Γιαγιά - Παππούς

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
βρε τρουφ, να πω ότι ήσουν γυναίκα και είχες περίοδο, να το καταλάβω:P:P

"γιαγιά, μη μπαίνεις στο μπάνιο όταν είμαι κι εγώ μέσα", τόσο απλό:D


16 φορές της το είπα. Δεν ξέρεις από Θρακιώτισσες:P
Με το μαστίγιο μας έχει. :mastigio Αφού με ρωτάει τι θλω να μου μαγειρέψει για τα γενέθλιά μου. Της λέω μακαρόνια και μου απαντάει: Ω, ωραία, θα σου κάνω ένα λαγό στιφάδο":P

Οταν βάλει κάτι στο μυαλό της, το μόνο που κάνει είναι να ρωτάει μήπως και την πει κανείς τη δική της ιδέα. Αν δεν γίνει αυτό δεν τρέχει τίποτα. Η απάντηση είναι: Δεν ξέρεις εσύ. Θα γίνει αυτό που θέλω εγώ:D ." :fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Απο τη μερια της μητερας μου, ο παππους κι η γιαγια ηταν οτι καλυτερο θα μπορουσε να μου συμβει ποτε.Τους αγαπαω οσο τιποτε αλλο.Και τρεμω στην ιδεα οτι καποια μερα θα τους χασω.Οταν ημουν μικρος μεναμε πολυ κοντα και πηγαινα καθε μερα.
Απο τη μερια του μπαμπα πλεον ζει μονο η γιαγια.Ο παππους πεθανε οταν ημουν 4 ή 5 χρονων.Το μονο που θυμαμαι απο αυτον ειναι η μυρωδια απο τα τσιγαρα του( απο τον ακαφτο καπνο οταν ανοιγεις το πακετο) .Απο οτι μου λενε ηταν πολυ καλος ανθρωπος και πραγματικα θα ηθελα πολυ να τον ειχα ζησει περισσοτερο ωστε να εχω αναμνησεις απο αυτον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Η γιαγιά μου [κατά μητέρας μεριά:P] είναι μια μεγάλη υποστίριξη για μένα...
όπως ήταν και ο παππούς μου που έφυγε πριν 3 χρόνια σχεδόν.
και το απίστευτό είναι ότι πρώτα πέθανε ο παππούς μου και μετά απο 2 μήνες η μάνα του.
Τώρα αν χάσω και την γιαγιά μου θα τρελαθω:cry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
απο τους παπουδες και γιαγιαδες μου ζει σημερα μονο η μητερα του πατερα μου, ο πατερας του πεθανε οταν ηταν 10 χρονων και η γιαγια μου δεν παντρευτηκε ξανα.
την αγαπαω υπερβολικα, και θυμαμαι οταν ημουν μικρος και ερχοταν στην Νοτια Αφρικη διακοπες περιμενε πως και πως να γυρισω απο το σχολειο να μου μαγειρεψει φαγητο, ολα στην εντελεια τα ειχε καθε μεσημερι. μεχρι και σημερα ( 90 κατι χρονων εχει φτασει ) οποτε παω να την δω (με τα δισεγγονα της μαζι) μου λεει " ρε και να ιμασταν ακομη εκει στην Αφρικη με τα ωραια τα σπιτια με τις πισινες κτλ"

απο τις μητερας μου την πλευρα εχουν πεθανει και οι δυο, ο παππους μου προλαβε το πρωτο του δισεγγονο και ηταν το μονο μωρο που επιασε ποτε στα χερια του (μετα απο δυο μηνες πεθανε) θυμαμαι ακομα οταν παντρευτηκα μας εκανε δωρο γαμου ενα ταξιδι στην Κενυα, και μου ελεγε "αστην εκει να την φανε τα λιονταρια" ελεγε και στην γιαγια μου τοτε "θα σε κανω ανταλλαγη για δυο 18αρες!!!".
απο τοτε που πεθανε η γιαγια μου πηρε τα κατω της και απο την στεναχωρια της επαθε τρια εγκεφαλικα και τελικα πεθανε μετα απο πεντε χρονια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
απο του πατερα μου την πλευρα οι γονεις πεθανανε οταν ημουν 10-15 χρονων και ζουσαν και στο χωριο οποτε δεν τους εβλεπα συχνα....δεν του εζησα δλδ...
της μαμας μου οι γονεις ζουνε και βασιλευουν ακομη και τους αγαπαω υπερβολικα πολυ γιατι μενουνε διπλα στο πατρικο μου οποτε ηταν μαζι μας καθημερινα.
και τωρα ενα παραπανω που η γιαγια μου μου εδωσε ζωη απ τη ζωη της...αυτο κι αν ειναι το μεγαλυτερο δωρο που μπορει να σου κανει ανθρωπος. αν τη χασω θα τρελαθω...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top