Doctor Who

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Αυτή είναι η πιο διαδεδομένη θεωρία και ο Moffat δεν μας έχει συνηθίσει σε εύκολα οπότε κάτι μου λέει ότι δεν θα το περιμένουμε ότι και αν είναι!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!! Αλλά φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα companion αν και ίσως όχι σαν την Amy!;)

Θα είναι όντως πολύ ενδιαφέρουσα companion, ειδικά αν σκεφτείς ότι στα 50 χρόνια της σειράς είναι η μόνη που είπε "it's smaller on the outside".

Υ.Γ.: Ίσως στα τέλη της σεζόν να έχουμε regeneration. Γενικά η περίοδος του matt smith πέρασε, η amy και ο rory
πέθαναν
, το tardis άλλαξε look, ο ίδιος άλλαξε και ρουχισμό.... πέρασε η εποχή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δυστυχώς είναι πολύ πιθανό...:( Και μετά τον Matt Smith και τον David Tennant πραγματικά θα είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί κάποιος καλύτερος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Δυστυχώς είναι πολύ πιθανό...:( Και μετά τον Matt Smith και τον David Tennant πραγματικά θα είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί κάποιος καλύτερος!!!

έχει ακουστεί το όνομα του Hugh Laurie, πιστεύω ότι και ο Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) θα έκανε πολύ καλή δουλειά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Όχι και όχι...δεν μπορούν να βάλουν κάποιο τόσο μεγάλο όνομα να παίξει τον Doctor όλοι θα τον συνέδεαν με τον προηγούμενο ρόλο που είχε παίξει!! Και θα ήταν ΠΑΡΑΞΕΝΟ να βλέπουμε τον Sherlock να παίζει τον Doctor! Αν και δεν θα μπορούσα να είμαι πιο ανοιχτή σε ένα συνδυασμό Doctor-Sherlock σε ένα επεισόδιο :D

https://www.google.com/imgres?um=1&h...nh=186&tbnw=255&start=0&ndsp=14&tx=117&ty=123
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Θέλω ο 12ος γιατρός να είναι ο Hugh και ο 13ος ο Benedict

(hah,in yo dreams)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Όχι και όχι...δεν μπορούν να βάλουν κάποιο τόσο μεγάλο όνομα να παίξει τον Doctor όλοι θα τον συνέδεαν με τον προηγούμενο ρόλο που είχε παίξει!! Και θα ήταν ΠΑΡΑΞΕΝΟ να βλέπουμε τον Sherlock να παίζει τον Doctor! Αν και δεν θα μπορούσα να είμαι πιο ανοιχτή σε ένα συνδυασμό Doctor-Sherlock σε ένα επεισόδιο :D

https://www.google.com/imgres?um=1&h...nh=186&tbnw=255&start=0&ndsp=14&tx=117&ty=123

Κοίτα ο ρόλος του doctor είναι από μόνος του μεγάλος ρόλος, αν βλέπαμε τον Hugh π.χ με την βρετανική του προφορά δεν νομίζω να μας θύμιζε και πολύ τον House. Για τον Benedict διάβασα κάπου ότι σχεδιάζουν να τον βάλουν σε σπέσιαλ επεισόδιο σαν Master.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ!!! Μακάριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :clapup: Να δω τον Benedict σαν Master και θα είμαι ευτυχισμένη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ!!! Μακάριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :clapup: Να δω τον Benedict σαν Master και θα είμαι ευτυχισμένη :)



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

esil

Νεοφερμένος

Η esil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πάντως κατά την γνώμη μου το πιο τρομακτικό τέρας που πέρασε από το DW ήταν αυτό εδώ:

Ηταν τα μοναδικα σημεία σε ολα τα επεισοδια που εχω δει που εκλινα τα ματια .
Εννοειτε δε ,πως φροντιζα να τα βλεπω μερα :D

υγ.David rulez :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Το καλύτερο τρειλερ που βρήκα μέχρι στιγμής:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τί θα γινότανε άραγε άν ο Doctor άφηνε το TARDIS για την Rose...
Kαι ζούσε μία κανονική βαρετή; ζωή σαν τους υπόλοιπους ανθρώπους;
Και το κυριότερο,θα το έκανε κάν;
But...Relationships are a leap of faith...Don't you think?

Τα μικρά παιδάκια μήν το δείτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria801

Νεοφερμένος

Η maria801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Δεν θα το έκανε! Είχε την ευκαιρία και όμως την άφησε! Δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε να ζήσει σαν άνθρωπος! That's just not the Doctor!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Τί θα γινότανε άραγε άν ο Doctor άφηνε το TARDIS για την Rose...
Kαι ζούσε μία κανονική βαρετή; ζωή σαν τους υπόλοιπους ανθρώπους;
Και το κυριότερο,θα το έκανε κάν;
But...Relationships are a leap of faith...Don't you think?

Δεν θα το έκανε, ο Doctor ταξιδεύει όλον αυτό τον καιρό για να ξεχάσει τι έγινε κάποτε στον κόσμο του, η ζωή του πλέον είναι ταξίδι και περιπέτεια μέχρι θανάτου, δεν νομίζω να τα άφηνε αυτά για να ζήσει μια normal life.
Και από την αντίθετη πλευρά να το πάρουμε, αν τα άφηνε όλα και ζούσε μια κανονική νορμάλ ζωή με την Rose, η Rose κάποια στιγμή θα πέθαινε λόγω της ανθρώπινης φύσης της, ο Doctor θα είχε γίνει ράκος, δεν θα το άντεχε οπότε γι΄αυτό και δεν πήρε αυτό το ρίσκο.

Υ.Γ.: Σε ποια σεζόν είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
βρε παιδιά σε ένα επεισόδειο θυμάμαι οτι υπάρχουν 2 Doctor σε μια συνεφιασμένη παραλία! Ο ένας φιλάει τη Rose και φαίνεται οτι μένουν μαζί και ο άλλος αναχωρεί με το Tardis! Tι γίνεται;;!:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
βρε παιδιά σε ένα επεισόδειο θυμάμαι οτι υπάρχουν 2 Doctor σε μια συνεφιασμένη παραλία! Ο ένας φιλάει τη Rose και φαίνεται οτι μένουν μαζί και ο άλλος αναχωρεί με το Tardis! Tι γίνεται;;!:blink:

Season 4 spoilerz!!
Ο δεύτερος doctor είναι η ανθρώπινη εκδοχή του,και μένει μαζί με την Rose στο παράλληλο σύμπαν που είναι παγιδευμένη

Υ.Γ.: Σε ποια σεζόν είσαι?

Ξεκίνησα απο τον 11ο Doctor,και το έφτασα μέχρι το τέλος(αναμένουμε τα νέα επεισόδια οσονούπω).
Και τώρα είμαι στην σειρά του 2005(στον 9ο) κάπου στη μέση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.


το 9 τελειώνει με την ατάκα:
- "I'm glad that worked. Those would have been terrible last words.":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Russel T Davies ή Steven Moffat ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Russel T Davies ή Steven Moffat ?

Ο Russel αναβίωσε την σειρά,και ο Moffat σκότωσε όλους τους major πρωταγωνιστές :P
Δύσκολη επιλογή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top