Περί έρωτα και sex στην εφηβεία

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Από τα μαλλιά το τράβηξες Valder :confused:
Σαφώς και δεν πρέπει να την απασχολεί τι λέει ο κόσμος που δεν την ξέρει.. όπως είμαστε όλοι εδώ μέσα, αλλά και γενικότερα στη ζωή της.
Το θέμα δεν είναι αν θα την αποκαλέσει κάποιος(έστω και σύντροφος) "..." , αλλά αν είναι ξεκάθαρη και ειλικρινής απέναντί του.
Αν του έχει πει πως δεν ερωτεύεται, τότε δεν περιμένει και να πληγωθεί, μιας και αποδέχεται και ο ίδιος μια τέτοιου είδους σχέση.

Ανεξάρτητα με το αν συμφωνώ ή όχι με τη στάση της, είναι επιλογή της και δε θα την κατακρίνω.. θα εκφράσω όμως τις ανησυχίες μου, όσων αφορά εκείνη.

Αμ δε το τράβηξα από τα μαλλιά, εσύ δεν εκφράστηκες πλήρως/ορθά πρίν. Το ορθό είναι να μη την απασχολεί τι λέει ο κόσμος αλλά να μην ενοχλεί κι αυτή τον κόσμο με τις επιλογές της. Θα μου πείς "μιλάς υποκειμενικά δεδομένου ότι οι πουρόγριες και το στρινγκ ενόχληση το βρίσκουν" αλλά όχι, μιλάω πιό συγκεκριμένα... Εκεί που η ελευθερία γίνεται ασυδοσία και βλάπτει έμπρακτα τον άλλο.

Όπως λέει και ο Ισοκράτης:

"Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία."


Προφητικό ε; Καλό είναι να ξέρουμε λοιπόν και ποιά είναι τα όρια διότι ο πολύς ο ΑνναΓουλ-ισμός μας έχει πάει χοροπηδώντας σαν κοινωνία. Τι εννοώ με το Αννα-Γουλισμός; Δες το βιντεοκλίπ της Άννας Γούλα - "Τα πίνω όλα" και θα καταλάβεις. Η γκόμενα κάνει απλά ότι θέλει, φοβερά αίσχη και ο άντρας της και καλά που την αγαπάει μυξοκλαίει σαν καήμω παρθενόπη στη γωνία. Καλός ο ένας αλλά καλή και η άλλη ε! Είπαμε, επιλογή και ελευθερία αλλά όχι ισοπέδωση. Εκεί που αρχίζει το δικαίωμα του άλλου, σταματάει το δικό σου. Αυτό είτε σου αρέσει Ηρώ, το δέχεσαι χαμογελαστή και δίχως κιχ.


Και φυσικά στο σημείο που λες:

Το θέμα δεν είναι αν θα την αποκαλέσει κάποιος(έστω και σύντροφος) "..." , αλλά αν είναι ξεκάθαρη και ειλικρινής απέναντί του.
Αν του έχει πει πως δεν ερωτεύεται, τότε δεν περιμένει και να πληγωθεί, μιας και αποδέχεται και ο ίδιος μια τέτοιου είδους σχέση.


Αυτά τα έχω πει εγώ μήνες πρίν γράψεις αυτές τις αράδες και το ξέρεις πολύ καλά. Δε θα μπορούσα να διαφωνήσω τώρα. Προφανώς δε, δεν μιλάω για εκείνες τις κοπέλες που ξηγιόνται ευθέως εξαρχής. Μπράβο τους και καλά κάνουν και μάλιστα είχα την τύχη να γνωρίσω και τέτοιες;) και όπως έχω ματαξαναπεί, τις εκτίμησα πολύ περισσότερο από άλλες που το παίζανε θεούσες καταπιεσμένες και τελικά...ξέρεις αυτό που λένε για τα τρένα, άστο είπαμε είμαι σεμνός και δε λέω τέτοια μες τον κόσμο.:P

Μιλάω για κείνες τις φαν των τραίνων λοιπόν αν μου επιτρέπεις την έκφραση, που παγιδεύουν τον άλλο στον έρωτά τους για να δούν προφανώς αν περνάει η μπογιά τους και πόσο τρέχει ο Αζόρ ξωπίσω τους και στο τέλος το μόνο που θέλουν είναι...το TGV Paris-Marseille!

