Πρώτος έρωτας - Πρώτη αγάπη

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Νομίζω πως ο πρώτος έρωτας και η πρώτη αγάπη δεν ξεχνιούνται ποτέ, σωστά;
Πότε συνέβη σε εσάς; Πως ήταν η όλη εμπειρία; Υπήρξε ανταπόκριση από το άλλο πρόσωπο; Γενικά έχετε ευχάριστες ή δυσάρεστες αναμνήσεις από το ξεκίνημα της ερωτικής σας ζωής;

Μιλήστε ελεύθερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Η πρωτη αγαπη μενει στις αναμνησεις μας επειδη συνηθως ειναι η πιο αγνη(βλ. παιδικα χρονια)...και φυσικα δεν μιλαω για τιποτα τσουλακια(επιτρεψτε μου την εκφραση) του λυκειου αλλα για την πρωτη κοπελα που ''σου μαθε να αγαπας''.Προσωπικα η πρωτη μου αγαπη ηταν στα 14 και επειδη αυτη την κοπελα την βλεπω αραια και που,παντα νιωθω κατι περιεργο μεσα μου ακομα και αν την εχω ξεπερασει(αυτο ελειπε,να χα κολλημα ακομα :P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,047 μηνύματα.
Νομίζω πως ο πρώτος έρωτας και η πρώτη αγάπη δεν ξεχνιούνται ποτέ, σωστά;
Πότε συνέβη σε εσάς; Πως ήταν η όλη εμπειρία; Υπήρξε ανταπόκριση από το άλλο πρόσωπο; Γενικά έχετε ευχάριστες ή δυσάρεστες αναμνήσεις από το ξεκίνημα της ερωτικής σας ζωής;

Μιλήστε ελεύθερα:P

Όταν κάποιος βάζει τέτοια ερωτήματα, καλό είναι να απαντά ελεύθερα αυτός πρώτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Όταν κάποιος βάζει τέτοια ερωτήματα, καλό είναι να απαντά ελεύθερα αυτός πρώτος.

Συγγνώμη Δία. Έχει δίκιο. :redface: Απλά δεν έχω και τις πιο ευχάριστες αναμνήσεις και δεν ήθελα να γεμίσει το θέμα, από το πρώτο ποστ, με άσχημες εμπειρίες. Να γράψω δηλαδή πως κάποιος με χρησιμοποίησε, μου έλεγε ψέματα, μου έδινε υποσχέσεις που δεν κρατούσε ποτέ... (Νομίζω πως για πρώτο ποστ δεν θα ήταν το καλύτερο :| )

Anyway όποιος θέλει ας γράψει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρώτη αγάπη μάλλον στα 13. Πολύ αγνά πράγματα, πολύ ωραίες αναμνήσεις. Πιστεύω πως θα ήμασταν ακόμα μαζί αν δεν μετακόμιζε σε άλλη πόλη λόγω της δουλειάς του πατέρα της. Αν και το πρώτο κορίτσι που ερωτεύτηκα ήταν στο νηπιαγωγείο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pink Butterfly

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Η πρώτη μου αγάπη στα 18...και κρατάει ακόμα...είμαστε μαζί 4 χρόνια τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-elena-

Νεοφερμένος

Η -elena- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
πρωτη αγαπη??χαχαχα
ναι εγω παντως καλες αναμνησεις δεν ειχα...
δυστυχως μαζι με εμενα τα ειχε και με αλλες 4...καταλαβαινετε το σοκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,047 μηνύματα.
Συγγνώμη Δία. Έχει δίκιο. :redface: Απλά δεν έχω και τις πιο ευχάριστες αναμνήσεις και δεν ήθελα να γεμίσει το θέμα, από το πρώτο ποστ, με άσχημες εμπειρίες. Να γράψω δηλαδή πως κάποιος με χρησιμοποίησε, μου έλεγε ψέματα, μου έδινε υποσχέσεις που δεν κρατούσε ποτέ...

Ελπίζω να αποζημιώθηκες μετά με κάτι καλύτερο.
Η πρώτη μου αγάπη στα 18...και κρατάει ακόμα...είμαστε μαζί 4 χρόνια τώρα...

Κάπως έτσι κι εγω. Από τα 16 μου ως σήμερα, 4+ χρόνια (και 15- χρόνια πριν παιδικοί φίλοι). . . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αγγελική95

Νεοφερμένος

Η Αγγελική95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Η πρώτη μου αγάπη ήταν στα 16! Ούτε εγω έχω καλές αναμνήσεις από αυτήν την σχέση...μου έλεγε ψέματα, με κορόιδευε, με κερατωνε, με εκμεταλλευόταν, με παρατουσε και μετά ξαναγυρνουσε και γενικά με έκανε ο,τι ήθελε. Δεν έχω μετανιώσει που ήμουνα μαζί του γιατί αν και πληγωθηκα πολύ απέκτησα εμπειρίες και κατάλαβα πολλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Νομίζω έρωτα και αγάπη πρέπει να είχα για τον πρώτο μου κολλητό στα νήπια. Δεν θα πω ονόματα γτ ο κόσμος είναι μικρός και το όνομά του ιδιάιτερο. :P
Που δεν χρειαζόταν να χω ανταπόκριση γιατί σαν κολλητοί και μόνο που είμασταν όλη μέρα μαζί μου έφτανε. Αν το ξανά σκεφτώ λογικά μόνο αγάπη το λες που αν και είμαστε μακριά πολύ για χρόνια κρατά ακόμη.
Τώρα ενδιάμεσες καψούρες σε κάθε τάξη του δημοτικού υπήρχαν πολλές, δεν πιάνονται.
Νομίζω στον πραγματικό πρώτο μου έρωτα που ήταν πρώτη λυκείου είχα την ανταπόκριση που θα έπρεπε αλλά είχαμε και ένα ξοπόυτανο του χωριού του που του το προξένευαν από μικρά παιδιά οπότε όταν κατάλαβε αυτή ότι μπορεί και προφανώς και να κολλήσουμε του δωσε το μονί στο χέρι οπότε και αυτό σαν θεωρητικά μικρό υπέκυψε (με τύψεις πάντως, τις έχω και τις πηγές μου).
Όλα τα παλαιότερα θεωρούνται ενθουσιασμοί και μόνο.

α.. και οι αναμνήσεις σε αυτά τα 2 σημαντικά σημεία (περιστατικό νηπιαγωγείου και α λυκείου) είναι καθαρά και μόνο ευχάριστες όπως και να κατέληξε με την περίπτωση έρωτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Ελπίζω να αποζημιώθηκες μετά με κάτι καλύτερο.
Δεν θα το 'λέγα... Δεν πειράζει όμως, η ζωή μου το χρωστάει και θα μου επιστρέψει την χαρά που μου στέρησε κάπως αλλιώς. :) Όπως είπε και η ατυχη είναι και αυτό μια εμπειρία που μας έμαθε κάποια πράγματα για τις σχέσεις, την εμπιστοσύνη κλπ. Ναι δεν λέω μερικές φορές η ζωή επιλέγει να μας επαναφέρει στην πραγματικότητα με τον πιο σκληρό τρόπο αλλά σκοπός είναι να ξεπερνάς τις δυσκολίες και να παλεύεις για το καλύτερο. Πιστεύω πως μέσα από τέτοιες καταστάσεις μπορείς να δεις καλύτερα τι σου αξίζεις και να επιλέξεις εάν θα βρεις την δύναμη να φύγεις για να βρεις αυτό που σου αξίζει ή αν θα συμβιβαστείς με αυτό που δεν σου αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
πρωτη αγαπη στα δεκατεσσερα αν και δεν υπηρχε ανταποκριση... πρωτη ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ αγαπη στα δεκαξι με μια πολυ ομορφη σχεση ^^ χαιρομαι γιατι ηταν το καλυτερο μου ξεκινημα στις σχεσεις μου και απεκτισα πολλες και διαφορες εμπειριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top