Γνωριμία σε club ή καφέ

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Δεν μπορώ να ξέρω τι συνέβη με τις συγκεκριμένες κοπέλες. Αυτό που ξέρω όμως είναι οτι αυτό που χάνεις τώρα είναι ο εαυτός σου, ο αυτοσεβασμός σου. Δεν είμαι σίγουρη αν ξέρεις τι ζητάς εσύ. Θες σεξ; Μπορείς να το έχεις όπως το λες, μπορείς και να πληρώνεις για να το έχεις. Αν είσαι ευχαριστημένος με αυτό, μην παραπονιέσαι οτι οι γυναίκες πήραν ψηλά τον αμανέ - στην τελική εσύ παίρνεις αυτό που θες. Αν όμως θες το κάτι παραπάνω, θεωρείς οτι είναι λογικό να αναλώνεσαι σε κάτι άλλο; Δηλαδή, αν θες ένα πορτοκάλι, γιατί το ψάχνεις μες στα μανταρίνια, και μετά παραπονιέσαι που δεν το βρίσκεις;

Γιατί χάνω τον αυτοσεβασμό μου? Που απλά αποφεύγω να επενδύω σε σχέσεις και κάνοντας σεχ με όποια κοπέλα μου αρέσει?.. δεν βρίσκω κάτι κακό αντιθέτως μόνο οφέλη στην ψυχική μου υγεία έχει πια..

Θα στο θέσω αλλιώς.. Αλλά ειλικρινή απάντηση

Έχουμε 2 καταστάσεις και διαλέγεις τη μια.

1) Στην πρώτη περίπτωση ψάχνεις σχέση, συντοφιά, αγάπη, επικοινωνία και μετράς πάνω απο 5-6 περιπτώσεις στις οποίες στο τέλος το μόνο αποτέλεσμα είναι να πληγωθείς να απογοητευτεις και να έχεις μία μόνιμη πικρία με το ερώτημα γιατί ρε γαμώτο... γιατί..?

2)Στην δεύτερη περίπτωση έχεις το αντικείμενο του πόθου σου, έχεις το σεχ στο 90% των περιπτώσεων αυτών, δεν δένεσαι δεν απογοητεύεσαι δεν πληγώνεσαι και κάθε φορά βρίσκεις καινούριο ενδιαφέρον..

Θα περιμένω με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την επιλογή σου τεκμιριωμένη!!!:)

Αυτά τα 2 αντικατοπτρίζουν το πριν και το μετά απο κάποια γεγονότα που με έκαναν να δώ ξεκάθαρα τα λάθη του παρελθόντος και... να τα αλλάξω ριζικά.. Το αποτέλεσμα με ικανοποιεί εν μέρη. Θα προτιμούσα αν θες τη γνώμη μου να έχω μία καλή σχέση και επικοινωνία με μία κοπέλα αλλά να σου πώ κάτι.. μετά απο τόσα που τράβηξα δεν θα το ξανακάνω. Μετάνιωσα για όσες σχέσεις κάθησα και επένδυσα συναισθηματικά και δεν πρόκειται να επαναληφθεί.Αν δω ότι πάει να γίνει την έχω κάνει νωρίς νωρίς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
Γιατί χάνω τον αυτοσεβασμό μου? Που απλά αποφεύγω να επενδύω σε σχέσεις και κάνοντας σεχ με όποια κοπέλα μου αρέσει?.. δεν βρίσκω κάτι κακό αντιθέτως μόνο οφέλη στην ψυχική μου υγεία έχει πια..

Θα στο θέσω αλλιώς.. Αλλά ειλικρινή απάντηση

Έχουμε 2 καταστάσεις και διαλέγεις τη μια.

1) Στην πρώτη περίπτωση ψάχνεις σχέση, συντοφιά, αγάπη, επικοινωνία και μετράς πάνω απο 5-6 περιπτώσεις στις οποίες στο τέλος το μόνο αποτέλεσμα είναι να πληγωθείς να απογοητευτεις και να έχεις μία μόνιμη πικρία με το ερώτημα γιατί ρε γαμώτο... γιατί..?

2)Στην δεύτερη περίπτωση έχεις το αντικείμενο του πόθου σου, έχεις το σεχ στο 90% των περιπτώσεων αυτών, δεν δένεσαι δεν απογοητεύεσαι δεν πληγώνεσαι και κάθε φορά βρίσκεις καινούριο ενδιαφέρον..

Θα περιμένω με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την επιλογή σου τεκμιριωμένη!!!:)

Αυτά τα 2 αντικατοπτρίζουν το πριν και το μετά απο κάποια γεγονότα που με έκαναν να δώ ξεκάθαρα τα λάθη του παρελθόντος και... να τα αλλάξω ριζικά.. Το αποτέλεσμα με ικανοποιεί εν μέρη. Θα προτιμούσα αν θες τη γνώμη μου να έχω μία καλή σχέση και επικοινωνία με μία κοπέλα αλλά να σου πώ κάτι.. μετά απο τόσα που τράβηξα δεν θα το ξανακάνω. Μετάνιωσα για όσες σχέσεις κάθησα και επένδυσα συναισθηματικά και δεν πρόκειται να επαναληφθεί.Αν δω ότι πάει να γίνει την έχω κάνει νωρίς νωρίς..

Χάνεις τον αυτοσεβασμό σου γιατί δεν επιλέγεις αυτό που θες πραγματικά αλλά συμβιβάζεσαι σε κάτι παίρνοντας κάτι άλλο από αυτό που θες. Χρησιμοποιώ ξανά το υπεραπλουστευμένο παράδειγμα με τα πορτοκάλια λέγοντας οτι αν θες να φας πορτοκάλι, τα μανταρίνια είναι υποκατάστατα, οπότε ποτέ δε θα ικανοποιηθείς ή "χορτάσεις" πραγματικά, γιατί δεν τρως αυτό που θες, ακόμα κι αν σκάσεις από τα μανταρίνια.

Το ίδιο δίλημμα πιστεύω έχουν όλοι, αυτά τα δύο που είπες. Απλά εγώ προτιμώ να περιμένω τον κατάλληλο άνθρωπο (το πορτοκάλι) κι ας μείνω "νηστικιά" ως τότε, παρά να έχω εφήμερες σχέσεις που μου αφήνουν μετά ένα κενό. Αν μου έλεγες "κοίτα, εγώ είμαι ικανοποιημένος με σκέτο σεξ χωρίς συναισθήματα" θα έλεγα "μπράβο σου, προχώρα!". Αλλά το οτι το αναλύεις τόσο πάει να πει πως κάπου το συναίσθημα σου λείπει, το θες, αλλά προτιμάς να το παραβλέπεις νομίζοντας πως θα περάσει. Δε θα περάσει. Απλά κάποια στιγμή θα μπουχτίσεις από αυτό που είναι "ντεμί" από αυτά που θες και θα νιώσεις χειρότερα από την απογοήτευση που πέρασες στις 5-6 σχέσεις που είχες και πήγαν στραβά. Δεν υπάρχει άνθρωπος που βρήκε τον άνθρωπό του χωρίς να πληγωθεί πιο πριν - εκτός από κάτι πολύ τυχερούς τύπους - i envy them:P.

