Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,996 μέλη και 2,479,712 μηνύματα σε 78,990 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 481 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τέλη κυκλοφορίας 2020: «Παγώνουν» φέτος, ζεσταίνονται αλλαγές για το 2021

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,226 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 17:14, 11-10-19:

Τα τέλη κυκλοφορίας µε τιµές ανά γραµµάριο CΟ2 διαµορφώνονται ως εξής:

0-90 γρ. CO2: Μηδέν ευρώ.
91-100 γρ. CO2: 0,90 ευρώ ανά γραµµάριο.
101-120 γρ. CO2: 0,98 ευρώ ανά γραµµάριο.
121-140 γρ. CO2: 1,20 ευρώ ανά γραµµάριο.
141-160 γρ. CO2: 1,85 ευρώ ανά γραµµάριο.
161-180 γρ. CO2: 2,45 ευρώ ανά γραµµάριο.
181-200 γρ. CO2: 2,78 ευρώ ανά γραµµάριο.
201-250 γρ. CO2: 3,05 ευρώ ανά γραµµάριο.
Πάνω από 251 γρ. CO2: 3,72 ευρώ ανά γραµµάριο.
https://www.ethnos.gr/oikonomia/6528...lages-gia-2021

Μεγάλη αύξηση στα τέλη κυκλοφορίας για την πλειοψηφία των Ελλήνων θα έχουμε το 2021. Εμένα από 200 (golf mk4 1998) τοσο μου βγαίνει στα 450 ευρώ.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

_Σταύρος_ (Σταύρος, χωρίς _ _)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 363 μηνύματα.

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 17:45, 11-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Μεγάλη αύξηση στα τέλη κυκλοφορίας
Μη βιάζεσαι και μη πανικοβάλλεσαι, ο WLTP αφορά οχήματα που κυκλοφόρησαν μετά το 2010 αλλά και πάλι, θα γίνουν οι απαραίτητες προσαρμογές ώστε να μην επιβαρυνθούν οι πολίτες από τέλη, αυτή η αλλαγή θα είναι δημοσιονομικά ουδέτερη.
Το ξεκαθάρισε εξ αρχής ο Στέλιος, μη δημιουργούμε εντυπώσεις βρε Akiko

Υγ Γκολφάκιας ε? Και μάλιστα από τα καλύτερα μοντέλα της σειράς
Υγ 2 ώπα, αμέσως έσκασε μύτη και η διαφήμιση του φίλου μου του Βαγγέλη (Γκάλλο) Αυτά είναι
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Σταύρος_ : 11-10-19 στις 17:58.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,226 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 18:40, 11-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από _Σταύρος_
Μη βιάζεσαι και μη πανικοβάλλεσαι, ο WLTP αφορά οχήματα που κυκλοφόρησαν μετά το 2010 αλλά και πάλι, θα γίνουν οι απαραίτητες προσαρμογές ώστε να μην επιβαρυνθούν οι πολίτες από τέλη, αυτή η αλλαγή θα είναι δημοσιονομικά ουδέτερη.
Το ξεκαθάρισε εξ αρχής ο Στέλιος, μη δημιουργούμε εντυπώσεις βρε Akiko

Υγ Γκολφάκιας ε? Και μάλιστα από τα καλύτερα μοντέλα της σειράς
Υγ 2 ώπα, αμέσως έσκασε μύτη και η διαφήμιση του φίλου μου του Βαγγέλη (Γκάλλο) Αυτά είναι
Δεν νομίζω για εμας που έχουμε 20ετίας αμάξια να έχουμε ελπίδα να μείνουν έστω και ίσα τα τέλη κυκλοφορίας σε σχέση με το παλιό σύστημα.

Μεγάλοι "κερδισμένοι" θα είναι οι κάτοχοι 2λιτρων αυτοκινήτων καθώς μέχρι και φέτος πληρώνουν υπέρογκα ποσά. Χαμένοι αυτοί που έχουν παλιά αυτοκίνητα με μικρούς κινητήρας που τρώνε πολύ. π.χ. μια μαζντα έχει 299g/km*3,72 = 1112.28 ευρώ μέχρι τώρα πλήρωνε οπως ένα παλιο 1300 αυτοκίνητο. :p

YΓ: ο 1600 8v που έχω ειναι καλος κινητήρας. Ο 1400 ιδιο μοντέλο καιει λάδια και τα επομενης γεννιάς FSI είναι προβληματικά. αν εξαιρεσεις τα ηλεκτρολογικά προβλήματα και το ταβάνι που έχει ξεκολήσει είμαι ευχαριστημένος.
Παράθεση

_Σταύρος_ (Σταύρος, χωρίς _ _)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 363 μηνύματα.

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 18:53, 11-10-19:

Κυριακή κοντή γιορτή και θα δεις ότι έχω δίκιο, αν θες πάμε και στοίχημαν
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πώς θα είναι η Ελλάδα το 2021; - Από Νωεύς
      Το θέμα έχει λάβει 41 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-03-16 στις 21:01.
    • Τέλη κινητής τηλεφωνίας - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινητή τηλεφωνία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-07-13 στις 01:16.
    • Αλλαγές στα ΤΕΙ από φέτος; - Από Redman20
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά Θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-03-11 στις 15:32.
    • Τέλη κυκλοφορίας 2011 - Από fockos
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αυτοκίνητα και Μηχανές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-10-10 στις 20:44.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα