Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,003 μέλη και 2,480,033 μηνύματα σε 79,006 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 339 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες κινητής τηλεφωνίας

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,157 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:18, 30-06-13:

τι κινητό έχεις;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,872 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 22:26, 30-06-13:

Sony Ericsson Xperia X8
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,157 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:35, 30-06-13:

η μπαταρία είναι αποσπώμενη οπότε δες οπτικά αν είναι φουσκωμένη (συνηθως οι χαλασμένες μπαταρίες φουσκώνουν).
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,872 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 22:40, 30-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
η μπαταρία είναι αποσπώμενη οπότε δες οπτικά αν είναι φουσκωμένη (συνηθως οι χαλασμένες μπαταρίες φουσκώνουν).
Τι εννοείς φουσκωμένη;
Βασικά το παρατήρησα κι έχει κάτι ανωμαλίες κάπου κάπου πάνω. Λες τελικά να φταίει αυτό;
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 22:44, 30-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Τι εννοείς φουσκωμένη;
Βασικά το παρατήρησα κι έχει κάτι ανωμαλίες κάπου κάπου πάνω. Λες τελικά να φταίει αυτό;

http://www.parts-shop.gr/p.Mpataria-...X8.431959.html

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε: στις 22:46, 30-06-13:

ah focke! σευχαριστώ πολύ ^^
θα πάω και από γερμανό αύριο να το δουν αν όντως έχει θέμα η μπαταρία ή κάτι άλλο. :/
τεςπα :/
Παράθεση

Γιώργος00753684 (Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O Γιώργος00753684 LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL έγραψε: στις 21:55, 29-08-13:

Να ρωτήσω ...Έχω κινητό smartphone λογισμικό android και δεν μπορώ να μπω στο 0.facebook . Έχω ακούσει ότι για να μπει πρέπει να ενεργοποιησεις το 3g..Πώς γίνεται αυτο.?
.. ευχαριστώ...!!
Παράθεση

DanaiPsa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H DanaiPsa Tumblr: http://danaeps.tumblr.com/ έγραψε: στις 16:27, 13-07-14:

Μπορείτε να μου προτείνετε εφαρμογές που αλλάζουν την μορφή των εφαρμογών στα κινητά τηλέφωνα; Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 21:06, 13-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από DanaiPsa
Μπορείτε να μου προτείνετε εφαρμογές που αλλάζουν την μορφή των εφαρμογών στα κινητά τηλέφωνα; Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας.
Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενη. Τι λειτουργικο εχεις, τι εννοεις να αλλαξουν μορφη κλπ?
Παράθεση

DanaiPsa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H DanaiPsa Tumblr: http://danaeps.tumblr.com/ έγραψε: στις 23:36, 13-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενη. Τι λειτουργικο εχεις, τι εννοεις να αλλαξουν μορφη κλπ?
Έχω λειτουργικό αντροιντ και όταν λέω να αλλάξουν μορφή εννοώ να αποκτήσουν τα εικονίδια νέα χρώματα σχήματα κλπ. οπως πχ η εφαρμογή icoron η οποία δυστυχώς δεν είναι συμβατή με το κινητό μου.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 19:35, 14-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από DanaiPsa
Έχω λειτουργικό αντροιντ και όταν λέω να αλλάξουν μορφή εννοώ να αποκτήσουν τα εικονίδια νέα χρώματα σχήματα κλπ. οπως πχ η εφαρμογή icoron η οποία δυστυχώς δεν είναι συμβατή με το κινητό μου.
Δοκιμασε καποιον Launcher, οι πιο γνωστοι ειναι ο Νοva, o Apex και ο Go. Περα απο οτι αλλαζουν τα εικονιδια και τα μενου σε μεγαλο βαθμο, οι περισσοτεροι υποστηριζουν και θεματα. Μαλιστα ισως τρεχει και λιγο πιο γρηγορα το κινητο σου απο οτι μεχρι σημερα...
Παράθεση

Vanessa.Ad.

Νεοφερμένος

H Vanessa.Ad. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Vanessa.Ad. έγραψε: στις 20:41, 29-08-14:

Έχω ξεχάσει το μοτίβο του κινητού μου και έχει κλειδώσει. Πως μπορώ να το ξεκλειδώσω;
Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 742 μηνύματα.

