O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα το Village (Σκοτεινό Χωριό) του Shyamalan. Είχα ακούσει τα χειρότερα γι' αυτό αλλά μπορώ να πω ότι μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Αν και ο εν λόγω σκηνοθέτης ευθύνεται για μία από τις χειρότερες ταινίες όλων των εποχών (Signs), αυτή ήταν ότι έπρεπε για το είδος της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Μόλις τελείωσα το Village (Σκοτεινό Χωριό) του Shyamalan. Είχα ακούσει τα χειρότερα γι' αυτό αλλά μπορώ να πω ότι μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Αν και ο εν λόγω σκηνοθέτης ευθύνεται για μία από τις χειρότερες ταινίες όλων των εποχών (Signs), αυτή ήταν ότι έπρεπε για το είδος της.
Το village το θεωρώ πολύ καλή ταινία.... Αν και εγώ είχα ακούσει πολύ καλλίτερα λόγια από αυτό που είδα . Αλλά ήταν πολύ καλή ταινία....
Το signs καλλίτερα να μην το σχολιάσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
To village μου άρεσε πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ωραίο το Village. Παρεξηγημέωη από τους άμπαλους του κινηματογράφου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Βλέπω υπάρχει ρεύμα υπέρ του Village. Πάλι καλά... Μα είπα κι εγώ σε κανέναν δεν άρεσε αυτή η ταινία, μόνο σ' εμένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Οχι και εμένα μου είχε αρέσει το σκοτεινό χωριο.
Αλλά η αλήθεια είναι οτι αλλοι στην παρέα ξενέρωσαν με το τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Οχι και εμένα μου είχε αρέσει το σκοτεινό χωριο.
Αλλά η αλήθεια είναι οτι αλλοι στην παρέα ξενέρωσαν με το τέλος.
τι είχε το τέλος;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Προσοχη: ΜΕΓΑΛΟ SPOILER!! ΛΕΩ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!!
Αυτά που τους επιτείθονταν δεν ήταν τελικα zombies/εξωγήινοι/μεταλαγμένοι/Baatezu/cthulu αλλά οι αρχικοί χωρικοί που ήθελαν να τρομάξουν τους άλλους κατοικους για να μη φύγουν απο το χωριο όσοι είχαν γεννηθεί εκει. Οι αρχικοι χωρικοι είχαν αηδιάσει απο τη διαφθορά και αποφασίσει να φτιάξουν μια κοινωτητα αποκομμένοι απο παντου για να ζήσουν ειρηνικά. Αλλοι θεώρησαν οτι ήταν λίγο anti-climax αλλά εγώ το βρήκα πολύ έξυπνο, ειδικά όπως το παρουσιάζει στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάντως εγώ το θεωρώ πολύ καλό τέλος ... Απορώ τι περίμεναν δλδ μερικοί;
Κάτω από το χωρίο να υπήρχε μια zombie πολιτεία που σαν άρχοντας είναι vrill ;
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Κορυφή το τέλος προσκύνησα.. η μετάφραση της ταινίας θα έπρεπε να είναι Χωριό σκέτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Κορυφή το τέλος προσκύνησα.. η μετάφραση της ταινίας θα έπρεπε να είναι Χωριό σκέτο!
Γενικώς έχουμε μια τάση να αλλάζουμε λίγο τους τίτλους και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Όντως το ''Σκοτεινό Χωριό'' ήταν μεγάλη πατάτα:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Maggie:
Όντως το ''Σκοτεινό Χωριό'' ήταν μεγάλη πατάτα:down:

Οσο για το Χωριό,πιστεύω ότι έπεσε θύμα του marketing καθώς προωθήθηκε σαν μια ταινία τρόμου και μόνο τέτοια δεν ήταν.Αν το δεις χωρίς αυτήν την προκατάληψη νομίζω ότι ήταν ωραία ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Βλέπω υπάρχει ρεύμα υπέρ του Village. Πάλι καλά... Μα είπα κι εγώ σε κανέναν δεν άρεσε αυτή η ταινία, μόνο σ' εμένα;

ειλικρινά και γω το ίδιο πράγμα αντιμετώπισα... αναρωτιόμουν αν είμαι ufo που μου άρεσε!!! :P

και μια λεπτομέρια σχετικά με το τέλος που έκανε μεγάλη διαφορά και λίγοι το πρόσεξαν προφανώς...
αλλα δεν βρίσκω το spamer πως μπαίνει για να το γράψω :P
:stupid:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
ειλικρινά και γω το ίδιο πράγμα αντιμετώπισα... αναρωτιόμουν αν είμαι ufo που μου άρεσε!!! :P

και μια λεπτομέρια σχετικά με το τέλος που έκανε μεγάλη διαφορά και λίγοι το πρόσεξαν προφανώς...
αλλα δεν βρίσκω το spamer πως μπαίνει για να το γράψω :P
:stupid:


καλά είμαι μέγας στόκος :redface: κοτζάμ θέμα έχει βάλει η Mihelle για το spoiler το οποίο η άχρηστη είπα και spamer!!!! οποία ντροπή!!!! :redface:

Λοιπόν.... λεπτομέρια για το τέλος του village που μου άρεσε....
στην πόρτα απ το φορτηγάκι που ήταν οι φύλακες του "πάρκου" αναγραφόταν ότι η εταιρία που είχε τον χώρο ήταν το όνομα του παππού και ιδρυτή του χωριού!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Για μενα είχε καλυτερη ιδεα απο το "Signs" , αλλά και πάλι ειχε καποια λαθη που δειχνουν οτι αυτος ο ανθρωπος απλά αδιαφορεί για το πόσο στεκει καλα το σεναριο.

Θα προτεινα να σκηνοθετει περισσοτερο και τα σεναρια να τα διορθωνουν καποιοι άλλοι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Την είχα δει στο σινεμά όταν βγήκε την ταινία αυτή. Θυμάμαι χαρακτηριστικά τη πρώτη πρώτη αντίδρασή μου όταν άρχισε: Ωω φωτογραφία! Μου άρεσε το concept και έφυγα με μία αίσθηση πληρότητας. Είναι δυστυχώς πολλές οι ταινίες που έχουν ενδιαφέρουσα πλοκή αλλά όταν φτάνεις στο τέλος λες "καλά αυτό ήταν;!". Κάτι τέτοιο δε συνέβη σε μένα τουλάχιστον αλλά για κάποιο μυστήριο λόγο αρκετοί άνθρωποι αντέδρασαν αρνητικά. Κάμποσο καιρό αργότερα, όταν παίχτηκε στην τηλεόραση, παρακολούθησα ελάχιστα και συνειδητοποίησα ότι κινείται με αρκετά αργούς ρυθμούς και ενίοτε κουράζει, οπότε ίσως αυτός να είναι ο λόγος που δεν άρεσε όσο θα περίμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εμένα θυμάμαι πως δεν μου είχε κάνει ιδιαίτερη αίσθηση και απλά μου φάνηκε μία έξυπνη ιδέα για σενάριο, που όμως ούτε καν πλησίαζε στην έννοια του "θριλερ". Γιατί όταν βλέπεις μία τέτοια ταινία, που έχει σασπενς και γίνονται πράγματα, περιμένεις ένα ανάλογο τέλος- περιμένεις δηλαδή να κορυφωθεί η αγωνία, να γίνει κάτι που θα σε αφήσει άναυδο. Ε αυτό το κάτι στο "Σκοτεινό Χωριό" όντως συνέβη, μένεις άναυδος στο τέλος, αλλά ταυτόχρονα νιώθεις ότι ό,τι είχες δει, σκεφτεί ή νιώσει μέχρι εκείνη την στιγμή ακυρώνεται-ότι κατα κάποιο τρόπο όλο αυτό το πράγμα που είχες εσύ πλάσει στο μυαλό σου, ξεφουσκώνει. Και το απομυθοποιείς όχι μέχρι ένα σημείο, αλλά εντελώς. Και εδώ έρχεται και κολλάει το "Μα αυτό ήταν;" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top