Τα πάντα περι πεθερικών και πεθερόπληκτων!

Ποιά πρέπει να κυριαρχεί στην καρδιά ενός άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Ειμαι γυναίκα και λέω νύφη

    Ψήφοι: 23 42.6%
  • Ειμαι άνδρας και λέω νύφη

    Ψήφοι: 12 22.2%
  • Ειμαι γυναίκα και λέω μάνα

    Ψήφοι: 4 7.4%
  • Ειμαι άντρας και λέω μάνα

    Ψήφοι: 2 3.7%
  • Ποιος μπορεί να τα βάλει με αυτά τα δύο θηρία;

    Ψήφοι: 13 24.1%

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Σε αυτήν την περίπτωση η νύφη είναι για να φροντίζει τον "έφηβο" άντρα. Αν έχει τόσα παράπονα γιατί συνεχίζει ναναι μαζί του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
όταν κάποιος είναι εξαρτημένος απότο αλκοόλ και δεν λέει να το κόψει δεν νομίζω ότι μπορεί να συμβιώσει αρμονικά με κάποιον,οποτε κατά τη γνώμη μου αυτή η νύφη θα έπρεπε να συζητήσει με τον άνδρα της για αυτό το θέμα και αν ο άνδρας δεν ήθελε να κάνει κάτι να σηκωθεί να φύγει και να τον αφήσει,γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι αν δεν αποφασίσει ο ίδιος να το κόψει

εγώ όμως θα ρωτήσω κάτι άλλο η νύφη δεν τα έβλεπε όλα αυτά πριν παντρευτεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Πεθερά: σκληρή, δεσποτική. τα ξέρει όλα, είναι θύμα καταστάσεων(έτσι λέει) άρα ο γιος πρέπει να ικανοποιεί τις επιθυμίες της και φυσικά έχει πάντα δίκιο! (ετών 80)

Πεθερός: φιλότιμος, και......αλκοολικός! (ετών 79)

Κουνιάδα: Κα Τέλεια, είναι δεμένη (!) με τα αδέρφια της, έχει άποψη για όλα και πρέπει να την ακούν γιατί έχει πάντα δίκιο!! (ετών 45)


Γιός: Κοινωνικά άψογος ( μας βλέπει κόσμος!!!), υποταγμένος στη μαμά του, συναισθηματικός (όταν πρόκειται για τη μαμά του), αναποφάσιστος σε θέματα της οικογένειας του, εξαρτημένος με τη μαμά του, το χωριό του και κάποια διαστήματα με το αλκοόλ! ( ετών 50)

Ποια νομίζετε ότι είναι η θέση μιας νύφης μέσα στη συγκεκριμένη οικογένεια?
Εγώ νομίζω πως η νύφη -αν δεν έχει τίποτα που να την κρατάει "δεμένη" με την οικογένεια (παιδιά π.χ)- πρέπει να φύγει αμέσως απ'αυτή την οικογένεια και να μην χαραμίσει άλλες μέρες/άλλα χρόνια εκεί μέσα.. Όταν με το καλό ο γιος σταματήσει να είναι εξαρτημένος από τη μαμά του (δεν θέλω να το παίξω δικηγόρος του διαβόλου, αλλά ποιος γιος δεν είναι εξαρτημένος από τη μαμά του;; :D :P) και σταματήσει να πίνει, γυρνάς με το καλό.. Αν και τα υπόλοιπα μέλη της οικογενείας λίγο ... κάπως μου φαίνονται... :P
εγώ όμως θα ρωτήσω κάτι άλλο η νύφη δεν τα έβλεπε όλα αυτά πριν παντρευτεί?
Μπορεί στην πορεία να ξεκίνησε το ποτό ο άνθρωπος και πριν να'ταν μια χαρά... Είναι μια σημαντική λεπτομέρεια πάντως.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ποια νομίζετε ότι είναι η θέση μιας νύφης μέσα στη συγκεκριμένη οικογένεια?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Για αρχή δεν έπρεπε καν να παντρευτεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Απάντηση στη "λεπτομέρεια" του αλκοόλ:

Δήλωση της κουνιάδας "στην οικογένεια είναι γερά ποτήρια"(και καμαρώνουν γι΄αυτό!)

Γενικότερη άποψη της οικογένειας: το ποτό φτιάχνει το κέφι........το κρασί δεν έβλαψε κανέναν.........όσοι δεν πίνουν είναι ξενέρωτοι.......με 4-5 ποτά (καθημερινά) δεν είναι κάποιος αλκοολικός.......εσύ έχεις πρόβλημα που δεν πίνεις, όχι εμείς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Στην αρχή σε πείθουν ότι βλέπεις φαντάσματα και όταν πλέον καταλαβαίνεις ότι ψώνισες από....σβέρκο έχεις παιδί και....άστα να πάνε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ειμαι γυναίκα και λέω νύφη



λολ!!! πόσες από αυτές λέτε να αλλάξουν γνώμη, όταν παντρευτεί ο γιόκας τους; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,337 μηνύματα.
Εγώ με τα πεθερικα μου τα εχω πολυ καλα, με συμπαθουν τόσο πολυ που κάνουν ότι τους ζητήσω. Το προβλημα ειναι ο γιος τους που δεν κάνει ότι του ζητήσω, άλλωστε γι'αυτό τον παντρεύτηκα 🤔🤨🤡
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top