Είναι πιο ελκυστικοί/ες οι ξανθοί/ες ή όχι;

Ποιο χρώμα μαλλιών προτιμάτε σε έναν άντρα ή σε μία γυναίκα ανάλογα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 339)
  • Ξανθό

    Ψήφοι: 65 19.2%
  • Καστανό

    Ψήφοι: 91 26.8%
  • Μαύρο

    Ψήφοι: 82 24.2%
  • Κόκκινο

    Ψήφοι: 21 6.2%
  • Δεν έχω προτίμηση

    Ψήφοι: 80 23.6%

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Όταν η γυναίκα έχει το φυσικό ξανθό και γαλανά μάτια,όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.χαρίζει μεγάλη φωτεινότητα το φυσικό ξανθό.

Επίσης στις γυναίκες υπέροχο είναι το μελαχρινό(γνήσιο) αλλά όχι με καστανά μάτια...(διότι είναι συνηθισμένο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Όταν η γυναίκα έχει το φυσικό ξανθό και γαλανά μάτια,όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.χαρίζει μεγάλη φωτεινότητα το φυσικό ξανθό.
Αν δεις γυναίκα μελαχρινή με πράσινα 'η μπλε μπιρμπιλωτά μάτια, θα αλλάξεις γνώμη.

Γενικότερα είναι από σπάνιο έως αδύνατο να μου αρέσει το ξανθό μαλλί. καστανόξανθο ίσως, αλλά ξανθό σχεδόν αδύνατο. Ίσως είναι και αντίδραση του οργανισμού μου που λέει ότι αφού όλοι οι άντρες κυνηγάνε τις ξανθιές, τότε υπάρχουν πολλές περισσότερες μελαχρινές που περιμένουν:P
Πάντως, χωρίς να έχω στοιχεία, κάποτε είχα διαβάσει ότι ναι μεν στους άντρες μπορεί να αρέσουν οι ξανθιές, αλλά παντρεύονται μελαχρινές.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Προσωπικα, σε ο,τι αφορα τους ανδρες, αρκουν τα λεπτα χαρακτηριστικα...
Τωρα, το οτι στην Ελλαδα, λογω του οτι η πλειοψηφια ειναι μελαχρινοι/-ες, ειναι λογικο, οταν μπεις σε ενα μαγαζι και απο τα 20 κεφαλια π.χ τα 2 ειναι ξανθα, να πεσει εκει στην αρχη το ματι σου...στη βορεια Ευρωπη π.χ ισχυει το αντιθετο..

χμμ...τωρα σχετικα με αυτο που ανεφερε η Μισελ, πιστευω οτι ενα ομορφο προσωπο, θα παραμεινει ομορφο ειτε εχει ξανθα ειτε σκουροχρωμα μαλλια...απλα καποια απο τις δυο αποχρωσεις βασει των αλλων χρωματων που κυριαρχουν στο προσωπο του ακομα και σε συνδυασμο με τα χαρακτηριστικα αυτου, θα του πηγαινει περισσοτερο...αλλωστε το καστανο ειναι απο τα πιο σιγουρα χρωματα...το ξανθο ειναι δυσκολο και δη το ανοιχτο και το καταμαυρο ακομα περισσοτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

Τωρα, το οτι στην Ελλαδα, λογω του οτι η πλειοψηφια ειναι μελαχρινοι/-ες, ειναι λογικο, οταν μπεις σε ενα μαγαζι και απο τα 20 κεφαλια π.χ τα 2 ειναι ξανθα, να πεσει εκει στην αρχη το ματι σου...στη βορεια Ευρωπη π.χ ισχυει το αντιθετο..
Πλέον, αυτή η αναλογία δεν ισχύει. Τώρα θα είναι κάπου 10 βαμμένες ξανθιές, 2 φυσικές, 2 βαμμένες κοκκινομάλλες και 6 μελαχρινές...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Eγώ προτιμώ τις καστανές και καμιά φορά τις μαυρομάλλες. Τα μάτια δεν με πολυαπασχολούν... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πλέον, αυτή η αναλογία δεν ισχύει. Τώρα θα είναι κάπου 10 βαμμένες ξανθιές, 2 φυσικές, 2 βαμμένες κοκκινομάλλες και 6 μελαχρινές...:)

Δεν αναφερομουν στη σοου μπιζ!!! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Redheads 'have more sex than blondes or brunettes'

Blondes may have more fun but redheads have more sex, according to new research in Germany.
The study by Hamburg Sex Researcher Professor Dr Werner Habermehl looked at the sex lives of hundreds of German women and compared them with their hair colour.
He said: "The sex lives of women with red hair were clearly more active than those with other hair colour, with more partners and having sex more often than the average. The research shows that the fiery redhead certainly lives up to her reputation."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά αν είναι ένα μαλλί να τραβήξει το βλέμμα μου, αυτό είναι το έντονο κόκκινο. Από εκεί και πέρα το ξανθό με αφήνει αδιάφορο (το πλατινέ ειδικά το απεχθάνομαι), και προτιμώ από αυτό καστανό ή μαύρο. Πάντως σε γενικές γραμμές δεν παίζει σχεδόν κανένα ρόλο στην επιλογή, αν εξαιρέσεις αυτό που ειπώθηκε πολυ σωστά ότι σε κάθε άνθρωπο ταιριάζουν άλλα χρώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
Καστανο και μαυρο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά αν είναι ένα μαλλί να τραβήξει το βλέμμα μου, αυτό είναι το έντονο κόκκινο. Από εκεί και πέρα το ξανθό με αφήνει αδιάφορο (το πλατινέ ειδικά το απεχθάνομαι), και προτιμώ από αυτό καστανό ή μαύρο. Πάντως σε γενικές γραμμές δεν παίζει σχεδόν κανένα ρόλο στην επιλογή, αν εξαιρέσεις αυτό που ειπώθηκε πολυ σωστά ότι σε κάθε άνθρωπο ταιριάζουν άλλα χρώματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Πάντα έλεγα ότι δεν παίζει ρόλο το χρώμα των μαλλιών στον άντρα. Το θεωρούσα μάλιστα ανόητο να το σκέφτομαι. Κάποια στιγμή συνειδητοποίησα ότι η συντριπτική πλειοψηφία αυτών που με ενδιέφεραν ήταν ξανθοί με πολύ μαλλί...:redface:
Μάλλον δεν είναι τυχαίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δεν κάνω διακρίσεις στα χρώματα. Όλες τις αγαπάω. Αν και τις ξανθές τις σέβομαι λίγο περισσότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αν και τις ξανθές τις σέβομαι λίγο περισσότερο...
define σέβομαι. :)

Για έλξη μιλάμε εδώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
define σέβομαι. :)

Για έλξη μιλάμε εδώ :P

Δικό μου λάθος. "σέβομαι" ήθελα να πω. Μου κάνουν γρηγορότερα εντύπωση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
καστανές μεσογειακές χυμώδεις γυναίκες foreva ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Ένα θα πω καστανοί μαλλιάδες!!!:clapup:
νταξ και οι ξανθοί βέβαια δεν είναι κακοί...!!:hmm::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Εγώ αν και φυσική ξανθιά...πάντα τα βρίσκω με μαυρομάλλιδες...και με ανοιχτόχρωμα ματάκια...δεν ξέρω γιατι...τυχαίνει !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εξαρτάται τον συνδυασμό.:hmm:
Έχω μεγάλη αδυναμία στις μαυρομάλλες με γαλάζια μάτια.(πολύ μεγάλη αδυναμία όμως.:P)
Οι ξανθιές όπως και να το κάνουμε κυριαρχούν.

Καταλήγω όμως σε κάτι που διάβασα στις προηγούμενες σελίδες:
Το "κούμπωμα" έρχεται από κεί που δε το περιμένεις... Δε χωράνε παραγγελίες και delivery σ' αυτά! Άμα σου 'ρθει το άλλο σου μισό, θα το καταλάβεις και τότε όλα τα χρώματα θα πάνε περίπατο!8)

ποτέ δεν ξέρεις τι χρώμα θα έχει η λαμαρίνα που θα δαγκώσεις!:D

Μάλλον θα ψηφίσω το "καρδιά-αγγινάρα".:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dalcfu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ψηφίζω δαγκωτό μελαχρινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Θα έλεγα πως βρίσκω πιο ελκυστικούς τους ξανθούς,όχι τίποτα άλλο αλλά δεν τους βλέπουμε και συχνά σε αυτή τη χώρα..Πάντως,γενικά διαλέγω πάντα μελαχρινούς.Αλλά μην ξεχνάμε πως όλοι οι καλοί χωράνε..Οπότε θα ψηφίσω και εγώ αγγινάρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top