Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
..ή να έχεις τον μπαμπά μου μαζί!

Τον τσιμπανε λες κι έχει μέλι. Μια φορά είχαμε πάει σε θερινό σινεμά. Είχε βάλει λοιπόν αουτάν, είχε πάρει μια βλακεία που έκανε έναν ήχο που άκουγαν μόνο τα κουνούπια, είχε βάλει και φιδάκι κάτω από την καρέκλα του (!) - περιττό να σας πω πως εγώ είχα γίνει σαν ροφός, ενώ σε απόσταση δύο μέτρων δεν καθόταν κανείς άλλος.. :D Ε, και πάλι χτυπιόταν μόνος του, εγώ δεν μπορούσα καν να σκεφτώ από την γλυκιά μαστούρα, ταινία δεν είδα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εγω ειμαι ξινος (ασχετο που σταζω μελι) και δεν με τσιμπανε.

το μωρο μου ομως με δαγωνει κανονικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
εμένα έρχονται να με τσιμπήσουν αλλά δε μπορούν
είμαι νίντζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εμενα μου πινουν το αιμα.. Ολο σημαδια ειναι τα ποδια μου, και μονο το φενιστιλ με βοηθαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Εμένα πάλι με μισούν!!! Δεν με τσιμπάνε εύκολα κουνούπια κ αν με τσιμπήσουν την άλλη μέρα σχεδον έχει εξαφανιστεί το σημάδι!!! Μήπως φταίει οτι τρώω πολύ ξύδι κ τα απωθώ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eilat

Νεοφερμένος

Η eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Μισελ δεν εχεις μονο εσυ αυτο το προβλημα κ εγω τα ιδια κλεινω τα παραθυρα σκαω.... αλλα δεν εχω κουνουπια,ανοιγω τα παραθυρα ωραιο αερακι με δροσιζει αλλα τα κουνουπια ετοιμαζονται για επιθεση...

κ εχω κ αλεργια σε αυτα...

τι να κανω... να λιωσω? η να γινω πουα?

Λοιπόν...απ' ό,τι έμαθα από μία πελάτισσα Γερμανίδα που έχουμε στο ξενοδοχείο... Τρίψου με κρεμμύδι! Ναι, εντάξει, θα βρωμάς λίγο, αλλά τουλάχιστον θα έχεις αποτέλεσμα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Καλά δεν έχετε ακούσει για τη σιτρονέλλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ρώτα σε ένα φαρμακείο κρακεράκι......
Υπάρχουν μέχρι και κεριά από σιτρονέλλα που τα καις και ξεχνάς τα κουνούπια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ρώτα σε ένα φαρμακείο κρακεράκι......
Υπάρχουν μέχρι και κεριά από σιτρονέλλα που τα καις και ξεχνάς τα κουνούπια...:)
:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Καλά δεν έχετε ακούσει για τη σιτρονέλλα;

απλά δεν διαβάζουν όλα τα ποστ μερικοί :P:P:P:P:P


4) υπάρχουν και τα κεριά που μπορείς να ανάβεις στην πόρτα της μπαλκονόπορτας. Αυτά τα κίτρινα με την σιτρονέλα! Υπάρχουν και σε πολύ μεγάλο μέγεθος για οικονομία (κάνεις κι ατμόσφαιρα)
5) πάρε και τα αυτοκόλλητα pats με σιτρονέλα επίσης και κόλλα τα γύρω γύρω στο κρεβάτι σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Λοιπον, εχω συγχιστει. Δεν παει αλλο η κατασταση μ'αυτα τα σιχαμενα ζωυφια.
Δεν ξερω τι συμβαινει φετος ειδικα και το κακο εχει παραγινει, βρισκω τουλαχιστον 2-3 τη βδομαδα, κι αν ειμαι τυχερη κι εχει πιασει το λιτρο κατσαριδοκτονου που φαγε στη μαπα το προηγουμενο πτωμα, τις βρισκω νεκρες, αλλα ειδικα σημερα βρηκα 2 ζωντανες-ολοζωντανες να αλωνιζουν ολο θρασσος το μπανιο μου! Πλεον τις εξολοθρευω χωρις τσιριδες, αλλα καμια μονιμη λυση; Κατι μου ειπαν για ενα υγρο λεει τυπου σιλικονης που το βαζεις σε μερικα σημεια και μετα βγαινουν τα πτωματακια λιγα λιγα και ξεκληριζονται; Εχετε χρησιμοποιησει τιποτα τετοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Καλά :D το τι είχαμε ακούσει τότε που είχαμε πρόβλημα με τις κατσαρίδες δεν περιγράφεται, μέχρι που μας είχαν πει να αγοράσουμε κάτι μηχανήματα ειδικά με υπερήχους για να φεύγουν και το μόνο που πετύχαμε ήταν να τις μαζεύαμε όλες από τα πιο απομακρυσμένα προάστεια. Ακούει λέει η κατσαρίδα τον ήχο και φεύγει. :D Μόνη λύση η απολύμανση, καλέστε ειδικό συνεργείο να κάνει απεντώμοση, αλλιώτικα θα καταντήσετε να τις σημαδεύετε στις γωνίες με τις μυτερές μπότες καλοκαιριάτικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Που στο καλο ηταν αυτο το θεματακι πριν που τα ξεψαχνιζα;
Παω να μελετησω μηπως υπαρχει το μυστικο αναμεσα μας :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Που στο καλο ηταν αυτο το θεματακι πριν που τα ξεψαχνιζα;
Παω να μελετησω μηπως υπαρχει το μυστικο αναμεσα μας :X

