Υπόθεση Τοπαλούδη

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Το ξέρω Sophie κρίμα.Οι αρχές μιλούν για νέα υπόθεση Γιακουμάκη.Υπαρχει περίπτωση η κοπέλα να δέχονταν bullying επειδή είχε ανεβάσει στο Facebook όχι στις διακρίσεις και στην ομοφοβία.Μακαρι να βγει στο φως η αλήθεια.


Να σου πω την αλήθεια δεν έχω διαβάσει κάτι περί αυτού, που το διάβασες ότι οι αρχές μιλούν για bullying ; Γιατί το ανέφερα και εγώ χθες αλλά υποθέτοντας χωρίς να ψάξω και μετά δεν το έδεσα, καθώς λένε ότι ήταν αγαπητή και στο Πανεπιστήμιο που σπούδαζε, εκτός εάν "καλύπτουν" κάτι . Λογικά θα βγει και θα τιμωρηθούν όπως πρέπει οι δολοφόνοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Ούτε και εγώ το ήξερα.Λιγες πριν είχε γράψει το μήνυμα αυτο στο Facebook.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ούτε και εγώ το ήξερα.Λιγες πριν είχε γράψει το μήνυμα αυτο στο Facebook.


Καλά αυτό, δεν σημαίνει ότι γινόνταν και 100% bullying (χωρίς και να το αποκλείω προφανώς), απλά μπορεί να ήταν κάπου μπλεγμένη ή να είχε τσακωθεί (είχε διαφορές) όπως είπα με κάποιους εκτός πανεπιστημιακού χώρου. Αλλά εμένα μου προκύπτει μία απορία η παρέα της, οι συμφοιτητές της, οι καθηγητές είχαν παρατηρήσει εάν ήταν ταραγμένη το τελευταίο διάστημα ή αλλαγή στην συμπεριφορά της, πχ κλπ κλπ; Εάν ναι έκαναν κάτι; Η παρέα της ειδικά γνώριζε για το τι έκανε αυτές τις ημέρες ; Γιατί προφανώς για να κάνει μία τέτοια ανάρτηση ίσως από όσο σκέφτομαι να την προβλημάτιζε κάτι, να είχε κάτι σχετικό με την υπόθεση προφανώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Sophie διάβασα σήμερα κάτι που με κάνει να θέλω να μην είμαι Έλληνας και λέω καλά να πάθουμε που είμαστε στο πάτος και μακάρι να είμαστε πάντα έτσι γιατί μας αξίζει.

Πολλά άτομα βρίζουν και κοροειδευουν τον θάνατο της κοπέλας με σχόλια του τύπου:Καλά να πάθεις κτλ.
Αυτοί είναι οι Έλληνες;Βρίζουμε ένα νεκρό κορίτσι πάμε καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Είχα διαβάσει και κάποια σχόλια για το πολιτικό κόμμα που υποστήριζε, αλλά δεν μου φαίνεται σοβαρός λόγος να γίνει κάτι τέτοιο από αυτό, εάν και ποτέ μην λες ποτέ (δεν ξέρεις τι παίζεται :P) .

Καλά ναι αυτοί όπως προείπα (προφανώς Fake θα είναι) ή κάτι θα ξέρουν άμεσα, είτε έμμεσα.
Κοίτα είναι ποινικό αδίκημα η εξύβριση νεκρού !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Τι κόμμα υποστήριζε;Αν είναι δυνατόν να βρίζουμε ένα νεκρό για το κόμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Οι δολοφονιες που έχουν να κάνουν με κυκλωματα της νυχτας κτλπ έχουν μεγαλυτερη διάρκεια προετοιμασιας αυτο το έχουμε δει σε κάποιες υποθέσεις οπως με την εκτελεση του Μποντι μπιλντερ εξω απο το σχολειο του παιδιου του αλλα και άλλες ή με την άλλη απο Κηφισια για την οποια υπηρχε πρωτη αποπειρα μερικα χρονια πριν.

