[solved] Δίλημμα κατοικίας...Γλυφάδα VS Αμπελόκηποι

Τι λέτε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 28)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όπως πολλοί ξέρετε απο φέτος θα είμαι φοιτήτρια στην ΑΣΣΟΕΕ (εκτός αν παιχτεί τίποτα με τις διορθωμένες βάσεις που δεν το νομίζω γιατί ήμουν 600 μόρια παραπάνω).
Λοιπόν, ο πατέρας μου μου πρότεινε να μείνω σε ένα σπίτι που έχει στους Αμπελόκηπους, αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα είναι καλό να το κάνω ή όχι.

Τα θετικά της μετακόμισης:
  1. Θα μένω μόνη μου = μεγαλύτερη ελευθερία
  2. Θα πηγαίνω στη σχολή μέσα σε 10-15 λεπτά (απο Γλυφάδα χρειάζομαι πάνω απο ώρα)
  3. Θα είμαι πιο κοντά στο κέντρο και το σπίτι είναι δίπλα σε σταθμό του μετρό
  4. Όταν έρχεται ο φίλος μου Αθήνα, δεν θα έχουμε το πρόβλημα αν θα είναι εδώ ή μητέρα μου, θα μπορώ να τον φιλοξενώ κάθε φορά
  5. Θα μπορώ να πηγαίνω πιο γρήγορα να βλέπω το φίλο μου (μιας και ο Σταθμός Λαρίσης είναι πολύ κοντά με τρένο)
Τα αρνητικά:
  1. Θα μένω μόνη μου = περισσοτερη μοναξιά (αν και ούτως ή άλλως η μητέρα μου λείπει αρκετούς μήνες το χρόνο λόγω δουλειάς)
  2. Το σπίτι είναι παλιό, 30 χρονών (της Γλυφάδας είναι δεκαετίας)
  3. Θα πρέπει να πληρώνω μόνη μου όοολους τους λογαριασμούς
  4. Έχω ακούσει οτι στους αμπελόκληπους έχει πολλές κατσαρίδες (και εγώ έχω μεγάλη φοβία με δαύτες αν και το σπίτι είναι ρετιρέ οπότε ίσως να μην έχει τόσες)
  5. Οι Αμπελόκηποι δεν είναι τόσο όμορφη περιοχή όσο η Γλυφάδα, που αν εξαιρέσεις το γεγονός οτι είναι μακριά απο το κέντρο, την έχω λατρέψει
  6. Μια μετακόμιση απαιτεί έξοδα,ακόμα και εντός Αθηνών (πάντως τα έπιπλα τα έχω απο το προηγούμενο μου σπίτι, οπότε γλιτώνω αυτό το έξοδο)
  7. Το σπίτι στους Αμπελόκηπους δεν έχει a/c ενώ στη Γλυφάδα έχει κεντρικό (=σε όλα τα δωμάτια, ακόμα και το μπάνιο)
  8. Το σπίτι στους αμπελόκηπους έχει μάρμαρα και παρκέ, ενώ εγώ προτιμώ τα πλακάκια :redface:
Ποιά είναι η γνώμη σας; Μένει κανείς σας Αμπελόκηπους;
Παρεμπιπτόντως, έχω ξαναμείνει μόνη μου, 2 χρόνια στη Θεσ/νίκη.
Επίσης, δεν έχω δει ακόμα το σπίτι, θα πάω να το δω σε μερικές μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Καλά έχω καεί λέμε :P Νόμιζα οτι θα κάνεις θέμα για τις σχέσεις με έγχρωμους :P

Tεσπα, εγώ ψηφίζω Αμπελόκηπους ακόμα και χωρίς a/c :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τα αρνητικά:
  1. Θα μένω μόνη μου = περισσοτερη μοναξιά (αν και ούτως ή άλλως η μητέρα μου λείπει αρκετούς μήνες το χρόνο λόγω δουλειάς)
  2. Το σπίτι είναι παλιό, 30 χρονών (της Γλυφάδας είναι δεκαετίας)
  3. Θα πρέπει να πληρώνω μόνη μου όοολους τους λογαριασμούς
  4. Έχω ακούσει οτι στους αμπελόκληπους έχει πολλές κατσαρίδες (και εγώ έχω μεγάλη φοβία με δαύτες αν και το σπίτι είναι ρετιρέ οπότε ίσως να μην έχει τόσες)
  5. Οι Αμπελόκηποι δεν είναι τόσο όμορφη περιοχή όσο η Γλυφάδα, που αν εξαιρέσεις το γεγονός οτι είναι μακριά απο το κέντρο, την έχω λατρέψει
  6. Μια μετακόμιση απαιτεί έξοδα,ακόμα και εντός Αθηνών (πάντως τα έπιπλα τα έχω απο το προηγούμενο μου σπίτι, οπότε γλιτώνω αυτό το έξοδο)
1. Η σχολη θα ναι διπλα στο σπιτι, οποτε θα βολευει να μεταφερεστε με την παρεα της σχολης σ'εσενα, αρα η μοναξια ελεγχεται αν το θες.
2. Βαψτο και καντο οπως σ'αρεσει εσωτερικα.. Εξωτερικα χου κερς
3. Αξιζει για τα θετικα του
4. Εχει, αλλα φωναζεις ενα συνεργειο απολυμανσης και τελειωσε το θεμα
5. Ειναι ομως κοντα στο κεντρο κι εχεις ποσες επιλογες για εξοδο..συν οτι το βραδινο ταξι επιστροφης θα μειωθει τραγικα
6. Βρες καποιον με αυτοκινητο να αγγαρεψεις γι'αυτα που ειναι συναρμολογουμενα, και χρησιμοποιησε μεταφορικη μονο για τα ογκωδη που δεν σπανε.. δεν ειναι και τοσο τραγικο το εξοδο.

Ξεχασα να πω οτι ειμαι υπερ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Η μητέρα σου λείπει αρκετά ώστε να μπορείτε να έχετε μια σχετική άνεση με τον φίλο σου; Επιπλέον σου έχουν δημιουργηθεί ποτέ προβλήματα από τη συγκατοίκησή σας;

Προσωπικά θα μετακόμιζα για να μένω μόνη μου και να είμαι και κοντά στη σχολή αλλά αν η μητέρα σου λείπει για μεγάλα χρονικά διαστήματα και βλέπεις ότι δεν σου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα το να μένετε μαζί ίσως να ήταν πιο πρακτικό για σένα αφού δεν θα χρειαζόταν να ασχολείσαι με λογαριασμούς, φαγητό κτλ.

Πάντως νομίζω ότι τα θετικά του να μείνεις μόνη σου είναι πιο ισχυρά από αυτά για να μείνεις στη Γλυφάδα. Σε γενικές γραμμές θα έλεγα ότι συμφωνώ με την Corpse Bride.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αμπελόκηποι κι εδώ... Άλλωστε αν θέλεις την ομορφιά της Γλυφάδας... ε, τα κλειδιά της μαμάς σου θα τα 'χεις!

Κατά τ' άλλα, συμφωνώ με Corpse bride...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κυρίως με απασχολεί η παλαιότητα του σπιτιού στους Αμπελόκηπους, οι κατσαρίδες και το a/c :/:
Πάντως η μητέρα μου εδώ είναι μόνο χειμώνα, λίγο απο το φθινόπωρο και λίγο άνοιξη.
Επίσης και εδώ που είμαι πληρώνω εγώ το φαί μου, αυτή πληρώνει τους λογαριασμούς και δεν μου δίνει κανένα έξτρα χρήμα (που όταν έμενα μόνη μου μου έδινε).
Πάντως η αλήθεια είναι οτι είναι φρίκη το Γλυφάδα-κέντρο κέντρο-Γλυφάδα, το έκανα όλο το χειμώνα και ξέρω... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πίστεψέ με, μόνο η διαφορά χρόνου που κάνεις για να πας στη σχολή υπερνικά όλα τα αρνητικά του σπιτιού στους Αμπελόκηπους. Τώρα μπορεί να σου φαίνεται λίγο - πολύ αμεληταίο αλλά σκέψου οτι για 4 χρόνια το λιγότερο θα πρέπει να πηγαινοέρχεσαι στη σχολή. Εγώ θα νοίκιαζα σπίτι κοντά στη σχολή μου αν μπορούσα και τώρα...

Υ.Γ. Οι κατσαρίδες δεν έχουν κάποια συγκεκριμένη προτίμηση στους Αμπελόκηπους (δεν νοιάζονται ούτε καν για το μετρό που είναι δίπλα :P ), έχουν προτίμηση στις μη απολυμασμένες πολυκατοικίες. Αν γίνεται 2 φορές το χρόνο απολύμανση στην πολυκατοικία δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν γίνεται τακτικά απολύμανση στην πολυκατοικία, δεν θα έρχονται κατσαρίδες ακόμα κι αν είμαι ΠΟΛΥ ακατάστατη; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η μητέρα σου λείπει αρκετά ώστε να μπορείτε να έχετε μια σχετική άνεση με τον φίλο σου; Επιπλέον σου έχουν δημιουργηθεί ποτέ προβλήματα από τη συγκατοίκησή σας;

Προσωπικά θα μετακόμιζα για να μένω μόνη μου και να είμαι και κοντά στη σχολή αλλά αν η μητέρα σου λείπει για μεγάλα χρονικά διαστήματα και βλέπεις ότι δεν σου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα το να μένετε μαζί ίσως να ήταν πιο πρακτικό για σένα αφού δεν θα χρειαζόταν να ασχολείσαι με λογαριασμούς, φαγητό κτλ.

Πάντως νομίζω ότι τα θετικά του να μείνεις μόνη σου είναι πιο ισχυρά από αυτά για να μείνεις στη Γλυφάδα. Σε γενικές γραμμές θα έλεγα ότι συμφωνώ με την Corpse Bride.
Αμπελοκήπους για όλα τα παραπάνω. :P



Άλλη η αίσθηση του να μένεις μόνος σου. :D
Κι ας μην υπάρχουν λίγα comfort. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αν γίνεται τακτικά απολύμανση στην πολυκατοικία, δεν θα έρχονται κατσαρίδες ακόμα κι αν είμαι ΠΟΛΥ ακατάστατη; :redface:
οι κατσαρίδες δεν έρχονται από την ακαταστασία, από τη βρώμα στους υπονόμους έρχονται:P υπάρχουν ειδικά υγρά στα σουπερμάρκετ, που μπορείς να ρίχνεις στη τουαλέτα πχ.
όσο για το a/c, είναι κάτι που θα σκεφτείς του χρόνου το καλοκαίρι, αλλά και πάλι, για τις καλοκαιρινές εξετάσεις μπορείς να διαβάζεις στο σπίτι στη γλυφάδα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι αλλά αν μετακομίσω, καλοκαίρι του 2008 θα μετακομίσω...
Το συμβόλαιο με τον τωρινό ένοικο λήγει Ιανουάριο, ε και ο πατέρας μου (που είναι δικό του το σπίτι) έκρινε οτι δεν είναι ο,τι καλύτερο να μετακομίσω στα μέσα της χρονιάς.

Ένα άλλο αρνητικό είναι οτι το σπίτι είναι του πατέρα μου, με τον οποίο δεν έχω εξίσου καλές σχέσεις όσο έχω με τη μητέρα μου :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
συμφωνω κι εγω με ολους τους παραπανω.. και αν καποια στιγμη αισθανθεις μοναξια οπως λες, πας και μενεις για καμια εβδομαδα (ή οσο θελεις) στη γλυφαδα.. ;)

οσο για τις σχεσεις που εχεις με τον πατερα σου.. αυτη ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να αποκατασταθουν.. ακου με σε αυτο... :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σκέψου τις ώρες ύπνου που θα κερδίσεις αν μένεις Αμπελοκήπους
Σκέψου το τηνιακό στην Αλεξάνδρας που είναι γεμάτο φοιτητόκοσμο :P
Σκέψου ότι πλέον υπάρχουν a/c με 150 ευρώ!

Γενικά είμαι υπερ των Αμπελοκήπων
Το μόνο που δεν είμαι σίγουρη είναι το "θα πληρώνω μόνη μου τους λογαριασμούς μου"
Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να βρίσκεις και τα χρήματα (άκα να δουλεύεις) ή εννοείς σαν υποχρέωση ότι πρέπει να "τρέξεις" στη ΔΕΗ και τον ΟΤΕ (άκα σε μπατσίζω :P)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ .. προτιμώ Γλυφάδα, κυρίως για την ποιότητα ζωής. Και μη ξεχνάς ..το 2010 θα εχει και μετρό στο Ελληνικό! :P

Χωρίς πλάκα, το να πας Κέντρο από Γλυφάδα με τον σταθμό του Αγ. Δημητρίου δεν θέλει και τόση πολύ ώρα.. αλλά επειδή κι εγώ κέντρο σπούδαζα κι έμενα Γλυφάδα, δεν στο προτείνω στ' αλήθεια. Δυσκολευόμουν πολύ να κανονίσω με παρέες, να πάω σε φοιτητικά πάρτυ, να είμαι νωρίς εκεί (για ..τάβλι :P) κι όλα αυτά τα χαριτωμένα που κάνουν οι φοιτητές. Αλλά βέβαια εγώ είχα και τη μαμά μου που φοβόταν πολύ και γενικά δεν είχα πολύ ελευθερία κινήσεων.. οπότε δεν ξέρω. Πάντως σ/κ στο κέντρο είναι φρίκη, για μένα τουλάχιστον (είχα κάποτε γκόμενο με σπίτι στην Αγ. Μελετίου και ήμουν κάθε εβδομάδα εκεί από Πέμπτη έως Τρίτη πρωί.. ε, στο μπαλκόνι δεν κάθεσαι με τπτ! Και ναι, είχε κι άπειρες κατσαρίδες, από τις μικρές όμως.. που ύστερα από λίγο τις συνήθισα και τις σκότωνα χωρίς να νομίζουν τα υπόλοιπα διαμερίσματα πως με βιάζουν πρώτα! :P)

Οπότε.. δεν ξέρω.

(Α.. έχω κι άλλο επιχείρημα για την Γλυφάδα.. στα μήτινγκς θα πηγαίνουμε μαζί! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σκέψου τις ώρες ύπνου που θα κερδίσεις αν μένεις Αμπελοκήπους
Σκέψου το τηνιακό στην Αλεξάνδρας που είναι γεμάτο φοιτητόκοσμο :P
Σκέψου ότι πλέον υπάρχουν a/c με 150 ευρώ!

Γενικά είμαι υπερ των Αμπελοκήπων
Το μόνο που δεν είμαι σίγουρη είναι το "θα πληρώνω μόνη μου τους λογαριασμούς μου"
Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να βρίσκεις και τα χρήματα (άκα να δουλεύεις) ή εννοείς σαν υποχρέωση ότι πρέπει να "τρέξεις" στη ΔΕΗ και τον ΟΤΕ (άκα σε μπατσίζω :P)?
Μωρέ θα μου δίνουν χρήματα οι γονείς, και λογικά και περισσότερα απο τώρα, μιας και τώρα "μετρητό" παίρνω μόνο απο τον πατέρα μου, η μητέρα μου απλά πληρώνει τους λογαριασμούς και όοοοταν είναι Αθήνα πληρώνει και τα ψώνια. Απλά φοβάμαι μήπως η πληρωμή των λογαριασμών μου στοιχίζει περισσότερο απο τα έξτρα χρήματα μου δίνει η μητέρα μου και βγω off... Πάντως στη Θεσ/νίκη (που πάλι δεν μου έδινε η μητέρα μου διότι πλήρωνε το νοίκι αυτή), ήμουν πιο καλά οικονομικά απ'ότι τώρα... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν παίζει αυτό που λες :P
Τα οικονομικά σου θα είναι στάνταρ καλύτερα άρα το 3 καταρρίφθηκε :P

Αν το σπίτι σου είναι κοντά στο μετρό όπως λες, σημαίνει ότι είσαι κοντά και στο starbucks και σε ένα σωρό άλλα ενδιαφέροντα σημεία :P
Επιπλέον σκέψου... Πάτρα Αθήνα μιλάμε για Σαββατοκύριακα πλέον....
Υπάρχει άλλου είδους άνεση και ανεξαρτησία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Α.. και οι δικοί σου σαν τους δικούς μου μοιάζουν ε; :D
Τώρα που μένω μόνη και δουλεύω, χαλάω στάνταρ λιγότερα απ' ότι όταν έμενα στο πατρικό μου (και έχω κι αμάξι που δεν είχα) :redface::D (kajira αγαπάει μανούλα και πατερούλη πάρα πολύ! :inlove:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ σχεδόν με πείσατε :D
Αυτές τις ρημαδοκατσαρίδες όμως δεν μπορώ να τις βγάλω απο το μυαλό μου :(
Τι μικρές, τι μεγάλες, εγώ πάλι θα ουρλιάζω σαν γουρούνι που το σφάζουν :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Aπολύμανση rulez! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σκέψου το διαφορετικά
1) ο γάτος σου θα έχει επιτέλους κάτι να παίζει και δε θα τεμπελιάζει όλη την ώρα
2) μπορείς ΙΣΩΣ να αρχίσεις σιγά σιγά να πολεμάς τις φοβίες σου ή να μάθεις να είσαι πιο τακτική στα πράγματα σου ώστε να μην σηκώνεις βρακί απ το πάτωμα και βρίσκεις οικογένεια από κάτω :P ( υπερβολική περιγραφή, πλάκα κάνω :P)
3) αν κάνεις απολύμανση δύο φορές το χρόνο δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα
4) ε τι σκατά... αν δεις κι αποειδείς, μαζεύεις τα μπογαλάκια σου και φεύγεις :P



(εγώ θέλω να είναι κανα ρετιρε με καμια βεράντα που θα κάνουμε πάρτυ εκεί :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top