Κανόνες συμπεριφοράς στα ΜΜΜ

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Πού κάνεις καταγγελία για οδηγό λεωφορείου;
https://www.oasa.gr >> Επικοινωνία (πάνω - δεξιά) >> Παράπονα :yes::yes:

Είχα στείλει πριν μια 10ετία από εκείνη τη φόρμα. Όντως το είχαν επεξεργαστεί και μου είχαν στείλει και επιστολή σπίτι σχετικά με το αίτημα και την ποινή που επιβλήθει στον οδηγό (μαζί με το ονοματεπώνυμό του). Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στην πολιτική και τη λειτουργικότητα εκ τότε. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Συναρπαστικό μού ακούγεται! Κάποιοι τα θέλουν είναι η αλήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Αν όντως λαμβάνονταν υπόψη οι καταγγελίες και τα παράπονα, τότε σήμερα δεν θα υπήρχαν τέτοια περιστατικά ή έστω θα είχαν μειωθεί σημαντικά. Επομένως, για μένα, αποκλείεται αυτά τα περιστατικά, τόσα χρόνια που συμβαίνουν, να μην είναι γνωστά στην εκάστοτε Διοίκηση του ΟΑΣΑ, συνεπώς θεωρώ πως όλα γίνονται υπό την ανοχή της. Και δεν είναι μόνο αυτό που ανέφερε παραπάνω ο Νίκος, είναι και άλλα περιστατικά που συμβαίνουν επίσης συχνά, όπως, για παράδειγμα, το να μιλάνε οι οδηγοί στο κινητό κατά τη διάρκεια των δρομολογίων, να καπνίζουν, να ακούν δυνατά ραδιόφωνο, να διαβάζουν εφημερίδα, να τρώνε, να είναι αγενείς προς τους επιβάτες... Γενικά, όποιος χρησιμοποιεί κάθε μέρα τα ΜΜΜ, έρχεται αντιμέτωπος πάρα πολύ συχνά με τέτοια θλιβερά φαινόμενα.

Την τελευταία καταγγελία την έκανα τον Σεπτέμβριο του 2017, γιατί ενώ περίμενα στη στάση και σήκωσα το χέρι για να σταματήσει το λεωφορείο, ο οδηγός δεν σταμάτησε (κάτι ξέρουν ορισμένοι ηλικιωμένοι που στέκονται στη μέση του δρόμου :loltooth:). Έλαβα δύο επιστολές (την πρώτη τον Οκτώβριο και τη δεύτερη τον Νοέμβριο), όπου στην πρώτη μού είπαν ότι θα το ελέγξουν το περιστατικό, ενώ στη δεύτερη επιστολή είπαν ότι θα περάσει ο οδηγός από το πειθαρχικό και ότι θα ενημερωθώ για το αποτέλεσμα. Από τότε δεν ξαναέλαβα κάτι. Βέβαια, από την πλευρά μου υπάρχει τέτοια έλλειψη εμπιστοσύνης στο Δημόσιο, που ακόμα και να λάμβανα επιστολή που να έλεγε ότι δόθηκε η τάδε ποινή στον οδηγό, θα είχα αμφιβολίες για το αν όντως τιμωρήθηκε ή απλά στέλνουν επιστολές στους επιβάτες για τα μάτια του κόσμου. :P Τέλος πάντων, τουλάχιστον έχω την συνείδησή μου ήσυχη, γιατί έκανα αυτό που έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
:) Στέλνω το πρόβλημα που έχω με την ηλεκτρονικη κράτηση στο εισητήριο του μετρό. Για να δουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα δε μου αρέσει καθόλου όταν μιλάνε (είτε στο τηλέφωνο είτε όχι) δυνατά στα ΜΜΜ. :giveup:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,978 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν μου αρεσει που καποιοι ακομα δεν εχουν ανακαλυψει τα αποσμητικα, που μπαινουν χωρις να περιμενουν στην ουρα ή χωρις να περιμενουν να βγουν οι επιβατες, αυτοι που σπρωχνουν, αυτοι που φωναζουν ή μιλανε δυνατα, αυτοι που κοβουν τα νυχια τους (ναι το εχω δει και αυτο), αυτοι που τρωνε, αυτοι που ειναι ορθιοι και δεν βγαζουν το σακιδιο τους να το βαλουν στα ποδια τους, αυτοι που ειναι το ΜΜΜ γεματο και στεκονται στην μεση του διαδρομου και δεν μετακινουνται τερμα πισω για να μπει περισσοτερος κοσμος και τελος αυτοι που στεκονται σαν ραγιαδες στην πορτα και εμποδιζουν την αποβιβαση.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Μια φορά μπαίνω στο μετρό, ήταν γεματο, κι ήταν μια και είχε αγκαλιάσει την κάθετη μπάρα που έχει στο κέντρο του βαγονιού για να πιάνεται ο κόσμος και δεν είχα πού να βάλω το χέρι μου. Χώνω λοιπόν το χέρι μου και τη σπρώχνω, κουνιέται αυτή, κάτι μου λέει και της λέω "αυτό είναι για να πιάνεται ο κόσμος, δεν είναι για να το παίρνετε αγκαλιά" με άγριο ύφος.

