Αγαπημένα αυτοκίνητα

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
........θεωρω το Polo την καλυτερη επιλογη, ομορφο, καλο ποιτικως, αξιοπιστο. Αν παρεις γιαπωνεζικο θυσιαζεις τελειως την εμφανιση, αν παρεις γαλλικο ή ιταλικο κανεις το συνεργειο το δευτερο σπιτι σου. Γνωστος μου ειχε Renault του 2004 και μου ελεγε οτι του ειχε χαλασει οτιδηποτε μπορουσε να χαλασει.

Στο Polo πληρώνεις VW και τίποτα άλλο. Fabia ή IBIZA. 2000 - 3000 € φθηνότερα και παίρνεις το ίδιο αυτοκίνητο (σασί μοτέρ σασμάν) με κάνα δυο φωτάκια λιγότερα στο ταμπλό. Για τα Renault έχω ακριβώς την ίδια άποψη..... και λίγα λες.

Η ποιοτητα της Opel για παραδειγμα ειναι πολυ χειροτερη που οταν κλεινεις την πορτα νομιζεις οτι κοπανας δυο κομματια τσιγκο. Και το παρατηρησα σε Corsa του 08 και σε Astra του 09

Μάλλον δε θυμάσαι καλά τη μάρκα. Ειδικά στο Corsa D (2008->) η πόρτα κλείνει μόνο αν βάλεις δύναμη και κάνει θόρυβο subwoofer. Μάλλον πόρτα από Corolla ή Yaris έκλεισες :P

Αν ειχα λεφτα να διαθεσω σε ενα αμαξι θα επαιρνα ενα Range Rover (diesel ομως για να μην χρειαστω συμβαση με τα ελληνικα πετρελαια)

Και θα έκανες πολύ παρέα με το φίλο σου που έχει το Renault. Καφεδάκι στο συνεργείο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Στο Polo πληρώνεις VW και τίποτα άλλο. Fabia ή IBIZA. 2000 - 3000 € φθηνότερα και παίρνεις το ίδιο αυτοκίνητο (σασί μοτέρ σασμάν) με κάνα δυο φωτάκια λιγότερα στο ταμπλό. Για τα Renault έχω ακριβώς την ίδια άποψη..... και λίγα λες.



Μάλλον δε θυμάσαι καλά τη μάρκα. Ειδικά στο Corsa D (2008->) η πόρτα κλείνει μόνο αν βάλεις δύναμη και κάνει θόρυβο subwoofer. Μάλλον πόρτα από Corolla ή Yaris έκλεισες :P



Και θα έκανες πολύ παρέα με το φίλο σου που έχει το Renault. Καφεδάκι στο συνεργείο :P

Για το Fabia συμφωνω, για το Ibiza οχι. Εχει ηλεκτρολογικα Seat και παροτι μηχανη και σασμαν ειναι VW βγαζει προβληματα.

Οδηγω Auris του 07, οποτε μπορω να ξερω για την ποιοτητα του Toyota. Επισης εμαθα σε Corsa του 08 οποτε δν ετυχε μια και δυο φορες να μπω στο συγκεκριμενο αυτοκινητο. Και σε συγκριση με το Toyota, δν ξερω βεβαια τι λεει το Yaris, χανει. Και σε ποιοτητα και σε οδηγικη συμπεριφορα.

Οταν εχεις λεφτα να παρεις Range Rover, δν σε νοιαζει αν θα σου βγαλει καποιες ζημιες. Αλλιως παιρνεις ενα απο τα αστεια εμφανισιακα αυτοκινητα που πουλαει η Toyota (ή με το σημα Lexus) και ξεχνας το συνεργειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το καθενα εχεισυν και πλην

οι γρμανοι κανουν πιοισχυρες μηχανες-και τα πεζο τωρα συμπαραγωγη με την bmw τις φτιαχνει-
οι γαλλοι ειναι οι καλυτεροι σε διαεθυνση τιμονιου και αναρτησεις-τα γερμανικα πανε σαν τουβλα συγκριτικα..και τιμονι στο περιπου


τα γιαπωνεζικα ειναι πιο απλα και χαλανε σπανια,,αλλα ειναι αδιαφορα και χωρις την προσωπικοτητα και την ποιοτητα των ευρωπαικων..
ειναι τα καλυτερα φορτηγακια και τζιπ..οπω και μικρα πολης..με αυτα κανουν συμπαραγωγη και οι ευρωπαιοι

τα ιταλικα ειναι ψετυικα σε κατασκευη χαλανε διαρκως.-η αλφα ρομεο πχη πρωτη σε βλαβες-αλλα ειναι νευρικα σε μηχανες..

το καλυτερο ειναι ο ευρωπαικος συνδιασμος..η συγκλιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Οδηγω Auris του 07, οποτε μπορω να ξερω για την ποιοτητα του Toyota.

Auris ε; Οκ. Γούστα είναι αυτά. Το είχε ένας φίλος και το ξέρω. Δεν μου άρεσε που έχει το λεβιέ ψηλά. Δεν μπορείς να οδηγήσεις με το χέρι στις ταχύτητες. Είναι σαν κάτι Mercedes φορτηγά. Επίσης, το ταμπλό του συνοδηγού είναι από πολύ λεπτό πλαστικό, σε σημείο που αν το χτυπήσεις νομίζεις ότι θα περάσει το χέρι σου μέσα και φυσικά το πορτοκαλί χρώμα στα όργανα που παραπέμπει σε άλλη δεκαετία. Ο φίλος μου το πλήρωσε 21000 € (το 1.6). Αυτά τα λεφτά δεν τα αξίζει με τίποτα. Όπως σου είπα όμως, όλα αυτά είναι υποκειμενικά. Εγώ, με αυτά τα λεφτά, αν αποφάσιζα να αγοράσω καινούργιο (που δεν θα το αποφάσιζα), θα έπαιρνα ή 147 ή Octavia ή Golf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
τα γιαπωνεζικα ειναι πιο απλα και χαλανε σπανια,,αλλα ειναι αδιαφορα και χωρις την προσωπικοτητα και την ποιοτητα των ευρωπαικων..
ειναι τα καλυτερα φορτηγακια και τζιπ..οπω και μικρα πολης..με αυτα κανουν συμπαραγωγη και οι ευρωπαιοι

]]



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Auris ε; Οκ. Γούστα είναι αυτά. Το είχε ένας φίλος και το ξέρω. Δεν μου άρεσε που έχει το λεβιέ ψηλά. Δεν μπορείς να οδηγήσει με το χέρι στις ταχύτητες. Είναι σαν κάτι Mercedes φορτηγά. Επίσης, το ταμπλό του συνοδηγού είναι από πολύ λεπτό πλαστικό, σε σημείο που αν το χτυπήσεις νομίζεις ότι θα περάσει το χέρι σου μέσα και φυσικά το πορτοκαλί χρώμα στα όργανα που παραπέμπει σε άλλη δεκαετία. Ο φίλος μου το πλήρωσε 21000 € (το 1.6). Αυτά τα λεφτά δεν τα αξίζει με τίποτα. Όπως σου είπα όμως, όλα αυτά είναι υποκειμενικά. Εγώ, με αυτά τα λεφτά, αν αποφάσιζα να αγοράσω καινούργιο (που δεν θα το αποφάσιζα), θα έπαιρνα ή 147 ή Octavia ή Golf.

Ναι, ο λεβιες ψηλα δν ειναι απαραιτητα κακο, εμενα με βολευει. Το πορτοκαλι στα καντραν ειναι αλλη μια συντηρητικη επιλογη της Toyota. Τα λεφτα ειναι υπερβολικα για τετοιο αυτοκινητο, πραγματικα 21.000 δν θα εδινα για κανενα λογο. Μεταχειρισμενο του 07 περισυ το αγορασαμε 5.700. Γενικα θεωρω οτι η αγορα καινουριου δν συμφερει, η αγορα των μεταχειρισμενων ειναι γεματη με πολυ αξιολογα αυτοκινητα σε πολυ χαμηλες τιμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Ναι, ο λεβιες ψηλα δν ειναι απαραιτητα κακο, εμενα με βολευει. Το πορτοκαλι στα καντραν ειναι αλλη μια συντηρητικη επιλογη της Toyota. Τα λεφτα ειναι υπερβολικα για τετοιο αυτοκινητο, πραγματικα 21.000 δν θα εδινα για κανενα λογο. Μεταχειρισμενο του 07 περισυ το αγορασαμε 5.700. Γενικα θεωρω οτι η αγορα καινουριου δν συμφερει, η αγορα των μεταχειρισμενων ειναι γεματη με πολυ αξιολογα αυτοκινητα σε πολυ χαμηλες τιμες.

Ε ναι. 5700 μια χαρά. Άλλα χρόνια τότε.... υπήρχαν λεφτά. Το 2007 το πήρε. Ρε λες να το πήρες εσύ; Πέρσι το πούλησε κάπου τόσο κι αυτός! Πουά με ροζ βούλες είναι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ε ναι. 5700 μια χαρά. Άλλα χρόνια τότε.... υπήρχαν λεφτά. Το 2007 το πήρε. Ρε λες να το πήρες εσύ; Πέρσι το πούλησε κάπου τόσο κι αυτός! Πουά με ροζ βούλες είναι? :P

Λευκο με κοκκινες καρδιες, ηταν πιο σικ :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Εννοείται! Ρε φίλε αυτά δεν είναι αυτοκίνητα......σπίτια είναι.
cadillac με γυναίκα σοφερ. :P





Το πρώτο αμαξάκι που έμαθα να οδηγώ στην Ελλάδα.


