Ταινίες που πρέπει να δούμε

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Το διάβασα στο FREE αυτού του μήνα και έχω 4 μέρες να τις δω μιάς και την Παρασκευή
λέω bye bye στα 10κάτι χρόνια ζωής μου και μπαίνω στα 20-άστα να πάνε- ρε γμτ. :P

Αυτές είναι (με τα link τους. Αμ τί.. Προσεγμένες δουλειές.)

The Graduate
Rebel Without A Cause (το νοίκιασα ήδη ;))
Splendor In The Grass
Quadrophenia
Dead Poets Society
Kids
Virgin Suicides (δεν το 'χει στο video club. ουάα ουάααα :cry_x:)
Mean Girls
Juno (το 'χω, αλλά δεν το χω δει ακόμα)
Elephant (όχι απλά το' χω δει. Το' χω καρα-δεί ;))

Εσείς έχετε δει καμμία απ' αυτές;
Post asap :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

destroy athens

Νεοφερμένος

Ο panagioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
το mean girls κεχει απιστευτο γελιο!το juno εσενα περιμενω να το δουμε.ολα κι ολα εκανες τρομερη δουλεια,μπραβο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
το mean girls κεχει απιστευτο γελιο!το juno εσενα περιμενω να το δουμε.ολα κι ολα εκανες τρομερη δουλεια,μπραβο σου.

:D:D:D:D:D:D:D
Αυτό για το Juno ας μην το σχολιάσω καλύτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoZarT

Νεοφερμένος

Ο MoZarT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ξεκινας απο ταινια του 67 αρα για να το δουμε κ να ειμασταν εστω 20 επρεπε να ειχαμε γεννηθει το 47 υπαρχει μια βασικη δυσκολια αρα το free καπου το εχασε....Πιστευω μια ταινια που πρεπει να δεις σε σχετικα μικρη ηλικια ειναι το Lord of the Rings....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εσείς έχετε δει καμμία απ' αυτές;
Rebel Without A Cause,
Dead Poets Society,
Splendor In The Grass(το αγαπημενο μου)

Ωραιο θεμα…:)
Παω να φτιαξω λιστα…:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

destroy athens

Νεοφερμένος

Ο panagioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
αντε ρε!ξεχασαν καλες ταινιες ομως στην λιστα νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ξεκινας απο ταινια του 67 αρα για να το δουμε κ να ειμασταν εστω 20 επρεπε να ειχαμε γεννηθει το 47 υπαρχει μια βασικη δυσκολια αρα το free καπου το εχασε....Πιστευω μια ταινια που πρεπει να δεις σε σχετικα μικρη ηλικια ειναι το Lord of the Rings....

Βασικά αρχίζω με ταινία του '67 αλλά η δεύτερη ταινία που γράφω είναι του '55. :P
Που σημαίνει: έτος γέννησης 1935. Χαχαχ0χαχα.

Ρε δεν χρειάζεται να δεις μία ταινία την περίοδο που θα βγεί.
Εσύ δλδ που κάθεσαι και βλέπεις αυτά τα βουβά, έχεις γεννηθεί μαζί με την επανάσταση του '21;;
Αϊντε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoZarT

Νεοφερμένος

Ο MoZarT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μα αν δν κανω λαθος λεει πριν τα 20 η δν βλεπω καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Rebel Without A Cause,
Dead Poets Society,
Splendor In The Grass(το αγαπημενο μου)

Ωραιο θεμα…:)
Παω να φτιαξω λιστα…:P

Το "Dead Poets Society" είναι ο "Κύκλος των χαμένων ποιητών" βρε παιδιά;
Έχω και κάποια άγνοια..
Roumana θα το δω σήμερα το Rebel Without A Cause και θα ποστάρω αργότερα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Βάλτε επίσης στη λίστα

- Eurotrip
-White Chicks

πολύ γέλιο :D


Εγώ έχω δει τα 1,5,7,8,9 και εκτός από τον κύκλο των χαμένων ποιητών τα υπόλοιπα δεν μπορώ να πω ότι έλεγαν κάτι ιδιαίτερο... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
αντε ρε!ξεχασαν καλες ταινιες ομως στην λιστα νομιζω...

