Σύνταξη Βιογραφικού Σημειώματος

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Είναι οφφ τοπικ, ξέρω..:redface:

Αυτό πρώτη φορά το ακούω Gilda!

Ξέρω ότι είναι καλό να βάζεις στο βιογραφικό σου όλα αυτά που έχεις κάνει.
Όταν είχα ρωτήσει και εγώ το γιατί, μου είπαν ότι ακόμα και αν δεν σε προσλάβουν για την θέση που θέλεις, μπορεί μέσα στην εταιρεία/μαγαζί να βρεις κάτι άλλο να κάνεις σύμφωνα με κάτι που έχεις βάλει στο βιογραφικό σου.

Ή κάποια στιγμή στη θέση που ήθελες εξ αρχής ας πούμε, να προκύψει κάτι εκτός των συνηθισμένων που ο εργοδότης σου θα απευθυνθεί αμέσως σε εσένα.

Υπάρχουν εργοδότες και εργοδότες...
Ο καθένας το κρίνει διαφορετικά.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
μηπως εχει καποιος να προτηνει καποιο προτηπο το οποιο να ειναι στα αγγλικα και να περιεχει και χωρο για συνεδρεια,ημεριδες κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
μηπως εχει καποιος να προτηνει καποιο προτηπο το οποιο να ειναι στα αγγλικα και να περιεχει και χωρο για συνεδρεια,ημεριδες κτλ
Υπαρχει το προτυπο ευρωπαϊκο βιογραφικό εδώ και χρόνια και όλοι ετσι φτιαχνουμε το βιογραφικό μας!
βιογραφικό
βιογραφικο1
Κι αν γκουκλαρεις πρότυπο ευρωπαϊκο βιογραφικό θα δεις πολύ ενδιαφέροντα αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Υπαρχει το προτυπο ευρωπαϊκο βιογραφικό εδώ και χρόνια και όλοι ετσι φτιαχνουμε το βιογραφικό μας!
βιογραφικό
βιογραφικο1
Κι αν γκουκλαρεις πρότυπο ευρωπαϊκο βιογραφικό θα δεις πολύ ενδιαφέροντα αποτελέσματα!

βρηκα απλα το ειδα την ελληνικη εκδοση οτι δεν ειχε και φανταστικα οτι η αγγλικη δεν θα ειχε και αυτη .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
θελω να βαλω στο βιογραφικο μου μια παρουσριασει ποστερ που εκανα μαζι με καποιος συμφοιτητες και καθηγητες σε ενα συνεδρειο αλλα δεν ξερω αν θα πρεπει να αναφερω τα ονοματα τους και σε ποιες θεσης να τα βαλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βάλτους όπως αναφέρονται στο πρόγραμμα του συνεδρίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
και κατι ακομα οι ημεριδες πανε στα σεμιναρια η στα συνεδρεια ;(χρησιμοποιω τα προτημα που δοθηκαν παρα πανω)
Το κακο με το ποστερ ειναι οτι εφανιζετε στο προγραμμα μονο το ονομα ενς καθηγητη και οχι ολων μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
και κατι ακομα οι ημεριδες πανε στα σεμιναρια η στα συνεδρεια ;(χρησιμοποιω τα προτημα που δοθηκαν παρα πανω)
Το κακο με το ποστερ ειναι οτι εφανιζετε στο προγραμμα μονο το ονομα ενς καθηγητη και οχι ολων μας

Διαχώρισέ τα με βάση το αν πέρασες από επιτροπή για να γίνει αποδεκτή η συμμετοχή σου, αν ήσουν καλεσμένος, ή αν ήταν ελεύθερη συμμετοχή (ενδεχομένως με πληρωμή). Εγώ έχω κατηγορία peer-reviewed, όπου είναι ακαδημαϊκές δραστηριότητες για τις οποίες είχα στείλει αίτηση, και έγινα δεκτή μετά από εξέταση από ειδικούς. Εκεί έχω και συνέδρια, και ημερίδες. Μετά είναι άλλα τα invited talks, δηλαδή όταν σε καλούν είτε να δώσεις ένα σεμινάριο, είτε να μιλήσεις στα πλαίσια ενός συνεδρίου. Τέλος, αν έκανα κάποια επιμόρφωση, δηλαδή σεμινάριο managment, το βάζω σαν ξεχωριστή κατηγορία

Τι εννοείς με το πόστερ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Διαχώρισέ τα με βάση το αν πέρασες από επιτροπή για να γίνει αποδεκτή η συμμετοχή σου, αν ήσουν καλεσμένος, ή αν ήταν ελεύθερη συμμετοχή (ενδεχομένως με πληρωμή). Εγώ έχω κατηγορία peer-reviewed, όπου είναι ακαδημαϊκές δραστηριότητες για τις οποίες είχα στείλει αίτηση, και έγινα δεκτή μετά από εξέταση από ειδικούς. Εκεί έχω και συνέδρια, και ημερίδες. Μετά είναι άλλα τα invited talks, δηλαδή όταν σε καλούν είτε να δώσεις ένα σεμινάριο, είτε να μιλήσεις στα πλαίσια ενός συνεδρίου. Τέλος, αν έκανα κάποια επιμόρφωση, δηλαδή σεμινάριο managment, το βάζω σαν ξεχωριστή κατηγορία

Τι εννοείς με το πόστερ;

Παρουσιασει εργασιας σε μορφη αφισας καποιες βεβαια απο αυτες της εργασιες ππαρουσιαστηκαν και ποιο διευρημενα αλλα οχι η δικη μας εργασια .Για να γινει η παρουσιασει η εργασια ειχε περασει απο την επιτροπη του σενεδρειου.Τωρα η ημεριδες ηταν ελευθερης συμμετοχης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δες αν αξίζει να κάνεις υποκατηγορία στα συνέδρια (peer-reviewed) για τις αφίσες
Οι ημερίδες είναι τότε άλλη κατηγορία εντελώς

Για το όνομα δεν κατάλαβα... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Δες αν αξίζει να κάνεις υποκατηγορία στα συνέδρια (peer-reviewed) για τις αφίσες
Οι ημερίδες είναι τότε άλλη κατηγορία εντελώς

Για το όνομα δεν κατάλαβα... :hmm:

η εργασια(οπως και ολες) ειχε κατατεθει σε ενα μονο ονομα αυτο που εφανιστηκε τελικα και στο προγραμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Στο poster πάνω ποια ονόματα φαίνονται; Πιστοποιητικό πήρες από το συνέδριο; Μπορείς να επικοινωνήσεις με τους διοργανωτές να σου στείλουν μία βεβαίωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
και κατι ακομα οι ημεριδες πανε στα σεμιναρια η στα συνεδρεια ;(χρησιμοποιω τα προτημα που δοθηκαν παρα πανω)
Το κακο με το ποστερ ειναι οτι εφανιζετε στο προγραμμα μονο το ονομα ενς καθηγητη και οχι ολων μας

ΜΑγκακος ο καθηγητης; ΚΑι πως προεκυψε αυτό; και γω εχω ποστερ με καθηγητη αλλα εχει τα ονοματα ολων μας...Και αν εσυ το γραψεις γιατι οντως το κανες με καθηγητη πως θα το αποδειξεις αν αυριο μεθαυριο στο ζητησουν;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Στο poster πάνω ποια ονόματα φαίνονται; Πιστοποιητικό πήρες από το συνέδριο; Μπορείς να επικοινωνήσεις με τους διοργανωτές να σου στείλουν μία βεβαίωση

ολων τα ονοματα φενονται στo poster και πιστοποιητικο συμμετοχης πηρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
ολων τα ονοματα φενονται στo poster και πιστοποιητικο συμμετοχης πηρα

Πιστοποιητικο συμμετοχης στο συνεδριο οτι το παρακολουθησες η οτι παρουσιαζες ποστερ; Παντως θα το ξαναπω αλλα δνε θεωρω σωστο να φαινεται ενα ονομα μονο στο προγραμμα του συνεδριου οταν εχουν δουλεψει και αλλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άρα μπορείς να το βάλεις, και στο τέλος που θα έχεις αντίγραφα των πτυχίων σου κλπ, θα έχεις και αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Πιστοποιητικο συμμετοχης στο συνεδριο οτι το παρακολουθησες η οτι παρουσιαζες ποστερ; Παντως θα το ξαναπω αλλα δνε θεωρω σωστο να φαινεται ενα ονομα μονο στο προγραμμα του συνεδριου οταν εχουν δουλεψει και αλλοι

Το πιστοποιητικο που πηρα αναφερετε και οτι παρακολουθησα και το abstract code του poster
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Το πιστοποιητικο που πηρα αναφερετε και οτι παρακολουθησα και το abstract code του poster

α, οκ τοτε, γιατι πχ σε εμενα δεν μου εδωσαν πιστοποιητικο για το ποστερ αλλα εχω τ προγραμμα που εχει το ονομα μου. Να ξερεις δεν δινουν σε ολα γιαυτο φροντισε να εχεις στο προγραμμα το ονομα σου ...ποτε δε ξες:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
θελω να βαλω στο βιογραφικο μου μια παρουσριασει ποστερ που εκανα μαζι με καποιος συμφοιτητες και καθηγητες σε ενα συνεδρειο αλλα δεν ξερω αν θα πρεπει να αναφερω τα ονοματα τους και σε ποιες θεσης να τα βαλω
Υπερβολή να βαλεις στο βιογραφικό τοσα ονοματα...
Το βιογραφικο σου που θελεις να το στείλεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Θα την πω την κακία τώρα (δεν κρατιέμαι), αλλά στην θέση σου θα ανησυχούσα πιο πολύ για τα ορθογραφικά παρά για το που θα βάλω το πόστερ.
Επίσης το βιογραφικό δεν είναι καλό να βγαίνει πάνω από μια σελίδα γιατί καταντάει κουραστικό, οπότε μην γράψεις άχρηστα πράγματα.
Τα ονόματα αυτά είναι παντελώς άχρηστα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top