Πάμε θέατρο;

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σας αρέσει το θέατρο, αν ναι γιατί? Αν πάλι όχι, γιατί όχι?
Πόσο συχνά πηγαίνετε?
Θα πηγαίνατε συχνότερα εάν το εισητήριο ήταν πιο οικονομικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το σιχαίνομαι. Μου φαίνεται πολύ "ψεύτικο", πολύ "υποκριτικό", πολύ "φτωχό". Πχ σε μια παράσταση που είχα πάει έλεγε ένας "περπατώ στο στενό δρομάκι του κήπου..." και δεν έβλεπες ούτε κήπο, ούτε δρομάκι :P Ακόμα και όσες παραστάσεις μου άρεσαν, θα τις προτιμούσα με τα χίλια σε ταινία. Η ταινία είναι πολύ πιο ρεαλιστική, πραγματικά σε βάζει μέσα της, σε κάνει να νιώθεις οτι ζεις τις ίδιες καταστάσεις με τον πρωταγωνιστή, να περνάς τα ίδια διλήμματα κλπ. Το θέατρο προσωπικά δεν μπορεί να με αγγίξει ποτέ όπως μια ταινία, όσο καλή κι αν είναι η παράσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ, πάλι, το λατρεύω. Το έχουμε και στην οικογένεια...
Λατρεύω το πώς σε ταξιδεύει, κι όλα μέσα από το "κουτί" μίας σκηνής...

Στην Αθήνα... πήγαινα μία περιόδο μία φορά το μήνα.
Εδώ δεν έχω πάει ακόμα...
Και, όχι, το εισητήριο δε με εμπόδισε ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κοίτα, το εισητήριο είναι όντως κάπως. Τελευταία φορά θυμάμαι που πήγαμε θέατρο, ήταν οικογενειακά στη Ντενίση, στο "Βίκτωρ-Βικτώρια" (τα εισητήρια τα είχαμε κερδίσει :redface:). Πολύ ωραία παράσταση έχω να πω, αλλά δεν τολμώ να σκεφθώ πόσο θα είχε το εισητήριο. :S


Είναι κι αυτό μια μορφή τέχνης. Η διαφορά από την τιβί και το σινεμά είναι ότι οι συντελεστές δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους στη σκηνή, μιας και δεν υπάρχουν περιθώρια λάθους, αλλά και το ότι οι συντελεστές και το ακροατήριο "προχωρούν" μαζί. :)

Μπορεί να στερείται τα εφέ και το ρεαλισμό του σινεμά, όπως είπε η Μισέλ (που έχει ένα δίκιο σ' αυτό), αλλά είναι πιο "άμεσο" κατ' εμέ. :)


Τώρα... δεν είχα πολλές ευκαιρίες να πάω. Μέχρι πέρσι το σχολείο, τώρα πάλι ούτε έχει τύχει ούτε ενδιαφέρεται κανείς. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πηγαινω τουλαχιστον σε 2-3 παραστασεις το χρονο.
Το εισιτηριο ποτε δε με εκανε να μη θελω να παω, και δεν το βρισκω και υπερβολικο εδω που τα λεμε. 20 ευρω τα δινουμε σε 2 κινηματογραφικες ταινιες, η 3 ποτα..για να μη συγκρινω με μπουζουκια :D Εννοω τελος παντων, οτι αν καποιος θελει πολυ να παει, ε δεν ειναι και το τραγικο ποσο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως το εισητήριο κι εγώ νορμαλ το θεωρώ (παρ'ότι δεν μου αρέσει το θέατρο). Σκεφτείτε μόνο οτι για κάθε παράσταση απαιτείται ξανά κόπος απο τους ηθοποιούς ενώ στις ταινίες όταν τις κάνουν προβάλλονται παντού χωρίς έξτρα κόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...καλά μην κολλάτε σε αυτό που ρώτησα, απλά επειδή το σχετικό θέμα που έχει ανοίξει το Γιδάκι έφαγα τον κόσμο για να το βρω, αναρωτίόμουν μήπως είναι οικονομικό το γιατί δεν πηγαίνει ο κόσμος συχνά θέατρο...
Τελικά βλέπω πως δεν είναι. :)
Θα ετοιμάσω κάτι και θα επανέρθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει πολύ, αν και φέτος σαν ηλίθια τις 2 φορές που κατέβηκα δεν πήγα. Εδώ μόνο 1 φορά έχω πάει και σε φοιτητική παράσταση. Μου αρέσει που δεν έχει τον ρεαλισμό του κινηματογράφου, μου αρέσει που πρέπει να προσπαθήσεις να μπεις ο ίδιος στον κόσμο που έχει προσπαθήσει να φτιάξει ο σκηνοθέτης! Το εισιτήριο δεν με έχει εμποδίσει ποτέ, αφού είχα φοιτητικό (και πέρισυ που δεν ήμουν φοιτήτρια:P ) και οι παραστάσεις που πάω δεν είναι συνήθως οι "υπερπαραγωγές" που ακόμα και το φοιτητικό είναι ακριβό!Από την άλλη, βγαίνουν και πολλά δήθεν, παραστάσεις που πλασάρουν μια υποτιθέμενη κουλτούρα με γελοίο τρόπο. Έχω πέσει θύμα τους λίγες φορές και προσπαθώ να τις αποφεύγω. Γ@μωτο, πάλι σκέφτομαι ότι φέτος δεν πήγα θέατρο και τσαντίζομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
..τελικά δεν βρίσκω αυτό που έψαχνα. Δεν πειράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάω σπάνια, γιατί μάλλον το βαριέμαι. Βέβαια έχουν υπαρξει παραστάσεις που τις έχω απολαύσει, όμως δύσκολεύομαι κιόλας να βρω παρέα. Το εισιτήριο δεν μου φαίνεται ακριβό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
To θέατρο μου αρέσει πολύ αλλά δεν πάω συχνά λόγω έλλειψης παρέας, το θεωρούν πολύ ''βαρύ''. Δεν έχω πρόβλημα με το εισητήριο, μου αρέσει πολύ η ατμόσφαιρα, κάτι που δεν έχει ο κινηματογράφος. Βυθίζομαι κυριολεκτικά την ώρα της παράστασης, ειδικά αν έχει καπνούς, εφέ και μουσική είναι super. Δεν μου αρέσουν τα ερωτικά μελό, μ'αυτά πλήτω. Για επιθεώρηση δεν το συζητάω καθόλου, δεν πάω σε επιθεώρηση. Πέρυσι πήγα με κάποια σε ένα σουρεάλ, τελείως πρωτοπορία και τραβηγμένο από τα μαλλιά. Επί μία ώρα ήταν μια γυμνή γυναίκα που σερνόταν και χτυπιόταν μπροστά μας, τι βαρετό και σου λένε μετά μεταμοντέρνο και βλακείες. ΖΖΖΖΖΖ yawwnn.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μου αρέσει και είναι από τα μέρη που δεν έχω προβλημα αν θα βρω παρέα για να πάω ή όχι... πάω και μόνη μου :P