Αν η Νάντια παραμείνει όντως ειλικρινής και στη συνέχεια γι αυτά που ζητάει, σαφώς και θα είναι επιλογή της και θα κερδίσει το σεβασμό μου.;) Απλά τώρα δεν τον έχει γιατί δεν την ξέρω.:P

Εμένα με ανησυχεί λίγο αυτή η τάση υπεροψίας που δείχνει στον έρωτα. Αναγάγουμε τώρα την περιστασιακή σχέση σε επιστήμη και ωριμότητα και σε κουλτούρα και ο έρως είναι μάταιος και "ναι έχω δίκιο κι οι άλλοι ειναι οι καταθλιπτικοί με το άδικο" και δε συμμαζεύεται. Μια επιλογή είναι, άλλες και άλλοι την κάνουν ενώ άλλες και άλλοι όχι. Τελεία και παύλα, δεν έχει άλλη εξήγηση.

Ότι άλλο πούμε είναι για να πείσουμε τους εαυτούς μας ότι δεν είμαστε ελέφαντες! Σ' αρέσει αυτό που είσαι; Ζήσ'το, μεγειά σου με χαρά σου...Πρόσεχε μη "σκοτώσεις" κανένανε όμως!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy

Νεοφερμένος

Η Stacy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δε θα βαρεθώ να επισημαίνω ότι η Κατάθλιψη είναι μια σοβαρή νόσος που δεν πρέπει να συγχέεται με τη θλίψη που νιώθουμε όλοι οι άνθρωποι σε διάφορες φάσεις της ζωής μας. Μην ονομάζετε αυθαίρετα τη Θλίψη σας Κατάθλιψη. Παίρνει έτσι μέσα στο μυαλό διαστάσεις τερατώδεις χωρίς απολύτως κανένα λόγο!
Δημητρούλα, συμφωνώ με την διευκρίνισή σου γιατί όντως, η λέξη αυτή έχει παρερμηνευτεί. Πρέπει όμως να δεχθείς, πως μία τριετής κ α τ α σ τ α σ η δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως ένα απλό συναίσθημα "θλίψη", αλλά ως νόσος. Και μάλιστα όταν γίνεται χρήση φαρμακευτικής αγωγής, κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Πάντως κάπου είχα διαβάσει οτι σεξ σε μικρές ηλικίες (προ ενηλικίωσης), για γυναίκες, έχουν αρνητικές επιπτώσεις στη ψυχοσύνθεσή τους αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σταυρο, σημασια εχει να ολοκληρωσεις μια σχεση οταν πραγματικα το θες εσυ ο ιδιος και οχι γιατι το θελει καποιος αλλος ή απο μοδα κ.ο.κ, ασχετως ηλικιας..

Και πολυ θα ηθελα να ξερω, εαν ρωτουσαμε εφηβους που εχουν ολοκληρωσει, τι θα απαντουσαν στο εαν ειχαν νοιωσει οτι ηταν αυτο που πραγματικα ηθελαν ή προχωρησαν σε αυτο για καποιον αλλο οποιονδηποτε λογο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Και πολυ θα ηθελα να ξερω, εαν ρωτουσαμε εφηβους που εχουν ολοκληρωσει, τι θα απαντουσαν στο εαν ειχαν νοιωσει οτι ηταν αυτο που πραγματικα ηθελαν ή προχωρησαν σε αυτο για καποιον αλλο οποιονδηποτε λογο...
εγώ εκ των υστέρων κρίνω ότι στα 17 ήμουν μικρή, και ναι, μου άφησε σχετικά άσχημη εμπειρία:/:.
και ο λόγος που το έκανα ήταν δυστυχώς η περιέργεια περισσότερο και όχι γιατί πραγματικά το ήθελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Όπως λέει και ο Ισοκράτης:

"Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία."

Εκεί που αρχίζει το δικαίωμα του άλλου, σταματάει το δικό σου. Αυτό είτε σου αρέσει Ηρώ, το δέχεσαι χαμογελαστή και δίχως κιχ.
Δεν καταλαβαίνω τέτοιου είδους υποδείξεις..
Γιατί δε νομίζω να έχω δείξει κάτι τέτοιο.. :confused:

Θα μπορούσαμε να κάνουμε ανάλυση της δημοκρατίας που περιγράφει ο Ισοκράτης στο λόγο του "Περί Ειρήνης" και που εγώ προσωπικά ασπάζομαι ειδικότερα τα τελευταία: " Κάθε υπεύθυνος πολίτης,θα πρέπει να τοποθετεί το καλό του συνόλου πάνω από το δικό του συμφέρον, επειδή καταλαβαίνει πως αν το σύνολο δεν ευημερεί, μακροπρόθεσμα ούτε ο ίδιος θα ευημερεί.."

Αλλά σε αυτό το thread δε νομίζω να έχουν τόπο, δε βρίσκεις;

Αντιθέτως κάτι από Πλάτωνα.. θα ταίριαζε περισότερο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Σταυρο, σημασια εχει να ολοκληρωσεις μια σχεση οταν πραγματικα το θες εσυ ο ιδιος και οχι γιατι το θελει καποιος αλλος ή απο μοδα κ.ο.κ, ασχετως ηλικιας..