Έχει φτάσει τα 450.000 χιλιόμετρα. Το έχουν οι γονείς μου ακόμα φυλαγμένο. Το είχα πάρει νεούδι από ένα στρατιωτικό στην Πάτρα και του άλλαξα τα φώτα. Βαρύ αμάξωμα, βαριές πόρτες. Έλεγα,, αν σκοτωθώ εδω μέσα δεν θα ανοίξει τις λαμαρίνες κανείς. Έπρεπε να πάρω στροφή και γύριζα όλο το τιμόνι. Ούτε καν air.
Αν και φαν του δίτροχου, ποτέ δεν το ξεχνώ αυτό το αμαξάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Aυτοκίνητα: audi, επειδή είναι η κορυφή του group VW και κατασκευάζει πανέμορφα και στιβαρά αυτοκίνητα
Μοτοσυκλέτες: ducati και mv agusta, επειδή είναι έργα τέχνης, καταπληκτικής τεχνολογίας και κρατάνε χρόνια τώρα επίπεδο χωρίς να αποκλίνουν σε άλλες κατηγορίες που ενδεχομένως να φέρνουν κέρδη.

ιστορικό Μποράτιων οχημάτων
fiat panda 750 fire 1996
seat ibiza 1000 1997
suzuki fl 125 2008
ducati 916 1996 (ραγισμένο κάρτερ και σπασμένο φέρινγκ, σαπίζει στο γκαράζ, αγοράστηκε προβληματική αλλά μιά μέρα θα γίνει πάλι ετοιμοπόλεμη)
honda jazz 1400 2009
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Αυτα ειναι,οτι θες διαλεγεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
το καλύτερο αυτοκίνητο είναι το corsa τα υπόλοιπα είναι βλακειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.


Δε ξέρω τι λέτε για μένα με εξαίρεση audi οι Γερμανοί δε ξέρουν να σχεδιάζουν αμάξια. Μη πιάσουμε καν supercars θα πέσει γέλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τὸ (ἄπιαστο) ὄνειρό μου εἶναι αὐτό:



(Στὰ ὑπερπολυτελῆ εἶμαι ἀγγλόφιλος:P)

Γιὰ σπὸρ θὰ ἤθελα κάτι τέτοιο:



(Πάλι ἀγγλόφιλος:P)

Γιὰ πιὸ προσιτὰ πάντως, θὰ ἔλεγα ἕνα Golf γιατὶ τέτοιο εἶναι καὶ τὸ οἰκογενειακό μας αὐτοκίνητο καὶ εἴμαστε πολὺ εὐχαριστημένοι...



Ἀπὸ ἐκεῖ καὶ κάτω, ὁ,τιδήποτε γιὰ μένα εἶναι ἁπλῶς συμβιβασμός. Ἐπίσης ἔχω ἀγάπη στις Mercedes καὶ στὴν BMW. Συμπαθῶ ἐπίσης τὰ Ford. Δὲ μοῦ ἀρέσουν μάρκες τοῦ τύπου Seat ἢ Skoda τὰ ὁποῖα μοῦ φαίνονται κάπως «μαϊμουδιές». Ἂν μοῦ χαρίσῃ βέβαια κάποιος τέτοιο ἁμάξι, ὄχι δὲ θὰ πῶ...:P Ἐγὼ δὲ θὰ ἀγοράσω τέτοια μάρκα. Τὰ τρία μοντέλα τὰ ὁποῖα εἶναι στὴ μαύρη λίστα μου εἶναι τὸ Skoda Fabia, τὸ Seat Cordoba καὶ τὸ Citroen C3. Τὰ τρία μοντέλα ποὺ μοῦ ἀρέσουν περισσότερο εἶναι τὸ VW Golf, τὸ Ford Focus καὶ τὸ Peugeot 206.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
το καλύτερο αυτοκίνητο είναι το corsa τα υπόλοιπα είναι βλακειες.
ποιο corsa εχεις ,ποιο μοντελο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ό,τι και να λέτε το καλύτερο αυτοκίνητο είναι αυτό:

bean-with-car.jpg

Μπουαχαχαχα :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Μr.Bean is the man :smoke:
ΒWM και ξερο ψωμι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
True story. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • car-humor-funny-joke-road-street-drive-driver-how-i-look-while-driving-mr-bean.jpg
    car-humor-funny-joke-road-street-drive-driver-how-i-look-while-driving-mr-bean.jpg
    41 KB · Εμφανίσεις: 276

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγω παλι αν και δεν εχω καμια σχεση με αυτοκινητα λατρευω τους σκαραβαιους και τα mini cooper (πιο μοντερνα εκδοση ) :) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top