Eurovision 2012: Ο διαγωνισμός και η ελληνική συμμετοχή

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι είναι αυτό το S'agapao poly sto 1:01?
η αγαπη σε ολες τις γλωσσες
:D
και καθε μορφη,,η ερωτικη,του σττρατιωτη του παπου,,

το εφε slow motion το ειδα
και μπερδευτηκα επειδη ηταν ζωντανο
ψιλοπαρανομο ηταν
αλλα εε,ψιλα γραμματα..

παντως εχω ακολλησει απιστευτα με το never forget video clip της ισλανδιας,,πολυ ατμοασφαιρικο,,μια συγκινητικη ιστορια..σαν παραμυθι:D

αυτοι οι ισλανδοι ολο ατμοαφαρικα τραγουδια στελνουν οι κεραταδες:D


ενω αρχικα μου φαινοταν αδιαφορο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
το εφε slow motion το ειδα
και μπερδευτηκα επειδη ηταν ζωντανο
ψιλοπαρανομο ηταν
αλλα εε,ψιλα γραμματα..
.
Το είδες αλλά δεν με βοηθάς! :P
αυτό που λέω με τον χορευτή που την κατέβασε στο τέλος εννοούμε slow motion? (εγώ ...δεν το βλέπω αλλά είναι το μόνο σημείο που ...fits)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι,,αυτο στο τελος

και στον ημιτελικο,,στο φιναλε ακριβως του τραγουδιου,,ο χρονος παταει φρενο;)
ειναι μια ελφρα καθυστερηση,,οχι κατι σπουδαιο,,αλλα προκαλει εντυπωσεις..

βασικα σκεφτηκα κατι

στη eurovision συνηθως οι μικρες χωρες και εξωστρεφεις βασικα στελνουν καλα τραγουδια,,καπια ποιοτητα
δινουν σημασια
ειτε βορειες,Ισλανδια Ιρλανδια Νοβηγια σουηδια και νοτιες ανατολικες Ελλαδα σερβια κλπ

παατηρω οτι οι μεγαλες ευρωπαικς χωρες καθαρα σνομπαρουν το θεσμο..και στελνουν οτι σαβουρα αδιαφορη ή θεομουρλη υπαρχει(και μπαινουν κατευθειαν στον τελικο ενω εχουν δωσει και τα περισσοτερα λεφτα)

δεν ειναι τυχαιο

οι μεγαλες χωρες τυπου γερμανια γαλλια Ιταλια
ειναι τοσο κολλημενες με την εσωτερικη τους αγορα και καταναλωση,,που δεν ενδιαφερονται να δειξουν κατι καλο στη eyrovision παρολο που την πληρωνουν τοσο..

ολο αυτο ειναι ιδεα μου?:worry:
ποτε ακουσατε τελευταια φορά καλο τραγουδι απο μια μεγαλη ευρωπαικη χωρα στη eurovision?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
ένας δημοσιογράφος λέει υποστήριξε [φυσικά μόνο στην Ελλάδα(!)] ότι η Σουηδία κινδυνεύει με ακύρωση (!) γιατί χρησιμοποίησε ένα ειδικό εφέ "slow motion" που λέει απαγορευεται(!). Δεν ακυρώνεται καμία Σουηδία (το αναφέρει και το άρθρο του λινκ) αλλά επειδή μάλλον είμαι...τυφλή μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποιό είανι αυτό το "slow motion" εφέ?
Νομίζω ότι αυτό είναι από τον τελικό. Σε ποιό σημείο κάνει αυτό το εφέ, εσείς καταλαβαίνετε? Στο τέλος που ανεβαίνει στην πλάτη του χορευτή και αυτός την κατεβάζει?

Ναι στο τέλος που την πετάει πάνω κι αυτή πέφτει σε slow motion, το δείχνει έτσι ώστε να μην προλάβεις να το παρατηρήσεις αλλά τη δουλειά του την κάνει.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όλη η αλήθεια για το τραγούδι της Σουηδίας! Δείτε:


:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Λες και αν δεν έκανε την "παρανομία" η Σουηδία , η Ελλάδα θα έβγαινε πρώτη (-.-)
Το τραγούδι δε μου άρεσε καθόλου. Ήταν η πρώτη χρονιά που δε συγκινήθηκα καθόλου ...
Βασικά πιστεύω πως δεν έπρεπε να λάβουμε καν μέρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Τι παρανομία έκανε η Σουηδία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top