Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,934 μηνύματα σε 78,999 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 472 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πολεμικές τέχνες

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 245 μηνύματα.

O Circadian έγραψε: στις 17:47, 02-07-07:

Δυστυχώς με το δάσκαλο μου στο καράτε είχαμε καταλήξει ότι το καλύτερο αποτρεπτικό μέσο είναι να είσαι "φουσκωτός". Μου 'χει λείψει το καράτε γμτ!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 18:14, 02-07-07:

Πήγαινα καράτε στο παρελθόν.Έφτασα μέχρι μπλε ζώνη και ήξερα κάτα της καφέ ζώνης.Το καράτε είναι πολεμική τέχνη αυτοάμηνας.
Θεωρώ πως είναι καλό να έχεις κάποια ιδέα απο κάποιο είδος πολεμικής τέχνης.Που ξέρεις...μπορεί να χρειαστεί (για καλό σκοπό πάντα )
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 18:23, 02-07-07:

Δεν ξερω κανενα που να μην ειναι ομορφο και να εχει καλη οικονομια ενεργειας, οποτε για ολα
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 16:02, 03-07-07:

χμ... μου την ειχε βαρεσει το αικιντο αλλα δε βρηκα ακρη τελικα που να βολευει...
κατι σχολες στην καλλιθεα και το νεο κοσμο μονο... αλλα τι να ξεκινησεις, αν δε ξερεις σε τι δασκαλο θα πεσεις?
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,814 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 16:08, 03-07-07:

κι εγω θελω να παω να μαθω ταεκβοντο για αυτοαμυνα κυριως εχουμε πολλες σχολες καρατε εδω στην περιοχη μας και η μια ειναι ακριβως λιγο πιο κατω απ το σπιτι μου
οποτε θα το δω πιο σοφα το θεμα μετα τις καλοκαιρινες μου διακοπες.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 23:51, 03-07-07:

χμ... μου την ειχε βαρεσει το αικιντο αλλα δε βρηκα ακρη τελικα που να βολευει...
κατι σχολες στην καλλιθεα και το νεο κοσμο μονο... αλλα τι να ξεκινησεις, αν δε ξερεις σε τι δασκαλο θα πεσεις?
Για Αικιντο ειχε απο παλια μεγαλη σχολη κοντα στην πλατεια Βικτωριας. Αλλα αν ηταν να προτεινω καποια σχολη αικιντο, θα προτεινα, αυτη στο Νεο Κοσμο.

viki_thess το tae kwon do δεν ειναι τοσο για αυτοαμυνα, εκτος αν εννοεις κατι αλλο με το "αυτοαμυνα".
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 23:58, 03-07-07:

Lorien με τι έχεις ασχοληθεί;
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 10:08, 04-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Για Αικιντο ειχε απο παλια μεγαλη σχολη κοντα στην πλατεια Βικτωριας. Αλλα αν ηταν να προτεινω καποια σχολη αικιντο, θα προτεινα, αυτη στο Νεο Κοσμο.

το λες εκ πειρας αυτο?
δλδ, την ξερεις τη σχολη, το δασκαλο?
επισης, η σχολη στη βικτωρια, δεν υπαρχει πια?
θενξ..!
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 11:43, 04-07-07:

Η σχολη στη Βικτωρια υπαρχει ακομα, απλα δε θα πηγαινα προσωπκα.
Την αλλη του Νεου Κοσμου την ξερω, ξερω και το δασκαλο, μεσω του αδερφου μου.

Γιδι, δεν εχω ασχοληθει με καποια πολ.τεχνη γιατι εχω συγγενεια με τον Τσακ Νορις, οποτε σκοτωνω με τη σκεψη.
1
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 17:24, 04-07-07:

Εγώ πάντως με το kick-boxing που πηγαίνω μια χαρά βολεύομαι.Το tae kwon do δε θα έλεγα ότι είναι για αυτοάμυνα,απ'τη στιγμή που ουσιαστικά δεν προστατεύεις το κεφάλι σου...
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 19:57, 04-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Η σχολη στη Βικτωρια υπαρχει ακομα, απλα δε θα πηγαινα προσωπκα.
Την αλλη του Νεου Κοσμου την ξερω, ξερω και το δασκαλο, μεσω του αδερφου μου.
ενδιαφεροντα ολα αυτα.
δε μου στελνεις ενα πμ να μου πεις για του νεου κοσμου?
και γιατι δεν προτεινεις της βικτωριας?

επισης, εχω ακουσει οτι ο δασκαλος πρεπει να ναι ειδικος για γυναικες...
δεν καταλαβα γιατι αυτο... στις γυναικες υπαρχει καποια διαφορα στη διδασκαλια?
τελοσπαντων... αν ξερει καποιος ας μου πει!
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,271 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 21:02, 10-05-11:

Επαναφέρω το θέμα! Ενδιαφέρομαι να ασχοληθώ με κάποια πολεμική τέχνη πιό πολύ για σωματική άσκηση αλλά και για να διοχετεύω την ενέργειά μου κάπου καλά! Σκεφτόμουν το kick boxing, έχει κάποιος εμπειρία πάνω στο θέμα;; Έχω βρει κάποιες σχολές μέσω ίντερνετ στο Ν. Κόσμο κ στο Κουκάκι αλλά είμαι λίγο διστακτική ακόμα... Όποιος έχει εμπειρία και θέλει ας με διαφωτίσει!
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,757 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 21:56, 10-05-11:

Ειναι οσο καλο οσο ο δασκαλος σου οποτε...Ρωτα γυρω γυρω βασικα.

Επισις οι περισοτεροι θα δινουν ενα μαθημα δωρεαν, οποτε ζητα να το κανεις να δεις αν σου ταιριαζει ο ανθρωπος.
1
Παράθεση

GoodDayToDie

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H GoodDayToDie phew έγραψε: στις 17:44, 15-05-11:

Σκεφτομουν να αρχισω φετος ninjutsu.. Αλλα δεν ξερω.... μου φαινεται περιεργο - δύσκολο
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,681 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 17:52, 15-06-12:

Πρωτού διαλέξεις μια πολεμική τέχνη θα πρέπει πρώτα να ξέρεις τι ζητάς καθώς οι διάφορες τέχνες μπορεί να είναι πολύ διαφορετικές και όχι πάντα το ίδιο αποτελεσματικές για συγκεκριμένα πράγματα. Π.χ. ένας αθλητής του τάεκ βο ντο δεν είναι το ίδιο με έναν του κονγκ φου, του καράτε ή του βοξ και όλοι θα συμπεριφερθούν διαφορετικά σε μια πχ σύγκρουση στο δρόμο.

Επειδή οι ζούμε σε επικύνδυνους καιρούς καλό είναι όλοι και ιδιαίτερα οι γυναίκες να γνωρίζουνε κάποιες βασικές τεχνκές αυτοάμυνας ώστε να μπορούν να προστατευθούνε σε περίπτωση επίθεσης. Γενικώς σε μία επίθεση πχ ληστείας όλα είναι θέμα ταχύτητας και μυαλού. Ακόμα και ένας πολύ καλός στο καράτε π.χ. μπορεί να τα χάσει και να παγώσει απέναντι σε κάποιον άγνωστο με μαχαίρι απλώς και μόνο γιατί είναι τελίως διαφορετικό το να προπονείσε στο γυμναστήριο ή να παλεύεις σε ένα τουρνουα καράτε με το να δέχεσαι επίθεση και να απηλείται η ζωή σου.

Η krav maga πχ είναι μια πολεμική τέχνη αυτοάμυνας που σε διδάσκει κυρίως πως να αντιμετοπίζεις ξαφνικές επιθέσεις.
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Vampi έγραψε: στις 23:07, 02-08-12:

Ποιες οι διαφορές μεταξύ karate και kung fu? Ποιο από τα δύο έχει περισσότερη "δράση" βασικά.
Και κάτι άλλο, τα δίδακτρα σε τι ποσά κυμαίνονται;

δίδακτρα. dafuq
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,691 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 23:30, 02-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Ποιες οι διαφορές μεταξύ karate και kung fu? Ποιο από τα δύο έχει περισσότερη "δράση" βασικά.
Και κάτι άλλο, τα δίδακτρα σε τι ποσά κυμαίνονται;

δίδακτρα. dafuq
Εϊναι άλλη η φιλοσοφία του καθενός.Καταρχάς το kung fu είναι κινέζικο,και το καράτε ιαπωνικό.Τώρα το ποιό έχει παραπάνω δράση..ανάλογα σε ποιά σχολή πολεμικής τέχνης θα πάς,υπάρχουν πολλές "σχολές" σε κάθε τέχνη.
Τα δίδακτρα νομίζω κυμαίνονται σε λογικά επίπεδα κοντά στα 30 ευρώ...
Τουλάχιστον στην σχολή του πατέρα μου τόσο τους χρεώνουν.
Παράθεση

tsompanos

Νεοφερμένος

Ο tsompanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O tsompanos έγραψε: στις 23:32, 02-08-12:

και εγω
Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 471 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε: στις 00:08, 03-08-12:

Εγώ έκανα για 7-8 χρόνια καράτε και τα παράτησα γιατί ξαφνικά άρχισε να αλλάζει το όλο κλίμα στη σχολή...
Μετά από λίγο καιρό άρχισε να μου λείπει και ίσως κάποια στιγμή να ξανα αρχίσω...!
Παράθεση

Νεογέννητος

Διάσημο Μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε: στις 17:37, 01-09-12:

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια