Piercings

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Έχει μια γνωστή μου κι απ' όσο ξέρω δεν πόνεσε καθόλου. Τώρα υποθετικά το σημείο είναι πολύ λεπτό και ευαίσθητο, δεν θεωρώ όμως ότι είναι εύκολο να σκιστεί, γιατί δεν υπάρχει κάτι να πιαστεί το σκουλαρίκι εκεί. Εκτός κι αν αλλάζεις ρούχα ατσούμπαλα ίσως; :hmm:

Σμαιλι το γυροφερνω ποσο καιρο να κανω...Αλλα μου εχουν πει φιλοι οτι οσοι εχουν κανει, επειδη το σημειο ειναι τετοιο που ειναι πολυ κοντα στα ουλα, μπορει με τον καιρο να χαλασει το ουλο εκει που ακουμπαει...Ξερετε, κοντα στα μπροστινα δοντια απο πανω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jiyongie

Νεοφερμένος

Η Christine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σμαιλι το γυροφερνω ποσο καιρο να κανω...Αλλα μου εχουν πει φιλοι οτι οσοι εχουν κανει, επειδη το σημειο ειναι τετοιο που ειναι πολυ κοντα στα ουλα, μπορει με τον καιρο να χαλασει το ουλο εκει που ακουμπαει...Ξερετε, κοντα στα μπροστινα δοντια απο πανω..

Αυτό ισχύει για όλα τα piercing που ακουμπάνε σε ούλα φαντάζομαι,smiley, medusa, labret, snake bites, το monroe επίσης μάλλον... Αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να έχει τόσο τραγικό θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Σμαιλι το γυροφερνω ποσο καιρο να κανω...Αλλα μου εχουν πει φιλοι οτι οσοι εχουν κανει, επειδη το σημειο ειναι τετοιο που ειναι πολυ κοντα στα ουλα, μπορει με τον καιρο να χαλασει το ουλο εκει που ακουμπαει...Ξερετε, κοντα στα μπροστινα δοντια απο πανω..

Ισχύει αυτό. Εγώ με το labret έχω παρατηρήσει φθορά στα ούλα, σα να έχουν ελαφρώς υποχωρήσει σε εκείνο το σημείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Παιδιά εγώ το σκέφτομαι να κάνω μέσα στη χρονιά septum που πάντα ήθελα. :D Μπορείτε να μου πείτε για πόνο, φροντίδα κλπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Αμερικανιές. Μ'αρεσουν μοναχα στο αντιθετο φύλο και αυτό σε συγκεκριμενα σημεια. Στους αντρες δεν παει καθόλου και τωρα με τις ιδεες που τους πλασαρουν μερικοι βλεπεις κατι 14χρονα με 10 τρυπες σε μυτες,φριδια,αυτια....
Στις γυναικες σε μερικες παει και σε μερικες οχι...αλλα πιστευω οτι ακομα και οι γυναικες το έχουν παρακάνει...

Τα piercing μπορει να ειναι ενδειξη καγκουριας, μπορει να ειναι και αποψη. Σε ορισμενους πανε παρα πολυ, ειναι θεμα στυλ.

Ερώτηση
Κορίτσα σας αρέσουν τα αγόρια με τρύπα στο αυτί, θα προτιμούσατε το ίδιο αγόρι ακριβως αν δεν είχε το σκουλαρίκι;

Το ιδιο ακριβως αγορι με ενα piercing οχι... Το ιδιο αγορι ομως το οποιο μπορει να αποφασισε να δωσει περισσοτερη σημασια στο στυλ του κ στα πλαισια αυτης της αλλαγης εκανε καποιο piercing ναι. Ενα πολυ ωραιο στυλ προσδιδει γοητεια σε καθε ανθρωπο, αρκει βεβαια να μπορει να το υποστηριξει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Από εκεί που τα σκουλαρίκια ξεβίδωναν μόνα τους κι έψαχνα τις μπίλιες, έχω βρεθεί στο άλλο άκρο και δεν ξεβιδώνουν με τίποτα. Ούτε το labret ούτε η μπάρα στη γλώσσα. Το ερώτημα είναι, το "right tight, left loose" ισχύει όταν τα ξεβιδώνουμε σε άλλους ή στον εαυτό μας;
Αν και είτε δεξιά είτε αριστερά, σε μένα δεν κουνιέται τίποτα.

Πρέπει να τα βγάλω να πάω να κάνω μια πανοραμική και έχω απελπιστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Από εκεί που τα σκουλαρίκια ξεβίδωναν μόνα τους κι έψαχνα τις μπίλιες, έχω βρεθεί στο άλλο άκρο και δεν ξεβιδώνουν με τίποτα. Ούτε το labret ούτε η μπάρα στη γλώσσα. Το ερώτημα είναι, το "right tight, left loose" ισχύει όταν τα ξεβιδώνουμε σε άλλους ή στον εαυτό μας;
Αν και είτε δεξιά είτε αριστερά, σε μένα δεν κουνιέται τίποτα.

Πρέπει να τα βγάλω να πάω να κάνω μια πανοραμική και έχω απελπιστεί.
Γιατί δεν πας στο μαγαζί που έκανες τις τρύπες να στα βγάλει κάποιος άλλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Το ερώτημα είναι, το "right tight, left loose" ισχύει όταν τα ξεβιδώνουμε σε άλλους ή στον εαυτό μας;
Αν και είτε δεξιά είτε αριστερά, σε μένα δεν κουνιέται τίποτα.

Πρέπει να τα βγάλω να πάω να κάνω μια πανοραμική και έχω απελπιστεί.
Προς τα αριστερά ξεβιδωνει. Δοκιμασε να βάλεις ζεστό νερό στο στόμα σου για λίγη ώρα και μετά προσπάθησε ξανά. Και γενικά να το βγαζεις συχνά να το καθαριζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Εκεί που καθόμουν αμέριμνος και άκουγα την Φουρέιρα, συνειδητοποιώ ότι μου'χει φύγει το κούμπωμα από το piercing στο septum. Άμα πάω σε πιρσερ λέτε θα μου δώσει κούμπωμα ή θα αναγκαστώ να πάρω άλλο σκουλαρίκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
99% θα αναγκαστείς να πάρεις άλλο σκουλαρίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εκεί που καθόμουν αμέριμνος και άκουγα την Φουρέιρα, συνειδητοποιώ ότι μου'χει φύγει το κούμπωμα από το piercing στο septum. Άμα πάω σε πιρσερ λέτε θα μου δώσει κούμπωμα ή θα αναγκαστώ να πάρω άλλο σκουλαρίκι;

Εμένα μου δίνει κουμπώματα, αλλά νομίζω πως η δική μου αποτελεί εξαίρεση στον κανόνα. :loltooth:
Λογικά θα χρειαστεί να πάρεις άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Εμένα μου δίνει κουμπώματα, αλλά νομίζω πως η δική μου αποτελεί εξαίρεση στον κανόνα. :loltooth:
Λογικά θα χρειαστεί να πάρεις άλλο.

Τελικά το βρήκα μέσα στο σπίτι, το κούμπωσα ( με χίλια ζόρια) αλλά χαλαρώνει συνέχεια και βγαίνει. :down:
Θα πάρω μέσα στο καλοκαίρι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εκεί που καθόμουν αμέριμνος και άκουγα την Φουρέιρα, συνειδητοποιώ ότι μου'χει φύγει το κούμπωμα από το piercing στο septum. Άμα πάω σε πιρσερ λέτε θα μου δώσει κούμπωμα ή θα αναγκαστώ να πάρω άλλο σκουλαρίκι;
:lol:

Πότε έκανες piercing βρε αναρχικό στοιχείο και δεν μου το είπες;; :empathy:

Τελικά το βρήκα μέσα στο σπίτι, το κούμπωσα ( με χίλια ζόρια) αλλά χαλαρώνει συνέχεια και βγαίνει. :down:
Θα πάρω μέσα στο καλοκαίρι άλλο.
Φρόντισε να το καθαρίσεις πολύ καλά πάντως, με οινόπνευμα κλπ , εννοείται!

Εγώ παιδιά δεν έχω piercings, δεν έκανα ποτέ.

Ούτε καν τρύπες στα αυτιά δεν έχω πλέον! xD Είχα τέσσερις παλιά, από δυο σε κάθε αυτί.

Έτσι κι αλλιώς από κοσμήματα φοράω κρεμαστά, βραχιόλια και δαχτυλίδια, τίποτα άλλο. <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
:lol:

Πότε έκανες piercing βρε αναρχικό στοιχείο και δεν μου το είπες;; :empathy:

Φρόντισε να το καθαρίσεις πολύ καλά πάντως, με οινόπνευμα κλπ , εννοείται!

Το'χω τουλάχιστον ένα χρόνο
Δεν βάζω ποτέ οινόπνευμα, μόνο αλατόνερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ

Ξεντύθηκε ένας συμμαθητής μου στις πρόβες και είχε piercing στην ρώγα του. ΠΩΣ ΣΚΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ κάνετε τέτοιες αηδίες;🤢

Ο,τι πιο αντιαισθητικό και σε άντρα και σε γυναίκα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top