Προτάσεις για να περνάμε ευχάριστα κι εποικοδομητικά τον χρόνο μας

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λιώσε όλη μέρα στο Internet
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Στο δημοτικό γυμναστήριο πάω.. Όσο για φιλαρμονική, δεν το 'χω καθόλου με τα μουσικα όργανα δυστυχώς. Πώς λέμε μουσικό αυτί; Καμία σχέση. :P

γιατί εγώ έχω μουσικό αυτί ή ωραία φωνή; αλλά ξεκίνησα πιάνο και σε λίγο καιρό θα κάνω και ορθοφωνία.
Εκτός αυτού,μπορείς να ασχοληθείς με το χορό (υπάρχουν προγράμματα από το δήμο για παραδοσιακούς σίγουρα),με τη μαγειρική(είτε σεμινάρια είτε πειράματα στο σπίτι σου),με ένα άθλημα(στίβο,κολύμβηση,μποξ).
Μπορείς ακόμη να μάθεις μία γλώσσα ( να καβατζώσεις και κανα πτυχίο να χαίρεται το σόι),να κάνεις υπολογιστές(για πτυχίο).
Μπορείς να ασχοληθείς λίγο περισσότερο με το διάβασμα του σχολείου,να βλέπεις μία σειρά τύπου grey's anatomy(έχει 10 κύκλους και κάπου διάβασα ότι λέει να συνεχίσει με 11ο αυτή που το έγραψε), να διακοσμήσεις αλλιώς το δωμάτιό σου,να βοηθήσεις στο συμμάζεμα του σπιτιού,να βγεις για ένα καφέ με τη παρέα σου(και καθημερινές δε βλάπτει),να εξερευνήσεις άλλα μουσικά είδη.
Πάντως για το μουσικό όργανο σου προτείνω να το ξανασκεφτείς,δε χρειάζεετε να έχεις κλίση ή μουσικό αυτί(αυτό θα δημιουργηθείς στη συνέχεια) δοκίμασε πιάνο,κιθάρα,βιολί/τσέλο/βιολοντσέλο/μπάσο/κοντραμπάσο,κάποιο πνευστό(φλογέρα,φλάουτο,κλαρινέτο,σαξόφωνο κλπ κλπ),ξυλόφωνο,μεταλλόφωνο,σαντούρι,ντραμς
Άμα κάνεις μαθήματα από το ίντερνετ και αραιά και πού με καθηγητή,θα σου βγεί πολύ πιο φθηνά ;)
Α και beatboxing!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μάθε κέντημα, θα σου χρειαστεί για τα γεράματα χαχαχα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι;)

Oντως νομιζω πως το τεννις εκτος απο υπεροχο αθλημα εχει το επιπλεον (+) οτι μπορει να το αρχισει κανεις σε οποια ηλικια θελει και να μαθει να παιζει καλα. Νταξ δεν λεω προφανως οτι αμα ξεκινησει καποιος ''μεγαλος'' εχει καποια πιθανοτητα να γινει ο νεος Φεντερερ:P αλλα τουλαχιστον θα εχει την ασχολια του, την γυμναστικη του, τον ανταγωνισμο του αν θελει (συμμετοχη σε ερασιτεχνικα τουρνουα κτλ) κα...
Βεβαια θα πρεπει να εχει διαθεση ο φιλος μας να ''κουνηθει'' κιολας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Πολύ ωραίο το τένις, συμφωνώ! Ασχολιομουν και λιγο τα καλοκαίρια όταν πηγενα Ουκρανία. Είχαν και κάτι ωραία γηπεδακια μεσα στο πάρκο, περιτρυγιριζοσουν από πράσινο. (άκυρο :P )
Θα το ψάξω αν έχει ο δήμος και τι παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ορίστε μια λίστα με τους ομίλους που ανήκουν στην Η' 'Ένωση...https://henosi.antisfairisi.gr/Clubs.html
σιγουρα υπάρχουν πάρα πολλά γήπεδα στην Αθήνα και ιδιωτικά κ.λ.π! Ρίξε μια ματιά στους αναγνωρισμένους από την Ομοσπονδία ομίλους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
άρχισε lol 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Μπορείς να πάρεις ιδέες και από τους τύπους παρακάτω, οι οποίοι έχουν πολύ ελεύθερο χρόνο.
Ντάμα, απόκτηση σκύλου ή το all-time-classic πέταγμα φελλών σε βαρέλια

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ωραία η διαφήμιση του Jack! :)

Για τον ελεύθερο χρόνο μπορείς να ασχοληθείς δημιουργικά με τη φωτογραφία!
Πρόσεξε όμως ...... είναι μικρόβιο που κολλάει άσχημα!! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ πήγαινα στη δημοτική φιλαρμονική μέχρι φέτος.Είχε φάση στις παρελάσεις.Παίζαμε και την Κυριακή των Βαϊων και στις Γιορτές τις Εξόδου στο Μεσολόγγι και ήταν ωραία.Ήταν φιλαρμονικές από όλη την Ελλάδα.
Έτρωγα καμιά φορά καζούρα από τους φίλους μου βέβαια για το μουσικό όργανο που είχα αλλά τους έγραφα :yes::pfff:
Η φιλαρμονική πήγαινε και σε άλλες περιοχές της Ελλάδας (εγώ βαριόμουν :redface: )
Οπότε πιστεύω ότι αν σου αρέσει η μουσική και απλά κολλάς επειδή δεν έχεις "μουσικό αυτί " να πας.
Και η λογοτεχνία όπως σου ανέφεραν είναι πάρα πολύ καλή ενασχόληση για τον ελεύθερο χρόνο.Αυτό που λατρεύω στα βιβλία είναι ότι εκείνη τη στιγμή αφήνω τη φαντασία μου ελεύθερη.Εξού και η ξενέρα που τρώω όταν μεταφέρονται στον κινηματογράφο και η ταινία είναι απαράδεκτη.
Από το Internet μπορείς να προσπαθήσεις να μάθεις ξένες γλώσσες,μουσική,ζωγραφική.
Και φυσικά να λιώσεις στις ταινίες και στις σειρές. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
άρχισε lol 8)
Μου έτρωγε τη μισή μέρα πέρσι.Να είναι καλά οι Πανελλήνιες. :P Τώρα μια φορά τη βδομάδα και ΑΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
ζωγραφικη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ποδόσφαιρο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
,.απόκτηση σκύλου...
ωχ και φοβόμουν ότι κάποιος θα το πει αυτό.Παιδιά ένα ζωάκι είναι σοβαρή ευθύνη,δεν είναι για να γεμίσει ο ελεύθερός μας χρόνος.Όταν του χρόνου θα είναι γ λυκείου και θα έχει τις πανελλήνιες τι θα το κάνει;στο πανεπιστήμιο;αμα πάει σε άλλη πόλη ή χώρα; το κατοικίδιο είναι σοβαρή υπόθεση δεν είναι χόμπυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
ωχ και φοβόμουν ότι κάποιος θα το πει αυτό.Παιδιά ένα ζωάκι είναι σοβαρή ευθύνη,δεν είναι για να γεμίσει ο ελεύθερός μας χρόνος.Όταν του χρόνου θα είναι γ λυκείου και θα έχει τις πανελλήνιες τι θα το κάνει;στο πανεπιστήμιο;αμα πάει σε άλλη πόλη ή χώρα; το κατοικίδιο είναι σοβαρή υπόθεση δεν είναι χόμπυ!

Θα το παρατησει στους πεντε δρομους να σουλατσαρει αναμεσα στα αυτοκινητα ετσι δε γινεται και με τα κακομαθημενα παιδακια που στα 6 θελουν 'κυλακι' και μετα το βαριουνται; το κατοικιδιο ειναι ευθυνη και θελει φροντιδα ...οποιος το θεωρει χομπυ μαλλον δεν ξερει την εννοια της υπευθυνοτητας...σαν κατι τυπισσες που εχουν απειρο χρονο και θελουν καπως να τον γεμισουν και λενε ας κανω ενα παιδι να γεμισει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ αυτές τις μέρες περνάω τις περισσότερες ώρες μου μπροστά από το χαζοκούτι ονόματι υπολογιστή. Αυτό κάθε άλλο παρά εποικοδομητικό δεν είναι. Με τι θα μπορούσα να ασχοληθώ έτσι ώστε να μην συνεχίσω αυτή την κατάσταση και να αλλάξω και λίγο την διάθεση μου. Γιατί το μόνο που κάνω είναι να βαριέμαι και να μην έχω όρεξη να κάνω το οτιδήποτε. Μόνο βαριέμαι, βαριέμαι και..βαριέμαι. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Στα 17 σου και μήνα Φεβρουάριο, μάλλον να ετοιμάζεσαι για πανελλήνιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ε όχι και από το Φεβρουάριο για τις πανελλήνιες, είπαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ αυτές τις μέρες περνάω τις περισσότερες ώρες μου μπροστά από το χαζοκούτι ονόματι υπολογιστή. Αυτό κάθε άλλο παρά εποικοδομητικό δεν είναι. Με τι θα μπορούσα να ασχοληθώ έτσι ώστε να μην συνεχίσω αυτή την κατάσταση και να αλλάξω και λίγο την διάθεση μου. Γιατί το μόνο που κάνω είναι να βαριέμαι και να μην έχω όρεξη να κάνω το οτιδήποτε. Μόνο βαριέμαι, βαριέμαι και..βαριέμαι. :confused:

Και μόνο το γεγονός ότι αναφέρεις μόνιμα τη λέξη "βαριέμαι" λέει πολλά. Μου δείχνεις μία άρνηση γενική και μία αίσθηση ότι γενικότερα βαριέσαι.Είσαι μόλις 17... δεν βρίσκω λόγο για να βαριέσαι. Πιο πάνω αναφέραμε ένα σωρό ιδέες αναφορικά με τον ελεύθερο χρόνο. Μπορείς να ασχοληθείς με το σώμα σου και τον αθλητισμό ή τον χωρό, να διαβάσεις βιβλία, να δεις ταινίες, να ασχοληθείς με μουσική, με εθελοντισμό... μη μένεις στο ότι βαριέσαι. Βαριόμαστε τα πάντα μέχρι να τα δούμε από "μέσα". Απλά κλείσε το χαζοκούτι, όπως λες και βγες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top