H life12 έγραψε: στις 20:45, 29-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Vanessa.Ad.
Έχω ξεχάσει το μοτίβο του κινητού μου και έχει κλειδώσει. Πως μπορώ να το ξεκλειδώσω;
8υμισου το μοτιβο
2
Παράθεση

Vanessa.Ad.

Νεοφερμένος

H Vanessa.Ad. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Vanessa.Ad. έγραψε: στις 22:09, 29-08-14:

Δεν βοηθάς...!!
Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 742 μηνύματα.

H life12 έγραψε: στις 22:17, 29-08-14:

νομιζω μετα απο 3 απετυχημενεσ προσπα8ειεσ μπλοκαρει ..εκει δεν σου βγαζει τιποτα εκτοσ απο το 3αναπροσπα8ησε αργοτερα??
αλλιωσ μπορεισ να το πασ σε ενα καταστημα να σε βοη8ησουν οι ειδικοι
Παράθεση

scientist8

Νεοφερμένος

Ο scientist8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O scientist8 έγραψε: στις 22:52, 29-08-14:

ίσως χρειαστεί να σου το επαναφέρουν στις εργοστασιακής ρυθμίσεις κοινώς format
1
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε: στις 00:53, 30-08-14:

Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Μονη σου θα το κανεις, απο τον υπολογιστη σου.

Αληθεια τωρα γιατι βαζετε μοτιβα, κωδικους κλπ. Πρακτορες της ΜΙ6 ειστε; Μονο την καθημερινοτητα σου κανεις πιο δυσκολη.
1
1
Παράθεση

Γιώργος00753684 (Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O Γιώργος00753684 LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL έγραψε: στις 22:23, 30-08-14:

για να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, απενερεγοποεις το κινητο . Μετα πατας ταυτοχρονια το πληκτρο της ενεργοποιησης και το + του ηχου ...απο εκει επιλεγεις την αντιστοιχη επιλογη....καλου κακου βγαλε τη sim και την sd ...ειναι ευκολο ...εγω το εκανα σε 1 λεπτακι
Παράθεση

BloodSparrow

Δραστήριο Μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 321 μηνύματα.

O BloodSparrow έγραψε: στις 00:11, 20-09-14:

Αγόρασα το LG g2 και , μια που ειναι το πρωτο μου smartphone και δεν γνωριζα , βλεπω οτι το android θελει απο μενα Google account κοινώς για να κανω τα παντα.Τα παντα γινονται μεσω του Google play.

Υπάρχει τρόπος να τα παρακάμψω ολα αυτά ; Οχι πως θα με ενοχλησει να κανω αλλο ενα gmail αλλα αναρωτιεμαι γιατι να μην ειναι οπως στο PC η εμπειρια του mobile internet ;

Διαβαζω πολλα πραγματα για rooting και για αλλους launchers ομως δε ξερω αν βοηθανε σε αυτο που θελω.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε: στις 12:12, 20-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από BloodSparrow
Αγόρασα το LG g2 και , μια που ειναι το πρωτο μου smartphone και δεν γνωριζα , βλεπω οτι το android θελει απο μενα Google account κοινώς για να κανω τα παντα.Τα παντα γινονται μεσω του Google play.

Υπάρχει τρόπος να τα παρακάμψω ολα αυτά ; Οχι πως θα με ενοχλησει να κανω αλλο ενα gmail αλλα αναρωτιεμαι γιατι να μην ειναι οπως στο PC η εμπειρια του mobile internet ;

Διαβαζω πολλα πραγματα για rooting και για αλλους launchers ομως δε ξερω αν βοηθανε σε αυτο που θελω.
Για να κατεβαζεις εφαρμογες νομιμα πρεπει να μπεις στο Google Play. Πολλα σαιτ εχουν εφαρμογες που ειναι πιο βολικες για το κινητο απο το να μπεις κανονικα στη σελιδα. Αν παλι δεν θελεις εφαρμογες, τοτε απλα μπαινεις απο τον chrome. Το rooting και οι εναλλακτικοι launchers δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που σε απασχολει.

Αν δεν θες gmail, νομιζω οτι Google Account μπορεις να φτιαξεις και με το μειλ που εχεις μεχρι τωρα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια