Πρόθεση ψήφου - Ιούνιος 2013

Πρόθεση Ψήφου - Ιούνιος 2013
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 12 15.2%
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς

    Ψήφοι: 20 25.3%
  • Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 2 2.5%
  • Λαϊκός Σύνδεσμος-Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 11 13.9%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 5 6.3%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος

    Ψήφοι: 12 15.2%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 2 2.5%
  • Λευκό/Άκυρο/Άλλο Κόμμα/Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 13 16.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
και μιας και εγραψες,
για πες ετσι για το στορυ,
τι θα ψηφιζες;:P
Πουλάω σοκολάτες - χαρίζω λάκτα.

Βλέπεις, το αγαπημένο μας προξενείο δεν έχει φροντίσει να μπορούν να ψηφίζουν οι Έλληνες στο εξωτερικό, σε περίοδο εκλογών. Φυσικά, κάθε χρόνο είναι πιστό στο ραντεβού του να μας ειδοποιεί για την ... Eurovision και να ψηφίσουμε Ελλάδα, αλλά όταν έχουμε εκλογές κάνουν τις πάπιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Πουλάω σοκολάτες - χαρίζω λάκτα.

Βλέπεις, το αγαπημένο μας προξενείο δεν έχει φροντίσει να μπορούν να ψηφίζουν οι Έλληνες στο εξωτερικό, σε περίοδο εκλογών. Φυσικά, κάθε χρόνο είναι πιστό στο ραντεβού του να μας ειδοποιεί για την ... Eurovision και να ψηφίσουμε Ελλάδα, αλλά όταν έχουμε εκλογές κάνουν τις πάπιες.

τουλαχιστον ψηφισες την Ελλάδα στην γιουροβ ή εκανες τη πάπια:whistle: ?:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Last: ψήφος σε κόμματα που τελικά δεν μπαίνουν βουλή επίσης είναι το ίδιο σαν να ψήφισες λευκό ή άκυρο. Δεν προσμετρώνται πουθενά. Το μόνο που επηρεάζεις είναι στο να κάνεις λίγο πιο "δύσκολο" το έργο των κομμάτων που παλεύουν για το 3% να μπουν βουλή (γιατί ρίχνεις το ποσοστό τους).
Ωστόσο, στην κατανομή των εδρών μεταξύ των κομμάτων που μπαίνουν βουλή, θα μετρήσουν σαν "βάση" μόνο οι ψήφοι που έλαβαν τα κόμματα αυτά.
Ναι αλλά το αν θα μπουν στη Βουλή μπορείς να το γνωρίζεις μόνο εκ των υστέρων, εκτός αν εμπιστεύεσαι τόσο πολύ τις δημοσκοπήσεις.
Γιαυτό ο καθένας πρέπει να επιλέγει αυτό που τον εκφράζει περισσότερο, και όχι κατανάγκη κάποιο ''σίγουρο'' κόμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Με κάθε σεβασμό στην ιδιωτικότητα της ψήφου και του δημοκρατικού δικαιώματος της έκφρασης, εαν επιτρέπεται να ρωτήσω τους αγαπητούς συμφορουμίτες που ψήφισαν Νεα Δημοκρατία:

Γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εψήφισα Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος.
Mπερδεύτηκες παππού.
Το άλλο με το μαίανδρο είναι αυτό που δέρνει μετανάστες και που πιστεύει πως είμαστε εξωγήινος θεόσταλτος σπόρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
"Και τέλος πάντων, δεν έχω καταλάβει τι προτείνεις; Να καταργήσουμε και τις εκλογές μήπως; Τότε για ποια δημοκρατία μιλάμε που τόσο πολύ επιζητάς;"

Οι εκλογές μας κάθε 4 χρόνια καθιστούν το πολίτευμά μας δημοκρατία λοιπόν; (σκέψου τον ορισμό της δημοκρατίας)

"Μα με την ψήφο σου θα ταρακουνήσεις τα νερά όχι με την αποχή σου. "

Αλήθεια ; Τόσα χρόνια λοιπόν με τις ψήφους σας "ταρακουνήσατε" την ολιγαρχία ή της επιτρέψατε να συνεχίσει να υπάρχει;

Όσο όσα λέω φαντάζουν πράγματι ουτοπίες (που υπό άλλες συνθήκες αν δεν υπήρχε η πλύση εγκεφάλου από μεριάς της κοινωνίας θα είχατε αλλάξει), δεν θα υπάρχει ουδεμία εξέλιξη, ουδεμία πρόοδος, ουδεμία αλλαγή προς το καλύτερο. Ξέρετε πως πρέπει να αλλάξετε. Το τί πρότεινα σας το έγγραψα στα ένα κάρο πόστ που έκανα όλο το βράδυ και σήμερα (έλεος πιά χαχαχα δεν τα ξαναγράφω !!χαχα κάποιοι παραπάνω ζαλίστηκαν) ...

"ΕΣΥ πες μας τι θα κάνεις; ΕΣΥ που με την αποχή σου διαμορφώνεις αυτήν την κατάσταση."
Εγώ έχω καταλάβει πως δεν έχουμε δημοκρατία, και κοιτάζω όπου μπορώ να βελτιώνω τον εαυτό μου, να σέβομαι, να εκτιμάω, να μάχομαι (μέσα από τη ζωή μου όχι μέσα από συγκεντρώσεις).. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε, αλλά κάθε επίτευγμά σας, που επιτυγχάνετε μόνοι σας, με την αξία σας, κάθε δική σας πρόοδος, είναι η μεγαλύτερη ζημιά που μπορείτε να κάνετε σε ένα σύστημα, γιατί το αποδεικνύετε "άχρηστο", και το τρώτε "από τα σωθικά του"... Μπορείτε, μόνοι σας, να αλλάξετε τον κόσμο... Όσων αφορά τώρα τις εκλογές, ακριβώς επειδή προσωπικά τις θεωρώ κάτι χειρότερο από ό,τι ήταν η "Απέλλα" στη Σπάρτη (για να μην ξαναναφέρω πως όχι μόνο δεν αποφασίζετε για τίποτα, όχι μονο καλείστε να γίνετε "οπαδοί" και όχι πολίτες, αλλά και κυρίως αποτελούν απλώς "κορνίζα"... Ξέρετε εσείς κατά πόσων τα αποτελέσματα είναι αυτά που σας παρουσιάζουν;;; (έχω και στοιχεία αλλά δεν θα τα παραθέσω εδώ)). Εγώ λοιπόν, σαν άτομο "εξελίσσομαι" και μέσα από τη ζωή μου πραγματικά (με έναν τρόπο που ίσως ποτέ δεν αναγνωρίσετε) μάχομαι για να καταστήσω το σύστημα "άχρηστο", και μη εφαρμόσιμο όσων αφορά εμένα βέβαια .. (αλήθεια, μήπως αν κάνατε όλοι το ίδιο κάτι άλλαζε;;; σας πέρασε ποτέ από το μυαλό;) και συγχρόνως απέχω από την "παγίδα" του να νομίζω πως ασκώ εξουσία...
Αυτά τα ολίγα πό μεριάς μου,
thinkpad
Εντάξει, thinkpad, καταλαβαίνω τι λες και σε πολλά έχεις δίκιο.

Ναι αλλά το αν θα μπουν στη Βουλή μπορείς να το γνωρίζεις μόνο εκ των υστέρων, εκτός αν εμπιστεύεσαι τόσο πολύ τις δημοσκοπήσεις.
Γιαυτό ο καθένας πρέπει να επιλέγει αυτό που τον εκφράζει περισσότερο, και όχι κατανάγκη κάποιο ''σίγουρο'' κόμμα.
Ε καλά μερικά κόμματα ούτε η μάνα τους δεν τα ξέρει. Πρέπει να πέσει ο ουρανός με τ' άστρα για να μπουν στη βουλή. Αυτό δε σημαίνει, βέβαια, ότι αν κάποιον τον εκφράζει κάποιο πολύ μικρό κόμμα δεν πρέπει να το ψηφίσει.
Αλλά σαφώς ο Γιώργος έχει δίκιο σε αυτό που λέει. Αν ψηφίσεις κάποιο κόμμα που μετά βίας πιάνει 0.00001% :P είναι σαν να ρίχνεις άκυρο ή λευκό.
Μπορείς να ενισχύσεις κόμματα, όμως, που παίζουν (σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις τουλάχιστον) κοντά στο 2 κόμμα κάτι. Εκεί έχεις ελπίδες να πιάσει τόπο η ψήφος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
"Μετά θα βγουν τα κόμματα και θα πουν "Το πήραμε το μήνυμα....μπλα...μπλα...." και χέστηκε η φοράδα στο αλώνι. Θα τους φας για άλλη μια τετραετία στην μάπα."

Βεβαίως, και θα γίνει αυτό, ξαναρωτώ όμως, εσείς τί θα κάνετε τότε;;; Θα δεχτείτε να σας κυβερνήσουν και πάλι έτσι; Οι νόμοι για να εφαρμοστούν πρέπει να έχουν αντικείμενο εφαρμογής (τον κόσμο). Όταν το 85% τους περιφρονεί ΔΕΝ εφαρμόζονται. Μα είναι δυνατόν να μου λέτε (ανεξαρτήτως ξαναλέω του τι τα χαρτιά γάφουν) πως αν ψήφιζε μόνο 1 άτομο θα κυβερνούσε με 100% ένα κόμμα στη βούλή;;; Εδώ φτάνουμε στα άκρα και εκεί δεν ισχύουν οι νόμοι... Εκεί, αν ποτέ συνέβαινε αυτό όλοι τους θα έτρεμαν, και δεν θα κοίταζαν καν τον 1 που τους ψήφισε... Και πάλι σας είπα ομως, αυτό θα ήταν μόνο η αρχή για να αλλάξει κάτι και δεν φέρει καμία εγγύηση επιτυχίας αν εσείς δεν αλλάξετε έπειτα από αυτό... Για σκεφτείτε το ενδεχόμενο όταν αυτά τα ζώα κυρήξουν εκλογές,ΟΛΟΙ μαζικά να απέχετε ;;; Τί θα γίνει;;; Να σας θυμίσω πως μια χρονιά το 2008 αν δεν κάνω λάθος στις ευρωεκλογές που υπήρξε πρώτη φορά αποχή όχι 85% αλλά 55%, βγήκαν όλοι τους έξω σαν βρεγμένες γάτες και κάνανε δηλώσεις, άλλοι του τύπου "πάνω από όλα το μέλλον του τόπου και θα μας αναγνωριστεί", άλλοι "δεν τους θέλω να με ψηφίζουν, ντροπή τους, απαράδεκτοι", και άλλοι του τύπου "οι πολίτες θα μας κρίνουν μακροπρόθεσμα".. Και βέβαια κατάφεραν να σας πείσουν και πάλι πως πρέπει να τους ψηφίζετε... Πρέπει να το καταλάβετε, ανεξαρτήτως του τι σας λένε, τι γράφουν οι νόμοι, και τι "θεωρητικώς" θα συνέβαινε (όχι από άποψη ηθικής που λές, αλλά πρακτικά το τι θα συμβεί με τέτοια αποχή) ΤΡΕΜΟΥΝ από ένα τέτοιο ενδεχόμενο, γιατί απλούστατα θα τους καθαιρέσει, δίχως καν να το καταλάβουν, θα τους καταστήσει ανεπαρκείς, και αντί για έκρηξη "οργής" (που όπως είπα παραπάνω ελέγχεται εύκολα) θα υπάρξει έκρηξη "περιφρόνησης" που θα σημάνει την αρχή του τέλους της κυριαρχίας τους...
Αυτή είναι η άποψή μου και νομίζω πως και παραπάνω υπήρξα υπέρ-αναλυτικός...

Νομίζεις ότι αυτός που δε θα πάει να ψηφίσει έχει ξαφνικά πολιτκοποιηθεί και θα συμβάλλει σε οτιδήποτε. Πιο πολύ πιθανό είναι να πάει να αράξει αντί αυτού σε καμιά καφετέρια/παραλία. Η ψήφος δε συνδέεται με την πολιτική δραστηριότητα.

Μπορεί να φανεί με πολλούς τρόπους αν μια κυβέρνηση είναι "νόμιμη" ή όχι. Οι εκλογές είναι ένας τρόπος. Η κοινωνική συνοχή είναι ένας άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
ακομη και αν δεν εχω αποφασισει ακομη τι θα ψηφισω-για ενα μονο ειμαι σιγουρη: αν συνεχισουμε να κραταμε τους ιδιους πολιτικους στο προσκηνιο θα ειμαστε αξιοι της καταστροφης μας - οι ανθρωποι δεν αλλαζουν συνηθειες και οι μελλοντικοι υποψηφιοι πολιτικοι ( απογονοι των τωρινων ) εχουν πιθανοτατα την ιδια νοοτροπια με τους γονεις -πολιτικους μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
ακομη και αν δεν εχω αποφασισει ακομη τι θα ψηφισω-για ενα μονο ειμαι σιγουρη: αν συνεχισουμε να κραταμε τους ιδιους πολιτικους στο προσκηνιο θα ειμαστε αξιοι της καταστροφης μας - οι ανθρωποι δεν αλλαζουν συνηθειες και οι μελλοντικοι υποψηφιοι πολιτικοι ( απογονοι των τωρινων ) εχουν πιθανοτατα την ιδια νοοτροπια με τους γονεις -πολιτικους μας

Το ξέρεις ότι όποιος κάνει την κίνηση για νέο κόμμα και είναι φρέσκος από τον λαό και δεν έχει καμία σχέση με το σύστημα θα έχει 3 διαφορετικές μοίρες:

Η που θα τον αλλοτριώσει το σύστημα και θα τον αναγκάσει να γίνει ίδιος,
η που θα τον θάψουν τα ΜΜΕ και θα παρουσιάζεται ως γραφικός,
η που θα τον θαψουν σε κανα χαντάκι οι φίλοι των ισχυρών.

Το ξέρεις αυτό έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ναι. κατα πασα πιθανοτητα αυτο θα συμβει. Αυτο ομως δεν αποτελει λογο για να συνεχισουμε να ψηφιζουμε τα ιδια .Αν ο καθε ενας παρει το θαρρος να αντιταχθει τοτε εκεινοι εκει πανω δεν θα εχουν καμια αξια.Απλα πρεπει να το κανουμε ολοι μαζι, βγαινωντας απο τις βολεμενες θεσεις και οχι να το κανει ένας στους δεκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
η που θα τον θάψουν τα ΜΜΕ και θα παρουσιάζεται ως γραφικός

Χαίρομαι που το είπε κάποιος αυτό...,
έστω και αν δεν γίνεται ουσιαστικά αντιληπτό, ούτε από τον ίδιο, ίσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Χαίρομαι που το είπε κάποιος αυτό...,
έστω και αν δεν γίνεται ουσιαστικά αντιληπτό, ούτε από τον ίδιο, ίσως.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα άκυρα πάνε και αυτά στο πρώτο κόμμα ή μόνο τα λευκά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Να φανταστώ ότι γνωρίζετε πως οι απαντήσεις για το ποιο κόμμα θα ψηφίζατε, αντικατοπτριζουν μόνο το φόρουμ και όχι όλη την ελληνικη κοινωνία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Τα άκυρα πάνε και αυτά στο πρώτο κόμμα ή μόνο τα λευκά;
Τίποτα από τα δυο δε συμβαίνει. Ούτε τα άκυρα, ούτε τα λευκά πάνε στο πρώτο κόμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ποιος ΜΑΛ.... ψήφισε Χρυσή Αυγή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ποιος τρολλιάρης ψήφισε πασοκ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Όλη η Ελλάδα είναι μπλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ποιος τρολλιάρης ψήφισε πασοκ? :P

Τωρα η τρολλ ειναι η κανενας απο το καπι και δεν λεει να βαλει μυαλο...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
εγω πραγματικα δεν ξερω τι ειναι σωστο να κανω..να ψηφισω, να μην ψηφισω? και αν ψησισω, ποιον να ψηφισω????
πραγματικα δεν μου φαινεται περιεργο που οι νεοι προτιμουν να απεχουν, αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο...
εχω κουραστει να ακουω καθε μερα στις ειδησεις να τσακωνται πολιτικοι και να λενε ποιος εφταιγε(ποτε βεβαια δεν φταινε οι ιδιοι,παντα οι αλλοι φταινε) και επισης να ακουω για τα μετρα στα οποια θελουν να μας υποβαλλουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top