Αδικίες

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Γιατί του το είπες του διευθυντή; Καταρχάς απαράδεκτος ο διευθυντής να ζητάει να καρφώσεις. Κατά δεύτερον, θα μπορούσες να του πεις ''κοιτάξτε, εμενα μ'εστειλε ο κύριος Ταδε να σας πω για την κοπάνα. Τωρα ονόματα αν θέλετε ρωτήστε τον ίδιο. Εγώ καρφί δε γίνομαι'' Το ίδιο κατ'εμέ επρεπε να πεις στον καθηγητή σου ''πάτε σεις να το πείτε, δεν εχω δουλειά εγώ με αυτό'' Εμένα αυτή είναι η γνώμη μου. Δεν είχες λόγο να αναφέρεις ονόματα ποσο μάλλον απο τη στιγμή που πρόκειται για κάτι που δε σε αφορά άμεσα. Αλλά κι εσύ να ήσουν μεσα στην κοπάνα, μόνο για σένα θα πρεπε να λες. Στη θέση των φίλων σου, θα εκνευριζόμουν κι εγώ. Δε θα σε προσέβαλλα, γιατί είμαι διακριτική και ήμουν στο σχολείο, εκτός αν έβγαινα εκτός ορίων, αλλα θα απομακρυνόμουν γιατί θα σκεφτόμουν πως αφού το κανες μια φορά, θα με ξανακαρφώσεις στα δύσκολα αν βρεθείς, μια άλλη. Καταλαβαίνεις τι θελω να πω;

Επίσης, αν το χεις μετανιώσει και καταννοείς το λάθος σου, ζήτα συγνώμη κι απολογεισου κι ο Θεος βοηθός αφού έχεις μπει black list. Αν αγαπάς όμως αληθινα τους φίλους σου και οι φίλοι σου σε αγαπούν και σε καταλάβουν τότε όλα καλά θα πάνε. Αν δεν έχεις μετανιώσει και δεν καταννοείς πως δεν είναι σωστό να ''δίνουμε'' τους φίλους μας, τότε απλώς αγνόησε όσα σου γραψαμε κι εγώ και η Lysippe παραπάνω!
Πήγα να της εξηγήσω την κατάσταση,αλλά μου είπε ότι δεν βρήσκει λόγο να το κάνω...Οι υπόλοιπες φίλες μου που ήταν μπροστά στην όλη κατάσταση και γνωρίζουν αυτή την κοπέλα μου είπαν ότι δεν υπήρχαν περιθώρια να κάνω κάτι άλλο.Α...και φυσικά είπα στον καθηγητή ότι δεν θέλω να ανακατευτώ και μου απάντησε πολύ άσχημα.Δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς και πήγα.Ένιωσα πολύ πιεσμένη για να αντιδράσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Πήγα να της εξηγήσω την κατάσταση,αλλά μου είπε ότι δεν βρήσκει λόγο να το κάνω...Οι υπόλοιπες φίλες μου που ήταν μπροστά στην όλη κατάσταση και γνωρίζουν αυτή την κοπέλα μου είπαν ότι δεν υπήρχαν περιθώρια να κάνω κάτι άλλο.Α...και φυσικά είπα στον καθηγητή ότι δεν θέλω να ανακατευτώ και μου απάντησε πολύ άσχημα.Δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς και πήγα.Ένιωσα πολύ πιεσμένη για να αντιδράσω...

Τότε δώσε λίγο χρόνο στη φίλη σου να της φύγει ο εκνευρισμός και ίσως μετά δεχτεί να της εξηγήσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πήγα να της εξηγήσω την κατάσταση,αλλά μου είπε ότι δεν βρήσκει λόγο να το κάνω...Οι υπόλοιπες φίλες μου που ήταν μπροστά στην όλη κατάσταση και γνωρίζουν αυτή την κοπέλα μου είπαν ότι δεν υπήρχαν περιθώρια να κάνω κάτι άλλο.Α...και φυσικά είπα στον καθηγητή ότι δεν θέλω να ανακατευτώ και μου απάντησε πολύ άσχημα.Δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς και πήγα.Ένιωσα πολύ πιεσμένη για να αντιδράσω...

