστολακι εχετε απολυτο δικιο!!

οταν πηγα να κανω τη τρυπα στον αφαλο(η μοναδικη που εχω κανει με βελονα) το παιδι μου εξηγησε οτι με το πιστολι ειναι τοσο βιαιη η κινηση που το σημειο και τα αγγεια παθαινουν "σοκ" και αυτο ειναι αρκετα επικινδυνο και κανει και την επουλωση πολυ πιο δυσκολη!

επισης μου ειπε οτι η βελονα οταν περναει καθαριζει τα παντα στο περασμα της ενω το πιστολακι οχι!

και τελος μου ειπε οτι το πιστολακι εχει πανω του απιστευτα μικροβια
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 31-07-12 στις 14:38. Αιτία: merge
1
Παράθεση

*metal fairy* (Εύη)

Νεοφερμένος

H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H *metal fairy* έγραψε: στις 10:17, 26-07-12:

εγω δεν εχω τρυπα πουθενα (ουτε καν στα αυτια), γιατι φοβαμαι λιγουλακι...

απο piercings μου αρεσει μονο στο κατω χειλος.αλλα δεν νομιζω πως θα εκανα ποτε.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,149 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 10:26, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από *metal fairy*

απο piercings μου αρεσει μονο στο κατω χειλος.αλλα δεν νομιζω πως θα εκανα ποτε.
Στα αυτιά δεν έχεις;
Παράθεση

*metal fairy* (Εύη)

Νεοφερμένος

H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H *metal fairy* έγραψε: στις 10:32, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Στα αυτιά δεν έχεις;
οχι...
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,149 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 10:40, 26-07-12:

Στα αυτιά θα αναγκαστείς να κάνεις γιατι σε 3 χρονια θα (3η γυμνασιου με 1η λυκοειου) κάτι πιάνει τα κοριτσια και βάφονται , βάζουν κρέμες φοβάνε σκουλαρίκια οποτε θα αναγκαστείς να κάνεις.

Γνώμη μου είναι μια τρύπα σε κάθε αυτί τα άλλα όλα είναι υπερβολές.
1
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 18:59, 26-07-12:

Εχω 6 στα αφτια και μια στη μυτη
Αυτια δεν ποναει σε κοσμηματοπωλειο πηγαινε γτ αν κανεις πρωτη φορα με βελονα θα παθεις ψυχολογικο λαλα
Δεν ειναι κατι το τρομερο ισα ισα ειναι απο τα πιο γελια πιρσιν (σε συγκριση με το τελευται πιρσιν που εκανα)
1
Παράθεση

*metal fairy* (Εύη)

Νεοφερμένος

H *metal fairy* έγραψε: στις 09:15, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Εχω 6 στα αφτια και μια στη μυτη
Αυτια δεν ποναει σε κοσμηματοπωλειο πηγαινε γτ αν κανεις πρωτη φορα με βελονα θα παθεις ψυχολογικο λαλα
Δεν ειναι κατι το τρομερο ισα ισα ειναι απο τα πιο γελια πιρσιν (σε συγκριση με το τελευται πιρσιν που εκανα)
ευχαριστω....θα παω να τα τριπισω καποια στιγμη πιθανον.....οχι τωρα ομως....
απορια:στα κοσμηματοπολεια με βελονα δεν τα τριπανε;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη *metal fairy* : 27-07-12 στις 09:57.
Παράθεση

challenger

Επιφανές Μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρονικός . Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

O challenger έγραψε: στις 09:29, 27-07-12:

απορια:στα κοσμηματοπολεια με βελομα δεν τα τριπανε;
οχι, με πιστολάκι, το οποίο καλά θα είναι να αποφυγεις για τους λογους που είπαμε παραπάνω
Παράθεση

*metal fairy* (Εύη)

Νεοφερμένος

H *metal fairy* έγραψε: στις 09:57, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από challenger
οχι, με πιστολάκι, το οποίο καλά θα είναι να αποφυγεις για τους λογους που είπαμε παραπάνω
α, ενταξει. ευχαριστω.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 20:18, 27-07-12:

ευχαριστω....θα παω να τα τριπισω καποια στιγμη πιθανον.....οχι τωρα ομως....
απορια:στα κοσμηματοπολεια με βελονα δεν τα τριπανε;
Εγω με τον challenger σε αυτο το θεμα αν δεν τσακωθουμε εμενα σφυρα μου Οχι στα κοσμηματοπωλεια κανουν με πιστολι (ελαχιστα ειναι εκεινα που κανουν με βελονα την οποια εγω δε θελω)
Εχω κανει μονο μια τρυπα με βελονα και ο λογος ητανε οτι στο σημειο που την ηθελα δεν μπορουσε να μπει το πιστολακι
Παράθεση

alitaki17

Δραστήριο Μέλος

H alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H alitaki17 έγραψε: στις 00:50, 31-07-12:

παιδια εγω σκεφτομαι για τρυπα στον αφαλο...ομως φοβαμαι πολυ..κοιτουσα κατι βιντεακια στο γιουτιουμπ και εβλεπα πως πονουσαν....εσεις τι λετε?...λετε να μεινω στον τοπο απο τον φοβο μου?χαχαχαχα
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε: στις 02:30, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela

επίσης ποναει;

Εμένα μου είχε στοιχίσει κανα 50άρι ευρώπουλα πριν περίπου 7 χρόνια.
Δεν πόνεσε αλλά ήταν λίγο ανατριχιαστική η διαδιακασία....Πέρασε πρώτα τη βελόνα κ νόμισα ότι είμαι έτοιμη κ γύρισα κ την είδα μεσα στο δέρμα. Μετά περνάει κ το σκουλαρίκι.
Εγώ δεν το έχω βγάλει ποτέ για μέρες γιατί μια φορά που το έβγαλα ένα διάστημα είχε ψιλοκλείσει η τρύπα από πάνω. Φοράω πάντα ένα πολύ ελαφρύ γιατί τη θέλω πολύ! Πάντως αν το βγάλεις δεν πολυφαίνεται!
Παράθεση

alitaki17

Δραστήριο Μέλος

H alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H alitaki17 έγραψε: στις 11:05, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από yperoxi
Εμένα μου είχε στοιχίσει κανα 50άρι ευρώπουλα πριν περίπου 7 χρόνια.
Δεν πόνεσε αλλά ήταν λίγο ανατριχιαστική η διαδιακασία....Πέρασε πρώτα τη βελόνα κ νόμισα ότι είμαι έτοιμη κ γύρισα κ την είδα μεσα στο δέρμα. Μετά περνάει κ το σκουλαρίκι.
Εγώ δεν το έχω βγάλει ποτέ για μέρες γιατί μια φορά που το έβγαλα ένα διάστημα είχε ψιλοκλείσει η τρύπα από πάνω. Φοράω πάντα ένα πολύ ελαφρύ γιατί τη θέλω πολύ! Πάντως αν το βγάλεις δεν πολυφαίνεται!
εδω που ρωτησα στοιχιζει καπου στο 30αρι καλα δεν ειναι θεμα κ τ λεφτα..αλλα η ολη διαδικασια..αν τ βγαλω δεν φαινεται εε?..καλο αυτο γιατι αν την δουν οι δικοι μου θα με σκοτωσουν...χαχαχα...κλασικοι γονεις δεν θελω τρυπες μην καπνιζεις προσεχε....
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε: στις 11:07, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από alitaki17
εδω που ρωτησα στοιχιζει καπου στο 30αρι καλα δεν ειναι θεμα κ τ λεφτα..αλλα η ολη διαδικασια..αν τ βγαλω δεν φαινεται εε?..καλο αυτο γιατι αν την δουν οι δικοι μου θα με σκοτωσουν...χαχαχα...κλασικοι γονεις δεν θελω τρυπες μην καπνιζεις προσεχε....
Φαίνεται μόνο αν κάποιος εστιάσει εκεί! Να σκύψει δηλαδή και να κοιτάει. Ειδάλλως όχι. Αλλά καλύπτεται πολύ εύκολα και με ρούχα.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 13:55, 31-07-12:

Ας κανω και εγω την εξης ερωτηση ρε'σεις πως την παλευετε με τρυπα στον αφαλο ...
Εδω αυτη στο αυτι ποναει στον αφαλο πως τη βγαζετε ? Με λεξοτανιλ ?
2
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,669 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε: στις 14:05, 31-07-12:

Ας κανω και εγω την εξης ερωτηση ρε'σεις πως την παλευετε με τρυπα στον αφαλο ...
χαχαχαχαχααχαχααα! και εγώ τις ίδιες απορίες έχωωωω...
Αλλά νταξ εγώ πονάω και εύκολα και δεν τα μπορώ αυτά, εδώ 2 τρυπούλες είχα στο αυτί, έχουν κλείσει και δεν λέω να πάρω απόφαση να πάω να τις ανοίξω, και το έπαιζα και μαγκάκι στο γυμνάσιο ότι μέχρι το λύκειο θα έχω κάνει αφαλό και χείλος... χαχαχαχααχα αμ πούντα για; και τώρα "μεγάλη" (χεχε) πάλι ΝΑ με πάει
Παράθεση

alitaki17

Δραστήριο Μέλος

H alitaki17 έγραψε: στις 16:04, 31-07-12:

ελα ντε και εγω απορω.. ....εδω μια φιλη μου που εκανε ποναγε ακομα και μετα..
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε: στις 22:51, 24-08-12:

Εκτός από τις πιθανές μολύνσεις κρύβει κάποιους άλλους κινδύνους το piercing?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος