Microsoft Word: Απορίες

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
είναι τσεκαρισμένο ναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
είναι τσεκαρισμένο ναι..

Υπάρχει αυτό το αρχείο; οπου Tabby το ονομα του υπολογιστή σου...
C:\Users\Τabby\AppData\Roaming\Microsoft\UProof

Anyway από μακρια δυσκολη η λυση ...αν δεν το βλεπω μπροστά μου...
Κατι εχεις κανει τωρα...τωρα απλα υποθετουμε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
ναι veni μου! υπάρχει! επίσης στο guest χρήστη λειτουργεί άψογα ο έλεγχος των ελληνικών, οπότε θα τσεκάρω εκεί το κείμενό μου. ποιος ξέρει τι κουλό συνέβη :P
σ' ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
στο word πως θα μπορουσα να βαλω ενα κατω δεικτη σε ενα γραμμα. Το συνανταμαι στα μαθηματικα συνηθως . π.χ di = 5 etc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
ctrl+=
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
or click this:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ηey παιδιά, η απορία μου δεν είναι σχετική με pdf αλλά για αρχεία Word τα οποία , για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω το τελευταίο διάστημα εμφανίζονται έτσι στην επιφάνεια εργασίας μου:


Αυτά τα λευκά αρχεία είναι αρχεία Word τα οποία όταν τα πατάω εμφανίζονται κανονικά, ωστόσο στην οθόνη φαίνονται έτσι και δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει γι αυτό. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Είναι σαν να έχεις κάνει απεγκατάσταση του προγράμματος και να μην αναγνωρίζει τον τύπο αρχείου :hmm: Δοκίμασε να πατησεις δεξί κλικ-Άνοιγμα με προεπιλεγμένο προγραμμα- Microsoft Word... αν και,αν ανοίγουν ήδη με το word, ε ας είναι και λευκά δεν πειράζει :P Μπορεί απλά να έχει κολλήσει βεβαια! Χρησιμοποιείς το κανονικό Word ή κάποιο άλλο παρόμοιο προγραμμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεξι κλικ-ιδιοτητες-ανοιγμα με γουορντ-οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Επίσης όταν πατήσεις άνοιγμα με προεπιλεγμένο πρόγραμμα --> word να επιλέξεις να ανοίγουν πάντα έτσι αυτού του είδους τα αρχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Είναι σαν να έχεις κάνει απεγκατάσταση του προγράμματος και να μην αναγνωρίζει τον τύπο αρχείου :hmm: Δοκίμασε να πατησεις δεξί κλικ-Άνοιγμα με προεπιλεγμένο προγραμμα- Microsoft Word... αν και,αν ανοίγουν ήδη με το word, ε ας είναι και λευκά δεν πειράζει :P Μπορεί απλά να έχει κολλήσει βεβαια! Χρησιμοποιείς το κανονικό Word ή κάποιο άλλο παρόμοιο προγραμμα;

Ναι αλλά δεν έχω κάνει απεγκατάσταση του Word, απλά δεν εμφανίζεται στο αρχείο.
Όταν πατάω δεξί κλίκ - ιδιότητες και εμφάνιση με word μου ανοίγει κανονικά το αρχείο σε word αλλά δεν αλλάζει η μορφή του στην επιφάνεια εργασίας, δλδ παραμένει έτσι λευκό όπως σας το έδειξα. :hehe:

Επίσης έχω το Word 2013 το οποίο εμφανίζεται στη λίστα χωρίς το σύμβολό του.
Εμφανίζεται έτσι:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,065 μηνύματα.
Ναι αλλά δεν έχω κάνει απεγκατάσταση του Word, απλά δεν εμφανίζεται στο αρχείο.
Όταν πατάω δεξί κλίκ - ιδιότητες και εμφάνιση με word μου ανοίγει κανονικά το αρχείο σε word αλλά δεν αλλάζει η μορφή του στην επιφάνεια εργασίας, δλδ παραμένει έτσι λευκό όπως σας το έδειξα. :hehe:

Επίσης έχω το Word 2013 το οποίο εμφανίζεται στη λίστα χωρίς το σύμβολό του.
Εμφανίζεται έτσι:



Φαινεται σαν να εχει απεγκατασταθει η να εχει γινει corrupted το προγραμμα,και να εχουν μεινει οι συντομευσεις.Δοκιμασε να κανεις re-install,εαν δεν πετυχει αυτο που σου εδωσε ο akikos και δεν επαναφερθουν τα συμβολα αφου ορισεις ως προεπιλογη προγραμματος το word για αυτον τον τυπο αρχειων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Thanks για τις απαντήσεις παιδιά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Αν έχεις τα Windows 10 (αλλά και προηγούμενες εκδόσεις) άνοιξε την εξερεύνηση των Windows και αναζήτησε το αρχείο IconCache.db, μόλις το βρεις διέγραψε το και κάνε μια επανεκκίνηση του υπολογιστή. Λογικά αυτό θα λύσει το πρόβλημα σου.
Περισσότερες πληροφορίες δες εδώ:

https://www.youtube.com/watch?v=Qe_doGC29RM

Πες μας τι έγινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αν έχεις τα Windows 10 (αλλά και προηγούμενες εκδόσεις) άνοιξε την εξερεύνηση των Windows και αναζήτησε το αρχείο IconCache.db, μόλις το βρεις διέγραψε το και κάνε μια επανεκκίνηση του υπολογιστή. Λογικά αυτό θα λύσει το πρόβλημα σου.
Περισσότερες πληροφορίες δες εδώ:

https://www.youtube.com/watch?v=Qe_doGC29RM

Πες μας τι έγινε.

Έκανα όλα τα βήματα του βίντεο, αλλά δεν άλλαξε κάτι. Βρήκα και το "IconCache", αλλά ήταν σκέτο,χωρίς το .db ,
ωστόσο το διέγραψα -δεν ξέρω αν έκανα καλά-, και στο τέλος άνοιξα τις διεργασίες, διέγραψα τη διεργασία που έλεγε και έκανα καινούργια αλλά καμία διαφορά. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κανε επιδιορθωση εγκαταστασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πώς το κάνω αυτό; :redface:


https://support.microsoft.com/el-gr/help/4028054/windows-10-repair-or-remove-programs νομιζω γινεται κ αν βαλεις το σιντι αν κ πλεον δημιουργω εικονικα σιντι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top