Ενταξει βρε αγαπη μου, θυμωσε ο καθηγητης. Και ο διευθυντης θα θυμωνε κι αυτος; Πρέπει μου φαίνεται να μάθεις να σηκώνεις λίγο ανάστημα σε τέτοιες καταστάσεις. Γιατί σήμερα ο καθηγητής σου σε πίεσε χωρίς να θες κι εσυ ομως ενεδωσες. Αύριο θα επιτρέπεις στον διευθυντή της δουλειάς σου να δίνεις συναδέλφους πχ; Η θ'αφήνεις ξερωγώ όποιον σε φέρνει σε δύσκολη θέση να του κάνεις δουλειές που δεν είναι αρμοδιότητάς σου; Δε θέλω σε καμμία περίπτωση να είμαι επικριτική μαζί σου, κι αν το κάνω λιγάκι είναι για να σου δείξω πως όσο μαθαίνεις να ζεις με μια αρνητική συνήθεια, είναι δύσκολο να την αποβάλλεις και στην υπόλοιπη ζωή σου αργότερα, παρά με πολλή θέληση. Κι όχι τίποτε άλλο, κακό σε'σενα θα κάνεις. Τωρα σου γυρίζει την πλάτη μια φίλη, αύριο ποιός; Μάθε να λες ''οχι'' όταν κάτι δεν το θέλεις, με ωραίο πάντα κι ευγενικό τρόπο και με επιχειρήματα αν χρειαστεί, αυτή είναι η γνώμη μου. Αν έβαλες το θέμα στις ''αδικίες'' νιώθωντας πως αδικήθηκες, σκέψου σοβαρά το να έχεις εσύ αδικήσει τελικά... Για τη φίλη σου προτείνω να την προσεγγίσεις πάλι σε λίγο χρονικό διάστημα και να μιλήσετε κατ'ιδίαν. Αν επιμένει να μη θέλει, δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο και θα το σεβαστείς. Θα μάθεις ομως κάτι μέσα απ'όλο αυτό..
Πολύ πολύ φιλικά και ειλικρινά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Ευχαριστώ ειλικρινά για τις συμβουλές και τις γνώμες όλων σας...Πίστευα ότι μια τόσο δυνατή φιλία (μιλάμε για πάνω από 6 χρόνια φιλίας) δεν θα μπορούσε να τελειώσει τόσο απλά...:(Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ άσχημο αυτό που έγινε ,αλλά να σας πω την αλήθεια δεν περίμενα να γίνει τίποτα από όσα έγιναν:/:Είναι εφιαλτικό,χωρίς υπερβολή!!!Προσπάθησα πολλές φορές να μπω στην θέση της και νομίζω ότι θα έδινα μια δεύτερη ευκαιρία για εξηγήσεις σε μια φίλη που περάσαμε τόσα μαζί...Εκτός κι αν έχει ξεχάσει τις δύσκολες στιγμές που της στάθηκα και μου στάθηκε όσο κανένας άλλος.:(Πάντως, θα ξαναπροσπαθήσω,έστω για μια ακόμη συγγνώμη και μετά έχει ο Θεός...Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ευχαριστώ ειλικρινά για τις συμβουλές και τις γνώμες όλων σας...Πίστευα ότι μια τόσο δυνατή φιλία (μιλάμε για πάνω από 6 χρόνια φιλίας) δεν θα μπορούσε να τελειώσει τόσο απλά...:(Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ άσχημο αυτό που έγινε ,αλλά να σας πω την αλήθεια δεν περίμενα να γίνει τίποτα από όσα έγιναν:/:Είναι εφιαλτικό,χωρίς υπερβολή!!!Προσπάθησα πολλές φορές να μπω στην θέση της και νομίζω ότι θα έδινα μια δεύτερη ευκαιρία για εξηγήσεις σε μια φίλη που περάσαμε τόσα μαζί...Εκτός κι αν έχει ξεχάσει τις δύσκολες στιγμές που της στάθηκα και μου στάθηκε όσο κανένας άλλος.:(Πάντως, θα ξαναπροσπαθήσω,έστω για μια ακόμη συγγνώμη και μετά έχει ο Θεός...Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ...

Μην αγχώνεσαι.. Εγώ μετά απ'όσα έγραψες τώρα εδώ, θα έδινα ευκαιρία σίγουρα. Θα ήμουν επιφυλακτική αλλά θα την έδινα. Πιστεύω πως αν ηρεμήσει λιγάκι, θα τα βρείτε, αν είναι αληθινό όπως λες.. Λίγη υπομονή και τον νου σου άλλη φορά, δουλίτσα στα ''όχι''! :) Και μπορεί να σε βοηθήσει και η φίλη σου σ'αυτό, γιατί απ'ό,τι κατάλαβα, για να στράβωσε τόσο, θα της είναι πιο εύκολο εκείνης να αντιστέκεται στην πίεση. Οπότε ευκαιρία κι αφορμή να συγχωνευθείτε γερά και ξανά, αν αγαπιέστε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι.. Εγώ μετά απ'όσα έγραψες τώρα εδώ, θα έδινα ευκαιρία σίγουρα. Θα ήμουν επιφυλακτική αλλά θα την έδινα. Πιστεύω πως αν ηρεμήσει λιγάκι, θα τα βρείτε, αν είναι αληθινό όπως λες.. Λίγη υπομονή και τον νου σου άλλη φορά, δουλίτσα στα ''όχι''! :) Και μπορεί να σε βοηθήσει και η φίλη σου σ'αυτό, γιατί απ'ό,τι κατάλαβα, για να στράβωσε τόσο, θα της είναι πιο εύκολο εκείνης να αντιστέκεται στην πίεση. Οπότε ευκαιρία κι αφορμή να συγχωνευθείτε γερά και ξανά, αν αγαπιέστε! ;)
Ευχαριστώ mindcircus...:)Ειλικρινά μου έδωσαν κουράγιο τα λόγια σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αδικημένη ένιωθα στα 17, όταν έβλεπα μια φίλη μου, η οποία δεν είχε κουραστεί στη ζωή της για τίποτα, αλλά οι γονείς της μόλις ενηλικιώθηκε της αγόρασαν ένα πανάκριβο αυτοκίνητο, την περίμενε μια φοβερή μεζονέττα στου Παπάγου σε ένα γωνιακό οικόπεδο και μόλις τελείωσε και μια σχολή ιδιωτική, της άνοιξαν και γυμναστήριο.

Εγώ αντίθετα έπρεπε να διαβάσω για να σπουδάσω, φυσικά δεν μπορούσα τότε να φύγω από την οικογενειακή εστία και αυτοκίνητο πήρα όταν μάζεψα τα χρήματα.

Τότε μου φαινόταν άδικη η ζωή.
Τώρα που πέρασαν τα χρονια, λέω οκ, ας είναι καλά η κοπέλα κι ας χαίρεται αυτά που της έτυχαν.
Θα ζήσω με λιγότερα πλούτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Αδικημένη ένιωθα στα 17, όταν έβλεπα μια φίλη μου, η οποία δεν είχε κουραστεί στη ζωή της για τίποτα, αλλά οι γονείς της μόλις ενηλικιώθηκε της αγόρασαν ένα πανάκριβο αυτοκίνητο, την περίμενε μια φοβερή μεζονέττα στου Παπάγου σε ένα γωνιακό οικόπεδο και μόλις τελείωσε και μια σχολή ιδιωτική, της άνοιξαν και γυμναστήριο.

Εγώ αντίθετα έπρεπε να διαβάσω για να σπουδάσω, φυσικά δεν μπορούσα τότε να φύγω από την οικογενειακή εστία και αυτοκίνητο πήρα όταν μάζεψα τα χρήματα.

Τότε μου φαινόταν άδικη η ζωή.
Τώρα που πέρασαν τα χρονια, λέω οκ, ας είναι καλά η κοπέλα κι ας χαίρεται αυτά που της έτυχαν.
Θα ζήσω με λιγότερα πλούτη.

για την κοπελα ηταν αδικια αυτο οχι για σενα.:confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Αδικημένη ένιωθα στα 17, όταν έβλεπα μια φίλη μου, η οποία δεν είχε κουραστεί στη ζωή της για τίποτα, αλλά οι γονείς της μόλις ενηλικιώθηκε της αγόρασαν ένα πανάκριβο αυτοκίνητο, την περίμενε μια φοβερή μεζονέττα στου Παπάγου σε ένα γωνιακό οικόπεδο και μόλις τελείωσε και μια σχολή ιδιωτική, της άνοιξαν και γυμναστήριο.

Εγώ αντίθετα έπρεπε να διαβάσω για να σπουδάσω, φυσικά δεν μπορούσα τότε να φύγω από την οικογενειακή εστία και αυτοκίνητο πήρα όταν μάζεψα τα χρήματα.

Τότε μου φαινόταν άδικη η ζωή.
Τώρα που πέρασαν τα χρονια, λέω οκ, ας είναι καλά η κοπέλα κι ας χαίρεται αυτά που της έτυχαν.
Θα ζήσω με λιγότερα πλούτη.

Οι άνθρωποι πάντα προσπαθούν να βλέπουν το καλό μέσα σε μια αδικία γιατί αλλιώς θα τρελαθούν. Η αδικία πάντως δεν γίνεται λιγότερο αδικία έτσι...:/:

για την κοπελα ηταν αδικια αυτο οχι για σενα.:confused::hmm:

Γιατί;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Γιατι...της τα εκαναν ολα αυτα.Για μενα ειναι λιγο αδικο να τα κανουν οι αλλοι για μενα.
Δημιουργει μη υγιεις συμπεριφορες και μη υγιη χαρακτηρα.
(απο προσωπικες εμπειριες παντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Πάντως αυτή η κοπέλα δε θα πάθει ποτέ καρκίνο από το άγχος επιβίωσης όπως θα πάθουμε οι υπόλοιποι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πάντως αυτή η κοπέλα δε θα πάθει ποτέ καρκίνο από το άγχος επιβίωσης όπως θα πάθουμε οι υπόλοιποι....

Αυτό ακριβώς. Όπως τα λες. Θυμάμαι στα 18 που συναντηθήκαμε, της είχαν ήδη πάρει το πανάκριβο αυτοκίνητο, με ρώτησε αν έχω αυτοκίνητο. Εγώ τότε ούτε ποδήλατο δεν είχα. Και όταν της απάντησα αρνητικά, μου απάντησε "Ξέρω γω μωρέ, και να μπαίνεις σε λεωφορεία???".
Ε ντοινγκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Γ αυτο και ειπα αδικια.Κανεις δε θα θελε να σκεφτεται ετσι.''Εμ και να μπαινεις σε λεωφορεια;''.
Θα ζει σ ενα ροζ συννεφακι.Αυτο και αν την καταστρεφει την κοπελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Γ αυτο και ειπα αδικια.Κανεις δε θα θελε να σκεφτεται ετσι.''Εμ και να μπαινεις σε λεωφορεια;''.
Θα ζει σ ενα ροζ συννεφακι.Αυτο και αν την καταστρεφει την κοπελα.

Καταλαβαίνω πως το λες.
Ουσιαστικά δεν της έδωσαν ποτέ την ευκαιρία να προσπαθήσει για κάτι.
Αλλά τώρα που πέρασαν τα χρόνια, έμαθα νέα της (συγκεκριμένα αυτό το καλοκαίρι), και δεν ήταν τα καλύτερα.
Να ναι καλα η κοπέλα όπου κι αν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν τη βρίσκω καθόλου κακή τη φάση της κοπέλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν τη βρίσκω καθόλου κακή τη φάση της κοπέλας!

Να σου δώσω να καταλάβεις.
Δεν έχει προσπαθήσει για τίποτα στη ζωή της, και έτσι δεν έχει κανένα φίλο (απ ότι έμαθα την καλούν σε συνευρέσεις για να την αρχίσουν στο δούλεμα), και φυσικά δεν είχε ποτέ σχέση πάνω από 1-2 μέρες. Όταν ουσιαστικά, στερεις από το παιδί σου τη δυνατότητα να παλέψει, να κουραστεί, να διεκδικήσει, τότε του στερείς και τη δυνατότητα των ανθρώπινων σχέσεων.

