Εργαζόμενοι "Β κατηγορίας"

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ξέρω για ποινή φυλάκισης με αναστολή ππου παραγράφτηκε μετά από 3 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ξέρω για ποινή φυλάκισης με αναστολή ππου παραγράφτηκε μετά από 3 χρόνια.
Εχμ..εδώ δράσανε μάλλον υπόγειες δυνάμεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
όχι μπαμπανίτσα, τραστ μι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
όχι μπαμπανίτσα, τραστ μι.
α οκ τότε..Απλώς είναι συνηθες φαινόμενο αυτό..Ο αρχηγός της αστυχνομίας είναι ξάδερφου του ξαδέρφου και πάει λέγοντας:P
Πάντως φυλάκιση και να παραγραφεί σε τρια χρόνια μου φαίνεται λίγο περίεργο..Θα ρωτήσω τις κολλητες μου που είναι νομική:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άλλο φυλάκιση άλλο κάθειρξη. Φυσικά και είναι λογικό που παραγράφηκε. Δεν είναι τίποτα η φυλάκιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εφόσον είναι με αναστολή φυσικά και παραγράφεται, δεν ξέρω βέβαια αν διαγράφεται απο το ποινικό μητρώω μάλλον αν είναι πλημέλημα διαγράφεται για κακούργημα χλωμό το βλέπω.
Με την πάροδο της αναστολής δεν ισχύει η καταδίκη. Η αναστολή είναι όταν κάνεις κάτι π.χ και φας 6 μήνες για παράδειγμα δεν πάς φυλακή αλλα αν μέσα στο διάστημα της αναστολή κάνεις και κάτι άλλο τρως την σούμα των 6μηνών + την καινούργια ποινή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soptep

Νεοφερμένος

Ο Soptep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Πολυ σωστα το ειπε ο Γιαννης. Ποινη με αναστολη για 3 χρονια π.χ σημαινει οτι εχει ισχυ για 3 χρονια. Mετα οτι και να εκανες παραγραφεται και απο το ποινικο μητρωο. Αν σε αυτο το διαστημα των 3 χρονων ομως κανεις οποιαδηποτε παραβαση τοτε δικαζεσαι και για την 3ετη ποινη σου.

Το νοημα της αναστολης ειναι κυριως για να δωσει μια δευτερη ευκαιρια σε αυτους που δικαστηκαν να επανελθουν, χωρις να μπουν σε καποιο ιδρυμα (φυλακη και λοιπα). Για παραδειγμα οι απλοι χρηστες ναρκωτικων συνηθως παιρνουν ποινη με καποια περιοδο αναστολης, με την προοπτικη οτι αυτο θα τους κανει να επανεξετασουν το θεμα και θα σταματησουν τη χρηση.

Τωρα αν εχεις κανει χρηση και πας σε νοσοκομειο δεν πιστευω οτι γραφονται καπου ωστε να εχουν και νομικη ισχυ.

Το πλημελημα διαγραφεται καποια στιγμη αλλα δεν θυμαμαι τον ακριβη χρονο. Το κακουργημα ομως δυστυχως θα σε ακολουθει σε ολη σου τη ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top