Η γνώμη σας για το τραμ

Ποια είναι η γνώμη σας για το τραμ;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 33)
  • Δε μου αρέσει αλλά το χρησιμοποιώ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
:P
Αμα θελω να εκδικηθω κανεναν θα το χω στα υποψη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Απαίσιο και φριχτό το τραμ για μένα. Μπήκα στο τραμ μόνο 3-4 φορές και δεν κάνει για μένα που θέλω ταχύτητα σε όλα. Ακόμα και να μην βιάζεσαι να πας στον προορισμό σου, το καλοκαίρι ειδικά δεν είναι καθόλου απολαυστική η διαδρομή με αυτό το πράγμα στα παράθυρα που μοιάζει με κοτετσόσυρμα και με αυτό τον διαπεραστικό ενοχλητικό ήχο που ακούς όταν ανοιγοκλείνουν οι πόρτες. Και από καθαριότητα δεν θα'λεγα ότι είχα και την καλύτερη αίσθηση.
Αντίθετα, αγαπάω πολύ το μετρό, είναι το μόνο μέσο μεταφοράς που υποστηρίζω φανατικά και είναι κρίμα που δεν έχει επεκταθεί παντού ακόμα. Είμαι της άποψης ότι σε μια οργανωμένη πόλη αρκεί το μετρό και τα λεοφωρεία για τις μετακινήσεις. Ας μειωθούν επιτέλους τα αυτοκίνητα ΙΧ στο κέντρο. Δεν χρησιμοποιώ ποτέ αυτοκίνητο για μετακινήσεις στο κέντρο κι απορώ που βρίσκουν το κουράγιο να κατεβαίνουν τόσοι πολλοί με τα αυτοκίνητά τους στην Αθήνα. Προκαλούν πρόβλημα και δεν το συνειδητοποιούν. Πραγματική αηδία όταν βλέπω να κυκλοφορούν κάποιοι
με τζιπ στο Κολωνάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Με βολεύει αφάνταστα. Αν το πάρεις από την Γλυφάδα για να πας Σύνταγμα θα φτάσεις ώρες αργότερα (λεμέ τώρα) αλλά αν μένεις κοντά στη παραλιακή βολεύει φοβερά άσε που είναι και 24ωρο παρασκευή και Σάββατο και κανείς τρελό χαβαλέ ….ααα το προσκέφαλο στο κάθισμα είναι μακράν το καλύτερο για ύπνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ δεν ζώ αθήνα άλλα όσες φορές πήγα μου άρεσε το τράμ άν και είχε γίνει περιστατικό κάποια μέρα δεν με ένοιαξε, κατα τα άλλα μου άρέσει έχει φάση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν εξαιρέσουμε την ταχύτητα του είναι πολύ καλό ΜΜΜ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Το τραμ γενικά είναι πολύ καλό μέσο. Στην Αθήνα όμως φτιάχθηκε για λάθος λόγους και λάθος υλοποιήση. Το φτιάξαμε για να το φτιάξουμε και φυσικά δεν κάναμε τίποτα σχετικό για να βελτιστοποιήσουμε την λειτουργία του. Ούτε το έρημο το πράσινο κύμα δεν υλοποιήσαν.

Τώρα οι συρμοί έιναι σε απαράδεκτη κατάσταση με πιο ενοχλητικό ένα ψιλότονο ήχο που σου παίρνει τα αυτιά.

Τώρα αν είναι χρήσιμο? Νομίζω ότι Ν.Σμύρνη και Παλαιό Φάληρο το έχουν καταβολευτεί και είναι και λογικό έτσι όπως το φτιάξαν.

Κέντρο-Ν.Κόσμο κλάφτα χαράλαμπε καθώς από το Σϋνταγμα και για μόλις δύο στάσεις δλδ μέχρι την Βουλιαγμένης θέλει ένα 15 όσο δλδ και εγώ περπατώντας. Και δεν είναι τυχαίο ότι όλοι αλλάζουν από τραμ σε μετρό στον Ν.Κόσμο

Από παραλία προς Γλυφάδα δεν ξέρω δεν έχω άποψη.

Γενικά πιστεύω ότι αν υπάρξει πολιτική βούληση η Αθήνα μπορεί να γίνει πόλη ΜΜΕ. Πηγαινοέρχομαι με αυτοκίνητο στην δουλειά μου ποια, και δεν μαρέσει καθόλου. Απλά το κράτος δεν μου δίνει άλλη εναλλακτική.

Μακάρι να αποκτούσαμε και άλλο τραμ, και μετρό και λεωφοριόδρομους να τελειώσει το πανηγύρι, αλλά βλέπεται τμήμα της συμφωνίας για την κατασκευή της αττική οδό με την ανάδοχο εταιρία ήταν να μην υπάρξουν σταθμοί μετρό στα σημεία που περνά, αλλιώς πρέπει να πληρώνεται πρόστιμο ή κάπως έτσι δλδ.

Και άσε το άλλο που φτιάχνουμε ένα Χλμ μετρό σε 2 χρόνια και πανηγυρίζουμε λες και πήραμε πάλι το χρυσό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεσελένε μου, συμφωνώ απόλυτα...
Ένα τραμ σημειακά... τι να σου κάνει!!
Το θέμα είναι να γίνει η Αθήνα μία δικτυακή πόλη, βασισμένη στα ΜΜΜ.

Βάλτε ρε παιδιά ΠΟΛΛΑ λεωφορεία, βάλτε πυκνά δρομολόγια, αυξήστε τους λεωφορειόδρομους, φτιάξτε καλές στάσεις... και μετά σου λέω εγώ.

(επίσης, βρε καλό μου, μου βγήκε το μάτι με το "φτοιάχνω"...! :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
(επίσης, βρε καλό μου, μου βγήκε το μάτι με το "φτοιάχνω"...! :redface: )
Tώρα? Καλά γιατί έτσι πίστευα ότι γράφεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε, επιλεκτικά τα διόρθωσες; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Βρε, επιλεκτικά τα διόρθωσες; ;)
Και με πολύ αυστηρά κριτήρια έτσι. Είχε καμιά 10αρια και εγώ είχα αλλάξει 2 όλα και όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anta

Νεοφερμένος

Η Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Μου αρέσει αν και δεν το χρησιμοποιώ συχνά...
Χτές, μετά απο πολύ καιρό, και μια χαρά πήγα απο Φάληρο στο Κουκάκι (ευρύτερη περιοχή τελοσπάντων, Κουκακίου:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μου αρέσει αλλά δυστυχώς δε το χρησιμοποιώ συχνά.
Αυτό που δε μου αρέσει καθόλου όμως είναι το κιτς καλοκαιρινό φαινόμενο που συμβαινει στις διαδρομές της παραλιακής όπου όλοι οι λουόμενοι με το αλάτι και την άμμο στη σαγιονάρα μπαίνουν και κάθονται στα υφασμάτινα καθίσματα με αποτέλεσμα να τα λερώνουν και να σε κάνουν να το σκέφτεσαι πολύ σοβαρά να κάτσεις όταν είναι να βγείς ντυμένος με τα καλά σου για κάποιο μαγαζί της παραλιακής.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Υπομονή τότε γιατί το καλοκαίρι είναι προ των πυλών!
Τελευταία διάβασα ότι θα δρομολογηθεί η κατασκευή τραμ και στην Πάτρα... επιτέλους!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Εγώ δεν ζω στην Αθήνα αλλά έχουμε σπίτι στη Ν.Σμύρνη κι όποτε έρχομαι χρησιμοποιώ μόνο τραμ. Η στάση είναι μόλις λίγα μέτρα απο το σπίτι και συνήθως δεν βιάζομαι να πάω κάπου, γιατί είναι και λίγο αργό, οπότε όλα οk!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Υπομονή τότε γιατί το καλοκαίρι είναι προ των πυλών!
Τελευταία διάβασα ότι θα δρομολογηθεί η κατασκευή τραμ και στην Πάτρα... επιτέλους!:worry:
ΚΑλό. Να δω τραμ στην Πάτρα και ...
Το πιο σημαντικό το λιμάνι ούτε το γιοφύρι της Άρτας να ήταν. Και να μην σχολιάσω το θέμα με το μουσείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anta

Νεοφερμένος

Η Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Αχ, τι τέλειο!! Στην Πάτρα!!! Ξέρει κανεις διαδρομή?
Όσο για την Αθηνα, το χρησιμοποιώ πολύ συχνά this period,αν και δεν τρελαίνομαι..απλά μου αρέσει,όμως αν έχω άλλη εναλλακτική, ίσως και να την προτιμήσω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top