Devil Randime (κιθαρίστας)

Devil_Randime

Νεοφερμένος

Ο Devil_Randime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!:) Παναγιώτης ονομάζομαι. Αυτα είναι μερικά απο τα σόλο μου και LEAD parts απο κομματια που δουλεύουμε με την μπαντα στο στούντιο: Ελπιζω να σας αρέσουν.







Εδώ ειμαι εγώ οπου παίζω ενα κομμάτι για έναν κιθαριστικό διαγωνισμό. Συγνώμη για κάποια λάθη στο παίξιμο. Ελπίζω να σας αρέσει:



Eίμαι 8χορδος κιθαρίστας. OΛα τα παραπάνω ειναι demo ποιοτητα ήχητικα και κάποια λάθη σίγουρα υπάρχουν..


https://www.facebook.com/devilrandime


Με εκτίμηση,
Devil Randime
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!:) Παναγιώτης ονομάζομαι. Αυτα είναι μερικά απο τα σόλο μου και LEAD parts απο κομματια που δουλεύουμε με την μπαντα στο στούντιο: Ελπιζω να σας αρέσουν.

Αν μου επιτρέπεις μια μικρή κριτική - καλοπροαίρετη πάντα :) - αυτά που προσπαθείς να παίξεις ανήκουν σε άλλες εποχές. Εντάξει, δουλεμένο το παίξιμό σου, καθαρό, φαίνεται ότι το αγαπάς και το θέλεις αλλά το όλο εγχείρημα μου θυμίζει ελληνικό metal της δεκαετίας του 80΄ (τότε που όλοι προσπαθούσαν να παίξουν Iron Maiden :P).

Άκουγα το Flawless Melody και το Calling out στο site σου, οκ συμπαθητικά αλλά βαρέθηκα. :yawn: Δεν ξέρω ίσως το δεξιοτεχνικό ανεβοκατέβασμα και οι "πιρουέτες" να πουλάνε ακόμα στις μικρές ηλικίες, εμένα τον 30 φεύγα δεν μου λένε κάτι. Και σκέψου ότι το metal έχει ξαναγίνει cult άρα η πελατεία σου πρέπει να περιλαμβάνει και τους παλαιομεταλάδες.

Ρώτησέ τους, αυτοί οι ακατέργαστοι τύποι με την χαιτούλα και την ολίγον καράφλα πια, τι θα ήθελαν να ακούσουν τη σήμερον ημέρα; Η νεολαία δεν θα ακούσει καν μέταλ (εκτός αν παίζει κιθάρα όπως εσύ), θα προτιμήσει τους StrangeZero π.χ., ή κάτι εντελώς New Age, ο ψαγμένος μεταλάς πως θα φτιαχτεί; :hmm:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil_Randime

Νεοφερμένος

Ο Devil_Randime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δέχομαι όλες τις γνώμες μη σκας. Μεχρι και άχρηστο με έχουν πει, οπότε η δική σου κριτική αλλά και όλων σεβαστη. Θα απαντήσω ότι απαντάω και σε όλους που δυστυχώς ή ευτυχώς το βλεπουν υποκειμενικά. Δυστυχώς δε θα παίζω αυτα που οι άλλοι θέλουν για να ειμαι μοντέρνος. Παιζω αυτά που μελετάω 8-10 ώρες την ημέρα και αυτά που αγαπάω και νιώθω για μένα οτι εχουν feeling. Οπως και να χει ειναι λογικο οτι οι δεξιοτεχνες δε πουλάνε σε μεγαλες ηλικίες και φυσιολογικο το βρίσκω. Απο κει και πέρα αυτο το στυλ βιρτουόζικου είμαι και ειναι λογικό να γράφω τετοια. Μακαρι να άρεσα σε όλους , πάντως σε καμιά περίπτωση δε θα πάω με το ρεύμα της εποχής. Αλλά οτι λέει η καρδιά μου και η μελετη μου στο σπίτι τι με κάνει να βγάζω στη κιθάρα! :)

Και μιας και ανέφερες Maiden απλά να πω οτί τους σιχαίνομαι και δε μ'αρέσουν. το ελληνικό 80ς metal το θεωρω αίσχος εκτός του Angelo Perlepes ο οποίος ειναι respect αν και αυτός δε θεωρείται τόσο μεταλ...
Μακαρι να μπορουσα να ρωτήσω τον κάθε μεταλα τι θέλει να ακούσει, αλλά δεν ειμαι ANT1 Music Heaven. Τα σόλο μου ειναι βιρτουόζικα (οσο γινεται που να κολλάνε στα κομμάτια τα ρυθμικά) και αυτό το καιρό μελετάω και 8finger tapping οπότε εχουμε ψωμί ακόμα..

Ευχαριστώ για το χρόνο σου Νικο, το εκτιμώ :)

Mε εκτίμηση,
Randime
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καταρχην, ποιο απο τα ονοματα που μας δεινεις προτιμας; Παναγιωτης ή Devil;

Στην μουσικη σου τωρα, τεχνικα δεν μπορω να σε σχολιασω, περαν του οτι φαινετε πως εισαι πολυ καλος σε αυτο που κανεις και οτι το εχεις δουλεψει, και μπραβο σου για αυτο!

Αυτο που πρεσεξα κατα κυριο λογο εγω, ειναι οτι αν και δεν μπορεις να μην προσεξεις την δεξιοτεχνια σου στα solo, δεν μπορεις να προσεξεις κατι ιδιετερο, κατι δικο σου, κατι διαφορετικο, κατι που να φευγει περα απο το solo. Παιζεις πολυ καλα βιρτουοζικα σολο, αυτο ομως το κανουν αρκετοι. Δεν μπορω να εντοπισω ομως κατι το οποιο κανεις μονο εσυ, κατι που να σε χαρακτιριζει, κατι που να βγαινει απο εσενα και οχι απο τις δυνατοτιτες των δαχτυλων σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil_Randime

Νεοφερμένος

Ο Devil_Randime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αυτη τη περίοδο μελετάω κλίμακες και αρκετες τεχνικές τις οποίες ενσωματώνω αναγκαστίκα στα σόλο μου λόγω της μελετης μου! :) Ολα στην ωρα τους :)
Αν και νομιζω το παίξιμο μου ειναι αρκετα χαρακτηριστικο. Χρησιμοποιω πολλά αρπίσματα. παίζει να ειμαι απο τους λίγους που το κάνουν αυτο σε 8χορδη.

Thanx rognan για το χρόνο σου! :)

Λεγε με Randime ή Πάνο. Οπως θες εσύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil_Randime

Νεοφερμένος

Ο Devil_Randime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Eνα νέο μου βίντεο. Σολο πάνω σε Ε μινόρε. 8 finger tapping

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μπαίνω στον πειρασμό και γράφω, έχοντας μία απορία.Καταρχάς δεν κρύβω ότι αντιμετωπίζω με μία καχυποψία όλους τους shredding-κιθαρίστες.Απλά είδα το τελευταίο βίντεο και λέει 11 δευτερόλεπτα, οπότε ρωτάω.Γιατί το ανέβασες για να δείξεις ότι μπορείς να το παίξεις;Και επεκτείνεται και ρωτάω άνοιξες το θέμα για να σε παρακολουθούν ως παίκτη κιθάρας ή ως μουσικό με την μπάντα σου;Θα μου πείς ότι έχεις ποστάρει και άλλη δουλειά,πολύ αξιόλογη, και βίντεο που παίζεις δικά σου κομμάτια, ναι.Αλλά απευθύνεσαι αποκλειστικά σε κιθαρίστες ή σε ακροατές που μπορούν να εκτιμήσουν το έργο το δικό σου ή της μπάντας;Γιατί αν είναι το δεύτερο το να ποστάρεις ανεβοκατεβάσματα πάνω σε μι, έντεκα δευτερολέπτων δεν νομίζω ότι αποσκοπεί κάπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil_Randime

Νεοφερμένος

Ο Devil_Randime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.




To Serrana το έχω αλλάξει καπως για να μπορω να το παίξω στην 8χορδη. Παιζω τις καντινι περισσοτερο και στο τελος βαζω tapping γιατι δε με παιρνει το cutaways της κιθάρας...

Thanx :)

Υ.Γ. GiogWgiog δεν αποσκοπει καπου, απλα promotion το λεω εγω. Nothing less, nothing more
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil_Randime

Νεοφερμένος

Ο Devil_Randime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το ανεβοκατέβασμα σε 8finger tapping πάνω σε E , ήταν άσκηση τιποτα παραπανω, τιποτα λιγότερο. Δε χρειάζεται πολυ ψάξιμο βασικα.

Εδω ειναι ενα σόλο που έγραψα για τον διαγωνισμό MAYONES/SEYMOUR DUNCAN που λήγει σε λίγες μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top