Έχουν φετίχ οι Έλληνες;

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κοίτα, για να με "ανάψει" μία πρέπει να κάνει αρκετά, δεν αρκούν οι μπότες - ούτε κι είναι αναγκαίες.

Απλά ας πούμε ότι τις μπότες τις προσέχω πάντα, εάν κάποια τις φορέσει. Άλλοι φερ' ειπείν γουστάρουν γόβες, εμένα δεν με συναρπάζουν τόσο διότι όλες πλέον φοράνε γόβες, είναι κάτι πολύ "κοινές" στο μάτι μου. Επίσης, η μπότα μου περνάει κάτι σαν "επίσημο" και "σοβαρό".

Νομίζω ότι το συγκεκριμένο δεν αποτελεί φετίχ, απλά γούστο. Ας πούμε κι εγώ θα προσέξω ευκολότερα και θα δω "ευνοϊκότερα" κάποιον με ωραίο σπορ ντύσιμο σε σχέση με κάποιον με κουστούμι, αλλά δεν σημαίνει ότι έχω φετίχ με το συγκεκριμένο. Φετίχ θα είχα αν με το που έβλεπα τον χ με το συγκεκριμένο ντύσιμο με έπιανε σεξουαλική "αναστάτωση"!:P Και νομίζω ότι σε ακραίες περιπτώσεις, ο φετιχιστής δεν μπορεί να ερεθιστεί αν ο σεξουαλικός παρτενέρ δεν έχει τα στοιχεία που τον ερεθίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Το φετιχ απο οσο διαβασα απο τον ορισμο που εγραψε η tsarachaf (water lily) εχει να κανει με το αντικειμενο που σου προκαλει διεγερση.
the sexual arousal a person receives from a physical object
Δεν εχει να κανει με καποιο μερος του σωματος που μπορει να μας αρεσει. Πχ καποιοι αντρες προτιμουν μεγαλο στηθος, αλλα αυτο δεν τους κανει φετιχιστες.... [2] Arousal from a particular body part is not to be confused with fetishism due to the fact that it is classified as partialism.

Μου αρεσε η παρατηρηση του alucard
"Αν σε πλησιάσει μια κοπέλα που δεν είναι άσχημη εμφανισιακά και φοραει ένα εντυπωσιακό ζευγάρι ψηλοτάκουνες μπότες, θα ερεθίστείς?
Αν ναί, τοτε αυτό είναι φετιχ."
Πολυ σωστα γιατι δεν εχει να κανει με το πως ειναι η γυναικα ψυχικα ή σωματικα....αν και αυτο δεν ισχυει απολυτα μια και ολα ειναι ενα συνολο.


Τα αντικειμενα που μπορει να προκαλουν αυτον τον ερεθισμο ειναι γοβες, ζαρτιερες, συγκεκριμενο ντυσιμο..... δηλαδη αξεσουαρ σε γυναικες . Αλλα και καποιες γυναικες γουσταρουν αντρες που φορανε στολες...και αυτο ειναι ενα φετιχ νομιζω.

Ο σαδομαζοχισμος εχει πολλα αντιστοιχα αντικειμενα στην γκαρνταρομπα του.Αλλα εχει να κανει με την ασκηση ψυχικης και σωματικης βιας κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου.

Απο εκει και περα εαν φτασει καποιος στο σημειο να διεγειρεται μονο με αυτα τα αντικειμενα, τοτε υπαρχει προβλημα. Η κατασταση εχει ξεφυγει και κατα τη γνωμη μου ειναι εθισμος. Οποτε θα πρεπει να ειμαστε προσεχτικοι με ολα αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εντάξει, άμα είναι ο Έλληνας να έχει φετίχ να κόβει με αλυσοπρίονο κατεψυγμένες μπριζόλες πάνω στο στομάχι τής παρτενέρ του, χίλιες φορές χωρίς φετίχ!!! Αλλά γενικά πιστεύω εδώ στο Ελλάντα είμαστε πολύ πίσω σε θέματα ερωτικού παιχνιδιού και ποικιλίας, γι' αυτό και τα "studio" είναι τίγκα κάθε μέρα από σεξουαλικά πεινασμένους άνδρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
ας πουμε..

αν εγω δω εναν ανδρα να ασχολειται με παιδακια, η' να εχει στην αγκαλια του ενα μωρο θα ερεθιστω...

αυτο ομως δεν θεωρειται φετιχ..

μ'αρεσουν οι καθρεφτες στο σεξ, αυτο ειναι φετιχ?


Ηξερα εναν ανδρα που ειχε φετιχ με τα μεγαλα βυζι@, και το λεω φετιχ γιατι το πιστευω οτι ειναι.
Εκανε σχεση ακομη και με ασχημες γυναικες, αρκει να ειχαν μεγαλα στηθη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Θα απαντουσα πως για να σου αρεσουν οι καθρεπτες εισαι λιγο ηδονοβλεψιας. Απλα σου αρεσει ισως οταν το κανεις με το φιλο σου να το παρακολουθεις μεσα απο ενα καθρεπτη. Και καποιοι αντρες εχουν αυτο το βιτσιο. Μαλιστα εχουν πολυ κοντα στο κρεβατι τους ολοσωμο καθρεπτη. Απλα δεν το λενε ευθεως οτι το εχουν για αυτο το λογο.
Απο την αλλη ισως να ειναι απλη περιεργεια ή ενα ειδος ναρκισσισμου για το σωμα σου και του συντροφου σου. Ενα ειδος πορνογραφιας. Σαν να εχεις ενα περιοδικο με γυμνες γυναικες ή αντρες. Δεν μπορω να το αποκαλεσω φετιχ γιατι ο ιδιος ο καθρεπτης σαν αντικειμενο δεν σε εξιταρει. Μονο η εικονα σου ή οτιδηποτε βλεπεις μεσα απο αυτον. Το ιδιο ισως και μεσα απο μια κλειδαροτρυπα. Απο εκει και περα ειναι η δικη μου αποψη. Δεν ειμαι και ειδικη σε αυτο. Εμενα μου αρεσουν τα σεξυ εσωρουχα, τα πεδιλα, οι γοβες μου . Εν μερει μου ανεβαζουν την αυτοπεποιθηση και τη διαθεση οταν τα φοραω. Και στο σεξ αυτο πολλαπλασιαζεται για εμενα και τον παρτενερ μου. Ειναι το περιτυλιγμα . Και σιγουρα νιωθω πολυ πιο ερωτικη με αυτα παρα με τα αθλητικα μου. Οχι οτι δεν μπορω να ριξω εναν αντρα και με αυτα. χαχαχαχα
Απλά υπαρχει και σχεση εθισμου - παθους με το φετιχ. Αυτο ειναι πιο εντονη εξαρτηση και πιο περιεργη. Γιατι πλεον δεν μπορεις να ικανοποιηθεις εαν η συντροφος σου δεν πληρει καποιες προυποθεσεις...πχ δεν εχει μεγαλο στηθος. Ειναι κατι πιο εγκεφαλικο. Σαν ενα λουκετακι στο μυαλο. Γιατι ο ταυρος κανει επιθεση στο κοκκινο? Γιατι το ποντικακι παταει το κουμπι στο κλουβι του? Ειναι ψυχολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top