Πάντως ειμαι κι εγώ αγενής στο μετρό γιατί αν εσύ είσαι σωστός κι όλοι οι άλλοι λάθος, σε πιάνουν και κορόιδο, και δεν πιστεύω στα γλυκανάλατα "κάνε εσύ πρώτος την αλλαγή που θες να γινει" κλπ. :/:
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θυμήθηκα ένα ωραίο (παλιό) βιντεάκι με τον Μαλιάτση που σχολιάζει τα ΜΜΜ:


:hehe: :hehe:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Μια φορά μπαίνω στο μετρό, ήταν γεματο, κι ήταν μια και είχε αγκαλιάσει την κάθετη μπάρα που έχει στο κέντρο του βαγονιού για να πιάνεται ο κόσμος και δεν είχα πού να βάλω το χέρι μου. Χώνω λοιπόν το χέρι μου και τη σπρώχνω, κουνιέται αυτή, κάτι μου λέει και της λέω "αυτό είναι για να πιάνεται ο κόσμος, δεν είναι για να το παίρνετε αγκαλιά" με άγριο ύφος.

Πάντως ειμαι κι εγώ αγενής στο μετρό γιατί αν εσύ είσαι σωστός κι όλοι οι άλλοι λάθος, σε πιάνουν και κορόιδο, και δεν πιστεύω στα γλυκανάλατα "κάνε εσύ πρώτος την αλλαγή που θες να γινει" κλπ. :/:


ωχ ωχ ωχ Η @Himela τραμπούκος :lol:
 

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Δεν μου αρεσει που καποιοι ακομα δεν εχουν ανακαλυψει τα αποσμητικα, που μπαινουν χωρις να περιμενουν στην ουρα ή χωρις να περιμενουν να βγουν οι επιβατες, αυτοι που σπρωχνουν, αυτοι που φωναζουν ή μιλανε δυνατα, αυτοι που κοβουν τα νυχια τους (ναι το εχω δει και αυτο), αυτοι που τρωνε, αυτοι που ειναι ορθιοι και δεν βγαζουν το σακιδιο τους να το βαλουν στα ποδια τους, αυτοι που ειναι το ΜΜΜ γεματο και στεκονται στην μεση του διαδρομου και δεν μετακινουνται τερμα πισω για να μπει περισσοτερος κοσμος και τελος αυτοι που στεκονται σαν ραγιαδες στην πορτα και εμποδιζουν την αποβιβαση.

Εγώ σε αυτό δείχνω κατανόηση, ακόμα κι αν δεν μου αρέσει. Τι να κάνουμε, κάποιοι άνθρωποι μπορεί να έχουν κάνει μπάνιο, να έχουν βάλει αποσμητικό και πάλι να μυρίζουν. Ή να δουλεύανε σε χειρωνακτική εργασία, ή να τρέξανε να προλάβουν το λεωφορείο κ.λπ. Ή απλά να ιδρώνουν πιο πολύ για κάποιο λόγο. Στον ΟΑΣΘ που έχω μπει καλοκαιριάτικα δεν έχει καν κλιματισμό, όλοι μούσκεμα γίναμε, τι να σού κάνει το καημένο το αποσμητικό.

Από τη άλλη πλευρά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος/α πρέπει να βάλει έντονο άρωμα όταν ταξιδεύει με κτελ/τρένο/αεροπλάνο (ταξίδι μακράς διάρκειας). Εκεί είναι που νομίζω ότι δεν σκέφτονται καθόλου τους γύρω τους. Γενικά, εύκολα με πιάνει ζαλάδα λόγω ταξιδιού και είμαι ευαίσθητη σε γλυκερές μυρωδιές (με πιάνει ναυτία και πονοκέφαλος), όπως βαριά γυναικεία αρώματα τύπου βανίλια/καραμέλα/καρύδα που είναι αρκετά δημοφιλή. Το να είμαστε διακριτικοί στα ταξίδια (να μην πιάνουμε έξτρα χώρο, να μην φωνάζουμε κλπ) για εμένα πιάνει και αυτό το κομμάτι.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι μακράν το χειρότερο είναι η παραβίαση της πιο βασικής αρχής "πρώτα βγαίνουμε, μετά μπαίνετε". Εκεί έχεις να διαχειριστείς όχλο, όχι έναν άνθρωπο μόνο.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι μακράν το χειρότερο είναι η παραβίαση της πιο βασικής αρχής "πρώτα βγαίνουμε, μετά μπαίνετε". Εκεί έχεις να διαχειριστείς όχλο, όχι έναν άνθρωπο μόνο.
Ναι καλά που δεν θα μαζευτεί η μισή στάση κλείνοντας την έξοδο για αυτούς που κατεβαίνουν ενώ παράλληλα γκαρίζουν κάντε άκρη να μπούμε και να σπρώχνουν τον κόσμο που θέλει να βγει προς τα μέσα. :look:
Το χειρότερο στον οασθ με διαφορά (εκτός την κακή λειτουργία) είναι η αγένεια των ηλικιωμένων που μιλώντας με άτομα από άλλες πόλεις λένε ότι δεν αντιμετωπίζουν σε τόσο τραγικό βαθμό. Δηλαδή και εγώ συνήθως θα προσφέρω τη θέση μου σε κάποιον που δεν μπορεί να σταθεί αλλά συχνά με το που πατήσουν μέσα αρχίζουν τα καντήλια. Και το κακό είναι ότι δεν μπορείς να ξέρεις τι έχει ο καθένας (κούραση, ζαλάδες, αδιαθεσία, περίοδο γουατεβερ) και με ενοχλεί αφάνταστα αυτή η μουρμούρα και η αγένεια προς πάσα κατεύθυνση μεταξύ αγνώστων.

Story time του θέματος μια φορά είδα απέναντι μου μια έγκυο γυναίκα και σηκώθηκα για να κάτσει ΤΣΟΥΠ πετάγεται η κιουρία από πίσω σπρώχνει την γυναίκα και μπαστακώνεται. Και άλλα τραγικά πολλά αλλά αυτό είναι το πιο άσχημο που με κάθισε στο μυαλό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,978 μηνύματα.
Με ενοχλεί πολύ που οι επιβάτες που επιβιβάζονται δεν αφήνουν πρώτα να γίνει ομαλά η αποβίβαση.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ σε αυτό δείχνω κατανόηση, ακόμα κι αν δεν μου αρέσει. Τι να κάνουμε, κάποιοι άνθρωποι μπορεί να έχουν κάνει μπάνιο, να έχουν βάλει αποσμητικό και πάλι να μυρίζουν. Ή να δουλεύανε σε χειρωνακτική εργασία, ή να τρέξανε να προλάβουν το λεωφορείο κ.λπ. Ή απλά να ιδρώνουν πιο πολύ για κάποιο λόγο. Στον ΟΑΣΘ που έχω μπει καλοκαιριάτικα δεν έχει καν κλιματισμό, όλοι μούσκεμα γίναμε, τι να σού κάνει το καημένο το αποσμητικό.

Από τη άλλη πλευρά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος/α πρέπει να βάλει έντονο άρωμα όταν ταξιδεύει με κτελ/τρένο/αεροπλάνο (ταξίδι μακράς διάρκειας). Εκεί είναι που νομίζω ότι δεν σκέφτονται καθόλου τους γύρω τους. Γενικά, εύκολα με πιάνει ζαλάδα λόγω ταξιδιού και είμαι ευαίσθητη σε γλυκερές μυρωδιές (με πιάνει ναυτία και πονοκέφαλος), όπως βαριά γυναικεία αρώματα τύπου βανίλια/καραμέλα/καρύδα που είναι αρκετά δημοφιλή. Το να είμαστε διακριτικοί στα ταξίδια (να μην πιάνουμε έξτρα χώρο, να μην φωνάζουμε κλπ) για εμένα πιάνει και αυτό το κομμάτι.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι μακράν το χειρότερο είναι η παραβίαση της πιο βασικής αρχής "πρώτα βγαίνουμε, μετά μπαίνετε". Εκεί έχεις να διαχειριστείς όχλο, όχι έναν άνθρωπο μόνο.

Σωστα, ξεχασα και τα αρωματα. Αναγουλα.


Και επειδη σημερα μετα απο πολυ καιρο μπηκα σε αστικο στο οποιο ανεβηκε αλκοολικος-αστεγος, εχω να προσθεσω στην λιστα και τους αλκοολικους. Αυτη η μυρωδια. Θεε μου. Εμετος :sick:
Εν τω μεταξυ ακουσα καποιον, αστεγο παλι, να φτυνει. Ποσο να αντεξω θεε μου. Κατεβηκα και πηρα car2go και οταν εφτασα σπιτι μπηκα κατευθειαν στο ντους.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Αν όντως λαμβάνονταν υπόψη οι καταγγελίες και τα παράπονα, τότε σήμερα δεν θα υπήρχαν τέτοια περιστατικά ή έστω θα είχαν μειωθεί σημαντικά. Επομένως, για μένα, αποκλείεται αυτά τα περιστατικά, τόσα χρόνια που συμβαίνουν, να μην είναι γνωστά στην εκάστοτε Διοίκηση του ΟΑΣΑ, συνεπώς θεωρώ πως όλα γίνονται υπό την ανοχή της. Και δεν είναι μόνο αυτό που ανέφερε παραπάνω ο Νίκος, είναι και άλλα περιστατικά που συμβαίνουν επίσης συχνά, όπως, για παράδειγμα, το να μιλάνε οι οδηγοί στο κινητό κατά τη διάρκεια των δρομολογίων, να καπνίζουν, να ακούν δυνατά ραδιόφωνο, να διαβάζουν εφημερίδα, να τρώνε, να είναι αγενείς προς τους επιβάτες... Γενικά, όποιος χρησιμοποιεί κάθε μέρα τα ΜΜΜ, έρχεται αντιμέτωπος πάρα πολύ συχνά με τέτοια θλιβερά φαινόμενα.

Την τελευταία καταγγελία την έκανα τον Σεπτέμβριο του 2017, γιατί ενώ περίμενα στη στάση και σήκωσα το χέρι για να σταματήσει το λεωφορείο, ο οδηγός δεν σταμάτησε (κάτι ξέρουν ορισμένοι ηλικιωμένοι που στέκονται στη μέση του δρόμου :loltooth:). Έλαβα δύο επιστολές (την πρώτη τον Οκτώβριο και τη δεύτερη τον Νοέμβριο), όπου στην πρώτη μού είπαν ότι θα το ελέγξουν το περιστατικό, ενώ στη δεύτερη επιστολή είπαν ότι θα περάσει ο οδηγός από το πειθαρχικό και ότι θα ενημερωθώ για το αποτέλεσμα. Από τότε δεν ξαναέλαβα κάτι. Βέβαια, από την πλευρά μου υπάρχει τέτοια έλλειψη εμπιστοσύνης στο Δημόσιο, που ακόμα και να λάμβανα επιστολή που να έλεγε ότι δόθηκε η τάδε ποινή στον οδηγό, θα είχα αμφιβολίες για το αν όντως τιμωρήθηκε ή απλά στέλνουν επιστολές στους επιβάτες για τα μάτια του κόσμου. :P Τέλος πάντων, τουλάχιστον έχω την συνείδησή μου ήσυχη, γιατί έκανα αυτό που έπρεπε.

Μου έχει τύχει και εμένα αυτό .
Μερικοί είναι τελείως ψυχοπαθείς . Μια φορά θυμάμαι υπήρχε ένας που δεν σταμάταγε με τίποτα,ούτε να κατέβει ούτε να ανέβει κόσμος στις στάσεις(κυριολεκτικά). Συγκεκριμένα να φανταστείς τώρα ένα ολόκληρο λεωφορείο να φωνάζει σε μια απο αυτές τις στάσεις να ανοίξει για να ανέβει ένας άνθρωπος και ο τύπος όχι απλά να μην σταματάει αλλα να γκαζώνει το λεωφορείο με κίνδυνο να τον χτυπήσει αλλα και να περνάει και με κόκκινο φανάρι, θέτοντας σε κίνδυνο, τους επιβάτες αλλα και για τους άλλους οδηγούς . Σαν να έπαιζε GTA οδηγούσε ο τύπος .

Ένας άλλος ήταν τελείως αγενέστατος, επειδή μια κυρία του έκανε μια ερώτηση . Την έβριζε στην μισή διαδρομή . Εκείνη ήταν ευγενέστατη για πάρα πολύ ώρα και του εξηγούσε οτι έκανε απλά μια ερώτηση . Αυτός δεν σταμάταγε και την έβριζε μέχρι και σε προσωπικό επίπεδο οτι και καλά τον ενόχλησε και οτι δεν ρώτησε κάποιον άλλο επιβάτη και οτι είναι αντικοινωνική . Πραγματικά δεν ξέρω πως άντεξε εγώ θα του έλεγα να παει να γαμηθεί του παλιο μαλάκα που τον έκοψαν απο τον καφέ και μιλάει στους επιβάτες λες και είναι φίλοι του .

Γενικά αυτό που με ενοχλεί στα λεωφορεία είναι οτι 3-4 στάσεις πριν αρχίζουν όλοι και σε σπρώχνουν για να πάνε κοντά στην πόρτα λες και θα τους φας την θέση ή δεν θα υπάρχει αρκετός χρόνος να κάνεις άκρη να κατέβουν,πολύ σπαστικό . Καθώς φυσικά και οτι όταν είναι πίτα, σου κάνουν και παράπονα που τους στριμώχνεις,ενώ βλέπουν οτι δεν υπάρχει χώρος και κάνεις οτι μπορείς . Το επόμενο στάδιο είναι να γίνεις μαύρη τρύπα να πούμε . Α επίσης όσοι προσπαθούν να μπουν και δεν περιμένουν τους ήδη επιβαίνοντες να κατέβουν .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Εγώ φαίνεται είμαι πολύ άγρια και δε μου έχουν συμβεί τέτοια πραγματα. Εγώ τα έχω κάνει, άλλοι δε μου τα έχουν κάνει. Και εννοείται ότι όταν περιμένω να μπω στο Σύνταγμα και πάνε να κατέβουν, θα προσπαθήσω να μπω πρώτη για να κάτσω. Αφήνω στους άλλους τις ευγένειες. Με ευγένεια δεν επιβιώνεις στην Ελλάδα.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τον συμπαθέστατο (νοτ) επιβάτη που είναι συχνά κυρία με 10 τσάντες που κάθεται στην θέση κοντά στο διάδρομο αφήνοντας την απο μέσα κενή κι ας πάει να γεμίσει ασφυκτικά το λεωφορείο θέλοντας να βολέψει τις τσάντες τις για να κάνουν άνετο ταξίδι. Η ξυνίλα όταν τους λες να περάσεις εσύ από μέσα ή να πάνε αυτοί για να κάτσεις αξία ανεκτίμητη.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
O τζαμπατζής που κολά πίσω σου για να μη πληρώσει εισητήριο.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Ο νούμερο ένα κανόνας συμπεριφοράς είναι ο εξής: Όχι κλάσιμο. Είσαι που είσαι σαν την σαρδέλα εκεί μέσα και ειδικά τώρα το καλοκαίρι άμα σε κλάσουν θες να πέσεις στις ράγες μετά.
7 το πρωί στον ηλεκτρικό, φτάνεις Ομόνοια. Της Πόπης. Μπαίνει μέσα κόσμος, γεμίζει το βαγόνι και η φάση είναι που νιώθεις τα χνώτα των διπλανών (που δεν έχουν βουρτσίσει τα δόντια τους) πάνω σου. Σαν να μην φτάνουν όλα αυτά, σε κλάνουν κιόλας.

Με νευριάζει επίσης όταν βάζουν χέρια μέσα στα ρουθούνια, στα βρακιά, στο στόμα και μετά πιάνουν την κάθετη μπάρα. Που οκ προφανώς και είναι εστία μικροβίων, αλλά μην το κάνεις έτσι απροκάλυπτα πρωί πρωί. Θα μας βγει το πρωινό που φάγαμε απ'την μύτη.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ο νούμερο ένα κανόνας συμπεριφοράς είναι ο εξής: Όχι κλάσιμο. Είσαι που είσαι σαν την σαρδέλα εκεί μέσα και ειδικά τώρα το καλοκαίρι άμα σε κλάσουν θες να πέσεις στις ράγες μετά.
7 το πρωί στον ηλεκτρικό, φτάνεις Ομόνοια. Της Πόπης. Μπαίνει μέσα κόσμος, γεμίζει το βαγόνι και η φάση είναι που νιώθεις τα χνώτα των διπλανών (που δεν έχουν βουρτσίσει τα δόντια τους) πάνω σου. Σαν να μην φτάνουν όλα αυτά, σε κλάνουν κιόλας.

Με νευριάζει επίσης όταν βάζουν χέρια μέσα στα ρουθούνια, στα βρακιά, στο στόμα και μετά πιάνουν την κάθετη μπάρα. Που οκ προφανώς και είναι εστία μικροβίων, αλλά μην το κάνεις έτσι απροκάλυπτα πρωί πρωί. Θα μας βγει το πρωινό που φάγαμε απ'την μύτη.

:sick::sick::sick::sick::sick:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top