Πρώτη περίοδος και μπάνιο στην θάλασσα

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Ότι άκουσες 2-3 πράγματα στη βιολογία δεν σε κάνει ειδήμονα στο θέμα, άσε μας εμάς που έχουμε περίοδο και το ζούμε κάθε μήνα να δώσουμε συμβουλές. Και έχεις ένα εχθρικό ύφος όντως χωρίς να καταλαβαίνεις πως είναι το κοριτσάκι που της ήρθε τώρα και έχει χίλιες δυο απορίες. Μη πετάς ένα "είναι 4 μέρες" γιατί δεν είναι σε όλες ούτε έχουν όλες ίδια/ροή/κύκλο/συμπτώματα. Δεν στο λέει για να σε προσβάλει η Ολίβια αλλά το θέμα της περιόδου εκ των πραγμάτων δεν γίνεται να τα καταλαβαίνεις απόλυτα και να το ξέρεις ώστε να εμμένεις σε τέτοιο βαθμό.


Δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό.Της ειπα ότι για θέμα υγείας ξεκάθαρα ας μην κάνει μπάνια εκείνες τις ημέρας πράγμα με το οποίο συμφώνησαν κι αλλιώς κοπέλες εδώ.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό.Της ειπα ότι για θέμα υγείας ξεκάθαρα ας μην κάνει μπάνια εκείνες τις ημέρας πράγμα με το οποίο συμφώνησαν κι αλλιώς κοπέλες εδώ.
Δεν κάνει να μπει στη θάλασσα εφόσον έχει περίοδο και το ξέρει η κοπέλα. Υπάρχουν τρόποι να κάνει μπάνιο χρησιμοποιώντας ταμπόν (και το άλλο που δεν το ξέρω). Από εκεί και πέρα για κάτι που δεν γνωρίζεις παραπάνω άστο να πάει στο καλό τι το λιβανίζεις ρε πουλάκι μου. :hehe:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Δεν κάνει να μπει στη θάλασσα εφόσον έχει περίοδο και το ξέρει η κοπέλα. Υπάρχουν τρόποι να κάνει μπάνιο χρησιμοποιώντας ταμπόν (και το άλλο που δεν το ξέρω). Από εκεί και πέρα για κάτι που δεν γνωρίζεις παραπάνω άστο να πάει στο καλό τι το λιβανίζεις ρε πουλάκι μου. :hehe:


Ειπα κάτι που είπε η καθηγήτρια βιολογίας (που δεν νομίζω να ξέρεις περισσότερα από αυτήν).Τωρα αν θέλει ακολουθεί η κοπέλα αυτό που της ειπα.
 

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
:cray:κοριτσια έχω πρόβλημα φέτος θα είναι το πρώτο μου καλοκαίρι με περίοδο και με έχουν συμβουλέψει να μην κάνω μπάνια αλλά θέλω τόσο πολύ.επιτά ξέρω πως υπάρχει και η λύση του ταμπον αλλά φοβάμαι να βάλω (όχι βέβαια για τις βλακείες που λένε ότι θα χάσεις την παρθενιά σου) αλλά γιατί φοβάμαι ότι θα πονέσω,τι να κάνω?
Εφόσον είναι το πρώτο σου καλοκαίρι με περίοδο, σημαίνει ότι δεν έχει πολλούς μήνες που σου ήρθε και πιθανόν δεν έχεις καν σταθερό κύκλο για να ξέρεις τι να περιμένεις. Θα σου μιλήσω όπως θα μίλαγα σε μια ξαδέρφη μου ή στην αδερφή μου (αν είχα).
Ξέρω ότι θέλεις πάρα πολύ να βουτήξεις, και ξέρω ότι όταν όλη η παρέα είναι μέσα και εσύ ξεροψήνεσαι δεν είναι το ιδανικότερο, όμως το πιθανότερο αν συνεχίσεις τα μπάνια ενώ έχεις περίοδο είναι ότι θα το μετανιώσεις. Τις πρώτες μέρες η κοιλιά σου -και ειδικότερα η μήτρα σου- είναι πάρα πολύ ευαίσθητες στην αλλαγή θερμοκρασίας, οπότε το μπες βγες στην θάλασσα θα προκαλέσει μετέπειτα ισχυρές συσπάσεις στην μήτρα σου και πιθανόν να αυξήσει και την ροή την επόμενη μέρα. (Εκτός και αν είσαι εξαρχής από τις υπερτυχερές που η μόνη τους ένδειξη για το ότι έχουν περίοδο είναι ότι αλλάζουν σερβιέτες). Επίσης αυξάνεις τον κίνδυνο για κολπίτιδες αν μπεις με ταμπόν ή cup. Μπορεί επίσης να απορρυθμίσεις τον κύκλο σου.
Το καλύτερο θα ήταν να μην μπεις, τουλάχιστον τις πρώτες 2 ημέρες του κύκλου σου που είναι οι δυσκολότερες. Από εκεί και πέρα, αν ήταν να διαλέξω κάτι για να μπω στην θάλασσα, θα έβαζα το cup. Το ταμπόν μπορεί να σου κάνει κολπίτιδα either way, ή ακόμα και δερματίτιδα, και η αίσθησή του είναι ΧΑΛΙΑ.

Σκέψου το 2 και 3 φορές πριν μπεις στις πρώτες μέρες. Δώσε χρόνο στο σώμα σου να συνηθίσει αυτή την αλλαγή και να ανταποκριθεί κατάλληλα. Καμιά μας δεν θέλει να χάνει μπάνια στην θάλασσα, αλλά αν είναι να το σκυλομετανιώσεις μετά, καλή και η ηλιοθεραπεία. :happy:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Εφόσον είναι το πρώτο σου καλοκαίρι με περίοδο, σημαίνει ότι δεν έχει πολλούς μήνες που σου ήρθε και πιθανόν δεν έχεις καν σταθερό κύκλο για να ξέρεις τι να περιμένεις. Θα σου μιλήσω όπως θα μίλαγα σε μια ξαδέρφη μου ή στην αδερφή μου (αν είχα).
Ξέρω ότι θέλεις πάρα πολύ να βουτήξεις, και ξέρω ότι όταν όλη η παρέα είναι μέσα και εσύ ξεροψήνεσαι δεν είναι το ιδανικότερο, όμως το πιθανότερο αν συνεχίσεις τα μπάνια ενώ έχεις περίοδο είναι ότι θα το μετανιώσεις. Τις πρώτες μέρες η κοιλιά σου -και ειδικότερα η μήτρα σου- είναι πάρα πολύ ευαίσθητες στην αλλαγή θερμοκρασίας, οπότε το μπες βγες στην θάλασσα θα προκαλέσει μετέπειτα ισχυρές συσπάσεις στην μήτρα σου και πιθανόν να αυξήσει και την ροή την επόμενη μέρα. (Εκτός και αν είσαι εξαρχής από τις υπερτυχερές που η μόνη τους ένδειξη για το ότι έχουν περίοδο είναι ότι αλλάζουν σερβιέτες). Επίσης αυξάνεις τον κίνδυνο για κολπίτιδες αν μπεις με ταμπόν ή cup. Μπορεί επίσης να απορρυθμίσεις τον κύκλο σου.
Το καλύτερο θα ήταν να μην μπεις, τουλάχιστον τις πρώτες 2 ημέρες του κύκλου σου που είναι οι δυσκολότερες. Από εκεί και πέρα, αν ήταν να διαλέξω κάτι για να μπω στην θάλασσα, θα έβαζα το cup. Το ταμπόν μπορεί να σου κάνει κολπίτιδα either way, ή ακόμα και δερματίτιδα, και η αίσθησή του είναι ΧΑΛΙΑ.

Σκέψου το 2 και 3 φορές πριν μπεις στις πρώτες μέρες. Δώσε χρόνο στο σώμα σου να συνηθίσει αυτή την αλλαγή και να ανταποκριθεί κατάλληλα. Καμιά μας δεν θέλει να χάνει μπάνια στην θάλασσα, αλλά αν είναι να το σκυλομετανιώσεις μετά, καλή και η ηλιοθεραπεία. :happy:


Ευτυχώς να και ένας λογικός ανθρωπος εδώ μέσα.Δεν ακούω εδώ τις κοπέλες που πάνω μου είπαν ότι δεν ξέρω.Αλλα τώρα δεν μπορούν να πουν κάτι λογικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ευτυχώς να και ένας λογικός ανθρωπος εδώ μέσα.Δεν ακούω εδώ τις κοπέλες που πάνω μου είπαν ότι δεν ξέρω.Αλλα τώρα δεν μπορούν να πουν κάτι λογικά.

Όλοι της είπαμε το ίδιο, Φώτη. Κανείς δεν είπε παράτα τα όλα και βούτα στην θάλασσα σαν να μην υπάρχει αύριο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Όλοι της είπαμε το ίδιο, Φώτη. Κανείς δεν είπε παράτα τα όλα και βούτα στην θάλασσα σαν να μην υπάρχει αύριο.


Δεν το λέω για αυτό Ερινυς.Της ειπα από την αρχή το ίδιο και άρχισαν μερικοί να λένε μην ανακατεύεσαι δεν ξέρεις.Ευτχυχως το είπες και εσυ.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φώτη, δεν είναι κακό να μην ξέρεις. Ίσα ίσα αναμενόμενο είναι να μη ξέρεις πράγματα που ανέφερε η Ερινύς, γιατρός γαρ. Κι εγώ δεν ήξερα κάποια από αυτά που είπε οπότε ορθώς τα είπε και ανακαλώ το "δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς". :P
Αυτό που είπα (γιατί από εκεί ξεκίνησε) είναι ότι πήρατε ένα μικρό κορίτσι από τα μούτρα. Ναι, ενδεχομένως κι αυτή σε μερικά χρόνια να θεωρεί ότι ανησυχούσε για βλακείες, αλλά κι εγώ πριν 10 χρόνια για τις ίδιες "βλακείες" ανησυχούσα και θα προτιμούσα μερικές συμβουλές παρά να μου λέει κάποιος ότι αυτά που με προβληματίζουν δεν είναι προβλήματα.

Σχετικά με το θέμα τώρα, η δική μου άποψη είναι να ακούσεις πρωτίστως αυτά που σου είπε η Ερινύς και να αρχίσεις από τώρα να συνειδητοποιείς ότι η περίοδος δεν είναι ντροπή και άρα είναι επαρκής λόγος για να μη μπεις στη θάλασσα αν ρωτήσει κανείς.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Φώτη, δεν είναι κακό να μην ξέρεις. Ίσα ίσα αναμενόμενο είναι να μη ξέρεις πράγματα που ανέφερε η Ερινύς, γιατρός γαρ. Κι εγώ δεν ήξερα κάποια από αυτά που είπε οπότε ορθώς τα είπε και ανακαλώ το "δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς". :P
Αυτό που είπα (γιατί από εκεί ξεκίνησε) είναι ότι πήρατε ένα μικρό κορίτσι από τα μούτρα. Ναι, ενδεχομένως κι αυτή σε μερικά χρόνια να θεωρεί ότι ανησυχούσε για βλακείες, αλλά κι εγώ πριν 10 χρόνια για τις ίδιες "βλακείες" ανησυχούσα και θα προτιμούσα μερικές συμβουλές παρά να μου λέει κάποιος ότι αυτά που με προβληματίζουν δεν είναι προβλήματα.

Σχετικά με το θέμα τώρα, η δική μου άποψη είναι να ακούσεις προτίστως αυτά που σου είπε η Ερινύς και να αρχίσεις από τώρα να συνειδητοποιείς ότι η περίοδος δεν είναι ντροπή και άρα είναι επαρκής λόγος για να μη μπεις στη θάλασσα αν ρωτήσει κανείς.


Μα δεν ειπα ότι ξέρω.Ανεφερα αυτό που μας είπε η καθηγήτρια της βιολογίας και το ίδιο είπε και η Ερινυς.
 

QueenMab

Νεοφερμένος

Η QueenMab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εγώ λέω για όταν βγει από τη θάλασσα καλά είναι να μη μένει με το ταμπόν που φορούσε και να βάλει άλλο ή σερβιέτα αν είναι να μη ξαναμπεί. Οι φίλες μου που χρησιμοποιούν το άλλαζαν κατευθείαν από εκεί το ξέρω.
Ναι ισχύει αυτό
 

Bitch im a donu

Νεοφερμένος

Η Bitch im a donu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εφόσον είναι το πρώτο σου καλοκαίρι με περίοδο, σημαίνει ότι δεν έχει πολλούς μήνες που σου ήρθε και πιθανόν δεν έχεις καν σταθερό κύκλο για να ξέρεις τι να περιμένεις. Θα σου μιλήσω όπως θα μίλαγα σε μια ξαδέρφη μου ή στην αδερφή μου (αν είχα).
Ξέρω ότι θέλεις πάρα πολύ να βουτήξεις, και ξέρω ότι όταν όλη η παρέα είναι μέσα και εσύ ξεροψήνεσαι δεν είναι το ιδανικότερο, όμως το πιθανότερο αν συνεχίσεις τα μπάνια ενώ έχεις περίοδο είναι ότι θα το μετανιώσεις. Τις πρώτες μέρες η κοιλιά σου -και ειδικότερα η μήτρα σου- είναι πάρα πολύ ευαίσθητες στην αλλαγή θερμοκρασίας, οπότε το μπες βγες στην θάλασσα θα προκαλέσει μετέπειτα ισχυρές συσπάσεις στην μήτρα σου και πιθανόν να αυξήσει και την ροή την επόμενη μέρα. (Εκτός και αν είσαι εξαρχής από τις υπερτυχερές που η μόνη τους ένδειξη για το ότι έχουν περίοδο είναι ότι αλλάζουν σερβιέτες). Επίσης αυξάνεις τον κίνδυνο για κολπίτιδες αν μπεις με ταμπόν ή cup. Μπορεί επίσης να απορρυθμίσεις τον κύκλο σου.
Το καλύτερο θα ήταν να μην μπεις, τουλάχιστον τις πρώτες 2 ημέρες του κύκλου σου που είναι οι δυσκολότερες. Από εκεί και πέρα, αν ήταν να διαλέξω κάτι για να μπω στην θάλασσα, θα έβαζα το cup. Το ταμπόν μπορεί να σου κάνει κολπίτιδα either way, ή ακόμα και δερματίτιδα, και η αίσθησή του είναι ΧΑΛΙΑ.

Σκέψου το 2 και 3 φορές πριν μπεις στις πρώτες μέρες. Δώσε χρόνο στο σώμα σου να συνηθίσει αυτή την αλλαγή και να ανταποκριθεί κατάλληλα. Καμιά μας δεν θέλει να χάνει μπάνια στην θάλασσα, αλλά αν είναι να το σκυλομετανιώσεις μετά, καλή και η ηλιοθεραπεία. :happy:
Ναι

Ευτυχώς είμαι από αυτές τις πολύ τυχερές που μπορεί να μου έρθει και να μην το κτλβ δεν έχω πονέσει ποτέ μέχρι τώρα οπότε δεν διστάζω τόσο
 

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Ναι

Ευτυχώς είμαι από αυτές τις πολύ τυχερές που μπορεί να μου έρθει και να μην το κτλβ δεν έχω πονέσει ποτέ μέχρι τώρα οπότε δεν διστάζω τόσο


Ήρθα μόνο και μόνο για να πω τον πόνο μου (κυριολεκτικά), έτσι ήμουν και εγώ και στα 20 μου θυμήθηκε να με πονάει (την πρώτη μέρα).
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κοπελια, αν δοκιμασεις ταμπον, συνιστω να ξεκινησεις με tampax που εχουν applicator. Μη κανεις το λαθος με ob γιατι ακομα και εγω που εχω πειρα και με ταμπον και με cup δεν μπορω να βαλω το ob σωστα. Δεν ξερω αν πονας ή οχι, αλλα ενα φουσκωμα συνηθως το νιωθεις και γενικα αποφευγεις τα κρυα. Το cup ισως σου παρει λιγο χρονο. Εγω το εμαθα με την πρωτη γιατι ειμαι εξοικειωμενη με την ανατομια, οποτε δεν μπορω να σου πω οτι ειναι ευκολο ή δυσκολο. Επειδη τα εχω δοκιμασει ολα και εχω καταληξει στο cup, το συστηνω χωρις 2η σκεψη. Τουλαχιστον ειτε επιλεξεις ταμπον ειτε cup, μπορεις να πας παραλια και ας μην κολυμπησεις.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
4 μέρες είναι μόνο.
Σε κάθε κοπέλα ακόμα καί στην ίδια η διάρκεια της περιόδου ποικίλει, όπως και οι πόνοι, η ροή και το κατά πόσο την επηρεάζουν οι ορμόνες που κάνουν πάρτι . 4 μέρες δεν είναι λίγες πόσο μάλλον όταν επίσης ποικίλει και η διάρκεια των διακοπών. Όπως και να το κάνουμε κάποιοι πηγαίνουν ένα τριήμερο άλλοι δύο εβδομάδες. Οπότε ας μην απαντάμε με απόλυτη σιγουριά για πράγματα που είναι τόσο ρευστά πόσο μάλλον για πράγματα που δεν βιώνουμε (αυτό το λέω επειδή είσαι αγόρι και δεν έχεις περίοδο ).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bitch im a donu

Νεοφερμένος

Η Bitch im a donu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια που μου δώσατε μέχρι να αρχίσω τα μπάνια θα κάνω κάτι η απλώς θα μπαίνω μέσα να κολυμπήσω και χέστηκα αν δει κάποιος το αίμα και τι έγινε ούτος η άλλως τα νερά δεν είναι διαυγή οπότε δεν θα φαίνεται και θα πάω σε σημείο που δεν θα έχει πολύ κόσμο για να αποφύγω τις μολύνσεις:thumbsup:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια που μου δώσατε μέχρι να αρχίσω τα μπάνια θα κάνω κάτι η απλώς θα μπαίνω μέσα να κολυμπήσω και χέστηκα αν δει κάποιος το αίμα και τι έγινε ούτος η άλλως τα νερά δεν είναι διαυγή οπότε δεν θα φαίνεται και θα πάω σε σημείο που δεν θα έχει πολύ κόσμο για να αποφύγω τις μολύνσεις:thumbsup:


Δεν ξέρω τι λύση είναι αυτή.Νομιζω χωρίς προστασία είναι επικίνδυνο.
 

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
θα πάω σε σημείο που δεν θα έχει πολύ κόσμο για να αποφύγω τις μολύνσεις:thumbsup:
Μέχρι να φτάσεις σε εκείνο το σημείο θα περάσεις μέσα από όλη την βρώμα από αντηλιακά, ρηχά νερά κλπ. Κακή επιλογή. Άλλωστε όταν έλεγες ότι θα σε πιέζει ο ξάδερφός σου να μπεις και δεν θα καταλαβαίνει γιατί να μείνεις έξω, μάλλον η λύση "μπαίνω και ας ματώσω στην θάλασσα" παραείναι δραστική και για τους 2 σας, όχι;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Μέχρι να φτάσεις σε εκείνο το σημείο θα περάσεις μέσα από όλη την βρώμα από αντηλιακά, ρηχά νερά κλπ. Κακή επιλογή. Άλλωστε όταν έλεγες ότι θα σε πιέζει ο ξάδερφός σου να μπεις και δεν θα καταλαβαίνει γιατί να μείνεις έξω, μάλλον η λύση "μπαίνω και ας ματώσω στην θάλασσα" παραείναι δραστική και για τους 2 σας, όχι;


Νομίζω ότι είναι πολύ επικίνδυνο και αφελής αυτό που είπε η κοπέλα.
 

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Ιατρικα δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ να μην κολυμπησεις ενω εχεις περιοδο χωρις ταμπον, cup, σερβιετα, η ραμματα. Μηδεν. Nada. Zilts. Zero. Null. Void.

Δεν ξερω που διαολο εχετε ακουσει το αντιθετο, υποθετω κανας παπας θα σας το ειπε μαζι με το οτι δεν κανει να κοινωνεις οταν εχεις περιοδο γιατι ξεκαθαρα ο θεος που σου την εδωσε δεν την πολυγουσταρει στη τελικη.

Οι κυνδυνοι ειναι κατα βαση δυο:
1) να σε μυρισει κανενας καρχαριας και να ερθει να σε φαει
2) αν εχεις εντονη ροη, μπεις και βγεις γρηγορα πριν προλαβει να ξεπλυθει το αιμα να μοιαζει σας να σε εφαγε ο καρχαριας που ξεκαθαρα ειναι καθ οδων.

Τα περι μολυνσεων και τα σχετικα πραγματικα δεν ξερω απο που τα βρισκετε, βασικη γνωση φυσικης τυπου 1η γυμνασιου ειναι αρκετη για να μπορεσει καποιος απο μονος του να καταλαβει ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΛΟΓΟΣ ΜΟΛΥΝΣΗΣ*.

ΧΡΗΣΤΕ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

* και τους τους ανθρωπους που δεν μπορει να παει το μυαλο τους: Ο κολπος ΕΤΣΙ και αλλιως εχει συνεχη εκροη υγρων με το περιβαλον. Το αιμα της περιοδου ειναι ΛΙΓΑΚΙ επιπλεον και βρισκεται σε γενικα θετικη πιεση αλλιως καθε γυναικα που εκανε μακροβουτι θα γινοταν μπαλονι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Ιατρικα δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ να μην κολυμπησεις ενω εχεις περιοδο χωρις ταμπον, cup, σερβιετα, η ραμματα. Μηδεν. Nada. Zilts. Zero. Null. Void.

Δεν ξερω που διαολο εχετε ακουσει το αντιθετο, υποθετω κανας παπας θα σας το ειπε μαζι με το οτι δεν κανει να κοινωνεις οταν εχεις περιοδο γιατι ξεκαθαρα ο θεος που σου την εδωσε δεν την πολυγουσταρει στη τελικη.

Οι κυνδυνοι ειναι κατα βαση δυο:
1) να σε μυρισει κανενας καρχαριας και να ερθει να σε φαει
2) αν εχεις εντονη ροη, μπεις και βγεις γρηγορα πριν προλαβει να ξεπλυθει το αιμα να μοιαζει σας να σε εφαγε ο καρχαριας που ξεκαθαρα ειναι καθ οδων.

Τα περι μολυνσεων και τα σχετικα πραγματικα δεν ξερω απο που τα βρισκετε, βασικη γνωση φυσικης τυπου 1η γυμνασιου ειναι αρκετη για να μπορεσει καποιος απο μονος του να καταλαβει ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΛΟΓΟΣ ΜΟΛΥΝΣΗΣ*.

ΧΡΗΣΤΕ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

* και τους τους ανθρωπους που δεν μπορει να παει το μυαλο τους: Ο κολπος ΕΤΣΙ και αλλιως εχει συνεχη εκροη υγρων με το περιβαλον. Το αιμα της περιοδου ειναι ΛΙΓΑΚΙ επιπλεον και βρισκεται σε γενικα θετικη πιεση αλλιως καθε γυναικα που εκανε μακροβουτι θα γινοταν μπαλονι.

Αρα ξέρεις περισσότερα από την Ερινυς που είναι ιατρός.
Κοπέλια μην τον ακούς.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top