Κάρτα ανεργίας σε μεταπτυχιακούς φοιτητές

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είναι νόμιμο και εφικτό ένας φοιτητής μεταπτυχιακού να έχει κάρτα ανεργίας; Για τους προπτυχιακούς η απάντηση είναι κατηγορηματικά όχι, ωστόσο για τους μεταπτυχιακούς όσο και αν το έχω ψάξει βρίσκω αντιφατικές πηγές :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Είναι νόμιμο και εφικτό ένας φοιτητής μεταπτυχιακού να έχει κάρτα ανεργίας; Για τους προπτυχιακούς η απάντηση είναι κατηγορηματικά όχι, ωστόσο για τους μεταπτυχιακούς όσο και αν το έχω ψάξει βρίσκω αντιφατικές πηγές :/:
Στους προπτυχιακούς απαγορεύεται ακόμα και αν είχαν ένσημα πριν αποκτήσουν την φοιτητική ιδιότητα? Γιατί έλεγα να βγάλω, μιας και είμαι πρώτα άνεργη και μετά φοιτήτρια, αλλά αμα είναι έτσι να μην τρέχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Λοιπόν, πήγα και στην αρχή μου είπαν ότι δεν γίνεται επειδή όσοι σπουδάζουν λέει απαγορεύεται να έχουν. Ομως, επέμενα και τους είπα ότι είχα κάρτα παλιότερα, άρα γιατί να μην δικαιούμαι? Δηλαδή ένας άνεργος που του την βάρεσε να φοιτήσει κάποια στιγμή, παύει να είναι άνεργος και έχει μόνο την ιδιότητα του φοιτητή?
Μου την έβγαλαν τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top