Τι είναι πραγματική ευτυχία στη ζωή κατά τη γνώμη σας;

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
suspiria λιγο αοριστος ο ορισμος σου. Ισως αν ηταν ετσι να ειμασταν εξορισμου ολοι ευτυχισμενοι.
Γιατί δεν είμαστε;
Μήπως είμαστε αλλά δεν το ξέρουμε;
Εγώ προσωπικά από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, νιώθω πάντα ευτυχισμένος. Νιώθω σαν να τα έχω όλα και να μην μου λείπει τίποτα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι εγώ κάπως έτσι ειμαι, αλλά μόνο τον τελευταίο καιρό. Βέβαια υπάρχουν στιγμές που σκάω από την ευτυχία και άλλες που ειμαι απλά ευτυχισμένη.. αλλά σπάνια πια είμαι στεναχωρημένη ή νιώθω άσχημα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ευτυχία τελικά είναι να μπορείς να εκτιμάς όλα τα καλά που σου έχει δώσει η ζωή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Ευτυχία τελικά είναι να μπορείς να εκτιμάς όλα τα καλά που σου έχει δώσει η ζωή.:)

συμφωνω απολυτα μαζι σου ρουμανα... αυτο ακριβως με συμπληρωνει απολυτα!! :):):):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ είμαι μόνιμα στεναχωρημένη. Νιώθω ενοχές για καταστάσεις που συνέβησαν στο παρελθόν, φόβους, έχω απύθμενο άγχος και όλα μου φταίνε.

Έβαλα πείσμα να το αλλάξω όμως αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Ευτυχία είναι να είσαι καλά μέσα σου και αυτό να μεταδίδεις και στους γύρω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Εγώ είμαι μόνιμα στεναχωρημένη. Νιώθω ενοχές για καταστάσεις που συνέβησαν στο παρελθόν, φόβους, έχω απύθμενο άγχος και όλα μου φταίνε.

Έβαλα πείσμα να το αλλάξω όμως αυτό...
Isi μου, πριν μια εβδομαδα ημουν ακριβως ετσι........και δες πως ειμαι σημερα, μια αποφαση ειναι ολα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Η αγάπη σου δίνει φτερά…και όχι ο φόβος…(ατάκα από Asterix και Obelix):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
δεν σε κατάλαβα ( ; )

εννοείς οτι πρέπει να το εξηγήσω περισσότερο;
γιες

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Γιατί δεν είμαστε;
Μήπως είμαστε αλλά δεν το ξέρουμε;
Εγώ προσωπικά από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, νιώθω πάντα ευτυχισμένος. Νιώθω σαν να τα έχω όλα και να μην μου λείπει τίποτα....
Μη κοιτα τον εαυτο σου μονο. Δες γυρω σου τον πλανητη. Νομιζω ειναι ευκολο να δεις ποσοι δεν ειναι και ποσοι νομιζουν οτι ειναι ή "φαινονται" να ειναι αλλα στην τριτη ηλικια αντιλαμβανονται οτι τελικα δεν ηταν (αλλά είναι αργα). Και φυσικα δε νομιζω να ειναι καποιος ευτυχισμενος και να μη το εχει παρει χαμπαρι ή να νομιζει το αντιθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και φυσικα δε νομιζω να ειναι καποιος ευτυχισμενος και να μη το εχει παρει χαμπαρι ή να νομιζει το αντιθετο.

εγώ πάλι νομίζω ότι υπάρχει αρκετός κόσμος που είναι ευτυχισμένος και δεν το ξέρει... μέχρι τη στιγμή που χάνει κάτι πολύ σημαντικό.... όπως την υγεία του παράδειγμα.... και αντιλαμβάνεται τότε, πόσο ευτυχισμένος και πλήρης ήταν ΠΡΙΝ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εδω υπαρχει αντιφαση ορισμου. Για μενα δε μπορεις να εισαι ευτυχισμενος και να μη το ξερεις. Τα ατομα που λες, πριν την πατησουν (χασουν κατι σημαντικο), πιθανοτατα εχουν παραπονα, μουρμουρανε, μπορει να ειναι μιζεροι , κλπ. Το αν ειναι δικαιολογημενη αυτη η συμπεριφορα ειναι αλλο πραγμα. Δε μπαινεις στον ορισμο του ευτυχισμενου αν πρεπει να χασεις κατι σημαντικο για να συνηδητοποιοησεις οτι πριν ησουν ! Απλά αυτα τα ατομα δεν εχουν καταλαβει οτι ΜΠΟΡΟΥΝ να ειναι ευτυχισμενα, αλλα δε το αντιμετωπιζουν σωστα το ολο θεμα.

Εδω που τα λεμε, δεν ειναι on off switch. Η ευτυχια ειναι σε δοσεις. Σημερα εισαι αυτιο λιγοτερο, μεθαυριο πιο πολυ. Απλα συνολικα πρεπει να μπορεις να ευτυχεις με οτι εχεις καθε δεδομενη στιγμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εδω υπαρχει αντιφαση ορισμου. Για μενα δε μπορεις να εισαι ευτυχισμενος και να μη το ξερεις. Τα ατομα που λες, πριν την πατησουν (χασουν κατι σημαντικο), πιθανοτατα εχουν παραπονα, μουρμουρανε, μπορει να ειναι μιζεροι , κλπ. Το αν ειναι δικαιολογημενη αυτη η συμπεριφορα ειναι αλλο πραγμα. Δε μπαινεις στον ορισμο του ευτυχισμενου αν πρεπει να χασεις κατι σημαντικο για να συνηδητοποιοησεις οτι πριν ησουν ! Απλά αυτα τα ατομα δεν εχουν καταλαβει οτι ΜΠΟΡΟΥΝ να ειναι ευτυχισμενα, αλλα δε το αντιμετωπιζουν σωστα το ολο θεμα.

Εδω που τα λεμε, δεν ειναι on off switch. Η ευτυχια ειναι σε δοσεις. Σημερα εισαι αυτιο λιγοτερο, μεθαυριο πιο πολυ. Απλα συνολικα πρεπει να μπορεις να ευτυχεις με οτι εχεις καθε δεδομενη στιγμη.


σωστά και δίκαια όλα όσα λες.... πάσο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
γιες

Μη κοιτα τον εαυτο σου μονο. Δες γυρω σου τον πλανητη. Νομιζω ειναι ευκολο να δεις ποσοι δεν ειναι και ποσοι νομιζουν οτι ειναι ή "φαινονται" να ειναι αλλα στην τριτη ηλικια αντιλαμβανονται οτι τελικα δεν ηταν (αλλά είναι αργα). Και φυσικα δε νομιζω να ειναι καποιος ευτυχισμενος και να μη το εχει παρει χαμπαρι ή να νομιζει το αντιθετο.
Aν εγώ είμαι ευτυχισμένος με τη ζωή μου, τους συγγενείς και τυς φίλους που αγαπώ, δεν θα με χαλάσει η δυστυχία του πλανήτη.
Ναι είμαι εγωιστής και το θεωρώ το μεγαλύτερό μου προτέρημα. :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
ένα ταξίδι..οπουδήποτε..

Θα το εξηγήσω περισσότερο, όπως ζήτησε ο Lorien.

Εννοώ οτι όταν ταξιδεύω, όποιος κι αν είναι ο προορισμός, είτε είναι η Στοκχόλμη είτε είναι η Μυτιλήνη είτε μία παραλία μακριά απο την πόλη, νιώθω μία διαφορετική ευτυχία που ότι κι αν γίνει, αν χάσω το δρόμο, αν με ληστέψουν, αν έχει απαγορευτικό το πλοίο και ότι άλλο, νιώθω οτι έχω τη δύναμη να το αντιμετωπίσω.

Δεν με χαλάει τίποτα, νιώθω οτι κρατάω μία ελευθερία έστω και ας είναι μόνο για τις 5 μέρες ή τις 2 εβδομάδες ή τον 1 μήνα που θα είναι το ταξίδι. Δεν μπορώ να το εξηγήσω με λόγια, απλά ας ήταν όλη μου η ζωή ένα ταξίδι, με το πλοίο πάντα, στο κατάστρωμα ΠΑΝΤΑ :D

Και προσθέτω τώρα, οτι παράλληλα με αυτό το ταξίδι θα ήθελα να γνωρίζω οτι τα αγαπημένα μου πρόσωπα που αφήνω πίσω θα είναι ευτυχισμένα με την ευτυχία που ορίζουν οι ίδιοι γι'αυτούς.

Ναι είμαι εγωιστής και το θεωρώ το μεγαλύτερό μου προτέρημα. :) :) :)

Είναι λογικό όταν είσαι εγωιστής να θεωρείς τον εγωισμό σου το μεγαλύτερο προτέρημα σου αφού είναι κάτι που κάνει καλό αποκλειστικά στον εαυτό σου :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ένα φεγγάρι να μου χαμογελάει, μία αγκαλιά να με περιμένει, ένα χαμόγελο να μου απαντάει και ωραίες μυρωδιές.




Αν βλέπω αυτά και μου "διαφεύγει" ό,τι κακό στη ζωή μου,
είμαι ναρκωμένη από ευτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aν εγώ είμαι ευτυχισμένος με τη ζωή μου, τους συγγενείς και τυς φίλους που αγαπώ, δεν θα με χαλάσει η δυστυχία του πλανήτη.
Ναι είμαι εγωιστής και το θεωρώ το μεγαλύτερό μου προτέρημα. :) :) :)
Δεν εννουσα "μην νοιαζεσαι μονο για τον ευατος σου", αλλα μην κρινεις απο τον εαυτο σου τους αλλους. Εσυ μπορει για τον α β λογο να εισαι ευτυχισμενος. Αλλα αλλο εσυ, ....αλλο ολοι.

Τωρα οσο για το αλλο που ειπες, οτι αν εσυ περνας καλα, δε σε νοιαζει η δυστυχια του πλανητη.... τι να πω ...αποψεις ειναι αυτα. Οπως το βλεπει κανείς. Δε θα λεγα παντως οτι η ευτυχια μας ειναι τελειως ανεξαρτητη απο την ευτυχια ολων , και θα το αφησω εκει...

suspiria : οκ σε καταλαβα. Ωραια τα λες και συμφωνάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
+Η ευτυχια ειναι να τα εχεις καλα με τον εαυτο σου και με τους γυρω σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Να εκπληρώνεις τα όνειρα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Ευτυχια ειναι:
1. να παλευεις για αυτο που πιστευεις, και αφου το καταφερεις να το απολαμβανεις συνεσως
2. να βρεις τον ανθρωπο που σε ολοκληρωνει
3. να κανεις αυτον τον ανθρωπο αετυχισμενο παση θυσια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ευτυχία είναι να ξέρεις πως ο πιο τέλειος άντρας του κόσμου σε έχει επιλέξει για να είναι μαζί σου.. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top