Ποιό θεματάκι ? Ποιό μυστικό ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κι εγω τις σιχαινομαι οσο τπτ τια κατσαριδες:sick: αν ειναι καφετιες ομως και οχι μαυρες τις σκοτωνω νταξ...τις μαυρες δεν μπορω με τπτ μιλαμε να τις σκοτωσω ανεβαινω σε ενα ψηλο επιπλο και τσιριζω:lol::lol::lol::lol: στο πατρικο μου ειχαμε αρκετες και γι αυτο το λογο απεφευγα να σηκωνομαι τη νυχτα μη τυχον και βρεθω μπροστα σε καμια.:P μια φορα θυμαμαι ξυπνησα το πρωι και οπως σηκωσα το μαξιλαρι μου ηταν μια μαυρη απο κατω ολη τη νυχτα:blink: και με το που σηκωνω το μαξιλαρι αρχιζει να περπαταει στο κρεβατι μου.τι τσιριδα εβγαλα δεν λεγεται. απο τοτε καθε πρωι σηκωνα το μαξιλαρι μου μην εχει καμια:D:D:D:D
στο δικο μου σπιτι δεν εχω κατσαριδες επειδη ειναι καινουρια η οικοδομη ευτυχως. δεν θα το αντεχα να εχω κι εδω...τοσα χρονια τις εφαγα στη μαπα:P
και τις ακριδες σιχαινομαι....μια μπηκε μεσα στο σπιτι μου τελευταια απ το ανοιχτο παραθυρο και συγκεκριμενα μεσα στη ντουλαπα:confused: παω εγω να βγαλω μαξιλαρι που λες...τσουπ πεταγεται μπροστα μου μια ακριδα:blink::blink: περιττο να σας πω οτι με ακουσε ολη η οικοδομη...τσιριζα και κουνουσα χερια και ποδια σαν τρελη.:D:D:D ηταν και ο αντρας μου εκει ερχεται αλαφιασμενος στο δωματιο να δει τι επαθα του τη δειχνω και του λεω σκοτωσε τη!!!:D:D:D την κοπανουσε με την παντοφλα και δεν σκοτωνοταν η ατιμη...τοσο μεγαλη ηταν!! ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω....μπλιαχ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Η σιλικόνη πάντως είναι απλά για να κλείνει τρύπες και να μη περνάνε, δεν νομίζω πως τις σκοτώνει. Η μόνη λύση είναι αυτή του Dr- απολύμανση και πάλι απολύμανση από συνεργείο.

Οι ακρίδες πάντως είναι όντως σιχαμερές! Προχτές εκεί που καθόμασταν στο μπαλκόνι μαζί με λαό, μία αποφάσισε να κάτσει στο χέρι μου το οποίο είχε μόλις πιάσει το ποτήρι μου.. πετάχτηκα πάνω κι άρχισα να κουνιέμαι λες κι έπαθα Πάρκινσον και για κάνα πεντάλεπτο είχα μια φοβερή έκφραση σιχαμάρας στο πρόσωπο! Πάλι καλά που δεν έλουσα κανέναν με το κρασί.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
στο πατρικό μου είχαν το θράσος να κάνουν σεξ πάνω στον πάγκο της κουζίνας. Τραβάτε ρε σε κανά ξενοδοχείο...:bleh:

απολύμανση φορεβα. αλλά αμα δεν κάνει και η υπόλοιπη πολυκατοικία, θα σου ξανάρθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
φετος εχει παραγινει το σκηνικο με τα κουνουπια ρε παιδια...
ολος ο κοσμος το λεει...
νταξ, καθε χρονο μας τσιμπανε αλλα φετος μας εχουν ξεσκισει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως εγώ περιέργως έχω ηρεμήσει! :clapup:
Με ξεζούμισαν για τα καλά και τώρα πήγαν για άλλες πορτοκαλιές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top