What about a programming camp?

Ποια γλώσσα θα σας ενδιέφερε περισσότερο να μάθετε?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 2)

leobakagian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Μεσα κι εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Αντε να δούμε τι θα γίνει τελικά.Αν και δεν νομίζω τελικά να γίνει κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Junior_aromeo

Νεοφερμένος

Ο Junior_aromeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλά νομίζεις :P.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
Καλυτερο θα ηταν να ξεκινουσαμε με C και οχι με C++

count me in
teacher recommendation:Tasos09
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλυτερο θα ηταν να ξεκινουσαμε με C και οχι με C++

count me in
teacher recommendation:Tasos09

Μετα απο 1χρονο+, δεν το κοβω να κανονιζετε τιποτα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Δε θα έλεγα όχι στο να αναλάβω παρουσιάσεις C ή C++. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Δε θα έλεγα όχι στο να αναλάβω παρουσιάσεις C ή C++. :D

Δεν θα με χαλουσε να μαθαινα κανα πραματακι.
Αν και τζαβα δεν ειναι πιο απλη και πιο χρησιμη γλωσσα για αρχαριους; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Πιο απλή και χρήσιμη για αρχαρίους είναι η Python. Αλλά δεν την έχω μάθει ακόμα καλά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trick

Νεοφερμένος

Η trick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Άτομα του επαγγέλματος μου έχουν συστήσει την java ως καλή γλώσσα για πρωτάρηδες... Online courses υπάρχουν, είναι βιντεοσκοπημένο μάθημα από το Stanford University. Το μάθημα λέγεται programming methodology αλλά ουσιαστικά ο καθηγητής διδάσκει την Java και γενικά τον τρόπο σκέψης που χρειάζεται κανείς να υιοθετήσει για να προγραμματίσει.
Εδώ η πρώτη διάλεξη και εδώ η σελίδα του πανεπιστημίου για αυτό το course. Αν καταφέρετε να διαθέσετε τον απαραίτητο χρόνο θα τα πάτε μια χαρά, τα βιβλία που αναφέρονται τα βρίσκετε online σε ebook και το προγραμματιστικό περιβάλλον από ότι θυμάμαι είναι μια version του eclipse, τροποποιημένη για το μάθημα και παραθέτεται στο website του μαθήματος...Good luck
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγω θα προιμούσα μια σειρά μαθημάτων xcode.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εγω θα προιμούσα μια σειρά μαθημάτων xcode.
?
:confused:

εγώ μια από όλα χωρίς ντομάτα και κρεμμύδι


PS. Click
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@

Νεοφερμένος

Η @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
C++
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top