Αν είχες 6 αποτυχημένες σχέσεις που σε πλήγωσαν, μήπως να αρχίσεις να ψάχνεις τι έκανες λάθος εσύ και να το διορθώσεις; Δεν είναι όλα μαύρο-άσπρο, υπάρχουν κι άλλες λύσεις από τα άκρα που επέλεξες εσύ. Για δες το...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και οι δύο τα ίδια ψάχνουν, οι γυναίκες το βαφτίζουν πάθος, οι άντρες πήδημα. Δεν νομίζω ότι σκέφτεται καμία με το που γνωρίζει κάποιον "Ααααααχ, θέλω να γεράσουμε μαζί και να κάνουμε ροδαλά μωράκιαααα" εκτός αν είναι εντελώς ανώριμη ή ο τύπος πραγματικά καταπληκτικός (δεν μπορώ να φανταστώ πόσο καταπληκτικός, δεν μου χει τύχει, εδώ δεν σκέφτομαι τέτοια ούτε μετά από χρόνια σχέσης :P)
Speedy ξεκόλλα επιτέλους από το πόσο όμορφοι είστε εσύ και κάποιοι φίλοι σου και παρ'όλα αυτά τρώτε χυλόπιτες (παίζει να είναι το 10ο θέμα στο οποίο το γράφεις). ΔΕΝ κοιτάνε οι γυναίκες μόνο αυτό!!!! Αν δεν έχει κάποιος προσωπικότητα που να σε ιντριγκάρει και να σου κάνει mindf#ck, δεν πα να είναι και ο Hugh Grant εμφανισιακά (ή ο Brad Pitt για τις πιο κλασικού γούστου), ούτε για σεξ δεν θα τον σκεφτείς (οκ, αν είναι σαν τον Hugh Grant ίσως, αλλά για τίποτα παραπάνω). Και οι άντρες άλλωστε έτσι σκέφτονται, αλλά μετά το σεξ, όπως έγραψε και ο epote :P
Ενίοτε μάλιστα, αν έχει αρκετά γοητευτική προσωπικότητα, μπορεί να αγνοήσουμε και εντελώς το θέμα της εμφάνισης (μου έχει τύχει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
συμφωνώ με τη michelle, παιδιά δεν παίζει μόνο η εμφάνηση ρόλο.

αν όντως είσαι ωραίος αλλά κατα τα άλλα πολύ μαλ@κ@ς, δεν αξίζει καν να πάω μαζί του ούτε για ένα 1 night ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Και οι δύο τα ίδια ψάχνουν, οι γυναίκες το βαφτίζουν πάθος, οι άντρες πήδημα. Δεν νομίζω ότι σκέφτεται καμία με το που γνωρίζει κάποιον "Ααααααχ, θέλω να γεράσουμε μαζί και να κάνουμε ροδαλά μωράκιαααα" εκτός αν είναι εντελώς ανώριμη ή ο τύπος πραγματικά καταπληκτικός (δεν μπορώ να φανταστώ πόσο καταπληκτικός, δεν μου χει τύχει, εδώ δεν σκέφτομαι τέτοια ούτε μετά από χρόνια σχέσης :P)
Speedy ξεκόλλα επιτέλους από το πόσο όμορφοι είστε εσύ και κάποιοι φίλοι σου και παρ'όλα αυτά τρώτε χυλόπιτες (παίζει να είναι το 10ο θέμα στο οποίο το γράφεις). ΔΕΝ κοιτάνε οι γυναίκες μόνο αυτό!!!! Αν δεν έχει κάποιος προσωπικότητα που να σε ιντριγκάρει και να σου κάνει mindf#ck, δεν πα να είναι και ο Hugh Grant εμφανισιακά (ή ο Brad Pitt για τις πιο κλασικού γούστου), ούτε για σεξ δεν θα τον σκεφτείς (οκ, αν είναι σαν τον Hugh Grant ίσως, αλλά για τίποτα παραπάνω). Και οι άντρες άλλωστε έτσι σκέφτονται, αλλά μετά το σεξ, όπως έγραψε και ο epote :P
Ενίοτε μάλιστα, αν έχει αρκετά γοητευτική προσωπικότητα, μπορεί να αγνοήσουμε και εντελώς το θέμα της εμφάνισης (μου έχει τύχει).

Μισελ το έχεις απολέσει? Λέω πουθενά εδώ μέσα κάτι για θέμα εμφάνισης η θέμα χυλόπιτας? Διάβασε σε παρακαλώ τα πόστ μου πιο προσεκτικα σε αυτό το θέμα, και μην πετάς ότι άσχετο θυμάσαι απο παλαιότερα ποστ, θα παρατηρήσεις ότι αυτά που λέω τώρα, (λόγω κάποιον καταστάσεων που μου συνέβησαν) δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με αυτα που μου συνέβεναν και έλεγα πιο παλιά.. Και με βάση αυτών εκφέρεις γνώμη... και εφόσον έχεις διαβάσει τα παλαιότερα ποστ μου θα ήταν τρομερά ενδιαφέρον να διαβάσεις τις τωρινές μου απόψεις και καταστάσεις... Θα ήθελα την άποψη σου για το εαν με δικαιολογείς που ενεργώ πια έτσι, εφόσον ξέρεις τι έπεζε παλια... Γιατί άπο τότε άλλαξαν πολλα! Και στο παρόν θέμα δεν έχει αναφερθεί πουθενά θέμα εμφανισης απο ότι νομίζω.. Αν διαβάσεις παραπάνω εγώ άλλαξα τρόπο ζωής, σε αντίθεση με τους φίλους μου που είναι στην ίδια μιζέρια.. Πάντως αφου το έθεσες όντως δεν είναι θέμα εμφάνισης.. Θέμα συμπεριφοράς είναι και μόνο.. απο τότε που σταμάτησα να παίρνω στα σοβαρά τις γυναίκες δεν έχω φάει απόριψη αν αυτό σου λέει κάτι... μπορεί συναισθηματικά να μην είμαι και τόσο γεμάτος αλλά δεν είμαι στο άλλο άκρο που ήμουν όταν απογοητευόμουν συνεχως.. Και έχω αρκετό σεχ πια.. απο αυτό δεν έχω κανένα παράπονο τώρα πια... Πες μου κάτι ειλικρινά διάβαζες πως ήμουν και διάβασε έστω λίγο πως είμαι τώρα στα παραπάνω ποστ.. Δεν έκανα καλά που άλλαξα προς αυτή τη κατεύθυνση? Θα ήταν καλύτερα όπως ήμουν παλιά πριν ξυπνήσω?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σε αυτό αναφέρομαι Speedy:
Εγώ ξέρω ότι απο την παρέα μου γύρω στα 6 αγόρια τα 3 είναι πολύ όμορφα παιδιά τα 2 μέτρια και 1 λίγο ασχημούλης.. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΙ και τρώνε και χυλόπιτες! αν είναι δυνατόν..

Δεν υπάρχει καμία εγγενής αντίφαση στο παραπάνω, όπως υπονοεί το "αν είναι δυνατόν..".

Όσον αφορά το πως κρίνω την "αλλαγή πορείας" σου, απλά διάλεξες τον εύκολο δρόμο, τίποτα πρωτότυπο. Όπως κάθε εύκολος δρόμος, είναι και ο λιγότερο rewarding μακροπρόθεσμα. Ουσιαστικά έχεις διαλέξει τη συναισθηματική ουδετερότητα: Δεν δίνεις τίποτα, δεν παίρνεις τίποτα, δεν πληγώνεσαι, δεν σε κάνει και ευτυχισμένο. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και σίγουρα μπορώ να δω γιατί να επιλέξει κάποιος τον δικό σου.

Πάντως έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δεν είναι πιο ευαίσθητες και συναισθηματικές οι γυναίκες, όπως συνήθως διαδίδεται. Όλοι το ίδιοι συναισθηματικοί ξεκινάμε, απλά παρατηρώ οι άνδρες να κάμπτονται σε πολύ πιο μικρή ηλικία από τις ερωτικές απογοητεύσεις. Το γιατί δεν έχω καταφέρει να το προσδιορίσω.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Και έχω αρκετό σεχ πια.. απο αυτό δεν έχω κανένα παράπονο τώρα πια...

lol thats nice

Speedy: κανεις bounce back γιαυτο εισαι ετσι, been there done that, ακου με που σου λεω οτι οταν (αν) ξεπερασεις τη φαση της εκδικησης θα δεις οτι δεν χρειαζεται να αυτοπεριοριζεσαι και να βαζεις ταμπελες στο τι κανεις με μια κοπελα, αν σου αρεσει πας μαζι της, αν σου αρεσει πολυ μενεις μαζι της. Ειναι τοσο απλο, αυτα τα "δεν δενομαι" ειναι μεταξυ μας μπαρουφες, δεν υπαρχει υγειης ανθρωπος που να μην ερωτευεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Και οι δύο τα ίδια ψάχνουν, οι γυναίκες το βαφτίζουν πάθος, οι άντρες πήδημα. Δεν νομίζω ότι σκέφτεται καμία με το που γνωρίζει κάποιον "Ααααααχ, θέλω να γεράσουμε μαζί και να κάνουμε ροδαλά μωράκιαααα" εκτός αν είναι εντελώς ανώριμη ή ο τύπος πραγματικά καταπληκτικός (δεν μπορώ να φανταστώ πόσο καταπληκτικός, δεν μου χει τύχει, εδώ δεν σκέφτομαι τέτοια ούτε μετά από χρόνια σχέσης :P)

Σιγουρα καμια και κανενας οταν γνωριζει καποιον/α δεν σκεφτεται να γερασει μαζι του και να κανει παιδακια..Απο την αλλη δεν πιστευω οτι ολοι σε ολες τις φασεις οταν γνωριζουν καποιον/α σκεφτονται το παθος/πηδημα..Πολλες φορες γουσταρεις την αλλη και θελεις να κανεις μια ομορφη σχεση μαζι της..

Οσο για σενα σπιντι,αν σε αυτη την περιοδο αναζητας μονο το σεξ και δεν πουλας παραμυθακια για να το κατακτησεις καλα κανεις..

Αλλη μην συγκρινεις ανομοια πραγματα..Αλλο το σεξ,αλλο μια σχεση..Αλλα σου δινει το ενα και αλλα το αλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Πάντως έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δεν είναι πιο ευαίσθητες και συναισθηματικές οι γυναίκες, όπως συνήθως διαδίδεται. Όλοι το ίδιοι συναισθηματικοί ξεκινάμε, απλά παρατηρώ οι άνδρες να κάμπτονται σε πολύ πιο μικρή ηλικία από τις ερωτικές απογοητεύσεις. Το γιατί δεν έχω καταφέρει να το προσδιορίσω.:hmm:

Όλοι το ίδιο συναισθηματικοί ξεκινάμε όπως είπες. Αυτό που αναφέρεις συμβαίνει γιατί οι ερωτικές απογοητεύσεις στον άνδρα είναι κατά κανόνα πολύ περισσότερες απο τις αντίστοιχες της γυναίκας.. και αυτό αν το πάμε πιο πίσω συμβαίνει γιατί ο άνδρας ερωτεύεται πολύ πιο εύκολα απο ότι η γυναίκα. Ένας 2ος παράγοντας πολύ σημαντικός είναι ότι ο άνδρας ως κυνηγός έρχετε επίσης πολύ περισσότερες φορές αντιμέτωπος με την απόρρηψη για ευνόητους λόγους. Έτσι όσο πιο πολλές οι ερωτικές απογοητεύσεις τόσο γρηγορότερα ψάχνεις αμυντικους μηχανισμούς για να τις αντιμετωπίσεις.. εγώ με αυτόν τον τρόπο βρήκα τον δικό μου.. άλλος με άλλον και ούτω καθεξής.. Με λίγα λόγια το γεγονός ότι κάπτονται πιο εύκολα όπως λές είναι καθαρά θέμα άμυνας και κυρίως ανοσίας..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Παραθέτω σχετικό με το thread xkcd
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
αυτό που δεν χρειάζεται σίγουρα είναι η πολύ σκέψη και το πάγωμα των κινήσεων(αφήνοντας τον χρόνο να σου κλέβει πιθανές στιγμές συγκίνησης)..., αλλά και αν δεν είναι έτσι..., δες το σαν ένα μικρό ρίσκο, εξοικειώσου με την επανάληψη.... δες το απλά σαν μία εύκολη άσκηση.... με τον καιρό θα είσαι πάντα καλύτερος με τα περιστατικά.... προσπάθησε να είσαι ελεύθερος τόσο στις σκέψεις όσο και στις κινήσεις.... και μην κολλάς πουθενά.... δεν είναι και τόσο τρομερό, αν δε σε δεχτεί κάποια.... μες στο παιχνίδι είναι.... με τον καιρό θα μάθεις να παίζεις καλύτερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
βασικα πιστευω οτι ο τροπος προσεγγισης κα9ε ατομου ειναι διαφορετικος αλλα τεσπα...
αμα εισαι σε παρεα και ειναι και κεινη ε ξεκινηστε να χορευετε λιγο κοντα,μετα συστηθειτε κεραστε κανα σφινακι κλπ και το ενα θα φερει αλληλοδιαδοχικα το αλλο.
αλλα οπως ειπα αυτο εξαρταται κατα τη γνωμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Εγώ σε μπαρ τον γνώρισα...Και είμαστε μαζι 2,5 χρόνια τώρα...
Είχα βγεί με μια φίλη...Ο πρώην μου ήταν απέναντι και με καρφωνε...Και ξαφνικά μπαίνουν 2 παιδιά,τοοοσο ωραία! Η φίλη μου χαμογελαει και χαιρετάει,εγω εχω παγώσει. Δεν βρίσκουν θέση αλλού και κάθονται μαζί μας....Το ένα φέρνει το αλλο,ο ένας ήταν πιο ενδιαφέρων τύπος,μιλούσαμε με τις ώρες...Με φιλάει...Και συνεχίζουμε μεχρι σήμερα!!!

Οπότε ,ναι, μια χαρα είναι και αυτές οι γνωριμίες,ανάλογα με τα άτομα κάθε φορά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Τι να πω;
Δεν ξερώ. Όσες φορές προσπάθησα να κάνω κάτι ... απέτυχαν

Να σας ρωτήσω είναι καλή ίδεα να στείλω τον υπάλληλο να της κεράσει ένα πότο;(Καλά μόνο σε καφετέρια μπορεί να γίνει αυτό ...)

μόνο αν ο υπάλληλος δεν είναι πιο ωραίος από σένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Καλοκαίρι τώρα και προσπαθώ λίγο να φτιάξω την ζωή μου και να σταματήσω να είμαι το φυτό με τα σπιράκια. Έτσι λοιπόν προσπάθησα και μπήκα σε μια παρέα, βγαίνουμε έξω κτλ κτλ.

Αρκετά συχνά όμως στα clubs που πηγαίνουμε μου αρέσουν κάποιες κοπέλες. Πως μπορώ να πλησιάσω κάποια κοπέλα; Παίζει ρόλο η ηλικία της;

Με λίγα λόγια αυτό που ψάχνω είναι κάποιος τρόπος να κάνω κάποια γνωριμία σε club! ;) :redface: :D

Προσωπικά θα σου πρότεινα να μην μπαίνεις στο τριπάκι αυτό.
Εσύ βγαίνεις και θα παιρνάς καλά γιατί γουστάρεις. Δεν χρειάζεται να προσαρμόσεις έτσι την ζωή σου εκείνο το βράδυ. Δεν χρειάζεται τέτοιος σχεδιασμός. Είναι ανούσιος και ελωχεύουν κίνδυνοι να εκτεθείς με διάφορους τρόπους.

Να είσαι ο εαυτός σου. Μπορείς; Αυτό πρέπει.
Χαλάρωσε πάρε δυο ανάσες και να έχεις αυτοπεποίθηση (όχι υπέρμετρη όμως). Αν δεν πιστέψεις εσύ σε εσένα, πολύ δύσκολα θα πείσεις κάποιον άγνωστο.
Μην επικεντρωθείς σε κλισε κεράσματα κλπ (γι' αυτό σου είπα ότι θα εκτεθείς) αλλά δώσε την προσωπική σου πινελιά.
Δεν χρειάζεται να κάνεις ότι κάνουν όλοι οι άλλοι. Εσύ να κάνεις αυτό που θέλεις. Αν λειτουργείς αυθόρμητα και έξυπνα (όχι πονηρά) ακόμη καλύτερα.
Εάν κάνεις τα παραπάνω δεν θα έχεις και άγχος που είναι βασικό.

Σε κάθε περίπτωση πρέπει να είσαι αληθινός, if you know what i mean ;)

Και αφήνω για το τέλος το πιο σημαντικό.
Πάντα να σέβεσαι τον συνομιλητή σου.

Εάν δεν θέλεις ή δεν μπορείς να τον σεβαστείς, τότε κακώς του μιλάς ή επιδιώκεις γνωριμία. Ακόμη και σεξ. Υπάρχει και αξιοπρέπεια άσχετα αν πολλοί κλείνουν το μάτι και κάνουν τον κινέζο..

----

Τώρα πήρα χαμπάρι ότι ο Christof έκανε την ερώτηση πριν 4 χρόνια :confused: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Δηλαδη αν για παράδειγμα ενω είμαι στο club και βλέπω μια που με αρέσει, ενω μου είναι totally άσχετη/άγνωστη και πλησιάσω κοντά αφήνοντας μεσω eye-contact να ψιλο-εννοηθεί οτι ενδιαφέρομαι και μετά της πω π.χ. οτι μου αρέσει πολύ για να πιάσουμε κουβέντα τι θα γίνει :hmm::hmm::whistle::whistle::whistle: έχω καμιά ελπίδα??? {υποθετικά το σκηνηκό... οχι οτι είμαι άπειρος, απλά οι περισσότερες (όχι και πολλές) με τις οποίες έχω κάνει κάτι ήταν μέσω παρέας και αυτό επειδή είμαι σχεδόν "ερμητικά" κλειστός στον ευατό μου τύπος}
p.s. Είμαι ξανθός ψιλός γαλανομάτης με καλούτσικο σωμα, αλλά στις ατάκες και στο θέμα της χαλαρότητας δεν τα παω καλα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος. Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, οπότε αλλάζουν και οι προτιμήσεις του, τα θέλω του κτλ.. Το θέμα είναι εσύ, με την κίνηση που θα κάνεις, να δείξεις έτσι τι άνθρωπος είσαι, τι ζητάς, κτλ...
Το ιδανικό λοιπόν θα ήταν ο τρόπος ... προσέγγισης που θα επιλέγεις κάθε φορά να είναι αντιπροσωπευτικός για εσένα. Απλό και ειλικρινές...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Εγώ μόλις γύρισα από την 4ήμερη με το σχολείο μου και στο club που πήγαμε μου γυάλισε ένα παιδί από άλλο σχολείο..αλλά μείναμε μόνο στο eye-contact..δε μιλήσαμε..το έχω μετανιώσει...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψηλά το κεφάλι

Νεοφερμένος

Ο μανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Άμα το επιχειρήσεις αυτό σε Ελληνίδες, βαλε μια πέτρα στο λαιμό σου καλύτερα... Έχουν χάσει την μπάλα τελείως...έχουν ψωνίστει...νομίζουν ότι είναι κάποιες...και μην πει καμία ότι δεν είστε όλες ίδιες αφού όλες έχετε κάτι κοινό. Λέτε ότι εγώ δεν είμαι σαν τις άλλες. Αυτό μόνο φτάνει. Κοιτάξτε να κουλαρετε λίγο και να είστε ευγενικές με τους ευγενικούς. Καταλάβατε; να μάθετε να σέβεστε και να μην υποτιμάτε κανέναν γιατί δεν είμαστε υποχρεωμένοι να ακούμε όλα τα άκυρα" δεν είσαι ο τύπος μου" Άντε μπράβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top