Η συγκεκριμενη δολοφονια έγινε ξαφνικά και συνηθως τέτοια εγκληματα ειναι τα ερωτικά πχ συζυγος μπηκε και βρηκε την γυναικα του να τον απατάει θολωσε και την σκοτωσε. Ολα αυτα βεβαια μονο μέσα απο αυτα που διαβαζω στα διαφορα σαϊτ.


Για αυτο καλο ειναι οι κοπελες να ειστε προσεκτικές στο ποιον γνωριζετε ειτε εντος ειτε εκτος Ιντερνετ βασικά χαρακτηριστικα και πάντα πρέπει να ξέρει ο πατερας και η μητερα με ποιον νταλαβεριζεται η κορη τους ... προσοχη οχι τι κάνει μαζι του. Αυτο ειναι προσωπική υποθεση. Αλλα με ποιον ειναι.


Αυτος ο κάποιος.


Τι δουλεια κανει; κάνει τιποτα σοβαρο στη ζωη του; με τι παρέες ειναι μπλεγμενος ή τι κυκλος τον περιβάλλει (δειξε μου το φιλο σου λενε να σου πω ποιος εισαι)

τι χαρακτηρας ειναι; αγενης; πιεστικος; ανασφαλης; (δεν ειναι καλο να εισαι περισσοτερο ανασφαλης απο το μεσο θνητο εγκυμονει κινδυνους)

έχει μητρωο στην αστυνομια; τι φημη έχει; εγω θα ειχα κάνει ενα αναγνωριστικο ταξιδάκι εκει που σπουδαζει ο δικος μου ή η δικιά μου. Και θα ειχα μάθει τα πάντα οχι απο την ιδια/ιδιο. Γιατι τα παιδια δεν τα λένε ολα στους γονεις. Αλλα εγω ξέρω να τσιμπάω πληροφοριες ακομα και απο τον περιπτερα της γειτονιας.


Σε τέτοιες περιπτώσεις συγκαλείς έκτακτο οικογενειακο συμβούλιο εσυ και η γυναικα σου. Και εξετάζουμε κινήσεις. Ολες οι επιλογες ειναι στο τραπεζι που λενε και οι Αμερικανοι συμπεριλαμβανομενης και της άμεσης επέμβασης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Ειχε σημαδια στραγγαλισμου αλλα δεν ειχε παιθανει. Εγω νομιζω οτι κανονησε κανα περιεργο σεξ, σε κανενα πνηξιμο θα τους λιποθυμησε θα νομιζαν οτι πεθανε και προσπαθησαν να ξεφορτωθουν το "πτωμα". Δεν ειχε σημαδια παλης αλλα για παραδειγμα, οτι εγινε ηταν σχετικα συναινετικο.

Βεβαια αυτο απο τα λιγα που ξερουμε απο τις ειδησεις, παντως θα τους βρουν αν δεν τους εχουν ηδη βρει.

Οσο για αυτους στο FB, κοτουλες, οταν τους βρει το ηλεκτρονικο θα μυξοκλαινε.

https://www.newsit.gr/uncategorized/dolofonia-foititria-sti-rodo-omologisan-oi-dyo-dolofonoi/2670994/

ιδου, θελω να δω ποσο μεσα επεσα οταν βγουν οι απολογιες τους.

edit: μπα, δεν επεσα μεσα, μαλακια

https://www.thetoc.gr/koinwnia/article/omologisan-tin-dolofonia-tis-foititrias-stin-rodo--duo-oi-drastes

Οπως ειπε ο louis CK οι γυναικες ειναι απιστευτα γενναιες, βγαινουν με ενα ανθρωπο που μπορει ευκολα να τις σκοτωσει, με την ελπιδα οτι δεν θα θελει το κακο τους. Αλλωστε ο νουμερο ενα κινδυνος τραυματισμου η θανατου για μια γυναικα απο 12 εως 50 δεν ειναι οι αντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Ομολογησαν οι δυο δραστες το ειδα στο Σκαι τωρα.

Θα πω κατι γιατι τελικα ειμαστε τοσο αχαριστος και χαλια σαν λαος.

Οταν πεθανε ο Ζακ κωστοπουλος ο Τσιπρας εβγαλε ολοκληρη ανακοινωση οπως και ο Συριζα.Για την κοπελα αυτη τιποτα.Τελικα αξιζουμε αυτα που περναμε σαν λαος.Ντροπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα, μιας και βρίσκομαι σχολή αυτήν την στιγμή και χωρίς να το ψάξω και πολύ το θέμα, τελικά όντως ο Devil είχε δίκιο και ήταν ερωτικό το κίνητρο. Επειδή αρνήθηκε διάβασα ερωτική συνεύρεση έγιναν όλα και την στιγμή που την πέταξαν στην θάλασσα ήταν ζωντανή μιας και πέθανε από πνιγμό από όσο κατάλαβα μιας και βρέθηκε νερό στους πνεύμονες.

Εννοείται ότι πρέπει ο οποιοσδήποτε να είναι προσεχτικός στις γνωριμίες που κάνει είτε μέσω του διαδικτύου είτε μέσω και της πραγματικής ζωής και φυσικά δεν είναι αναγκασμένος να κάνει, τίποτα παρά την θέλησή του και όταν νιώθει κάτι πως δεν πάει καλά, αντί να το κρατά μυστικό να μιλήσει σε κάποιον που εμπιστεύεται ώστε να ζητήσει βοήθεια, κάποια πράγματα που σε φοβίζουν, σε προβληματίζουν επιβάλλεται να τα συζητάς, με τους φίλους σου, την οικογένειά σου, με όποιο πρόσωπο εμπιστεύεσαι, είτε είσαι ανήλικός είτε ενήλικος. Και προχωράω την σκέψη μου πάνω σε αυτό. Η κοπέλα προφανώς θα είχε καταλάβει κάτι, θα πιεζόντανε, κάτι σίγουρα θα συνέβαινε για να προχωρήσει στην επίμαχη αυτή ανάρτηση, λίγες μέρες πριν το μοιραίο. Και εγώ απορώ, είχε μιλήσει σε κάποιον για αυτό που παιζόντανε; Οι φίλοι και οι φίλες της γνώριζαν κάτι, είχαν αντιληφθεί κάτι ή η κοπέλα δεν άφησε με την συμπεριφορά της να δείξει ότι κάτι παιζόντανε; Θέλω να καταλήξω πως εάν αυτή η μοιραία ανάρτηση που έγινε (αλλά και να μην γινόταν) είχε σχέση 100% με όλο αυτό και είχε μιλήσει για το εάν την προβλημάτιζε κάτι, σίγουρα δεν θα ήταν τώρα νεκρή. Δεν έχει σημασία για εμένα, δηλαδή εάν ο άλλος είναι άνω του 18 (που απλά είναι ένα νούμερο) επειδή θεωρείται ενήλικας, δεν πρέπει να μιλάει για ότι τον προβληματίζει, δεν πρέπει να περιμένει βοήθεια και πρέπει μόνος του να τα κάνει όλα σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις, εννοείται ότι πρέπει να συζητά και να τον βοηθήσουν γονείς, συγγενείς και φίλοι. Είναι τραγικό κατά εμέ το επιχείρημα, είσαι ενήλικας βγάλτα πέρα μόνος σου. Σε μερικές περιπτώσεις απλά δεν γίνεται και εννοείται ότι πρέπει να ζητάς βοήθεια και ο άλλος να σε παίρνει στα σοβαρά και εάν μπορεί να σε βοηθήσει με όποιον τρόπο, θεωρεί σωστό. Δυστυχώς τέτοιοι τύποι, υπάρχουν ανάμεσά μας και χρειάζεται τρομερή προσοχή !

epote, η εξύβριση νεκρού τιμωρείται, αλλά εγώ έχω απορία αυτοί που το έκαναν αυτό, προφανώς θα γνώριζαν την κοπέλα, αλλά τι σχέση είχανε μαζί της, ώστε να καταλήξουν εκεί, και να επικροτούν τους δράστες; Ακραίο να υποθέσω μήπως ξέρανε κάτι για αυτούς που την σκότωσαν και ακόμα πιο ακραίο να ήταν οι ίδιοι με fake account ; (Ναι πολύ ακραίο αυτό ως σκέψη).

Πολλές φορές νομίζουμε ότι κάποιος ΔΕΝ θέλει το κακό μας, επειδή με έμμεσες πράξεις δείχνει την "αγάπη" του προς σε εμάς, ενώ στην ουσία πίσω από αυτές τις πράξεις αγάπης, ελλοχεύει ένα κακό κίνητρο. Δυστυχώς θέλει προσοχή και υποψία για το εάν ένα "καλό" κίνητρο τελικά δεν είναι τόσο καλό, όσο νομίζουμε!

Η οποιαδήποτε ακούσια ερωτική συνεύρεση, είτε με έναν ανήλικο είτε ενήλικο συνιστά σεξουαλική κακοποίηση και δυστυχώς πολλά περιστατικά στην Ελλάδα, δεν καταγγέλλονται (επειδή τυγχάνει να κάνω εργασία για αυτό το κομμάτι και το έχω διαβάσει ΔΕΝ το βγάζω από το κεφάλι μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Πολυ ωραιο μηνυμα sophie!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ρόδος: Ο εισαγγελέας άσκησε δίωξη και για βιασμό στους δυο κατηγορούμενους!
Να πως χειροτερεύει το πράγμα, απλά ΦΡΙΚΗ !!

Διάβαζα σε ένα site σχόλια απλών χρηστών του φβ σε αυτά τα 2 ….που σκότωσαν την κοπέλα και γίνεται κακός χαμός στο προφίλ τους!!


Ένα απλό ΓΙΑΤΙ και πολλά ερωτήματα στον αέρα που μου έρχονται στο μυαλό, ξανά και ξανά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Το διάβασα τραγικό.Στο Σύνταγμα για εκτελεση μιάσματα της κοινωνίας!

Μπορεί να φανώ ακραίος αν είχαν σκοτώσει το παιδί μου θα τους σκότωνα και ας πήγαινα φυλακή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
https://www.pentapostagma.gr/2018/12/%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%AF-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CE%B9-%CE%B4%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%86%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CF%82-21%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CF%83.html

και οι 2 ειναι αξιοθρήνητοι. Ο ένας έχει chicken legs. Κριμα πηγαν και την έπεσαν στην κοπελα που δεν ηταν αρκετα δυνατη για να υπερασπιστει τον εαυτο της και το εκμεταλεύτηκαν.

