E-shops: Αγοράζετε συχνά από το internet;

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Γι' αυτό exposed σταμάτησα να ψωνίζω από εκεί και στράφηκα αλλού...Δυστυχώς στο Βόλο δεν υπάρχει υποκατάστημα 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Αγοράζετε συχνα απο E-shops ?
έγω ναι , παρα πολυ συχνά έχω χάσει το λογαριασμό πλέον  8)
απαντησα ποτε φοβαμαι αλλα δεν φοβαμαι απλα εχω την αισθηση οτι χρειαζεται πιστωτικη καρτα και δεν τις χρησιμοποιω ποτε οποτε και δεν εχω μια στην κατοχη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ναι, αγοράζω προϊόντα, κυρίως περιφερειακά Η/Υ και κατά κανόνα από το e-shop, το οποίο προσφέρει τη δυνατότητα της αντικαταβολής και είναι ταχύτατο. Επίσης, δυο φορές έχω χρησιμοποιήσει την πιστωτική φίλου για να αγοράσω προϊόντα από ένα πολωνέζικο (!) site, τα οποία έφτασαν στην Ελλάδα αεροπορικώς μέσα σε τρεις ημέρες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
Ναι, αγοράζω προϊόντα, κυρίως περιφερειακά Η/Υ και κατά κανόνα από το e-shop, το οποίο προσφέρει τη δυνατότητα της αντικαταβολής και είναι ταχύτατο. Επίσης, δυο φορές έχω χρησιμοποιήσει την πιστωτική φίλου για να αγοράσω προϊόντα από ένα πολωνέζικο (!) site, τα οποία έφτασαν στην Ελλάδα αεροπορικώς μέσα σε τρεις ημέρες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.
Εμένα απο Πορτογαλία έκανα μόλις 1 βράδυ ;)
Αυτό που μου την δίνει αφάνταστα στα e-shop είναι αυτά που υποστηρίζουν μόνο Πορτα-Πορτα.
Και πληρώνεις σαν κούριερ ή μπορει και παραπάνω και περιμένεις παραπάνω και αν δεν είσαι στο σπίτι όταν θα το έρθουν πρέπει να στηθείτε σε μια ούρα για καμια ώρα :(
απαντησα ποτε φοβαμαι αλλα δεν φοβαμαι απλα εχω την αισθηση οτι χρειαζεται πιστωτικη καρτα και δεν τις χρησιμοποιω ποτε οποτε και δεν εχω μια στην κατοχη μου
Υπάρχουν και e-shop που δέχονται με αντικαταβολή. Αλλά γενικά και με πιστωτική προσωπικά δεν είχα πρόβλημα και έχω αγοράσει πάνω απο 10online καταστήματα.... Επίσης αν δεν νίωθεις ασφάλεια μπορείς να πας να βγάλεις μια καρτά για online αγορές η οποία δεν θα έχει υπερανάλυψη, δλδ στην χειρότερη περίπτωση που θα γίνει κάτι απλώς θα χάσεις τα λεφτά που είχες στον λογαριασμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δέν έχω πιστωτική και την συχένομαι άλλα και ψώνια ποτέ, ποιος ο λόγος αφού ότι θέλω μπορώ να το δώ και απο κοντα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι αγοράζω πολύ συχνά, πρώτον γιατί βρίσκω τεράστιες διαφορές στις τιμές, αλλά και προϊόντα που εδώ είναι μονίμως σε έλλειψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Toν τελευταίο χρόνο προτιμώ τα ηλεκτρονικά καταστήματα και την πληρωμή με αντικαταβολή. Ωστόσο για κάποιο λόγο στη σημερινή μου παραγγελία επέλεξα τη μέθοδο πληρωμής μέσω τραπέζης και έχω αγχωθεί λίγο. Στις οδηγίες γράφει το εξής:"Τρόποι πληρωμής:1) κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό, με το ονοματεπώνυμό σας στις σημειώσεις και κωδικό παραγγελίας.". Υπάρχει αυτός ο αποκαλούμενος χώρος σημειώσεων, σωστά; Δεν θα μου πούν τίποτα στη τράπεζα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris94k

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
υπάρχει χώρος σημειώσεων, αλλά να τους το πεις από την αρχή στην υπάλληλο για να το κανονίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
υπάρχει χώρος σημειώσεων, αλλά να τους το πεις από την αρχή στην υπάλληλο για να το κανονίσει.
Σε χιλιοευχαριστώ. Ναι, εννοείται πως θα το πώ. :)

Πλέον συμφέρουν τα ηλεκτρονικά καταστήματα λόγω προσφορών.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top