Gamucci

manos eleutheriou

Νεοφερμένος

Ο manos eleutheriou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλημέρα,

έχεις δίκιο φίλε Mysato, αλλά το θέμα είναι οτι: τα mini που ανέφερα είναι πιο καινούρια απο άυτά τύπου gamucci. Μην ξεχνάς οτι σε όλους αρέσει το πιο καινούριο, αλλά αυτά όλα παράγονται στην ΚΙΝΑ, και ο gamu. δεν είναι κινέζικη εταιρία.( δεν ήμουν τρελά δυσαρεστημένος αλλά Ψάχνω το ΠΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ-ΦΘΗΝΟ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙΝΟ(εντός ΕΛΛΑΔΑΣ) e-cigarette που κυκλοφορεί ΑΜΕΣΑ γιατί όταν ξεμένω απο φιλτράκια τρελέ:crazy:νομαι.
Δεν είναι τίποτα να περιμένω καμιά ΔΕΚΑΡΙΑ μέρες, όπως αν θυμάμαι καλά, αναφέρεται σε άρθρο κάποιου περιοδικού του ΕΘΝΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Να σας ενημερώσω οτι χθες ήρθε όπως μου υποσχέθηκε η Gamucci ένα ΟΛΟΚΛΗΡΟ νέο πακέτο Gamucci Classic δωρεάν σε αντικατάσταση του προβληματικού παλιού! Εχω δηλαδή δύο φορτιστές, έναν atomizer, μια μπαταρία κουτσή από το παλιό (η άλλη τα έφτυσε) και δυο καινούριες. Καλόοο! Ηταν πολύ εντάξει στην υπόσχεσή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@pasak,

Η γεύση είναι τέτοια που είναι ικανή να σε κάνει να μην καπνίζεις κανονικό τσιγάρο. Όσο για τυχόν καθυστερήσεις, σε συμφέρει να παίρνεις 50-50 τα ανταλλακτικά όποτε ίσως είναι λίγο δύσκολο ξεμείνεις. Πάντως θα σου πρότεινα να μην μείνεις στο Gamucci και να κοιτάξεις και άλλες προτάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pasak

Νεοφερμένος

Ο pasak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Τα περισσότερα που έχω βρει είναι κινέζικα και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία της παραγγελίας. Το Gamucci το έχω βρει στην Ελλάδα και μάλιστα σχετικά κοντά μου. Γι' αυτό και άρχισα της έρευνας για το συγγεκριμένο . Στα Κινέζικα φοβάμαι πρώτων για την ποιότητα τους και δεύτερων κατά πόσο ισχύσει η εγγύηση που λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και το Gamucci κινέζικο είναι, απλά η εταιρεία που το εισάγει και βάζει τη μάρκα της σε αυτό είναι αγγλική. ΟΛΑ τα e-cigs φτιάχνονται στην Κίνα. ΟΛΑ όμως.

Όσο για τη γεύση έχει απαντηθεί πολλά ποστς πριν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
για την διατήρηση της ψυχικής μου υγείας, να σας ενημερώσω (ξανά) ότι έχω δώσει cartridges κ' στο περίπτερο που βρίσκεται δίπλα από το φαρμακείο μου.
https://www.farmakopoios.gr/map.html
Όποιος με ξαναπάρει τηλέφωνο Σαββατοκύριακο, επειδή του τελειώσανε τα cartridges, με όλη την ειλικρίνεια μου...
"Να του καεί το video"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Δηλαδή τώρα να τηλεφωνάμε στον περιπτερά; :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Δηλαδή τώρα να τηλεφωνάμε στον περιπτερά; :D:D

Ελεύθερο παιδί, και εμφανίσιμο. Ανοικτός σε προτάσεις. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
https://www.farmakopoios.gr/gamucci.jpg

Λοιπόν.. το παραπάνω link είναι τα νέα προϊόντα της Gamucci. Αύριο θα κάνω ένα test drive στα micro Gamucci που παρέλαβα σήμερα. Η τιμή τους είναι στα 85,00 ?, αρχική. Χρωματάκι trendy μαύρο, αλλά φοβάμαι ότι θα βγούνε μάτια το βράδυ.

Όπως θα παρατηρήσετε από τον κατάλογο, είναι διαθέσιμα κ' τα ηλεκτρονικά τσιγάρα κ' πούρα μίας χρήσης.
Είναι πιστεύω καλά για :
a) Δοκιμή. Δεν χρειάζεται κανείς να δαπανήσει 75-85,00 ? για να πάρει ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο, που σε τελική φάση, δεν του κάνει
b) Για κάμπινγκ κ' διακοπές
c) Για backup, αν μείνει κανείς από πρίζα
d) Για δώρο. Για εκείνους που αφήνουν τις στάχτες τους παντού.

Δεν έχω ξανακαπνίσει από 30/04... Οι υπόλοιποι πώς πάτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τίποτα το καινοτομικό :/:
Βρε γμτ όλες οι εταιρίες αντιγράφουν η μία την άλλη, δεν θα έχουμε εξέλιξη έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αλήθεια πόσο κοστίζουν τα disposable? Σκέφτομαι να πάρω κανένα δώρο στη μητέρα μου.

Εγώ δυστυχώς καπνίζω και κανονικά :/:, αλλά πολύ λιγότερο από πριν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Μου άρεσε πολύ το disposable πούρο! Είναι μια καταπληκτική ιδέα για δώρο!
Θα μας πεις τιμές από τα disposables;

Κι εγώ καπνίζω αλλά σίγουρα πολύ-πολύ λιγότερο από πριν και μόνο σε ανοιχτούς χώρους.
Είπαμε: κάθε κανονικό τσιγάρο που δεν κάνουμε είναι για καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trojy

Νεοφερμένος

Ο trojy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Τα disposable τσιγάρα κ' πούρα, ή αλλιώς τα "μίας χρήσης" κοστίζουν 13,90? το ένα.
Το πούρο (Premier), έχει πράσινο λαμπάκι, 22mg nicotine κ' γεύση "Cuban Tobacco".
Θα τα παραλάβω κάποια στιγμή την επόμενη εβδομάδα κ' είμαι πολύ περίεργος να τα δοκιμάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kay8631

Νεοφερμένος

Ο kay8631 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά χαρά παιδιά,

Χτες πήρα κ εγώ το Gamucci Micro. Καλό είναι για να κόψεις το κανονικό τσιγάρο και να ξεκινήσεις το ηλεκτρονικό. Σήμερα, δεν έχω καπνίσει ούτε ένα κανονικό τσιγάρο ενώ μέχρι τώρα θα είχα καπνίσει σίγουρα 5-9 τσιγάρα.

Το κακό είναι πως μετά από περίπου 20-40 τζούρες, σταμάτησε να βγάζει καπνό ενώ το λαμπάκι ανάβει κανονικά. ΑΝ και λέω ΑΝ βγάλει καπνό θα είναι όχι απλά ελάχιστος, αλλά ίσα ίσα που φαίνεται...σχεδόν καθόλου βασικά.

Η αμπούλα που έβαλα είναι REGULAR με 16mg νικοτίνης..δε γίνεται να τελείωσε τόσο γρήγορα..αν είναι δυνατόν!! Η μπαταρία φαίνεται ΟΚ, αφού την φόρτισα για περίπου 5 ώρες και ούτως ή άλλως δεν αναβοσβήνει το λαμπάκι που θα αναβόσβηνε ως ένδειξη χαμηλής μπαταρίας.

Μήπως κάνω κάτι λάθος; Πως καθαρίζει ο atomizer; Πείτε μου ρε παιδιά τι να κάνω γιατί δε θέλω να ξαναξεκινήσω το τσιγάρο την ίδια μέρα που το έκοψα!!

Οποιαδήποτε πληροφορία δεκτή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άλλαξε cartridge. Μετά από λίγο φθίνει ο ατμός που βγάζουν.
Επίσης για maximum ατμό, να έχεις καλά φορτισμένη τη μπαταρία.
Γενικά τα μίνι e-cigs κρατάνε λιγότερο από τα κανονικά απ'ότι έχω ακούσει (μικρότερο cartridge, μικρότερη μπαταρία), και τα κανονικά κατά τη γνώμη μου δεν κρατάνε αρκετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kay8631

Νεοφερμένος

Ο kay8631 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Άλλαξα αμπούλα χτες και ζήτημα χτες να έκανα ρουφώντας το 2-3 τσιγάρα. Σήμερα το πρωί έκανα 3 τζούρες και μετά πάλι δοκίμασα το μεσημέρι και μετά από 7-8 τζούρες τέλος και αυτή η αμπούλα.

Και για αυτούς που ίσως αναρωτιούνται...έβαλα το άδειο φίλτρο μπας κ έχει βουλώσει ο ατμιστής. Μετά έβαλα πάλι το φίλτρο και πάλι τπτ. Όταν έβαλα καινούριο φίλτρο έβγαζε πάλι κανονικά.

Στο φίλτρο μέσα, φαίνεται η νικοτίνη που είναι κίτρινη. Σας πληροφορώ πως μετά από πολύ μικρή χρήση, μόνο το σφουγγαράκι φαίνεται που είναι άσπρο.

Τώρα, μη μου πείτε να ξαναβάλω άλλη αμπούλα. Δε γίνεται να χαλάω τουλάχιστον 6 ευρώ την ημέρα. Στο επίσημο site λέει πως κάθε αμπούλα είναι 20 τσιγάρα. Και άντε, αν δεν ήταν 20 και ήταν 15 δε θα έλεγα τπτ. Αλλά όχι και έτσι...συγνώμη. Είναι πολλά 6 ευρώ την ημέρα μόνο για φιλτράκια. Μετά θα θέλει μπαταρία, ατμιστή κτλ. Δηλαδή σχεδόν 200 ευρώ το μήνα. Δε παίρνω αμάξι καλύτερα;;:hmm:

Και εντάξει δε ξέρω, μπορεί να είναι το δικό μου προϊόν που έχει πρόβλημα. Αλλά δε μπορώ να το στείλω και να περιμένω...ξέροντας πως τα φιλτράκια τελειώνουν σε χρόνο dt.

Ξέρονταςπως μέσα σε 15 ημέρες έχω το δικαίωμα επιστροφής χρημάτων, επικοινώνησα και απαίτησα να λεφτά μου πίσω. Θα ενημερώσω σχετικά, αν προκύψει κάτι άλλο.

Ελπίζωνα μην πάθετε κ εσείς κάτι παρόμοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γενικά είναι πολύ ωραία ιδέα, αλλά στην πράξη... θέλει δουλίτσα ακόμα...
Πάντως έχε υπόψιν ότι τα κανονικού μεγέθους κρατάνε περισσότερο απ'ότι έχω ακούσει. Τα ακόμα μεγαλύτερα, ακόμα περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kay8631

Νεοφερμένος

Ο kay8631 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι οκ, μπορεί και να συμφωνώ. Αλλά όταν στο επίσημο site λέει πως κάθε φίλτρο είναι περίπου 20 τσιγάρα και αυτό το λέει και για το Micro , όχι μόνο για το Classic. Εγώ φταίω που θέλω τα λεφτά μου πίσω ή αυτοί που κάνουν δηλώσεις που δεν είναι αλήθεια; Ας έλεγαν αυτό που λες εσύ ή έστω κάτι άλλο...

"Each cartridge is the equivalent of 20 cigarettes."

Από την στιγμή που το παραπάνω, δεν είναι καν κοντά στην πραγματικότητα. Προτιμώ να δοκιμάσω κάποιο άλλο προιον γιατί δεν τρέχουν λεφτά από τις τσέπες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kay8631

Νεοφερμένος

Ο kay8631 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αφού επικοινώνησα με την εταιρεία στην Αγγλία ζητώντας την επιστροφή των χρημάτων μου καθώς το Gamucci είναι κυριολεκτικά ΜΟΥΦΑ! μου είπαν πως πρέπει να συνενοηθώ με την εταιρεία που το αγόρασα από την Ελλάδα.

Επικοινωνώ με την εταιρεία στην Ελλάδα, και μου λέει ο κύριος πως δε τον αφήνουν από Αγγλία να κάνει επιστροφή. (Ξανά) Επικοινωνώ με την Αγγλία ερωτώντας τους τον λόγο που δε μπορεί να γίνει επιστροφή και γιατί δεν αφήνουν κάτι τέτοιο και πως κάτι τέτοιο είναι παράνομο.

Δε μου έχουν απαντήσει ακόμα μετά από τουλάχιστον 5 email που τους έχω στείλει. Ο κύριος που μου πούλησε το ηλεκτρονικό τσιγάρο κάνει την πάπια καθώς και αυτού του έχω στείλει 3-4 email χωρίς να πάρω απάντηση.

Είχα αποφασίσει να μην κάνω τπτ και απλά να πάω να πάρω ένα άλλο τσιγάρο για να κάνω την δουλειά μου. Αλλά οταν βλέπω τέτοια συμπεριφορά ενώ έχω δώσει λεφτά τρελένομαι!!!!

Του κυρίου θα του κάνω μήνυση και αν δεν απαντήσει θα του σταλεί εξώδικο για παραπλάνηση καθώς και στα email του αλλά και στο site του αλλά και στο σημείωμα που είχε όταν μου πούλησε αυτή τη μούφα, έγραφε πως κάθε φιλτράκι κρατάει για περίπου 20 τσιγάρα. Έχω φίλη δικηγόρο η οποία μου είπε πως το δίκιο το έχω με το μέρος μου καθώς ο εν λόγω κύριος έπρεπε να μου έχει στείλει και ένα χαρτί που να λέει πως μπορώ να επιστρέψω το προιόν μέσα στις επόμενες 10 ημέρες.

Αρκετά πια με το καθένα που θέλει να βγάλει λεφτά χωρίς να προσφέρει κάποια υπηρεσία. Αρκετά!!!!

Σορρυ, αλλά κουράστηκα να ασχολούμαι με ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο εδώ και πόσο καιρό και όλοι να κάνουν την πάπια αφού πρώτα το πουλήσανε.

:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top