αυτος ήταν κικ μποξερ ; για να κάνει το μάγκα σε καμια κοπελιτσα μπορεί. Εχω τους τριπλάσιους τετρακεφαλους στα ποδια απο αυτόν και κριμα που δεν ήμουν κάπου εκει κοντά. Θα τον ειχα λιώσει. ΘΑ ΤΟΥς ΕΙΧΑ ΒΟΥΤΗΞΕΙ και τους 2 βασικά και θα τους ειχα πετάξει στη θάλασσα να κάνουν ένα βραδινό μπάνιο να συνέλθουν. Αν δεν ειχαν εξαφανιστει μετά απο 2 προειδοποιήσεις εντος του λεπτού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Αισχος.Γυρω στα 100 ατομα βριζουν την κοπελα.Μπραβο Ελλαδα,καλα να παθουμε τετοιος σκουπιδολαος ειναι οι Ελληνες βριζουν νεκρους και υποστηριζουν δολοφονους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Έχουν γεμίσει τα blogs με φωτογραφίες των κατηγορουμένων από το facebook και το instagram κάτι που έπρεπε να απαγορεύεται καθώς η ταυτοποίησή τους γίνεται εύκολη από τη τοπική κοινωνία ακόμα και με τετραγωνάκια στα πρόσωπά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Καλα τους κανουν να δουν ολοι τα μιασματα.Τους ευχομαι στην φυλακη να τους σαπιζουν στο ξυλο καθε μερα.Μιασματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Από τη στιγμή που συνταγματικά προστατεύονται οι κατηγορύμενοι πρέπει ο νόμος να τους προστατεύει και να μη δημοσιεύται κανένα στοιχείο που βοηθά στη ταυτοποίησή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Έχουν γεμίσει τα blogs με φωτογραφίες των κατηγορουμένων από το facebook και το instagram κάτι που έπρεπε να απαγορεύεται καθώς η ταυτοποίησή τους γίνεται εύκολη από τη τοπική κοινωνία ακόμα και με τετραγωνάκια στα πρόσωπά τους.
Δεν έπρεπε να δωθούν τα ονόματα. Δεν θα μου κάνει καμία εντυπωση αν ακούσουμε για επιθέσεις στην οικογένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Έχουν γεμίσει τα blogs με φωτογραφίες των κατηγορουμένων από το facebook και το instagram κάτι που έπρεπε να απαγορεύεται καθώς η ταυτοποίησή τους γίνεται εύκολη από τη τοπική κοινωνία ακόμα και με τετραγωνάκια στα πρόσωπά τους.


Σωστα έπραξαν. Διοτι οι συγκεκριμενοι αποτελούν κινδυνο για την κοινωνια και για το συνολο. Αρα θα πρέπει να ειναι γνωστά τα στοιχεια τους. Μην τους λυπάστε. Φέρθηκαν σε εναν άνθρωπο με τον χειροτερο τροπο ουτε στο τελευταιο σκουλήκι της γης δεν θα έπρεπε κάποιος να φερθει με τέτοια αισχροτητα και επιθετικοτητα.

Στις ΗΠΑ δεν θα έβγαιναν αυτοι πριν τα 30 χρονια εδω θα φάνε ισοβια και σε 5-10 χρονια με καλη διαγωγη εξω θα ειναι. Τους λυπάστε κιολας. Ένα κράτος αν θέλει να αμβλύνει τις κοινωνικές αδικιες και τις βεντέτες πρέπει να έχει επαρκή νομοθεσια που να τιμωρει αυτους που ειναι κατάλληλοι για τιμωρία.


Eπισης στις ΗΠΑ σε πολιτεια που ισχυει η θανατική ποινή θα υπηρχε προταση στο δικαστηριο για αυτο για μερικους στις ΗΠΑ λένε sentenced to death και αποφασιζει το δικαστηριο αν θα κάτσουν στη φυλακή πολλά χρονια ή θα τους εκτελέσουν.


Οσο για αυτους που έβριζαν εναν νεκρο στο φβ μπορει να σας φανει ακραιο αλλα ακομα και για αυτους υποστηριζω την ποινή της φυλάκισης. Αλλα 2-3 μήνες ή εξαγοράσιμη ποινή 1000 ευρώ. 10 ευρώ την ημέρα ή έργα εθελοντικής φυσεως σε ειδικές δομές στη περιπτωση αυτη η ποινη θα ειναι η διπλάσια δηλαδη 6 μήνες απο την αρχική ποινή φυλάκισης.

Κριθηκε αποφασιστηκέ και εκτελέστηκε απο το δικαστηριο του Devil !

Η ποινη εννοειται να δημοσιευτει σε κάθε μέσο για να ξέρουν οι μελλοντικοι υποψηφιοι τι τους περιμένει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top