Και πολυ θα ηθελα να ξερω, εαν ρωτουσαμε εφηβους που εχουν ολοκληρωσει, τι θα απαντουσαν στο εαν ειχαν νοιωσει οτι ηταν αυτο που πραγματικα ηθελαν ή προχωρησαν σε αυτο για καποιον αλλο οποιονδηποτε λογο...
Εγώ απλά παρέθεσα ένα άρθρο από μια επιστημονική έρευνα. Απο κεί και πέρα.... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ποιο αρθρο παρεθεσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα ενος αρθρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ποιο παιδι μου???
Αυτο "Πάντως κάπου είχα διαβάσει οτι σεξ σε μικρές ηλικίες (προ ενηλικίωσης), για γυναίκες, έχουν αρνητικές επιπτώσεις στη ψυχοσύνθεσή τους αργότερα."..?
Εαν δεν εχω ολο το αρθρο, λυπαμαι αλλα αδυνατω να το σχολιασω...

Ασε που δεν ειμαι και απο τους φαν των ερευνων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου φαίνεται πολύ λογικό το "δεν θέλω να ερωτευτώ τώρα, προέχουν άλλα". Αν μπορεί και το καταφέρνει, μπράβο της!
Όσο για τους 5, πραγματικά δεν καταλαβαίνω προς τι η τόση έκπληξη. Τελικά μου φαίνεται, μόνο στη θεωρία έχουμε ανοίξει το μυαλό μας, στην πράξη είμαστε ακόμα στο '60... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Οφείλω να ομολογήσω ότι η Νάντια είναι αρκετά ώριμη κοπέλα. Σύμφωνω με την άποψη ότι τα 18 είναι η καλύτερη ηλικία για να ερωτευτεί κανείς και να ζήσει, αλλά υπάρχει κίνδυνος να στερηθεί πολλές άλλες στιγμές... Να, εγώ στα 16 ερωτευτηκα, ολοκλήρωσα σε 10 μήνες, για να κρατήσω την σχέση μου και απο περιέργεια, δεν ήμουν όμως έτοιμη, έτσι η σχέση αυτή, ο έρωτας, πήρε και μία άλλη μορφή αυτή του σεξ που δεν μου άρεσε και έτσι χώρισα χωρις να το θέλω, απλά γιατί όλα είχαν αλλάξει στα μάτια μου. Αποτέλεσμα ; Τρία χρόνια κατάθλιψη, για τον άδικο χωρισμό και για μία πανέμορφη σχέση που σκότωσα νωρίς και που ό,τι κι αν έκανα, τίποτα δεν θα ήταν όπως πριν...:/:

Δημητρούλα, συμφωνώ με την διευκρίνισή σου γιατί όντως, η λέξη αυτή έχει παρερμηνευτεί. Πρέπει όμως να δεχθείς, πως μία τριετής κ α τ α σ τ α σ η δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως ένα απλό συναίσθημα "θλίψη", αλλά ως νόσος. Και μάλιστα όταν γίνεται χρήση φαρμακευτικής αγωγής, κ.α.

Το θέμα είναι να βγήκες πιο δύνατή από όλο αυτό. Δεν μπορώ όμως να μην αναρωτηθώ: Τι θα είχε γίνει αυτή η σχέση αν δεν είχες προχωρήσει στο σεξ; Γράφεις πως το έκανες για να την κρατήσεις. Πόσο καλή είναι μια σχέση που σε υποχρεώνει να κάνεις κάτι που δε θέλεις; Προσωπικά δε θα τη χαρακτήριζα πανέμορφη... Από την άλλη αν ο φίλος σου είχε ανάγκη ή τέλος πάντων ήθελε σεξ βρε αδερφέ, θα ήταν σωστό να μείνει μαζί σου; Μάλλον, θα ήταν σωστό να τον υποχρεώσεις να συνυπάρχει μαζί σου όταν θα ήθελε κάτι διαφορετικό από σένα; Σαν απλός παρατηρητής μιας δήλωσης δε μου φαίνεται άδικος ο χωρισμός, αλλά ως φυσική κατάληξη μιας σχέσης που οι ενδιαφερόμενοι είχαν διαφορετικά θέλω.
Λυπάμαι που χρειάστηκε να πάρεις φάρμακα και σου εύχομαι ό,τι καλύτερο από εδώ και πέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι εφικτό να επικροτούμε τις μακροχρόνιες σχέσεις χωρίς δεχόμαστε την "μέθοδο του πειράματος". Θεωρώ πραγματικά αδύνατον κάποιος να αντέξει την μην ικανοποίηση κάποιων αναγκών από αυτές που καλύπτει μια σχέση για μεγάλο χρονικό διάστημα. Αν δεν επιχειρήσει να ικανοποιήσει τις ανάγκες αυτές με πιο "εύκολες" λύσεις είναι σίγουρο θα "υποχρεωθεί" να συνάψει, επιφανειακά, σοβαρές σχέσεις με άτομα που απλά "περνούν" τα στάνταρ που έχει θέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Όσο για τους 5, πραγματικά δεν καταλαβαίνω προς τι η τόση έκπληξη. Τελικά μου φαίνεται, μόνο στη θεωρία έχουμε ανοίξει το μυαλό μας, στην πράξη είμαστε ακόμα στο '60... :/:
το ανοιχτό μυαλό δεν σχετίζεται με τα ανοιχτά πόδια, σε καμία περίπτωση
μια κοπέλα μπορεί κάλλιστα να είναι ανοιχτόμυαλη έχοντας μόνιμη και σταθερή σχέση
και εν πάσει περιπτώσει προτιμώ να κάνω σεξ με κάποιον που αγαπώ κι ας χαρακτηρίζομαι πουριτανή, παρά να πηγαίνω με τον έναν και με τον άλλον για να είμαι μοντέρνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
το ανοιχτό μυαλό δεν σχετίζεται με τα ανοιχτά πόδια, σε καμία περίπτωση
μια κοπέλα μπορεί κάλλιστα να είναι ανοιχτόμυαλη έχοντας μόνιμη και σταθερή σχέση
και εν πάσει περιπτώσει προτιμώ να κάνω σεξ με κάποιον που αγαπώ κι ας χαρακτηρίζομαι πουριτανή, παρά να πηγαίνω με τον έναν και με τον άλλον για να είμαι μοντέρνα
Τι σχέση έχουν αυτά που λες;
Άλλο να κάνεις κάτι κι άλλο αν θα το κατακρίνεις ή όχι :confused:
Άλλο η προσωπική επιλογή κι άλλο ο σεβασμός στις επιλογές των άλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Μα δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που δεν σέβεται την επιλογή της κοπέλας (άλλωστε δικό της είναι και το σώμα και ο ψυχισμός, δεν μας πέφτει λόγος). Αλλά το να λες ότι κάποιος που εκπλήσσεται επειδή μια κοπέλα πριν κλείσει τα 18, έχει πάει ήδη με 5, με τους οποίους δεν είναι καν ερωτευμένη, ζει στο'60, νομίζω είναι τραβηγμένο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μα δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που δεν σέβεται την επιλογή της κοπέλας (άλλωστε δικό της είναι και το σώμα και ο ψυχισμός, δεν μας πέφτει λόγος). Αλλά το να λες ότι κάποιος που εκπλήσσεται επειδή μια κοπέλα πριν κλείσει τα 18, έχει πάει ήδη με 5, με τους οποίους δεν είναι καν ερωτευμένη, ζει στο'60, νομίζω είναι τραβηγμένο
Δηλαδή εσύ προτιμούσες η κόπελα να έχει μια σχέση με κάποιον που δεν νιώθει πολλά μόνο και μόνο για να μπορεί να κάνει σεξ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Δηλαδή εσύ προτιμούσες η κόπελα να έχει μια σχέση με κάποιον που δεν νιώθει πολλά μόνο και μόνο για να μπορεί να κάνει σεξ;

Αμ αυτό δεν είναι σχέση, είναι ο ορισμός της εκμετάλλευσης...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που δεν σέβεται την επιλογή της κοπέλας (άλλωστε δικό της είναι και το σώμα και ο ψυχισμός, δεν μας πέφτει λόγος). Αλλά το να λες ότι κάποιος που εκπλήσσεται επειδή μια κοπέλα πριν κλείσει τα 18, έχει πάει ήδη με 5, με τους οποίους δεν είναι καν ερωτευμένη, ζει στο'60, νομίζω είναι τραβηγμένο
Ακόμα κι αν δεν ζει στο 60', το θεωρώ σίγουρα απαράδεκτο να μπει ο καθένας μας νταβατζής στο **** της κοπέλας :P
Τόσο δύσκολο είναι να δεχτούμε ότι δεν είναι όλα άσπρα ή μαύρα και ότι ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές ανάγκες και επιθυμίες; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αμ αυτό δεν είναι σχέση, είναι ο ορισμός της εκμετάλλευσης...:worry:
Ακριβώς αυτό θέλω να πω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top