Δεν σταματάει δηλαδή στο ότι της τα παρείχαν όλα οικονομικά. Πάει πολύ πιο μακριά το πράγμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Θα σας αφηγηθώ ένα περιστατικό και θέλω συμβουλές και γνώμες αν θέλετε...Λοιπόν,μια μέρα στο σχολείο η φίλη μου με δύο ακόμη έφυγαν από το σχολείο χωρίς να πάρουν άδεια από καθηγητή.Τους είδε ,όμως ένας από τους καθηγητές που ήταν έξω για διάλλημα και μου είπε να πάω να το πω στον διευθηντή (λες και δεν μπορούσε να πάει αυτός;)).Ε,τι να κάνω και εγώ πήγα.Τότε του το είπα και μου ζήτησε να του πω ποια μαιδιά το έκαναν αυτό και επειδή, εντάξει διευθηντης είναι, του το είπα (να του πήγαινα κόντρα?).Δυστυχώς, με άκουσε ένα παιδί που ήταν εκεί και το είπε στους άμεσα ενδιαφερόμενους.Από τότε η φίλη μου δεν μου ξαναμίλησε,αλλά το πιο κακό είναι ότι με αποκάλεσε μπροστά σε όλους διπρόσωπη και οι άλλοι δύο καρφί...Μήπως έψαχνε αφορμή για να με ξεφορτωθεί?:(
κατα τη γνωμη μου δεν επρεπε να πας στο διευθυντη και να τα πεις.
ξερουμε οτι πολλες φορες μεχρι και καθηγητες προωθουν τη ρουφιανια αλλα παρ ολα αυτα πρεπει να εχεις τη δικη σου γνωμη και να μην κανεις οτι σου λενε οι αλλοι επειδη εχουν καποια θεση που θεωρειται ανωτερη .
και με το δικιο της η κοπελα ξενερωσε
και εσυ παρ ολα αυτα θεωρεις πιο σημαντικο οτι σε αποκαλεσε διπροσωπη μπροστα σε αλλους , στην τελικη εκεινη ειχε το θαρρος της γνωμης της αν και θα μπορουσε να στο πει πιο προσωπικα.
σημασια πια εχει να καταλαβεις τη θεση της , πως θα ενιωθες εσυ αν το ειχε κανει αυτο σε εσενα?
μιλησε της μηπως και βγαλεις καμια ακρη και εξηγησε της οτι επρεπε να μην το ειχες κανει και οτι δε θα ξανασυμβει κατι παρομοιο
πανω απ ολα οι φιλοι πρεπει να ειναι αξιοι εμπιστοσυνης αλλωστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Να σου δώσω να καταλάβεις.
Δεν έχει προσπαθήσει για τίποτα στη ζωή της, και έτσι δεν έχει κανένα φίλο (απ ότι έμαθα την καλούν σε συνευρέσεις για να την αρχίσουν στο δούλεμα), και φυσικά δεν είχε ποτέ σχέση πάνω από 1-2 μέρες. Όταν ουσιαστικά, στερεις από το παιδί σου τη δυνατότητα να παλέψει, να κουραστεί, να διεκδικήσει, τότε του στερείς και τη δυνατότητα των ανθρώπινων σχέσεων.

Δεν σταματάει δηλαδή στο ότι της τα παρείχαν όλα οικονομικά. Πάει πολύ πιο μακριά το πράγμα..
Καλά με τους φίλους οκ, δεν τα ' χει πάει κ πολύ καλά! Αλλά με σχέσεις? Πώς κ δεν την ήθελε κανένας έστω μόνο για τα φράγκα της? Το λέω γιατί υπάρχουν πολλά τέτοια άτομα.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλά με τους φίλους οκ, δεν τα ' χει πάει κ πολύ καλά! Αλλά με σχέσεις? Πώς κ δεν την ήθελε κανένας έστω μόνο για τα φράγκα της? Το λέω γιατί υπάρχουν πολλά τέτοια άτομα.:hmm:

Ε με τέτοιους έμπλεκε, αλλά επειδη δεν έχει προσπαθήσει για κάτι, δεν σημαίνει ότι είναι και χαζή.
Οι γονείς της, εκείνη, κάποια στιγμή το καταλάβαιναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top