αλλά επειδή τελικά δεν προκειται να πάω μόνη μου αλλά τουλάχιστον με τον άντρα μου... είναι υπερβολικό το ποσόν των 50 ευρώ για δυο εισητήρια και κανα πατατακι στο διάλειμμα για δυο άτομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δε με συγκινεί και ιδιαίτερα!
Αν όμως τα εισητήρια ήταν οικονομικότερα πιστεύω πως θα το επέλεγα τακτικότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αλλά επειδή τελικά δεν προκειται να πάω μόνη μου αλλά τουλάχιστον με τον άντρα μου... είναι υπερβολικό το ποσόν των 50 ευρώ για δυο εισητήρια και κανα πατατακι στο διάλειμμα για δυο άτομα...
Πιο εύκολα η Golden στα Village. :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Μου αρεσει πολυ το θεατρο αλλα ως τωρα εχω παει πολυ λιγες φορες γιατι ποτε δεν κανονιζοτανε στις παρεες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
To θέατρο μου αρέσει πολύ αλλά δεν πάω συχνά λόγω έλλειψης παρέας, το θεωρούν πολύ ''βαρύ''.

μου αρέσει και είναι από τα μέρη που δεν έχω προβλημα αν θα βρω παρέα για να πάω ή όχι... πάω και μόνη μου :P

Μου αρεσει πολυ το θεατρο αλλα ως τωρα εχω παει πολυ λιγες φορες γιατι ποτε δεν κανονιζοτανε στις παρεες μου.

Ετοιμαστείτε! Τον επόμενο χειμώνα θα αρχίσουμε ομαδικές θεατρικές εξορμήσεις!
Πρώτος σταθμός: Θέατρο Tεχνοχώρος. Αρκεί να σκηνοθετεί ο Κακλέας! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ετοιμαστείτε! Τον επόμενο χειμώνα θα αρχίσουμε ομαδικές θεατρικές εξορμήσεις!
Πρώτος σταθμός: Θέατρο Tεχνοχώρος. Αρκεί να σκηνοθετεί ο Κακλέας! :thumbup:

Σε πάω τρελά βρε Isiliel! Κανονίστε μόνο μερικές εξορμήσεις σας να είναι σε περιόδους γιορτών να είμαι κάτω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Και βέβαια unterwater μου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Και μένα μου αρέσει το θέατρο και πολύ μάλιστα..Αλλα ποτε δεν βρίσκω παρέα να παώ..Κανεις δεν θέλει..Παλιότερα,πήγαινα με θείο και θεία που παίζουν ερασιτεχνικά..Τα τελευταια 5 χρόνια όμως που γεννήθηκαν τα θηρία ξαδερφάκια μου δεν πάω ούτε μαζί τους!:(
Στο Λύκειο όμως είχαμε μια καθηγήτρια Αγγλικών υπέροχη,η οποία μάζευε όσους ήθελαν και μας πήγαινε στο θέατρο,εκτός σχολείου!!!
Τώρα τα τελευταία 2 χρόνια που είμαι εκτος σχολείου ζήτημα να έχω πάει 3 φορες θέατρο..Δυστυχως..:/:
Οσο για το οικονομικό,δεν το θεώρησα ποτε υπερβολικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Κι εμένα μου αρέσει πάρα πολύ αν και είναι πολυτέλεια στο νησί :'(

Σπάνια κατεβαίνουν θέατρα εδώ και τα 4 στα 5 είναι επιθεωρήσεις που δεν μου αρέσουν καθόλου :'(

Τώρα που έκλεισαν τα σχολεία ψάχνω αν υπάρχει κάτι καλό στην Αθήνα που να αξίζει να ανέβω να το δω..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top