Επανασυνδέσεις

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Το κόβω από χλωμό έως πολύ αδύνατο αυτό που λες...

Εκτός, μία στο εκατομμύριο να είστε "πλασμένοι ο ένας για τον άλλο"....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Παλιοτερα ελεγα οτι αν ραγισει το γυαλι ειναι πολυ δυσκολο να υπαρξει επιτυχημενη επανασυνδεση..
Η ιδια η ζωη μου τελικα με διεψευεσε..Ειχα χωρισει με την κοπελα μου μετα απο 6 χρονια σχεση..Ενα χρονο ειμασταν χωρια και εδω και 2.5 χρονια ειμαστε ξανα μαζι.Η επανασυνδεση ειχε τις δυσκολιες της, αλλα επειδη υπαρχει πολυ αγαπη τελικα η σχεση λειτουργει πλεον πολυ πολυ καλα..

Αρα απολυτοι κανονες δεν ισχυουν.Η καθε σχεση και ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Κι εγώ ξέρω ζευγάρι που χώρισε λόγω κακού timing τα ξαναβρήκαν περίπου 2 χρόνια μετά και είναι ευτυχισμένοι ήδη για πολλά χρόνια, παντρεμένοι και με ζουζούνι.
Η νιότη πολλές φορές κάνει τα πράγματα δύσκολα... καθώς όλοι περνάμε διάφορες φάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KLELIA

Νεοφερμένος

Η KLELIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 60 ετών και επαγγέλεται Σεφ. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
η επανασυνδεση ειναι δυσκολη :/: εαν τα πραγματα εφτασανστα ακρα στο παρελθον.και εγω ξερω ζευγαρια που τα ξαναβρηκαν αλλα κακα τα ψεμματα αμα ραγιση το γυαλι δυσκολα ξανακολαει,εξαλλου οτι σε χωρισε τοτε ειναι μαθηματικα αποδεδειγμενο οτι θα βγει στην επιφανεια καποια στιγμη ειτε το επειδιωξεις ειτε οχι και τοτε ο πονος και η απογοητευση για τον χαμενο χρονο θα ειναι.................φρικη:(
,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Με αφορμή την ιστορία μιας φίλης μου που χώρισε 3 χρόνια πριν γιατί ο επί χρόνων φίλος της την απατούσε με την κολλητή της :( και τώρα επέστρεψε με το θράσος να της ζητάει να είναι ξανά μαζί, θα ήθελα να μιλήσουμε για την επιστροφή σε μια παλιά σχέση. Είναι όντως καταστροφή; Υπάρχει πιθανότητα τα προβλήματα που παλιά οδήγησαν σε χωρισμό τώρα να έχουν εξαλειφθεί; Τι μας οδηγεί στην επιστροφή σε παλιά σχέση; Η αγάπη, ο εγωισμός ή η ανασφάλεια; Σας έχει τύχει να επιστρέψετε σε μια σχέση που είχε τελειώσει μετά από καιρό και να την κάνατε να πετύχει; Ήταν τα πράγματα ίδια ή κάποια είχαν αλλάξει; Πιστεύετε στο τραγουδάκι που λέει "δεν είναι λύση ο χωρισμός γι' αυτούς που αγαπάνε"; Και τελικά, τι είναι αυτό που μας κάνει να χωρίζουμε εφόσον υπάρχει αγάπη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και τελικά, τι είναι αυτό που μας κάνει να χωρίζουμε εφόσον υπάρχει αγάπη;
Το ξερό μας το κεφάλι!

Ωστόσο είμαι σχεδόν πεπεισμένος ότι μια σχέση μπορεί να ξεκινήσει με νέα αρχή έτσι ώστε και οι δυο μεριές να "ξεχάσουν" τα λάθη. Ωστόσο απαιτεί τεράστια προσπάθεια και ψυχική δύναμη και από τους δυο και οι δυο πρέπει να πιστεύουν σε αυτό.

Όταν μια σχέση διαλύεται ενώ υπάρχει αγάπη τότε φταίνε και οι δυο, και μόνο αυτοί. Έτσι θα πρέπει και οι δυο να αποδεχτούν το σημαντικό μερίδιο ευθύνης τους, και να αρχίσουν σιγά σιγά να συγχωρούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Προφανώς για να χωρίσει ένα ζευγάρι ενώ υπάρχει αγάπη γίνεται γιατί ο καθένας θέλει κάτι διαφορετικό και δεν μπορούν να συμβαδίσουν. Σε αυτές τις περιπτώσεις ο ένας υποχωρεί ώσπου να δει οτι ο άλλος δεν κάνει καμία υποχώρηση, όλο αυτό δε βγάζει πουθενά και το διαλύουν. κι αν η αγάπη είναι ανιδιοτελής όπως λένε (ή όπως θα έπρεπε να είναι τέλος πάντων) γιατί ο ένας να μην κάνει υποχωρήσεις; Δε σημαίνει αυτό οτι τελικά δεν αγαπάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει πως γινεται να συμβαδιζει ο ερωτας, η ερωτικη αγαπη με την ανιδιοτελεια...
Για να χωρισει ενα ζευγαρι, τις περισσοτερες φορες εαν οχι ολες, σημαινει οτι η σχεση εχει κανει τον κυκλο της ειτε συγχρονως και για τους δυο ή εστω για εναν απο τους δυο...
Και παντα μα παντα φταινε και οι δυο. Αλλοι ισως περισσοτερο και αλλοι λιγοτερο, αλλα "μονος καυγας" δε γινεται.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...οι δυο μεριές να "ξεχάσουν" τα λάθη.

... και να αρχίσουν σιγά σιγά να συγχωρούν.

Κατά τη γνώμη μου σωστά έβαλες τη λέξη σε εισαγωγικά. Διότι το ζητούμενο δεν είναι να ξεχάσεις τα λάθη, αλλά να συνειδητοποιήσεις τι τα προκάλεσε. Έτσι, έχεις περισσότερες ελπίδες να μην τα επαναλάβεις.
Όπως και να 'χει πάντως, το να ξέρεις να συγχωρείς αληθινά κι από καρδιάς, χωρίς "ναι μεν αλλά", να δίνεις πραγματικά και όχι τυπικά, μια δεύτερη ευκαιρία, δείχνει άνθρωπο με πυγμή και τρυφερότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Για μένα ποτέ το τέλος δεν είναι τέλος, ούτε με φίλους ούτε με γυναίκες. Με το επίκαιρο στημένο παιχνίδι κάποιας όμως το τέλος είναι τέλος και μάλιστα το πληρώνει ακριβά και θα το θυμάται σε όλη την υπόλοιπη ζωή της. Γιατί αν με την τελευταία μου εν θερμώ πράξη (λάθος) φταίω εγώ, εκείνη φταίει για 10 πράξεις που μόνο εν θερμώ (λάθη) δεν ήταν, αλλά προσχεδιασμένη "μηχανή".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poyka

Νεοφερμένος

Η poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Η επανασύνδεση δεν μπορεί να λειτουργήσει ποτέ αν δεν γινει επι της ουσίας και απο τις δύο μεριες απολογισμος της σχεσης. Αν οι διαφορές έχουν να κάνουν με στοιχεια χαρακτηρα (απιστιά, τσιγκουνιά, ζήλεια) αυτα δεν αλλάζουν δυστυχως. Αν απο την αλλη εγιναν παρεξηγησεις που δεν έθιξαν το σεβασμό και την αξιοπρέπεια του αλλου τότε κάτι μπορεί να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος Χελιώτης

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Χελιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να προσφέρουμε μιά δεύτερη ευκαιρία.Πάντοτε οι δεύτερες σκέψεις είναι οριμότερες των πρώτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η επανασύνδεση δεν μπορεί να λειτουργήσει ποτέ αν δεν γινει επι της ουσίας και απο τις δύο μεριες απολογισμος της σχεσης. Αν οι διαφορές έχουν να κάνουν με στοιχεια χαρακτηρα (απιστιά, τσιγκουνιά, ζήλεια) αυτα δεν αλλάζουν δυστυχως. Αν απο την αλλη εγιναν παρεξηγησεις που δεν έθιξαν το σεβασμό και την αξιοπρέπεια του αλλου τότε κάτι μπορεί να γίνει.

το ξέρω πως επαναλαμβάνομαι αλλά είναι απ'αυτά που έχει πει ο Δήμου και μ'αρέσουν

"μια μέρα θα χωρίσουμε, από έρωτα, από θάνατο, από χρόνο
θα ήθελα όμως να χωρίσουμε μαζί κι όχι χώρια"

Αυτός που δεν μπορεί να χωρίσει "μαζί" (ελπίζω όλοι καταλαβαίνουν πόσο σοφό είναι αυτό) δεν ήταν ποτέ μαζί και κορόιδευε τον άλλον συστηματικά και κατ'εξακολούθηση. Για ψήλου πήδημα "μάζεψε τα μπογαλάκια σου και δρόμο" σημαίνει καθαρή απάτη, κι εξαπατά αυτός όχι μόνο τον άλλον αλλά και τον εαυτό του που τον πίστεψε. 'Αρα ο "απατεώνας" οφείλει να κάνει βήματα επανασύνδεσης, όχι ο εξαπατημένος (μέχρι αποδείξεως του εναντίου εξαπατημένος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Με την κοπέλα μου χωρίσαμε 3 φορές (συνολική διάρκεια 3 μερες) και όταν επανασυνδεθήκαμε δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα. Βασικά μόλις λέγαμε, χωρίζουμε, το δεχόμασταν και την μεθεπόμενη κοιταζόμασταν συνέχεια. :p Η τελευταία φορά που χωρίσαμε κατ' αυτόν τον τρόπο ήταν στα μέσα αυγούστου. Βέβαια, σε σχέσεις οι οποίες διαλύθηκαν πρώτη φορά μετά από πολύ σοβαρές αιτίες, δεν ξέρω αν όντως το γυαλί ξανακολλάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Για να πετυχει επανασυνδεση θα πρεπει να εχουν περασει χρονια και αρκετες εμπειριες στο ενδιαμεσο.

Συνηθως ο λογος που χωριζει ενα ζευγαρι, αν δε προκειται για αποσταση που επαψε να υπαρχει, τους χωριζει και παλι.
προσωπικα δεν πιστευω πως πετυχαινουν και το κυριοτερο πως κρατουν και πολυ.
θα προτιμουσα να μιλησω για απωθυμενα παρα για σχεση ζωντανη που καλα θα κρατησει στο χρονο.

εκτος αν γνωριζει τα χουγια ο ενας του αλλου, εχουν κανει τους κυκλοςυ τους και γυρισουν στα πατρια εδαφη.
τοτε μπορω να πω πως ισως μια τετοια σχεση καταφερει να διαρκεσει για παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Για να πετυχει επανασυνδεση θα πρεπει να εχουν περασει χρονια και αρκετες εμπειριες στο ενδιαμεσο.

Xρόνια ;; ! To ακριβώς αντίθετο ! 'Αμα περάσουν χρόνια, ο άλλος σε ξεχνάει και δημιουργεί νέα σχέση ή σε ξεχνάει με τον καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για να πετυχει επανασυνδεση θα πρεπει να εχουν περασει χρονια και αρκετες εμπειριες στο ενδιαμεσο.

:worry:

Πως κατεληξες σε κατι τετοιο...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
:worry:

Πως κατεληξες σε κατι τετοιο...?


εχει δει πολλες ταινιες στυλ ''μεγαλες προσδοκιες''! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αυτο πιστευω. Ο λογος που χωριζει ενα ζευγαρι, ο ιδιος θα τους ξαναχωρισει σε λιγο καιρο(ακομα κι αν ειναι 3 χρονια ή και 3 μηνες)

Αμα ραγισει το γυαλι δεν ξανακολλα, οι συμπεριφορες αλλαζουν οι χαρακτηρες οχι, εφοσον λοιπον εχουν χωρισει και εχουν βρει τους εαυτους τους κι εχουν γεμισει με εμπειριες γυρνουν και οι δυο εκει που ενιωσαν καλυτερα, για ναραξουν, ναχουν το λιμανακι τους.
Κατεληξα εκει, σε καποιον που ρωτησε, απο προσωπικη ιστορια ζευγαριου που ηταν μαζι στο πανεπιστημιο, χωρισανε παντρευτηκαν με αλλους,χωρισαν απο αυτους και ειναι παλι ξανα μαζι και πιστευω θαναι για παντα.

Γιατι να θες να γυρισεις αν εχεις χωρισει προσφατα? Δε σου κατσε κατι καλυτερο?
Γενικα δε πιστευω στις επανασυνδεσεις παρα μονο σε τετοιες περιπτωσεις.

Xρόνια ;; ! To ακριβώς αντίθετο ! 'Αμα περάσουν χρόνια, ο άλλος σε ξεχνάει και δημιουργεί νέα σχέση ή σε ξεχνάει με τον καιρό.

φυσικα! εχει κανει κι αλλες σχεσεις κι εχει μαθει τι ζητα!
οπιτε και γυρνα μετα απο καιρο εκει που ναι σιγουρος και καταλαβε πως αυτο ηταν για κεινον, κι αν τα συναισθηματα ειναι αμοιβαια ακομα καλυτερα, ετσι μπορει να δημιουργηθει μια σχεση απο το μηδεν εχοντας γερα θεμελια αυτη τη φορα γιατι καμια σχεση που δυαλυεται δεν εχει καλες βασεις

οι βασεις απο την αρχη χτιζονται και δε χρειαζονται πολλα γιαυτο, απλως καθημερινη δουλεια κι απτους δυο!

κι εξαρταται παντα κι ο λογος που χωριζει ενα ζευγαρι, νομιζω το ξαναειπα πιο πανω

Καλό θα ήταν να προσφέρουμε μιά δεύτερη ευκαιρία.Πάντοτε οι δεύτερες σκέψεις είναι οριμότερες των πρώτων.

διαφωνω

αν εχεις εσυ χρονο να τρως τα μουτρα σου και μετα να κλαιγεσαι(οχι εσυ γενικα μιλω) αχ μα γιατι κλαψ κλαψ εγω τουδωσα δευτερη ευκαιρια κι αυτος παλι τα ιδια,αν λοιπονσε καθε δευτερη ευκαιρια εχεις αυτο το χρονο εγω δεν εχω κι απαιτω κι απτους αλλους ναναι ετσι μαζι μου.

τι παει να πει δευτερη ευκαιρια? λοττο παιζουμε?
σχεσεις ειναι, ανθρωπινα οντα, χαρακτηρες, συναισθηματα βαρια, εγωισμοι, παθη,δε χωριζεις και μετα γυρνας σα βρεγμενη γατα.
τι το περασαμε?
ο ανθρωπος ειναι πολυ κοντα στην καταρρευση αφου θυμωνει, πεισμωνει εκμεταλλευεται και νιωθει εκμεταλλευσιμος.
αυτο ισχυει σε ολες τις σχεσεις κατα τη γνωμη μου,
ποτε υποσχεθηκε καποιος πως θαλλαξει και το κανε? εμενα δε μου χει τυχει, σ οποιον εχει τυχει ειναι τυχερος κι εξαιρεση και μπραβο του!!

και επειτα, αν σε χωρισε η απιστια του η η τσιγκουνια του η ο εθισμος τους στα χασισια η τον τζογο τι δευτερη ευκαιρια να δωσεις?

και φυσικα δε πιστευω να μιλαμε για παρεξηγησεις- παρεξηγησουλες, γιατι δεν απλωσες εσυ τα ρουχα η γιτια δε ταιζεις ποτε το σκυλο γιατι αν χωριζει γιαυτα ενα ζευγαρι ειναι για κλαμματα.

αυτο δεν ειναι χωρισμος ειναι μικροκαυγαδακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Για να υπάρξει επανασύνδεση, χρειάζεται αρκετή προσπάθεια προκειμένου να γεφυρωθεί το χάσμα.
Πολλές φορές , ειδικά σε μικρές ηλικίες, μπορεί να γίνουν λάθη και να χαλάσει μια σχέση, ενώ τα άτομα ταιριάζουν. Συνεπώς, ίσως μια δεύτερη ευκαιρία σε κάποιες περιπτώσεις να βοηθάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top