:P:P:P

Μα αν δν κανω λαθος λεει πριν τα 20 η δν βλεπω καλα?

Καλά βλεπς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εγώ σε αυτήν την λίστα θα πρόσθετα και τα
1. Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le (2001) (κάνει καλό στην αυτοπεποίθηση)
2. The Matrix (1999) (Να ανοίξει λίγο το μυαλό)
3. Requiem for a Dream (2000) (να δούμε την άσχημη πλευρά των ναρκωτικών)
4. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) (να μαθαίνουμε να συγχωρούμε και να εκτιμάμε τον σύντροφο μας)
5. Thank You for Smoking (2005) (να δούμε και για το κάπνισμα με ευχάριστο τρόπο)
6. Lord of War (2005) (σχετικό με εμπόριο όπλων)

Αυτά στα γρήγορα για άτομα μέχρι τέτοιας ηλικίας είναι must :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Βάλτε επίσης στη λίστα

- Eurotrip
-White Chicks

πολύ γέλιο :D


Εγώ έχω δει τα 1,5,7,8,9 και εκτός από τον κύκλο των χαμένων ποιητών τα υπόλοιπα δεν μπορώ να πω ότι έλεγαν κάτι ιδιαίτερο... :hmm:

Τα χω δεί both. :D
Το Virgin Suicides δεν το βρίσκω πάντως:/:.
Και είναι Sofia Coppola και νομίζω θα με αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoZarT

Νεοφερμένος

Ο MoZarT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Blk88memorz καλη προσπαθεια σε αγαπαμε αλλα......επισης για το βουβο που ειπες μπορω να πω οτι ο συνχρονος κινηματογραφος οφειλη πολλα σε αυτον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Βάλτε επίσης στη λίστα

- Eurotrip
-White Chicks
Αν και συμφωνώ ότι οι ταινίες έχουν πολύ γέλιο, νομίζω ότι το άρθρο στο FREE ήθελε να θίξει ταινίες που διαμορφώνουν κατά μία έννοια χαρακτήρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ταινίες που θίγουν εφηβικά προβλήματα προφανώς
και που περιστρέφονται γύρω απ' αυτούς νέους.

Άλλωστε και οι πρωταγωνιστές είναι έφηβοι στις περισσότερες, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν και συμφωνώ ότι οι ταινίες έχουν πολύ γέλιο, νομίζω ότι το άρθρο στο FREE ήθελε να θίξει ταινίες που διαμορφώνουν κατά μία έννοια χαρακτήρα :)

ωωωω δεν το κατάλαβα... :redface: απ' το διάβασμα είναι, αύριο θα είμαι καλά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

destroy athens

Νεοφερμένος

Ο panagioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τα χω δεί both. :D
Το Virgin Suicides δεν το βρίσκω πάντως:/:.
Και είναι Sofia Coppola και νομίζω θα με αρέσει.
το white chics οντως πολυ καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Επίσης βάλε και τις:

Big Fish https://www.imdb.com/title/tt0319061/
Requiem for a dream (αναφέρθηκε πιο πάνω αλλά είναι καλό να επισημανθεί ξανά)
American History X(σκληρό όπως το πάνω αλλά διδακτικό) https://www.imdb.com/title/tt0120586/

Και για τους ρομαντικούς τα Before Sunrise και Before Sunset (με αυτή τη σειρά)
https://www.imdb.com/title/tt0112471/
https://www.imdb.com/find?s=all&q=before+sunset&x=0&y=0

Must be seen movies... Όλες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

destroy athens

Νεοφερμένος

Ο panagioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Επίσης βάλε και τις:

Big Fish https://www.imdb.com/title/tt0319061/
Requiem for a dream (αναφέρθηκε πιο πάνω αλλά είναι καλό να επισημανθεί ξανά)
American History X(σκληρό όπως το πάνω αλλά διδακτικό) https://www.imdb.com/title/tt0120586/

Και για τους ρομαντικούς τα Before Sunrise και Before Sunset (με αυτή τη σειρά)
https://www.imdb.com/title/tt0112471/
https://www.imdb.com/find?s=all&q=before+sunset&x=0&y=0

Must be seen movies... Όλες :)
πολυ καλες κ οι τρεις ειδικα το requiem.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top