Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,985 μέλη και 2,479,116 μηνύματα σε 78,964 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 409 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα νέα παιδιά δεν έχουν ιδέα από παλιά τεχνολογία

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε: στις 03:31, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από fockos

dir

c://
cd mm2
mm2.exe

αρχίζει το παιχνίδι

πωπω τι μου θύμησες ..micro machines ...τι γαμάτο παιχνιδάκι, μαζευόμασταν πόσοι μαλάκες και πωρωνόμασταν με τις ώρες
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 03:40, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από christos0987
πωπω τι μου θύμησες ..micro machines ...τι γαμάτο παιχνιδάκι, μαζευόμασταν πόσοι μαλάκες και πωρωνόμασταν με τις ώρες
Απορώ πραγματικά αν η ευχαρίστηση που αποκομίζαμε παίζοντας αυτά τα παιχνίδια ήταν λιγότερη από την ευχαρίστηση που αποκομίζουμε παίζοντας πολύ πιο εξελιγμένα παιχνίδια όπως π.χ. το Gran Turismo 5... Μήπως τελικά η ευχαρίστηση μόλις περάσει το θάμπωμα από τα εκπληκτικά γραφικά είναι εντέλει η ίδια; Το θέτω σαν προβληματισμό...
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 03:59, 29-01-11:

Μπορώ να πω με υπερηφάνεια ότι τα Windows 3.1 τα 'χα προλάβει κι εγώ και τα θυμάμαι... παρά το ότι ήμουν μόλις 3.5 χρονών.
2
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 09:35, 29-01-11:

Όταν υπήρχε το DOS και έλεγαν να καθιερωθούν τα windows, πολλοί χρήστες στενοχωρήθηκαν (κι εγώ μέσα) γιατί με το DOS μπορούσες να επέμβεις μέσα στο πρόγραμμα.

Θυμάμαι τα τότε περιοδικά, αντί να δίνουν CD, DVD, δημοσίευαν λίστες με εφαρμογές και παιχνίδια συνήθως σε QUickBasic, και τα αντιγράφαμε, αλλάζοντας πολλές φορές στα δικά μας μέτρα το πρόγραμμα, και βλέπαμε και από μέσα πως δουλεύει.

Έβλεπες μικρά παιδιά να φτιάχνουν προγράμματα επιπέδου στ' αλήθεια και ήταν ωραία εποχή.

Τώρα είμαστε μόνο χειριστές προγραμμάτων και τίποτε άλλο.
1
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,152 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 10:20, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από christos0987
Tα παλιά παιχνίδια παρόλο που είχαν χειρότερα γραφικά από τα καινούρια ήταν πολύ πιο διασκεδαστικά από τα νέα και είχαν πολύ μεγάλη διάρκεια ζωής.
to micromachines ήταν ένα από αυτά. ΟΙ εταιρίες στηριζόντουσαν στις ιδέες και όχι τα γραφικά, επίσης στόχευαν στο multiplayer κομμάτι.

ένα άλλο

η πίστα είναι πανέξυπνα σχεδιασμένη και πολλοί λένε ότι βασίστηκε σε ελληνικό νησί. Τα σημερινά παιχνίδια είναι μονότονα και δε μου αρέσουν. Επίσης το παιχνίδι είχε ένα πυρωτικό multiplayer. Ακόμα και στο fifa και στο pro τα έχουν γεμίσει με άπειρους συνδιασμούς. Πλέον νικάει ο περισσότερος καμμένος και όχι ο καλύτερος.

Πλέον ασχολούμαι μόνο με το wii. Η NINTENDO ακόμα βασίζεται στο παιχνίδι και όχι στα γραφικά. ελπίζω να μην αλλάξει η φιλοσοφία της .
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 29-01-11 στις 10:38.
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 12:36, 29-01-11:

Eπίσης δεν ξέρουν τις κασσέτες VHS

και τα walkman

με τις κασέτες

οι οποίες ηταν από τα πρώτα αποθηκευτικά μέσα και για υπολογιστές (πριν τις δισκετουλίνιες)
Εγω αυτα πως τα ξερω? (Και ειμαι και παιδι)
2
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,152 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 12:39, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από maria_lulu
Εγω αυτα πως τα ξερω? (Και ειμαι και παιδι)
Δεν είσαι παιδί εσύ, είσαι έφηβη εγώ είμαι παιδί
1
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 12:42, 29-01-11:

Δείτε το καλά, γιατί σε λίγα χρόνια, αμφιβάλω αν θα το ξαναδείτε:

Αυτό μάλλον δεν κυκλοφορεί πια:
6
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 12:49, 29-01-11:

Εδώ δεν ξέρουν τους ευχούληδες τα film θα ξέρουνε;

Πατάς το πετράδι κάνεις μια ευχή ένα αστέρι πέφτει και μια ευχή πραγματοποιείται

τους μικρούς τους ευχούληδες τους βάζαμε στα μολύβια αλλά δεν είχαν πετράδι
6
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 12:52, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Σιγουρα δεν θα υπαρχει... Αφου εχουν βγαλει γυαλια φωτογραφικη καμερα... Αλλα αυτο τι ακριβως ειναι?
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 12:56, 29-01-11:

Σιγουρα δεν θα υπαρχει... Αφου εχουν βγαλει γυαλια φωτογραφικη καμερα... Αλλα αυτο τι ακριβως ειναι?

το κάτω φιλμ έβγαζε τετράγωνες φωτογραφίες νομίζω έχω μία τέτοια αλλά είναι στην αποθήκη.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 12:57, 29-01-11:

Τι εννοείς τι είναι; Είναι φιλμ. To δεύτερο έμπαινε σε αυτού του είδους τις μηχανές:

το κάνω φιλμ έβγαζε τετράγωνες φωτογραφίες νομίζω.
Να το αρνητικό του:

Είναι σχεδόν τετράγωνες.
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Δραστήριο Μέλος

H maria_lulu έγραψε: στις 13:04, 29-01-11:

Νομιζα οτι ηταν φωτογραφικη μηχανη... Το αρνητικο του το εχω δει... Αυτες οι μηχανες, ποτε ηταν?
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 17:22, 29-01-11:

Δείτε το καλά, γιατί σε λίγα χρόνια, αμφιβάλω αν θα το ξαναδείτε:

Θα κυκλοφορείιιι...Εδώ ξαναβγήκαν οι polaroid!
2
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 20:33, 29-01-11:

Αυτά τα είχαμε στο γυμνάσιο και οι υπολογιστές νομίζω πως δούλευαν με δισκέτα.
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε: στις 21:47, 29-01-11:

Θυμάμαι που παίζαμε στο sega. Νομίζω δεν πρέπει να είχα αρχίσει ακόμη το σχολείο όταν καιγόμουν με τις ώρες μαζί με τον ξάδελφό μου με αυτό το παιχνίδι και μαθαίναμε τα κόλπα που έκαναν οι παίκτες. Δεν είχαμε καν υπολογιστή τότε, πρέπει να πήραμε 2-3 χρόνια αργότερα. Τι όμορφο παιχνίδι που ήταν! Είχα βρει ένα emulator κι έπαιζα στον υπολογιστή αλλά ήταν πολύ δύσκολο, γιατί το χειριστήριό μου ήταν πολύ περίπλοκο για να συγχρονιστεί μαζί του. Τι καλά!

Η κονσόλα δε θυμάμαι πώς ήταν ακριβώς, γι' αυτό έβαλα σκέτο το παιχνίδι. Sonia wins.
Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε: στις 21:53, 29-01-11:

εγω θυμαμαι το παιχνιδι το ufo που καιγομουν οταν ειχαμε υπολογιστη με τα ms dos νομιζω.....πωπω...μεγαλωσα.....
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 00:49, 30-01-11:

θυμαμαι ενα παιχνιδι που επαιζα στο msdos, το prehistoric Το ειχα τερματισει απειρες φορες, αλλα δεν σταματουσα να το παιζω!!!
1
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 00:54, 30-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
θυμαμαι ενα παιχνιδι που επαιζα στο msdos, το prehistoric Το ειχα τερματισει απειρες φορες, αλλα δεν σταματουσα να το παιζω!!!
και εγώ
1
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 01:14, 30-01-11:

Captain Comic

Prehistorik(έχει βγει και 2)

Το ανεπανάληπτο Paratrooper

Το κλασσικό Rayman

Επίσης ήταν ένα παιχνίδι που νομίζω λεγόταν Bat και πάντα κόλλαγε ο υπολογιστής μου σε μια συγκεκριμένη πίστα και δε μπορούσα να το τερματίσω
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια