Blues Wire + Δ. Πουλικάκος + Ζ. Πιλαλί + Σ. Ράπτη

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
https://www.kyttarolive.gr/component/option,com_gigcal/task,details/gigcal_gigs_id,141/

Φανατικός πλέον του Ζώρζ αλλά και του Πουλικάκου, τους είχα δεί μερικές εβδομάδες πριν στο Rodeo. Άν και το πρόγραμμα ήταν σχεδόν ίδιο και στο Κύτταρο, δεν αντιστάθηκα κι έτσι πήγα να τους ξαναδώ το Σάββατο που μας πέρασε. Εκεί με περίμεναν όμως δύο ευχάριστες εκπλήξεις:

Η πρώτη ακούει στο όνομα Σοφία Ράπτη. Είναι η κοπέλα που ανοίγει το πρόγραμμα και πραγματικά με άφησε άφωνο τραγουδώντας funk. Απορούσα που βγαίνει τόση φωνή από μια μικροσκοπική κοπελίτσα. Δηλώνω φάν της πλέον αν και δυστηχώς ήταν κάπως, περιορισμένης διάρκειας η εμφάνιση της.

Φεύγοντας η Σοφία μας παρέδωσε στη δεύτερη -για εμένα- έκπληξη... τους Blues Wire. Όσοι ασχολείστε με μπλούζ μάλλον θα τους γνωρίζετε ήδη, εγώ είμαι νέος στον χώρο και δεν μπορούσα παρά να εντυπωσιαστώ από τη σκηνική τους παρουσία.

Τέλος ο Ζώρζ με τον Πουλίκα, κλείνουν τη βραδιά με τα γνωστά καυστικά και χιουμοριστικά κομμάτια που παραπατάνε ανάμεσα σε Ροκ, Ρεμπέτικο αλλά και Μπλούζ.

Έχουν 2 ακόμη εμφανίσεις το επόμενο ΣΚ, προλαβένετε. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ωραίες πληροφορίες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top