Καινούργιοι σε μια παρέα!!

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ε προσπαθώ να το αλλάξω ;P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead :
Είμαι μαζεμένος και δεν πολυμιλάω και η βλακεία είναι ότι μερικές φορές οι άλλοι νομίζουν ότι δεν τους πάω  :ermm:

Ναι ρε γαμ**το κι εγώ έτσι!!
αν και είμαι κάπως των άκρων μπορεί να είμαι όπως είπες και μπορεί να με έχει πιάσει η βλακεία και να τους πειράζω όλους και να κάνω χαβαλέ, όχι συχνα βεβαια αυτό αλλά το κάνω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εξαρτάται απ'την παρέα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ανάλογα την διαθεση μου,
αν μου αρεσει η παρεα δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα στο να χωθω κι εγω, αλλες φορες παλι καθομαι στην γωνιτσα μου, ειτε γιατι δεν μου αρεσει η παρεα ειτε γιατι δεν μπορω να εχω αποψη πανω στα θεματα που συζητανε. Τον Μαιο που πηγα Λονδινο, περασα μια βολτα απο το πανεπιστημιο απο το οποιο αποφοιτησα, και κατεβηκα καποια στιγμη κατω στο refectory για ενα τσιγαρο οπου ηταν αδειο και καθοταν μονο μια παρεα απο 3 κοριτσια και εναν κυριο, απο οτι καταλαβα αργοτερα ηταν ολοι μεταπτυχιακοι φοιτητες, και πηγα στην ψυχρα, τους χαιρετησα και καθισα μαζί τους.... ειμαι ολιγον τρελλη...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Εξαρτάται από την παρέα αλλά και τη διάθεσή μου..
Συνήθως όμως δεν έχω κανένα πρόβλημα να προσαρμοστώ και είμαι γενικά άνετη...
Αν μη τι άλλο, πάντα μπορείς να μιλήσεις για το all time favourite topic... τον καιρό:P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Έεεεετσι, prime!! O καιρός είναι σωτήριος!:P
Κι εγώ συνήθως είμαι φιλική σε μια παρέα, αλλά όχι τόσο ανοιχτή. Δε μιλάω πολύ, αλλά εξαρτάται κι απ'το αντικείμενο της συζήτησης. Σε γενικές γραμμές δεν είμαι πολύ ανοιχτή σε άτομα που δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eξαρταται τοσο απο την παρεα οσο και απο το πως θα ειμαι εγω εκεινη την ωρα...
Συνηθως ομως δεν εχω καμια δυσκολια να ενταχτω στην οποιαδηποτε παρεα και να συμετασχω σε καποια συζητηση.:) Αντιθετως μου αρεσει, ιδιαιτερα και να συζητω για διαφορα αλλα και να γνωριζω κοσμο.
Οι περιπτωσεις που δεν θα γινει αυτο θα ειναι συνηθως γιατι εγω δεν θα το επιθυμω.
Οπως π.χ. περσυ το καλοκαιρι που πηγα να δω ενα φιλαρακι μου σε μια παρεα αλλων και ξαφνικα εμπλεξα μεσα σε κατι καγκουρια που μιλαγανε συνεχεια για εξατμισεις,μηχανες,βριζανε,μιλουσαν για τις "επιτυχιες" τους με τις κοπελες (φυσικα δεν τις λεγανε κοπελες ουτε καν γκομενες...χρησιμοποιουσαν αλλη λεξη...:whistle: ),εννοειτε οτι τους μαμουσαν ολους! και παει λεγοντας...
(Συγγνωμη για το μαμουσαν, αλλα ειχα βαρεθει να το ακουω.Μαμησα τον ταδε,αν μου την πει θα το μαμησω...ολο τον κοσσμο πια!Δεν κουσαστικατε ρε παιδια;; :rolleyes: )
Εκει οχι μονο δεν μπηκα στο κλιμα αλλα την εκανα και με ελαφρα πηδηματακια το συντομοτερο δυνατον!:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
Έεεεετσι, prime!! O καιρός είναι σωτήριος!:P
Κι εγώ συνήθως είμαι φιλική σε μια παρέα, αλλά όχι τόσο ανοιχτή. Δε μιλάω πολύ, αλλά εξαρτάται κι απ'το αντικείμενο της συζήτησης. Σε γενικές γραμμές δεν είμαι πολύ ανοιχτή σε άτομα που δεν ξέρω...



:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Eγώ είμαι πάντα φλύαρη, πειραχτήρι και κάνω πλακίτσες συνέχεια... ακόμα κι αν δεν γνωρίζω τους άλλους καλά. Αν δεν τα αντέχουν αυτά προτιμώ να μην τους κάνω παρεά (προφανώς κι αυτοί το ίδιο :whistle:) Πάντως μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα να κολήσω σε οποιαδήποτε παρέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ^^Vampire^^:
Eγώ είμαι πάντα φλύαρη, πειραχτήρι και κάνω πλακίτσες συνέχεια... ακόμα κι αν δεν γνωρίζω τους άλλους καλά. Αν δεν τα αντέχουν αυτά προτιμώ να μην τους κάνω παρεά (προφανώς κι αυτοί το ίδιο :whistle:) Πάντως μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα να κολήσω σε οποιαδήποτε παρέα...

:clapup::clapup::clapup: Και εγώ το ίδιοοοοο!!!!!!!!;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathas

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Γωνίτσα For Ever:clapup:

-Angel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Το βασικότερο στοιχείο για μένα και δεν το έχει αναφέρει κανείς είναι το πως η παρέα αντιμετωπίζει το νέο άτομο.

Πιστεύω ότι την βασικότερη ευθύνη την έχουν τα άτομα που γνωρίζονται, ώστε να κάνουν το καινούργιο να νιώσει άνετα και αποδεκτός!
δλδ αν η παρέα συνεχίζει και μιλάει διαρκώς για τα δικά της που ο νέος δεν ξέρει, τότε ο νέος πρέπει να έχει πολύ τσαμπουκά για να ανακατευτεί!! Είναι θέμα του αν ξέρεις να φέρεσαι,άλλωστε ο νέος πρακτικά καλεσμένος σου είναι και δεν έπρεπε αυτός να επιδιώξει να νιώσει άνετα. Έχω βρεθεί και στις δύο όψεις του νομίσματος!
Προσωπικά χώνομαι με τσαμπουκά αν η παρέα δεν ξέρει να φερθεί και συνήθως δεν έχουμε και σε βάθος χρόνου πολλά να πούμε λόγω διαφορετικής φιλοσοφίας στην κοινωνικοποιήση! Αλλά χώνομαι μπας και υπάρχει κάτι που δεν βλέπω για να σχηματίσω άποψη πιο ολοκληρωμένη
Τώρα όταν έρχεται νέος στην παρέα φροντίζω να μην νιώθει ξέμπαρκος και φυσικά όταν για κάποιο λόγο η παρέα μου παρεκλίνει και αρχίζει και λέει τα δικά της του ξεκόβω,και αν το παρακάνουν τους κάνω να αισθανθούν και άσχημα! Γενικά δεν γίνεται αλλά έχει χρειαστεί κάποιες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
κουρνιαζω alla mia γωνίτσα, πολλές φορές και στη 2η-3η-4η.......συνάντηση... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
σπέρνω την διχόνοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
στην αρχή μαζεμένος..., αλλά στη συνέχεια αμολάω χαρταετό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
πάλι καλά , εγώ αμολάω κοτσάνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δε ξερω.. δεν εχω παρατηρησει... νομιζω ντροπαλα στην αρχη ωσπου να παρω τον αερα.. αναλογως και απο το πώς θα με κανουν να νιωσω στην παρεα.


σιχαινομαι τους τυπους που καθονται και δε μιλανε επιτηδες, για να κοβουν φατσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω είμαι πολύ επιφυλακτικός και λουφάζω προσπαθώντας αρχικά να αποκτήσω μια πρώτη εντύπωση για τα άτομα της παρέας και νομίζω i come off σαν αντικοινωνικός και ντροπαλός.Αν και εξαρτάται και από τα άτομα,συνήθως μου παίρνει αρκετά μέχρι να νιώσω οικεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top