Εγωισμός και σχέσεις

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αν δεν με πιστεύεις, εσύ να είσαι ανοιχτή...πέρνωντας όμως την ευθύνη για τις συνέπειες...

Αυτο κανει ηδη ο καθενας για τον εαυτο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σοβαρά; Εγώ στην πράξη άλλα έχω διαπιστώσει...

Αν δεν με πιστεύεις, εσύ να είσαι ανοιχτή...πέρνωντας όμως την ευθύνη για τις συνέπειες...

Αυτό κάνω προφανώς. Όλοι αυτό κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πφφ....ο αντρας ειναι ετσι....η γυναικα αλλιως...ο αντρας πρεπει να κανει αυτο..και η γυναικα το αλλο....
Και ο ανθρωπος σε ολα αυτα που ειναι?!
Ή μηπως ολα εχουν να κανουν με το φυλο...?!
Δεν ξερω γλυκια μου τι ηλικια και τι εμπειριες εχεις...αλλα τα δικα μου χρονια (ειναι και λιγα..εχω πολλα ακομα να δω) μου διδαξαν οτι ειμαστε ανθρωποι με τις αδυναμιες μας και τα ομορφα μας ασχετως φυλου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Συμφωνώ με όλους σας (και ας διαφωνείτε) πως πρέπει να είμαστε ο εαυτός μας.
Μα αν δεν ακολουθήσεις τα πρότυπα της τβ κάηκες.:P


Θυμάμαι μια σύντομη εποχή που έπαιζε το "αναστασία"
περπατούσες στο δρόμο και άκουγες να φωνάζουν τις κοπέλες "ρε μ@λ@κ@" :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη... όπου το ΕΜΕΙΣ υπερκαλύπτεται από το δικό μας εγώ ή του άλλου... το παιχνίδι χάνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Καταρχάς θα συμφωνήσω με όσους υποστηρίζουν ότι δεν πρέπει να χρεώνουμε συγκεκριμένες ταμπέλες στα δύο φύλλα.
Τι θα πει "όσο πιο δύσκολη και αδιάφορη είμαι, τόσο περισσότερο κολλάει"; Εγώ ξέρω ότι αδιάφορος δείχνει κάποιος, που είναι όντως αδιάφορος, ανοιχτός δείχνει κάποιος, που είναι όντως ανοιχτός, πληγωμένος κάποιος, που είναι όντως πληγωμένος, κλπ. Γιατί πρέπει να δείχνει κανείς κάτι άλλο από αυτό που νοιώθει;
Οι άντρες δηλαδή δεν πληγώνονται, δεν πονάνε; Έχεις δει ποτέ πληγωμένο άντρα;
Και τέλος πάντων το ζητούμενο ποιο είναι; Να δείχνουμε αλώβητες πάντα; Ε, όχι δεν γίνεται ... μέσα στο πρόγραμμα είναι και να ανοιχτούμε, και να πληγωθούμε και να πληγώσουμε και να αγαπήσουμε και ν' αγαπηθούμε και όλα. Και στο τέλος τέλος να είμαστε ειλικρινείς με τον εαυτό μας!

Τώρα όσον αφορά τον εγωϊσμό, κι αυτός μέσα στο παιχνίδι είναι, αλλού περισσότερο και αλλού λιγότερο. Υπάρχουν φορές που ο εγωϊσμός μας κρατάει από τον εξευτελισμό! Επίσης υπάρχουν και φορές που θέλουμε να ικανοποιήσουμε τον εγωϊσμό μας, μόνο και μόνο για να βιώσουμε αυτό καθαυτό το συναίσθημα της ικανοποίησής του. Έτσι απλά για να αισθανθούμε καλά.Κι αυτό ανθρώπινο είναι. Υπάρχουν και φορές που βάζουμε το δικό μας εγωϊσμό στην άκρη και υποχωρούμε ώστε να ικανοποιήσουμε τον εγωϊσμό ενός προσώπου που αγαπάμε πολύ, μόνο και μόνο για να αισθανθεί αυτό καλά.

Το θέμα λοιπόν είναι να ξέρουμε να διαχειριζόμαστε τον εγωϊσμό μας, έτσι ώστε να μη μας βλάπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Υπάρχουν φορές που ο εγωϊσμός μας κρατάει από τον εξευτελισμό!
Αυτο ας το πουμε καλυτερα αξιοπρεπεια,υπερηφανεια. :)

Επίσης υπάρχουν και φορές που θέλουμε να ικανοποιήσουμε τον εγωϊσμό μας, μόνο και μόνο για να βιώσουμε αυτό καθαυτό το συναίσθημα της ικανοποίησής του. Έτσι απλά για να αισθανθούμε καλά.Κι αυτό ανθρώπινο είναι.
Ανθρωπινο, αλλά και εγωιστικό. Αξιζει να το προσπαθησουμε για κατι καλυτερο.

Το θέμα λοιπόν είναι να ξέρουμε να διαχειριζόμαστε τον εγωϊσμό μας, έτσι ώστε να μη μας βλάπτει.
Ετσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mixalhs_1980

Νεοφερμένος

Ο Mixalhs_1980 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω ενα θα πω... ο εγωισμος σκοτωσε την σχεση μας... αυτη ηταν αδιορθωτη εγωιστρηα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
kalypso:Δεν θα ξεγύμνωνες ποτέ την ψυχή σου σε κάποιον που φοβάσαι ότι θα σε χλευάσει.
ή σε κάποιον που φαίνεται να μη θέλει να ξεγυμνώσει τη δική του…

Rempeskes: Συμφωνώ με όλους σας (και ας διαφωνείτε) πως πρέπει να είμαστε ο εαυτός μας. Μα αν δεν ακολουθήσεις τα πρότυπα της τβ κάηκες.:P
Γι’ αυτό ακολουθούμε τα πρότυπα και ταυτόχρονα αισθανόμαστε ο εαυτός μας.:)

…ή έτσι νομίζουμε :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top